OHC BRİSBANE DİL OKULU

OHC English Brisbane kampüsü şehir merkezinde yer almaktadır. Otobüs, tren ve feribotlara sadece bir kaç dakikalık yürüme mesafesinde yer alır. Okul binasının çevresi, kafeler, mağaza ve parklarla çevrilidir.
Brisbane dil okullarını tercih edecek öğrencileri için modern bir merkezi bulunan bu okulda, ücretsiz wifi erişimi bulunan bilgisayar odası, öğrencilere özel sessiz çalışma alanları, aktif sosyal programlar, çalışma materyalleri ve güncel dergi ve kitapların bulunduğu kütüphane ve tüm öğrencilere destek sağlayan öğrenci işleri ekibi bulunmaktadır.
Okulda bulunan kurs programları 16 yaş ve üzeri öğrenciler için uygun olup, sınıf ortalamaları 15 kişi civarındadır. Avustralya’da dil eğitimi almak isteyen adaylar için uygun maliyetli programlara sahiptir.

OHC BRİSBANE DİL OKULU FİYATLARI

Avusturalya’ da dil eğitimi almak isteyen öğrenciler OHC Dil okulu fiyatlarında yıl boyunca ELT öğrencilerine özel %20 yakın indirim imkanı sunulmaktadır.

Oxford House College Dil Okulu ve Avustralya dil okulu ücretleri hakkında güncel indirimler ve yıl boyu süren kampanyalar için ELT danışmanlarından ücretsiz bilgi alabilirsiniz.

SUNULAN PROGRAMLAR

Avustralya da dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin amaçlarına uygun tercih edebilecekleri bir çok program bulunuyor, aşağıda OHC Brisbane lokasyonun da bulunan eğitimleri ve içeriklerini inceleyebilirsiniz.

Genel İngilizce

İngilizceyi günlük durumlarda etkili bir şekilde kullanmayı, konuşma , dinleme , okuma , yazma ve dil bilgisi becerilerini geliştirebileceğiniz, en çok tercih edilen programlardan biridir, başlangıç seviyesinden ileri seviyelere kadar her seviye de katlım sağlayabilirsiniz. Genel İngilizce eğitimi haftada 20 ders sürer, ders saatleri 9.00- 13.30 arasındadır.

IELTS Sınav Hazırlığı

İngilizce seviyesi orta ve üzeri olan öğrenciler için uygun olan bu program, yurt dışında üniversite okumak isteyen ya da belirli bir amaca yönelik İngilizce seviyesini sınav sonucu ile belgelemek isteyen öğrencilerin tercih ettiği programlardır. Sınava yönelik hazırlık eğitimi verilir, haftada 20 dersten oluşur ve ders saatleri 9.00- 13.30 arasındadır.

Akademik Amaçlar için İngilizce

Akademik Amaçlı İngilizce, yüksek öğrenim veya üniversitede kullanmak için İngilizce ye ihtiyaç duyan öğrencilere yöneliktir. Kurslar, üniversite düzeyinde İngilizce performans, çalışma becerileri ve akıcılık uygulamalarına odaklanır. Sınıflar tam zamanlı olarak veya bir sınav sınıfına veya genel dil sınıfına ek olarak incelenebilir. Programa katılmak için en az orta seviyede İngilizce seviyesine sahip olma şartı aranmaktadır, haftada 20 ders eğitim verilir ve ders saatleri 9.00- 13.30 arasındadır.

Genel İngilizce Plus

Genel İngilizce programına ek olarak öğrenciye ekstra beceri ya da seçenek sınıfı seçme şansı sunar, haftalık ders saati 25 ders sürer, ders saatleri 9.00-15.00 arasındadır. Kişisel hedefe yakınlaşmanıza olanak sağlayan bu programda örneğin, konuşma İngilizcenizi geliştirmek ya da İngilizce yazma yeteneğinizi geliştirmek isteyebilirsiniz, normal derslerin yanı sıra yoğunlaşabileceğiniz alanı seçmeniz size artı sağlayacaktır.

Lise Hazırlık İngilizcesi

Haftada 25 ders olan bu program, liseye hazırlanan öğrencilere yöneliktir, ders saatleri 09.00-15.00 arasındadır.

Birebir İngilizce Eğitimi

Kişisel hedeflerinize bağlı olarak kaç dersiniz olacağını ,hangi konulara ve dil alanlarına odaklanmak istediğinizi seçebilme şansı sunar. Örneğin, Konuşma İngilizcenizi geliştirmek, ya da İngilizce Okuma ve Yazma yeteneğinizi geliştirmek isteyebilirsiniz. Kişinin eksik olduğunu alanları tamamlayabileceği ders saatini kendi belirleyebileceği programdır.

Diğer Kurslara Ek Birebir İngilizce Eğitimi

Okul bünyesinde bulunan diğer kurslardan herhangi birine katılan öğrencinin, hedefi doğrultusunda ek olarak birebir uzmanlaşmak ya da gelişmek istediği alana takviye yapabilmesini sağlar, genel İngilizceye giden bir öğrencinin tercih edebileceği gibi, Ielts sınav hazırlığı kursuna devam eden bir öğrenci de katılım sağlayabilir.

VİDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

OHC Brisbane öğrencileri için, ders sonu aktiviteleri, film geceleri ve hafta sonu gezileri düzenlenmektedir. Sosyalleşmek isteyen, farklı kültürlerden gelen öğrenciler ile bir arada vakit geçirmek isteyen öğrenciler ile bir arada olma fırsatı sunan aktiviteler öğrenciler tarafından ilgi görmektedir.

KONAKLAMA SEÇENEKLERİ

OHC Brisbane öğrencilerine aile yanı ve yurt konaklaması olarak 2 farklı opsiyon sunmaktadır.

Aile Yanı Konaklama

Yurt dışı dil eğitimi almayan giden öğrencilerin en çok tercih ettiği konaklama seçeneklerden biri olan Aile yanı konaklama da öğrenciler tek kişilik oda seçeneği sunmaktadır. Öğrenciler aile bireyleri ile aynı evi paylaşır, kendilerine ait odaları bulunur. 18 yaş altı öğrenciler için 3 öğün yemek sunulmakta olup Tam Pansiyon konaklama seçilebilirken, 18 yaş üzeri öğrenciler için 2 öğün yemek sunulmakta ve Yarım Pansiyon olarak seçim yapılabilmektedir. Öğrenciler beslenme alışkanlıklarına göre, vegan, helal , glütensiz gibi menüleri ekstra ücret karşılığında aileden talep edebilmektedir.
OHC Brisbane in sunduğu aile yanı konaklamalar, okula toplu taşıma ile 40-50 dakikalık mesafededir.

Yurt Konaklaması

Sadece 18 yaş üzeri öğrencilerin tercih edebileceği bu konaklama tek ya çift kişilik oda olarak tercih edilebilir, yurtlarda yemek hizmeti yoktur self catering hizmet verilmektedir.

BRISBANE ŞEHRİ

Brisbane, Sydney ve Melbourne’dan sonra Avustralya’nın üçüncü büyük şehri olup, aynı zamanda en hızlı büyüyen şehirlerinden biridir. Brisbane ılıman iklimi ve harika doğası parkları bahçeleri ile insanları kendine çeker.
Yerel halkın ülke kurallarına uyan, misafirperver ve güler yüzlü yapıları genelde dikkat çeker. Şehir halkının düzenlediği sene içerisinde bir çok festival düzenlenir.
Petrol, madencilik ve kağıt sanayisinin yanı sıra turizm bu şehirde ki en önemli gelir kaynakları arasındadır.

ULUSLARARASI ÖĞRENCİ ORANI

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA