KAPLAN ADELAIDE DİL OKULU

Kaplan Dil Okulları dünyanın en büyük ve en eski dil okullarından biridir, yaklaşık 80 yıldır dil eğitimi sektöründe faaliyet göstermektedir. Avustralya da bulunan 5 merkezi bulunan okul, Sdyney, Melbourne ,Brisbane , Perth ve Adelaide şehirlerinde yer almaktadır.

Kaplan Adaleide dil okulu, ücretsiz City Loop ve Connector otobüs hatları dahil olmak üzere ulaşım imkanlarına yakın merkezi bir konumda bulunmaktadır.

Okulda 95 öğrenci bulunmakta olup, yaklaşık 45 milliyetin tercih ettiği bu merkezde 9 adet sınıf vardır. Öğrenciler için interaktif yazı tahtaları, bilgisayar odası, spor salonları ve wifi hizmetleri okulun öğrencilere sunduğu olanaklar arasında yer almaktadır.

Kaplan Adelaide merkezinde bulunan okul görevlileri, Fransızca, Yunanca, Japonca , Togalogca ve Macarca dillerini konuşuyorlar. Tüm öğretmenler üniversite mezunu olup, resmi TESOL sertifikasına sahiptir.

KAPLAN ADELAIDE DİL OKULU FİYATLARI

Kaplan Dil okulu yıl boyunca ELT öğrencilerine %35 a yakın indirimli kayıt olma fırsatı sunuyor.

Aşağıda okulun sunduğu programlara göre katalog fiyatlarını, konaklama, kayıt ücreti ve diğer tüm hizmetler için hazırladığımız tabloyu inceleyebilirsiniz.

İndirim oranlarına göre güncel teklif almak için, hızlı teklif oluşturabilir ya da bilgi iste formunu doldurup danışmanlarımızdan destek alabilirsiniz.

SUNULAN PROGRAMLAR

Kaplan dil okullarının Adelaide merkezi, İngilizce kursları için öğrencilere 3 farklı seçenek sunuyor.

Genel İngilizce Programları
Kaplan Adelaide de ki genel İngilizce kursları, 1 haftadan 52 haftaya kadar İngilizce eğitimi almak isteyen öğrencilerin, kendi ihtiyacına yönelik süre ile programını belirlemesine olanak tanır. Dil seviyesi temelden başlayarak, orta ve ileri seviyede olan öğrenciler katılım sağlayabilir. Genel, Yarı Yoğun ve Yoğun İngilizce kursları olmak üzere ders saatine göre değişen programların içeriği aşağıda ki gibidir.

Genel İngilizce Kursu
16 yaş ve üzeri öğrencilerin katılım sağlayabileceği bu kurs 20 Ders, 15 saat eğitimi içeriyor. Türk öğrenciler için Avustralya öğrenci vizesine başvuru kuralı gereği, bu kursu tercih eden öğrenciler 12 hafta katılım sağlayabiliyor. 12 Hafta ve üzeri eğitim almak isteyen, aynı zaman da Avustralya da ki 16 Hafta üzeri dil eğimi alan öğrencilere sunulan yarı zamanlı çalışma izninden faydalanmak isteyen öğrencilerin, ders saati fazla olan yoğun kursları tercih etmesi gerekmektedir.

Yarı Yoğun İngilizce Kursu
16 yaş ve üzeri öğrencilerin katılım sağlayabileceği bu kurs 20 Ders + 7 Seans K online ders alma imkanı sunuyor, programa katılım sağlaman isteyen öğrenciler 1 haftadan 52 haftaya kadar katılım sağlayabiliyor.

Yoğun İngilizce Kursu
16 Yaş ve üzeri öğrencilerin katılım sağlayabileceği bu kurs, 28 Ders + 7 Seans K+ online ders alma imkanı sunuyor. 1 haftadan 52 haftaya kadar katılım sağlanabiliyor.

Not: K+ Online ders Kaplan İnternational Dil Okulu öğretmenleri eşliğinde okulda alınan eğitimlerinizi pratiğe dökmek için kullanılan online eğitim platformudur.

Uzun Dönem İngilizce Kursları
Öğrencilere İngilizce kursundan daha fazlasını sunan uzun dönem kurslar, İngilizce hakimiyetinizin yanı sıra kendine güveni ve geleceğinize akademik alanda çeşitli başarılarla ilerlemenizi sağlar. Akademik Sömestr, Akademik Yıl  olarak yaygın tercih edilen opsiyonlara yeni olarak Univertsity Experience Year seçeneği eklenmiştir. Öğrencilerin tercih edebileceği 3 farklı dönem opsiyonu bulunmaktadır.

İngilizce Sınav Hazırlık Kursları
Uluslararası alanda kabul edilen bir sınav skoru ile İngilizcesinin belgelemek isteyen ve kariyerinde sağlam adımlarla ilerlemek isteyen öğrencilerin tercih ettiği kurslardır.

Toefl Hazırlık, Ielts Hazırlık, Cambridge Sınavına Hazırlık, GRE Sınavın Hazırlık ve GMAT Sınavına hazırlık olarak , ihtiyacınıza yönelik sınav için profesyonel hazırlanmanızı ve sınav tekniklerini öğrenirken aynı zamanda var olan İngilizce becerilerinizi de ilerletebilirsiniz.

VİDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

Kaplan Adelaide’de düzenlenen aktiviteler öğrencilerin şehri keşfetmesine ve yeni arkadaşlıklar kurmasına katkı sağlar.

Haftalık sosyal aktivite sayısı 2 ile 5 adet arasında değişmekte olup, günlük bağımsız ek aktiviteler de sunulmaktadır.

Aktivitelere örnek olması açısından günlere göre düzenlenmiş haftalık takvimi inceleyebilirsiniz.

  • Pazartesi; Güney Avustralya müzesi ve Sanat Galerisi ziyareti
  • Salı; Feribotla kanguru adasına geçip, kanguruları, koalaları, deniz aslanlarını ve daha birçok canlıyı görme fırsatı
  • Çarşamba; Glenelg plajının tadını çıkarabilme
  • Perşembe; Adelaide botanik bahçesi gezisi
  • Cuma; Avustralia Ovel ‘de kriket maçına katılım
  • Hafta Sonu; Avustralya’nın en ünlü üzün bağlarından olan Barossa Vadisi ziyareti

KONAKLAMA

Kaplan International Adelaide merkezinde öğrencilerine sunduğu 2 çeşit konaklama vardır.

Aile Yanı Konaklama
Kaplan dil okullarının yetkilileri tarafından özenle seçilmiş yerel bir aile ile yaşama olanağı sunan bir konaklama türüdür. Dilerseniz eğitim aldığınız süre boyunca, dilerseniz de daha kısa süreli bir konaklama alıp bu fırsatı deneyimleyebilirsiniz. Aile yanı konaklamalar, dil eğitimi için yurt dışına giden öğrenciler tarafından en çok tercih edilen konaklama türleri arasında yer almaktadır.

Kahvaltı ve akşam yemeğinizi kaldığınız aile ile birlikte yiyip, kendinizi yeni bir kültürün içinde İngilizce pratiği yapmanıza olanak tanır. Genelde en çok sunulan Aile yanı tek kişilik oda, yarım pansiyon konaklama seçeneğidir, ancak okulun yer durumuna göre özel banyolu tek kişilik oda ve çift ya da arkadaş giden öğrenciler için çift kişilik oda opsiyonları da mevcuttur. Kalacağınız ailenin okula mesafesi maksimum 60 dakikadır.

Öğrenci Yurdu Konaklaması
Kaplan dil okulunun Adelaide merkezinde öğrencilere stüdyo daire imkanı sunulmaktadır. Bu stüdyo okula bisikletle 15 dakika mesafede bulunup, öğrencilere özel yüzme havuzu, çatı terası ve özel barbekü alanı imkanlarından faydalanma hakkı sunar.

Bu konaklamalarda kalan öğrenciler kendi yemeğini hazırlayabilir, bütçesine uygun tek kişilik ya da çift kişilik oda seçeneklerinden birinde kalabilirler.

ADELAIDE ŞEHRİ HAKKINDA

Adelaide, Güney Avustralya’nın başkenti ve yaklaşık 1,28 milyon nüfusu olan, 5.en büyük şehridir.

2002 ve 2004 yıllarında “The Economist” dergisi tarafından yapılan, dünyanın en yaşanılabilir şehirleri anketinde kültürel nitelik, iklim, yaşam kalitesi , sağlık ve suç oranı bakımından birincilik derecesine sahip olmuştur.

St.Vincent Körfezi’nin doğu kıyılarında kurulan Adelaide, Torrens Nehri boyunca uzanmaktadır.

Oldukça fazla yeşil alana sahip olan şehir, okyanus kokan havası, keyifli yürüyüş ve bisiklet rotalarına sahiptir ve Avustralya’nın en eski yerleşim yerlerinden biri olarak bilinmektedir.

ULUSLARARASI ÖĞRENCİ ORANI

Kaplan International Adelaide merkezinde, Avustralya’da dil eğitimi almak için gelen 35 farklı milletten öğrenci bulunmaktadır.

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA