GENEL BİLGİLER

ELS dil okulu, Amerika’da 35’den fazla merkezde ve Kanada’da 2 merkez ile 1961 yılından beri dünyanın 143 ülkesinden ortalama 1.5 milyon öğrenciye oldukça kaliteli bir dil eğitimi sunan ve eğitim konusunda oldukça iyi olan bir kurumdur.

ELS dil okullarının Amerika’da çok fazla sayıda üniversite ile partnerliği vardır. ELS’de ingilizce dil eğitimi alan öğrenciler belli bir seviyeye geldikleri zaman ayrıca bir sınava ihtiyaç duymadan üniversite ve yüksek lisans eğitimlerine başlayabilirler.ELS dil okullarının İngilizce dil eğitimi konusunda ne kadar başarılı olduğunun en iyi örneklerinden bir tanesi budur.

ELS dil okullarının San Francisco şehrinde yer alan North Bay şubesinde dil eğitimi almak isteyen öğrenciler California Dominician Üniversitesi kampüsünde eğitim alırlar. Bu durumun yani üniversite içerisinde dil eğitimi alınmasının, öğrencilere geri dönüşü mutlaka olumlu olacaktır. Oldukça güvenli ve eşsiz bir doğa içerisinde bulunan bu okulun bulunduğu noktadan San Francisco merkeze otobüs ve feribotla ulaşım sağlanmaktadır. Öğrenciler rahatlıkla diledikleri zaman merkeze gidecek ve boş zamanlarını canlı bir bölgede geçirebileceklerdir.

Okul içerisinde bir kütüphane, bilgisayar sınıfı, ücretsiz wi-fi ve dinlenme alanı bulunmaktadır. Yaş sınırının minimum 14 olduğu bu şubede öğrencilere sunulan 2 adet konaklama seçeneği vardır. Bununla birlikte en güzel yanlarından biri, öğrencilerin dil eğitimi alırken aynı zamanda üniversite imkanlarından fazlasıyla faydalanmaları olacaktır. Amerika’da dil eğitimi alan öğrenciler, spor salonu, kafeterya, basketbol sahası, müzik odaları, yüzme havuzu ve tenis gibi birçok imkana sahip olabileceklerdir.

ELS SAN FRANCISCO DİL OKULU FİYATLARI

Amerika’nın en büyük dil okullarından biri olan ELS yıl boyunca katalog fiyatlarını kullanır ancak Türk öğrencilerine özel olarak belirli dönemlerde %20’ye varan indirimler sağlamaktadır. ELS dil okullarının ABD’de bulunan merkezlerinde eğitim ücretleri aynı olmakla birlikte merkeze göre konaklama fiyatları değişmektedir.

SUNULAN PROGRAMLAR

Intensive English

Haftada 30 ders olarak dil eğitimi verilen bu kurs türünde,her ders 50 dakika sürmektedir. Yoğun İngilizce dil kursları öğrencilerin okuma, yazma, konuşma ve dinleme becerilerini en üst noktaya getirmek ve akademik başarıya ulaştırarak, Amerika’da üniversite eğitimi almalarını sağlamak için en iyi tekniklerle en kaliteli dil eğitimini vermek için elinden geleni yapmaktadır. Uygulamalı öğrenme programı ve beceri geliştirme dersleri sayesinde, Amerika’da dil eğitimini en iyi noktalara taşıyan bir program türüdür.

Semi-Intensive English

Bu kurs içeriği haftada 20 ders olarak öğrencilere sunulmaktadır. Her dersin 50 dakika sürdüğü bu kurs, başlangıç seviyesinden itibaren tüm seviyedeki öğrenciler için uygundur. Haftanın 5 günü İngilizce dil eğitimi alınan bu kurs türünde, sınıf başına maksimum 15 öğrenci düşmektedir. 2 haftada 1 kurs başlangıç tarihi bulunmaktadır.

American Explorer

Her dersin 50 dakika sürdüğü bu kurs türü haftada 15 ders olarak sunulan bir programdır.Hem tatil yapıp hem de İngilizce dil eğitimi alınabilecek olan bu programda, öğrenciler Amerikan kültürünü daha rahat bir ortamda deneyimleyecek ve dil becerilerini geliştireceklerdir. Bu programa sadece turistik vize ile katılım yapılabilmekte ve maksimum 12 hafta dil eğitimi alınabilmektedir.

VİDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

ELS San Francisco dil okulu öğrencilerin sosyalleşmeleri adına oldukça güzel aktivite ve gezi programları sunmakta ve böylece öğrencilerin Amerika’da dil eğitimi alırken aynı zamanda farklı kültürlerden arkadaşlar edinmesine olanak sağlamaktadır. Golden Gate Köprüsü gezisi, Alcatraz müze turu,Yosemite Doğa Parkı gezisi, SixFlags tema parkı, spor aktiviteleri, film geceleri ve çok daha fazlası dönemsel olarak öğrencilere sunulmaktadır.

KONAKLAMA

Aile Yanı Konaklama

Aile yanı konaklaması alan öğrenciler hem Amerika’da dil eğitimi alacak hem de yeni bir aile ile tanışıp onların kültürünü oldukça yakından yaşayacaklardır. Öğrenciler ailede kahvaltı ve akşam yemeklerini de alarak aynı zamanda pratik bir şekilde yemek ihtiyaçlarını da karşılayabileceklerdir. Kendi özel odalarında kalan öğrenciler aileler ile bazı ortak alanları paylaşacak ve diledikleri zaman aile ile sohbet edip güzel vakit geçirebileceklerdir.

Rezidans Konaklama

Öğrencilerin kendi özel alanlarını yaratmaları için tasarlanmış olan bu konaklama seçeneği, San Rafael’in güvenli ve sakin bir bölgesinde yer almaktadır. Öğrenciler dilerse kendi yemeklerini ortak mutfak alanlarında pişirecekler ya da yakınlarda bulunan restoranlarda yemek yiyebileceklerdir. Bu yemek alanları yürüme mesafesindedir.

SAN FRANCISCO ŞEHRİ

Amerika’nın California eyaletinde yer alan San Francisco şehri, California eyaletinin en önemli ticaret merkezidir. Şehir,California’nın güney bölgesinde yer almaktadır.San Francisco şehri ile Türkiye arasında 10 saatlik bir zaman farkı bulunmaktadır.Türkiye’den uçuş süresi ise ortalama 14 saat civarında sürmektedir.San Francisco şehri Amerika’da dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin en fazla tercih ettikleri şehirlerin arasında yer almaktadır. Şehir öğrenciler içinbirbirinden farklı olanaklar sunmaktadır. Büyük ve oldukça renkli bir şehir olması, sosyal hayatın canlılığı, toplu taşıma olanaklarının gelişmiş olması öğrencilerin San Francisco’yu tercih sebeplerinin arasında yer almaktadır.Akdeniz ikliminin görüldüğü San Francisco şehri, yılın her döneminde dil eğitimi almak için tercih edilebilmektedir. Genellikle hava sıcaklıkları 25-30 derece arasında seyretmektedir. Geceleri gündüze göre soğuk olup, dil eğitimi alacak öğrencilerin bunu bilerek gitmeleri iyi olacaktır.

San Francisco’ya gittiğinizde mutlaka görülmesi gereken bazı yerler vardır. Bunlardan bazıları; Golden Gate Köprüsü, Oracle Park, SixFlags, Alcatraz Adası, UnionSquare, FishermanWharf, Chinatown, San Francisco Modern Sanat Müzesi, Ocean Beach,CoitTower, Lompard Street gibi oldukça popüler lokasyonlardır.

San Francisco eğlence ve gece hayatıyla da oldukça canlı bir şehirdir. Müzik ve dans etmeyi sevenler için birbirinden ünlü eğlence yerleri mevcuttur. Öğrenciler Amerika’da hem dil eğitimi alacak hem de boş zamanlarında eğlencenin tadını çıkarabileceklerdir.

ULUSLARARASI ÖĞRENCİ ORANI

ELS San Francisco merkezinde dil eğitimi alırken dünyanında bir çok ülkesinden gelen öğrencilerle tanışma fırsatına sahip olabilirsiniz. Aşağıdaki tabloda uluslararası öğrenci dağılımını görebilirsiniz. 

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA