GENEL BİLGİLER

Talk English Schools, 1996 yılından itibaren hizmet vermeye başlamıştır. Butik dil okulları arasında yerini alan bu okul, öğrencilerine alanında uzman öğretmenler eşliğinde samimi bir ortamda kusursuz bir eğitim vermektedir.  Okul, ACCET tarafından akredite edilmiştir.

Okulun Amerika’nın en hareketli şehirlerinden biri olan San Francisco’da bulunan şubesi, ünlü Fisherman’s Wharf‘da Anchorage meydanında bulunmaktadır. Oldukça merkezi bir konumda olması öğrencilerin tüm ulaşım noktalarına, alış veriş merkezlerine rahatça erişimini sağlamaktadır.

Talk English Schools San Francisco’da, 6 adet ferah sınıflarda, modern ders materyalleri ile birlikte, ihtiyaca göre sunulan İngilizce programları ile birlikte Amerika’da dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için uygun fiyat seçenekleri ile de dikkat çekmektedir.

TALK ENGLISH SCHOOL SAN FRANCISCO DİL OKULU FİYATLARI

Talk English School San Francisco,  Amerika’daki pek çok okula göre butik bir dil okulu olmanın avantajını kullanarak, sunduğu uygun fiyatları ile öğrenci memnuniyetini üst seviyeye çekmektedir. Ayrıca okul yıl boyunca fiyat tablosu üzerinden ekstra promosyonlar uygulamaktadır. Okul fiyatları ve promosyonlar ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için ELT ofislerimize danışabilirsiniz.

SUNULAN PROGRAMLAR

Amerika’da hem kaliteli hem de uygun fiyatlı bir dil okulunda eğitim almak isteyen öğrencilerin tercih edebileceği Talk English Schools San Francisco’da her seviyeden İngilizcesi olan öğrencilerin katılabileceği programlar sayesinde hızlı bir şekilde İngilizcenizi amacınıza uygun yönde geliştirebilirsiniz.

Genel İngilizce

Bu program ile öğrencilerin günlük hayatta kendilerini daha iyi ifade edebilmesi için okuma, yazma, konuşma, dinleme konularında hızlı şekilde ilerlemeleri hedeflenmektedir. Haftada toplam 18 ders şeklinde verilen eğitime her seviyeden öğrenci katılabilmektedir. Ayrıca zaman sıkıntısı olan öğrencilere yarı zamanlı olarak haftada 16 ders genel İngilizce eğitimi de verilebilmektedir.

Yoğun İngilizce

Haftada 22 ders olarak planlanan program sayesinde öğrenciler okuma, yazma, konuşma, dinleme becerilerini daha hızlı bir şekilde geliştirebilirler. Bünyesindeki tecrübeli öğretmeler sayesinde yoğun program ile öğrenciler İngilizcedeki eksiklerini daha geniş bir zaman aralığında tamamlama fırsatı bulurlar

Aile Paketi

Özellikle küçük yaş gruplarının aileleri ile birlikte katılabileceği program, konaklama seçeneği ile birlikte paket halinde sunulmaktadır.  13 yaş ve üzeri çocuklar yetişin grubuna ailesi ile birlikte katılabilirken, ailenin daha küçük yaş grubunda olan çocukları junior programına alınır. Ailenin birlikte huzurlu ve konforlu bir şekilde konaklamaları da okul tarafından sağlanmaktadır.

Birebir İngilizce

Talk English Schools San Francisco dil okulunda sınıf derslerine katılabileceğiniz gibi tamamen alanında uzman öğretmenleri ile birlikte özel olarak birebir çalışabileceğiniz programlarda mevcuttur. Bu program sayesinde öğretmenlerin yönlendirmesi ile öğrenciler eksiklerini çok hızlı bir şekilde giderebilmektedir.

TOEFL Sınav Hazırlık

Yurtdışında lisans ya da yüksek lisans eğitimi almak isteyen öğrencilerin birçok üniversite tarafından bölüm giriş koşulu olarak sunulan Toefl dil yeterlilik sınavına en iyi şekilde hazırlamalarını hedefleyen programı, öğrenciler yarı zamanlı veya tam zamanlı olarak alabilmektedirler. Sınav teknikleri ve denemeler ile öğrenciler hızlı ve güvenilir şekilde Toefl sınavına odaklanmış olurlar.

Profesyonel Gelişim Aktivitesi

Talk English Schools San Francisco’da hem dil eğitimi alıp hem de bazı mesleki alanlarda kendinizi geliştirebileceğiniz şirketlerle görüşme imkanını sağlamaktadır. Görüşmenin olumlu sonuçlanması takdirde çalıma şansını elde etmiş olursunuz. Bu programa katılabilmeniz için orta ve üzeri seviyede İngilizce bilginizin olması gerekmektedir.

VİDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

Amerika’da dil eğitimi almak isteyen öğrenciler Talk English Schools San Francisco dil okulunu tercihleri sayesinde okulun San Francisco’nun en ünlü meydanı olan Fisherman’s Wharf‘da Anchorage’da bulunmasının ayrıcalığını yaşamış olurlar.

Alacağınız İngilizce eğitim dışında okulun size sunacağı pek çok aktivite sayesinde İngilizcenizi günlük hayatta kullanabilecek düzeyde geliştirebildiğiniz gibi aynı zamanda eğlenceli vakit geçirmiş olacaksınız. San Francisco Amerika’nın en canlı şehirlerinden biridir ve okulun düzenlediği şehir turu ile okul arkadaşlarınızla birlikte pek çok mekanı keşfetme şansı yakalamış olursunuz. Golden Gate Köprüsü, Fine Art Müzesi, Oracle Park, Alcatraz gibi daha pek çok mekana geziler düzenlenmektedir.

Geziler dışında katılabileceğiniz karaoke, sinema geceleri, bowling turnuvaları gibi bir çok aktivite ile arkadaşlarınız ile beraber hoş vakit geçirebilirsiniz.

Okul aktiviteleri sayesinde öğrenciler birbirlerini ve özellikle de farklı kültürleri tanımış olacaklardır.

KONAKLAMA

Talk English School San Francisco öğrencilerine aile yanı ve yurt olmak üzere iki şekilde konaklama seçeneği sunmaktadır.

Okulun titizlikle seçtiği aile yanında kalan öğrencilerin kendilerine ait odalarında kişisel eşyaları dışındaki tüm ihtiyaçları aile tarafından karşılanmaktadır. Öğrencinin tercih etmesine göre sabah ve akşam yemekleri yine aile tarafından hazırlanır. Aile ile yapılan sohbetler sayesinde öğrenciler İngilizcelerini geliştirirken aynı zamanda farklı kültürlerini de öğrenmiş olacaklardır.

Okulun San Francisco’da iki yurdu bulunmaktadır. Yurtlarda öğrencilerin tek, çift ya da 3 kişilik oda da kalabilirler. Mutfak ve banyo ortak kullanım alanlarıdır. Banyo ve mutfağı şahsa ait tek kişilik odalar da tercih edebileceğiniz seçenekler arasındadır.

Konaklama seçeneği ne olursa olsun öğrencilerin güveni ve konforu okulun her zaman önceliğidir.

SAN FRANCISCO ŞEHRİ

Amerika Kaliforniya eyaletinde bulunan San Francisco, bulunduğu körfez bölgesinin önemli kültürel, finans ve ticaret merkezidir. Kültürel ve tarihi mekanları ile her yıl milyonlarca turisti buraya çekerek turizme de katkıda bulunmaktadır. Turizmin çok canlı olması nedeni ile şehirde pek çok konaklama seçeneğiniz vardır.

Amerika’da dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin başta tercih ettiği şehirlerden biri olan San Francisco oldukça hareketli ve canlı bir şehir hayatına sahiptir. Şehirde pek çok yemek kültürünü tanıyabileceğiniz restoranlar, cafeler, publar bulunmaktadır. Sanat aktivitelerinin oldukça fazla düzenlediği şehirde gezilebilecek pek çok tarihi mekan, müze dikkatinizi çekecektir. Ünlü Golden Gate Köprüsü görülmesi gereken yerlerin başında gelmektedir.

Ulaşımın son derece rahat ve hızlı olduğu şehirde, her yere kolaylıkla gidebilirsiniz.

San Francisco’da yazların sıcak ve kurak, kışların ise ılık ve yağışlı geçtiği bir iklim hakimdir.

ULUSLARARASI ÖĞRENCİ ORANI

Talk English School San Francisco dil okulunu her yıl uluslararası pek çok öğrenci tercih ederken en fazla oranı Çinli öğrenciler oluşturmaktadır. Bunu Asyalı ve Afrikalı öğrenciler takip ederken, Latin gruplarda azımsanmayacak sayıdadır. Avrupalı öğrencilerin de oldukça fazla tercihi ettiği göz ardı edilemez. San Francisco’da buluna Çin ve İtalyan yoğunluğu nedeni ile şehirde Çin Mahallesi ve İtalyan Mahallerine rastlamanız olağandır. 

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA