Genel Bilgiler

Yaklaşık 60 yıllık tecrübesiyle Amerika ve Kanada’da bulunan birçok merkeziyle İngilizce dil eğitimi veren ELS dil okulları yurt dışında dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için verdiği kaliteli ve başarıya ulaştıran eğitimiyle öne çıkmaktadır. Her yıl binlerce öğrencinin İngilizce dil eğitimi almak için tercih ELS dil okulları, eğitim alan öğrencilerinin İngilizce yeterliliklerini ve becerilerini geliştirerek akademik olarak ve iş hayatına hazır hale gelmelerini sağlamaktadır.

Odak noktası eğitim alan öğrencilerin başarılı olması olan ELS dil okulları, farklı kurs seçenekleri ve uzman eğitim anlayışıyla İngilizce dil eğitiminde her zaman öğrencilerin yanında olmakta ve eğitimlerinin her anında yönlendirmektedirler.

Amerika’da onlarca merkezi bulunan ve en büyük kuruluşların başında gelen ELS dil okulları, Amerika’da dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için birçok şehir ve merkezde, farklı program seçenekleriyle hizmet vermektedir. ELS dil okullarında her seviyeden başlayarak istediğiniz yoğunlukta eğitim alabilirsiniz. İlk gün yapılacak seviye belirlemenize göre kendi seviyenizden başlayarak en verimli eğitimi alacaksınız.

Amerika’da 700’e yakın üniversite ile akademik ortaklığı olan ELS dil okullarında eğitim alan öğrenciler, eğitimleri sonrasında üniversite veya yüksek lisans öğrenimi almak için en doğru yönlendirmelerle ve aldıkları ELS sertifikası ile TOEFL veya IELTS skoru almadan akademik eğitimlerine ve programlara devam etme şansına sahip olmaktadırlar.

ELS Seattle merkezi şehir merkezine yakın popüler olan CapitolHill’de yer almaktadır. Okul, Pike Palace Market, stadyumlar, alışveriş merkezleri ve yeme içme mekanlarınayürüme mesafesinde canlı bir noktada yer almaktadır.

ELS Seattle dil okulunda, öğrenciler modern olarak yapılandırılmış sınıflarda eğitim alırken, aynı zamanda okulun sunduğu ücretsiz internet erişimi, bilgisayar labaratuvarı, kütüphane, spor salonu, kapalı yüzme havuzu gibi imkanlardan faydalanabilmektedirler.

ELS Seattle Dil Okulu Fiyatları

ELS dil okullarının Amerika’da bulunan tüm merkezlerinin eğitim ücretleri aynı olmakla beraber konaklama seçenekleri fiyatları değişkenlik göstermektedir. ELS, Amerika’da dil eğitimi almak isteyen Türk öğrenciler için, belli dönemlerde %25’ varan indirimler sunmaktadır. İndirimli fiyatlardan haberdar olmak ve İngilizce dil eğitiminizi en verimli imkanlarla almak için ELT danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

ELS Seattle dil okulun sunduğu kurs programları ve konaklama seçenekleri fiyat bilgileri aşağıda yer almaktadır.

Sunulan Programlar

Yarı Yoğun İngilizce Programı

Haftada 20 Ders olarak yapılmaktadır. Her ders 50 dakikadır. Başlangıç seviyesinden başlayarak her seviyeden katılım sağlayabileceğiniz yarı yoğun İngilizce programı ile sabahtan öğlene kadar İngilizce eğitimini alacak, sonrasında yeni arkadaşlarınızla tanışacak ve yaşadığınız şehrin kültürünü tanıma ve keşfetme özgürlüğünü deneyimleyeceksiniz.

Yoğun İngilizce Programı

Haftada 30 ders olarak yapılmaktadır. Her ders 50 dakikadır. Yoğun İngilizce dil kursları sizin İngilizce konuşma becerilerinizi en iyi noktaya getirecek ve akademik başarıya ulaştırarak, Amerika’da üniversite eğitimi almanız için sayısız fırsatın kilidini açacaktır. Kapsamlı bir müfredat ile üniversite ortamındaveya herhangi bir ortamdarahat olmanızı sağlamak için akademik iletişimin tüm yönlerini içerecek şekilde tasarlanmıştır.

Tatil İngilizcesi

Her biri 50 dakika süren haftada 15 ders olan bir programdır.Hem tatil yapıp hem de İngilizce becerilerinizi geliştireceğiniz bu programda, Amerikan kültürünü daha rahat bir ortamda deneyimleyecek ve dil becerilerinizi geliştireceksiniz. Bu programa sadece turistik ABD vizesi olan kişiler katılabilir.

Sınav Hazırlık Kursları

Yurt dışı İngilizce seviye belirleme sınavlarına katılmak ve iyi bir skor almak isteyen öğrenciler ELS’in uzaman öğretim kadrosu ve sınav odaklı eğitim müfredatlarıyla bu sınavlara en iyi şekilde hazırlanmaktadırlar.

TOEFL Hazırlık Kursu

IELTS Hazırlık Kursu

TOEIC Hazırlık Kursu

Video

Sosyal Aktiviteler

ELS Seattle dil okulunda İngilizce dil eğitiminizi alırken, dersten arta kalan zamanlarınızı verimli şekilde değerlendirmeniz ve arkadaşlarınızla sosyalleşmeniz için çeşitli aktiviteler ve programlar düzenlemektedir. Bu programlarla diğer uluslararası öğrenciler ile sosyalleşecek ve iletişim kurarak pratik yapabileceksiniz.

Ayrıca Seattle’da bulunan Seattle Sanat Müzesini gezebilir, Olimpiyat Heykel Parkındaki eserleri görebilirsiniz. Şehrin ikonik yapısı olan Space Needle’a giderek Seattle’ın muhteşem manzarasını gözlemleyebilir, Pioneer Meydanı’na giderek buradaki sanat galerilerini ve dükkanlarını gezebilirsiniz. Muhteşem doğal alanları olan Seattle’da keşfedeceğiniz birçok yer bulunmaktadır.

Konaklama

ELS Seattle’da dil eğitimi alan öğrenciler için aile yanı ve yurt konaklamaları sağlamaktadır.

Toplu taşıma noktalarına yakın mesafelerde ve özenle seçilen ailelerin yanında konaklama isteyen öğrenciler, konakladıkları aile ile birlikte sabah kahvaltısı ve akşam yemeklerini yerken, pratik yapma şansına sahip olmaktadırlar.

Şehir merkezine yakın konumda olan öğrenci yurtları, daha bağımsız bir konaklama isteyen öğrenciler için oldukça cazip bir seçenektir. ELS merkezine toplu taşıma ile 10 dk. Mesafede bulunan yurtta konaklama yapan öğrenciler, yurtta bulunan ortakve tam donanımlı mutfaklardan, TV odası, oyun odası, çamaşırhane, mini kütüphane gibi imkanlardan faydalanabilirler.

Seattle Şehri

Uçsuz bucaksız ormanlar, dağlar ve binlerce dönümlük park alanları ile çevrili olan Seattle, muhteşem doğal manzaralarıyla ziyaret edenleri hayran bırakan bir şehirdir. Her yıl milyonlarca turisti ağırlayan Seattle, müzeleri, sanat galerileri, büyük spor takımlarıyla da ünlüdür.  Amerika’da ilk açılan Starbucks bu şehirdedir. Yine Amazon, Microsoft, Boeing gibi önde gelen birçok şirkete ev sahipliği yapmaktadır.

ABD’nin batı kıyısında yer alan Seattle, Amerika’daki en modern, eğitim seviyesi yüksek, demokratik ve çok kültürlü yaşamı benimsemiş insanların yaşadığı bir şehirdir.

Ilıman bir iklime sahip Seattle’da toplu ulaşım olduça yaygındır. Ağırlıklı olarak otobüs ve raylı sistemler kullanılmakta ve şehir içi ulaşım rahatlıkla sağlanmaktadır.

Uluslararası Öğrenci Oranı

ELS dil okullarının Seattle eyaletinde kurulmuş olan dil okulu, her yaştan öğrenciler için öğrencilere kapılarını açmaktadır. Dünyanın her yerinden öğrencileri ağırlayan ELS Seattle dil okulları, bu nokta uluslararası öğrencinin en çok olduğu lokasyonlardan birisidir. 

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA