GENEL BİLGİLER

LSI dil okulu 1965 yılından beri öğrencilere kaliteli bir dil eğitimi veren zincir bir okuldur. Dünya çapında modern teknolojilerle eğitim veren bu okul, Amerika’da dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için en popüler yerlerden bir olan San Francisco / Berkeley’de kaliteli bir eğitim vermektedir. Okul TOEIC test merkezidir. Berkeley şehri, San Francisco Körfezi karşısında yer alan oldukça canlı bir öğrenci şehridir. University of California kampüsü etrafında yer alan bu şehirde çok çeşitli kafeler, mağazalar, restoranlar bulunmakla birlikte aynı zamanda gece hayatı da yer almaktadır. San Francisco’ya çok rahat bir şekilde ulaşım yapılabilir.

Okulun sunduğu olanaklar arasında, ortak kullanım alanları, ücretsiz internet erişimi olan bilgisayar odası ve öğrenciler için bir kütüphane bulunur. Amerika’da dil eğitimi alırken öğrencilerin ihtiyaç duyabilecekleri her şey düşünülmüş ve bu okulda öğrencilere sunulmuştur. Okulda 12 sınıf kapasitesi mevcuttur, maksimum 16 öğrenci bir sınıfta eğitim almaktadır.

LSI BERKELEY DİL OKULU FİYATLARI

Okulun Türk öğrencilerine özel, belirli dönemlerde %30’a varan indirimleri bulunmaktadır. Eğitim fiyatlarında uygulanan indirimlerin yanı sıra konaklamalarda da zaman zaman avantajlar yer almaktadır.

LSI San Francisco Dil Okulu Fiyatları

Katalog Fiyatıdır İndirimli Fiyat Al
2 Hafta8 Hafta12 Hafta16 Hafta24 Hafta36 Hafta Kur
Eğitim
Genel İngilizce (20) 770 2920 4260 5520 7680 11520 $
TOEFL 990 3600 5280 6880 9000 13500 $
Akademik İngilizce 5280 6880 9000 13500 $
İş İngilizcesi 990 3600 5280 6880 9000 13500 $
Yarı Yoğun İngilizce (25) 880 3240 4740 6160 8280 12420 $
Yoğun İngilizce (30) 990 3600 5280 6880 9000 13500 $
Konaklama
Aile Yanı TK - BB55022003060408061209180 $
Aile Yanı TK YP690276039005200780011700 $
Diğer
Sağlık Sigortası 50 200 300 400 600 900 $
Kayıt Ücreti 155 155 155 155 155 155 $
Konaklama Kayıt Ücreti 95 95 95 95 95 95 $
Kurye Ücreti 75 75 75 75 75 75 $

SUNULAN PROGRAMLAR

Genel İngilizce (20 ders)

Bu program haftada 20 ders olarak öğrencilere sunulmakta ve her ders 50 dakika sürmektedir. Dersler, okuma, yazma, konuşma ve dinlemeye dayalıdır. Her seviyeden öğrenci bu programa katılım yapabilecektir. Sınıflar, öğrencilerin çözeceği seviye tespit sınavıyla belirlenmektedir.

Yoğun İngilizce (25 ders)

Bu programda öğrenciler haftada 25 ders eğitim alabileceklerdir. Her ders 50 dakikadır. Genel İngilizcenin yanı sıra seçmeli dersleri de öğrenciler kendi istekleri doğrultusunda programlarına eklemektedirler. Her öğrencinin ilgi alanına göre planlama yapılır ve bu şekilde sunulur. Bu program başlangıç seviyesinden itibaren her seviyeye uygundur.

Yoğun İngilizce (30 ders)

Bu program türünde Genel İngilizce derslerinin yanı sıra haftada 10 ders seçmeli ders imkanı sunulmaktadır. Bu program özellikle akademik amaçlı dil eğitimi alan öğrenciler için uygun olup aynı zamanda kısa sürede dil seviyesini en iyi seviyelere taşımak isteyen öğrenciler için de en mantıklı seçimlerden biri olacaktır. Amerika’da dil eğitimi görmek isteyen öğrenciler tarafında en çok tercih edilen programlardandır. Bu program başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar her öğrenciye uygundur.

Öğleden Sonra İngilizce

Bu program, sözcük bilgisini ve telaffuzunu geliştirmek isteyen öğrenciler için uygundur. Sinema televizyon, politika gibi konular üzerine tartışılarak öğrencilerin aktif katılımına olanak verir.  Kurs süresi 1-11 hafta arasındadır. Haftalık ders saati, 8 saat 20 dakikadır.

Akademik Kurslar & Sınav Hazırlık

GMAT & SAT, TOEFL, CAE, FCE Hazırlık Kursları LSI Berkeley merkezinde haftada 20 ders genel İngilizce derslerinin yanı sıra haftada 10 ders sınav hazırlık dersleri alınan bu program, öğrencilere sınav teknik ve becerilerini en iyi şekillerde aktararak kısa zamanda iyi yerlere gelme olanağı sunmaktadır. Alanında uzman öğretmenlerle, öğrenciler kendi seviyelerine uygun olarak sınav hazırlık eğitimi alacaklardır. Cambridge sınavları ise haftada 30 ders olarak öğrencilere sunulur. Akademik İngilizce programı ise genel İngilizce ile akademik becerileri ve sınav İngilizcesini bir araya getirir. Program, öğrencilerin bir taraftan akademik okuma ve yazma becerilerini geliştirirken diğer taraftan bireysel dil ihtiyaçlarına odaklanmalarını sağlar.

Özel Dersler

Öğrenciler, sunulan standart programların yanı sıra alanında uzman öğretmenlerden istedikleri sıklıkta özel ders alabilirler. Eksik kaldıkları noktaları böylece tamamlayan öğrenciler, iş hayatında, mülakatlarda veya birebir sohbetlerde her zaman bir adım önde olacaklardır.

İş Dünyası

İş İngilizcesi ve Öğretmenler için İngilizce programları bu kursun alt başlıklarıdır. İş İngilizcesi kursları, iş hayatında en önemli konular olan, e-posta, kısa not ve mektup yazma, görüşme, mülakat yapma ve telefonda konuşma konularında en etkili şekilde eğitimler sunmaktadır. 16 yaş ve üzeri öğrencilere uygundur. Orta ve üzeri seviyede olan öğrenciler katılım yapabilmektedirler. Bunun yanında öğretmenler için İngilizce programı öğretmenler için en önemli noktalarda örneğin; ders planlama, okuma, yazma, dinleme, konuşma becerilerini öğretme; sınıf aktiviteleri, kaynak ve materyallerin kullanılması; öğrencilerin ihtiyaçlarını anlama, öğrencilerin hatalarını giderme konularda etkili bir eğitim vermektedir.

VİDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

LSI dil okulu öğrencilerin sosyalleşmeleri adına oldukça güzel aktivite ve gezi programları sunmakta ve böylece öğrencilerin Amerika’da dil eğitimi alırken aynı zamanda farklı kültürlerden arkadaşlar edinmesine olanak sağlamaktadır. Golden Gate Köprüsü gezisi, Bowling, Orman yürüyüşü, NBA maçı, Alcatraz müze turu, Yosemite Doğa Parkı gezisi, Six Flags tema parkı, spor aktiviteleri, film geceleri ve çok daha fazlası dönemsel olarak öğrencilere sunulmaktadır.

KONAKLAMA

Aile Yanı Konaklama

Aile yanı konaklaması alan öğrenciler hem Amerika’da dil eğitimi alacak hem de yeni bir aile ile tanışıp onların kültürünü oldukça yakından yaşayacaklardır. Öğrenciler ailede kahvaltı ve akşam yemeklerini de alarak aynı zamanda pratik bir şekilde yemek ihtiyaçlarını da karşılayabileceklerdir ancak dileyen öğrenciler sadece kahvaltı seçeneğini de satın alabileceklerdir. Aileler çarşaf ve havluları çoğu zaman öğrencilere sunmaktadır ancak dileyen öğrenciler kişisel havlularını yanlarında götürebilmektedirler. Öğrenciler aldıkları dil eğitimi sonrası en iyi şekilde pratik yapabilecek ve aile yanı konaklaması ile Amerika’da uygun maliyetli konaklama seçeneği ile tasarruf etmiş olacaklardır.

Rezidans Konaklama

Öğrencilerin kendi özel alanlarını yaratmaları için tasarlanmış olan bu konaklama seçeneği oldukça kaliteli bir konaklama imkanı vermektedir. Mağazalara, restoranlara, tiyatrolar ve barlara da oldukça yakın olan bu konaklama okula 1 dakika uzaklıktadır. San Francisco’ya trenle 30 dakika ve Oakland Uluslararası Havaalanı’na 45 dakika uzaklıktadır. Tek ve çift kişilik konaklama seçenekleri sunulan bu konaklamada paylaşımlı banyo ve mutfak bulunmaktadır.

BERKELEY ŞEHRİ HAKKINDA

Berkeley şehri, California eyaletine bağlı ve San Francisco’ya komşu bir şehirdir. Ortalama olarak toplam nüfusları ise 1 milyon civarındadır. Bu şehir akademik başarıları, bilimsel keşifleri ve sanatları ile ünlü bir yerdir. 1960’lı yıllarda hippi kültürünün ve İnsan Hakları hareketinin odak noktası olan Berkeley, fikirleriyle ana akıma meydan okuyan sanatçı, idealist ve filozoflar için hâlâ çok çekici bir yerdir. Güneş battıktan sonra bile Berkeley, canlı müzikler ve popüler butik biralarıyla hâlâ enerji doludur. İklimi dolayısı ile öğrencilerin tercih nedenlerinden biridir. Kış aylarında en düşük sıcaklık 6 derece civarında olup yaz aylarında ise en yüksek 25 dereceler yaşanmaktadır.

Türkiye ile arasında 10 saatlik bir zaman farkı bulunmaktadır ve Türkiye’den ulaşım ortalama 14 saat sürmektedir.

ULUSLARARASI ÖĞRENCİ ORANI

LSI Berkeley merkezine her yıl dünyanın farklı ülkelerinden binlerce öğrenci gelmektedir. 

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA

feltom
Felca
EnglishUK
British Council
ialc
UED
Quality English
icef