ILSC BRISBANE DİL OKULU

ILSC Dil okulları, 1991’den beri 100’den fazla ülkeden Uluslararası öğrencilere dil eğitimi programları sunmaktadır. İlk okulunu 1991 yılında Kanada, Vancouver, BC’de açtığından bu yana, ILSC dil eğitiminde bir dünya lideri haline geldi ve büyüdü.

ILSC Brisbane, Avustralya’nın doğusunda şık, çok kültürlü bir şehri olan Brisbane’de merkezi konumda yer alıyor. Brisbane havaalanı okuldan trenle yaklaşık 30 dakika uzaklıktadır.

ILSC’nin Brisbane merkezinde 28 sınıf, bilgisayar laboratuvarı, iki öğrenci salonu, iki açık öğrenci alanı, mutfak, tenis masası, ibadet odası, test merkezi ve kablosuz internet bulunuyor.

Ücretsiz Chit-chat kulübüne katılarak, öğrencileri bir araya getiren bu ortamda İngilizce pratik yapabilir, ücretsiz iş kulübüne katılarak Avustralya da bir iş bulmak için bilmeniz gerekenleri öğrenebilirsiniz.

ILSC Brisbane, Greystone College aracılığıyla VET (Mesleki Eğitim ve Öğretim) programları sunmaktadır.

ILSC BRISBANE DİL OKULU FİYATLARI

ILSC Dil okulu fiyatlarında yıl boyunda ELT öğrencilerine özel %20 yakın indirim imkanı sunulmaktadır.

Aşağıda okulun sunduğu programlara göre fiyatları, konaklama, kayıt ücreti ve diğer tüm hizmetler için hazırladığımız tabloyu inceleyebilirsiniz.

SUNULAN PROGRAMLAR

ILSC dil okulları diğer okullardan farklı olarak öğrencilerin kendi ders içeriklerini oluşturmasına imkan sunuyor. Eğitime başlandığı ilk gün öğrenci seviye belirleme sınavına tabii tutulur ve çıktığı seviyeye uygun olarak kendi programını belirleyebilir, dilerse konuşma derslerini fazla tutup dil bilgisi derslerini az alabilir. Bu programın esnek olmasının amacı öğrencinin hedefine ve seviyesine uygun kendisi için en verimli programı seçmesini sağlamaktır. Öğrenciler kayıt olurken, 2 farklı ders saatine göre olan opsiyondan birini seçerler. 24 ders ve 33 ders saatinden oluşan ders türleri vardır, aşağıda detayı görebilirsiniz.

Tam Zamanlı Yoğun İngilizce

33 dersi kapsayan bu programda hafta içi pazartesiden perşembeye 9 ile 14.00 saatleri arasında, cuma günleri ise 9.00 ile 12.00 saatleri arasında eğitim verilir.

Tam Zamanlı İngilizce

24 ders saatini içeren programdır, diğerinden farkı, gün içerisinde 3 farklı saatte başlama şansı sunulur. Sabah kursu, öğleden sonra kursu ve akşam kursu olmak üzere tercih edilebilmektedir.

Tam zamanlı sabah dersleri, hafta içi 8.30-13.00 saatleri arasında, tam zamanlı akşam dersleri hafta içi 17.30-21.30 saatleri arasında, tam zamanlı öğleden sonra dersleri ise hafta içi 13.15-17.15 saatleri arasında verilir. Tercih edilen saate göre eğitim için haftalık ücret değişiklik göstermektedir.

VİDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

ILSC Brisbane öğrencilerine, okul sonrası aktiviteleri, okul etkinlikleri ve hafta sonu maceraları olarak çeşitli etkinlik takvimleri sunuyor. Aylık olarak belirlenen bu etkinlik takviminde tarihlere göre yapılacak etkinlikler okulun web sayfasında yayınlanıyor.

Okul sonrası aktivitelerine örnekler; mevsime bağlı olarak kaya tırmanışı, plaj, barbekü partisi, film geceleri, yerel müze ziyaretleri gibidir.

Okul etkinliklerine örnekler ise, Noel kutlamaları, cadılar bayramı partileri, yaz dönemi tekne turlarıdır.

KONAKLAMA

ILSC Brisbane merkezi öğrencilerine, Aile Yanında Konaklama ve Bağımsız Konaklama seçeneği olarak 2 farklı opsiyon sunuyor.

Aile Yanı Konaklama

Burada konaklamak isteyen öğrencilere tek kişilik yarım pansiyon aile yanı konaklama seçeneği sunuluyor. Yarım Pansiyon konaklama seçeneğinde, kahvaltı, akşam yemeği ve atıştırmalıklar bulunuyor.

Öğrencilerin kaldığı odada, çalışma masası, yatak, şifoniyer, dolap ve aydınlatma sistemi bulunuyor, ayrıca aileler okulun konaklama departmanı tarafından denetlenmiş oluyor.

Okul ile kalınacak aile arasında genelde 30 ile 55 dakika arası seyahat mesafesi bulunmaktadır.

Bağımsız Konaklama

Adından da anlaşılacağı üzere, özgürlüğü ve macerayı seven öğrencilere göre, ister ILSC bünyesinde dil eğitimi alan diğer öğrenciler ile birlikte isterseniz gezginlerle birlikte paylaşımlı odalarda ya da özel oda seçeneklerinden faydalanarak tek başınıza kalabilirsiniz.

Tek kişilik ve iki kişilik özel oda seçenekleri bulunan bu konaklamalarda yemek opsiyonu sunulmamakta, öğrencilere özel ortak kullanıma sunulmuş mutfaklarda öğrenciler kendi yemeklerini kendileri hazırlamaktadır.

Şehir merkezinde yer alan bu konaklamalar, okula 5 dakika yürüme mesafesinde olup, en az 4 hafta ve üzeri rezervasyon kabul etmektedir.

Konaklamalarda sunulan imkanlar, spor salonu, ücretsiz sınırsız ve yüksek hızlı internet, sosyalleşme ve çalışma için ortak alanlar, film ve oyunlar için medya odaları, açık barbekü, mikrodalga fırın ocak ve buzdolabı içeren mutfaktır.

BRISBANE ŞEHRİ HAKKINDA

Brisbane Queensland eyaletinin başkenti ve Avustralya’nın en kalabalık 3. şehridir. Nüfusu yaklaşık 2,5 milyona yakındır. Pasifik okyanusu kenarında ,15 km kıyı uzunluğuna sahip olan şehir yıl boyunca ılıman ve güneşlidir.

Avustralya da dil eğitimi alırken, haftada 20 saat yarı zamanlı çalışma izniniz olacak, kafelerde, turizm alanlarında ve fast-food restoran zincirleri gibi çalışma opsiyonları olacaktır. İş imkanları ve aynı zamanda kazanacağınız ücretler İngilizce seviyenize göre daha fazla seçenek sunacaktır.

Aynı zamanda Avustralya’nın en büyük şehirlerden biri Gold Cost a yakın olduğu için öğrenciler Brisbane’de eğitim alırken, Gold Cost’ta bulunan iş seçeneklerini de değerlendirmektedir.

ULUSLARARASI ÖĞRENCİ ORANI

Avustralya’da dil eğitimi almak isteyen yüzlerce öğrenci her yıl ILSC Brisbane dil okulunu tercih etmektedir. Dünyanın bir çok farklı ülkesinden öğrenciler, ingilizce eğitimlerinin yanında sahip olacakları uluslararası arkadaşlıklarla da unutulmaz bir deneyim yaşamaktadır.

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA