GENEL BİLGİLER

ELS Dil Okulları, İngilizce dili alanında hızlı ve etkin eğitimi ilke edinerek uluslararası iş yerlerinde veya akademik açıdan dil yeterliliğine ihtiyaç duyan öğrencilerini başarıya hazırlamayı ilke edinmiştir. İlk olarak 1961 yılında kurulan butik okul, günümüzde Amerika ve Kanada’da bulunan merkezlerinde 143 ülkeden gelen yaklaşık 1.2 milyon öğrencisine İngilizce dil eğitimi vererek başarılı olmalarına yardımcı olmuştur.

ELS Dil Merkezleri, İngilizce dilini aktif kullanan ülkelerde bulunan ve modern teknoloji ile donatılmış merkezlerinde, çok uluslu öğrencilerinin hızlı ve etkin olarak İngilizce dil eğitimi almasını sağlarken, İngilizce eğitim veren üniversitelere veya İngilizce dil yeterliliği gerektiren iş yerlerine de öğrencilerini hazırlamakta ve öğrencilerinin üniversite ve kolejlere İngilizce dil giriş şartını yerine getirmelerine yardımcı olarak akademik ortaklık sağladığı 650’den fazla üniversiteye ve kolejlere giriş için kolaylık sağlamaktadır. Amerika’nın en büyük okul zincirine sahip olan ELS Dil Merkezleri’nden alacağınız dil sertifikası TOEFL ve IELTS sertifikalarından sonra en tanınır dil sertifikası olarak bilinmektedir. Bu başarı öne çıkan nitelikli eğitimini akademik destekli ve yenilikçi öğrenme teknikleriyle temellendiren metodolojisinden gelmektedir. Temel dersleri için özel öğretim materyellerini üretmesi için ortaklık yaptığı National Geographic Learning ile öğrencilerini başarıya ulaştırmak için çalışmaktadır.

Her mevsim güneşli bir Kaliforniya şehri olan San Diego, sıcak atmosferi, kıyı boyunca uzanan kumsalları, yıl boyu süren etkinlikleri ve gezilecek yerleri ile ABD’nin en iyi turistik noktalarından biri olması ile dil eğitiminiz süresince kendinizi geliştirmeniz için bolca olanak bulabileceğiniz bir şehirdir.

ELS San Diego’nun büyük bir ofis binasının 16.katında bulunan merkezi, konum itibari ile şehir merkezindedir ve eğlence, alışveriş bölgesi ve ulaşım hatlarına da son derece yakındır. Öğrencilerine 34 bilgisayarlı bir Öğrenme Teknolojisi Merkezi ve kafe sunarken kablosuz internet, spor merkezi, okul merkezine ve dersliklere engelliler için kolay erişim imkanları da sunar.

ELS SAN DIEGO DİL OKULU FİYATLARI

Hızlı ve etkin dil öğrenimi konusunda 55 yıllık tecrübesi ve iyi eğitimci kadrosuyla ELS San Diego’da dil eğitimi ücretleri tercih ettiğiniz dil programı, süresi, konaklama tipi ve kayıt ücreti bakımından değişiklik gösterecektir.

ELS San Diego Dil Okulu’nda eğitim için ücretlerini sizler için hazırlamış olduğumuz tüm ücretleri içeren tablomuzdan görebilir veya danışmanlarımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

SUNULAN PROGRAMLAR

ELS San Diego Dil Merkezi’nde tercih edeceğiniz dil kurslarının tamamı hızlı ve etkin ilkesine dayanarak hazırlanmış olup, seviyenize uygun olarak verilmektedir. ELS San Diego Dil Merkezi’nin öğrencilerine sunduğu kursları görebilirsiniz.

Yoğun İngilizce

ELS San Diego, Yoğun İngilizce dil kursuyla akademik başarı isteyen öğrencileri için İngilizce eğitim veren kolej veya üniversitelerin kapsamlı müfredatlarına ve akademik iletişim için sizi geleceğe hazırlar ve ileride alacağınız eğitimin kolaylaşmasını sağlar. Doğru iletişim kurmak önemlidir ve ELS Dil Merkezleri’nde alacağınız Yoğun İngilizce kursu derslerinizin kolaylaşmasını sağlarken akademik başarının başlangıcı olan İngilizce seviyesine ulaşmanız için size gerekli eğitimi verecektir.

ELS Yoğun İngilizce kursunda, okuma, yazma, dinleme, konuşma, dil bilgilisi ve telaffuz gibi temel dil becerilerinin geliştirilmesine ek olarak, ödev, sunum gibi akademik becerilerinizi geliştirmek için açık, net ve akıcı konuşma, etkin dinleme ve yazma becerilerini kazanmanız hedeflenmektedir. Anadili İngilizce olan kişilerle tanışarak, aktif bir şekilde İngilizce dilini günlük yaşantınızda kullanmaya başlarken, ELS Dil Merkezleri’nin Yoğun İngilizce kursuyla eleştirel düşünme, topluluk önünde konuşma, not alma, araştırma yapma becerileri ile akademik başarınızı arttırabilirsiniz.

Yarı Yoğun İngilizce

ELS San Diego, Yarı Yoğun İngilizce kurslarını sabah dersleri ve şehri keşfetme zamanı olarak iki bölüme ayrılmış şekilde vermektedir. ELS San Diego’da alacağınız dil eğitimi sonrası şehri keşfedebilir, sosyal aktivitelere katılmak için zaman bulabilir, anadili İngilizce olan kişilerle sosyalleşerek pratik yapma özgürlüğüne sahip olursunuz.

Sabah dersleri şeklinde verilen Yarı Yoğun İngilizce kursları dil yeterliliğinin en temel becerilerine yani okuma, yazma, dinleme, konuşma, dil bilgilisi, telaffuz becerilerine ek olarak akademik veya mesleki açıdan yeterliliğe de odaklanırken eğitim sonrasında dili kullanarak pekiştirmenizi sağlarken hem dili anlama hem de kültüre entegre olma açısından da gelişmenize olanak tanır.

Tatil İngilizcesi

Sabahları İngilizce kursu alırken öğleden sonra ve akşamları serbest zaman tanıyarak tatil ortamında İngilizce dil alanında kendisini geliştirmek isteyen öğrencileri için ELS San Diego’da sunulan bu programda, Güney Kaliforniya’da unutulmaz deneyimler elde edip, yerel halkla sosyalleşirken dil eğitimi alabilirsiniz.

ABD’nin en iyi tatil destinasyonlarından biri olan San Diego’da tatil yaparken bu tatilden en verimli şekilde faydalanmak isteyen öğrencilere odaklı olarak hazırlanmış bu kurs seçeneğinde tatiliniz süresince kültüre daha iyi adapte olabilir ve sosyalleşirken kendinizi dil konusunda daha güvende hissedebilirsiniz.

VİDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

ELS San Diego’da dil eğitimi alırken derslerde öğrendiklerinizi pratik yapma, şehri keşfetme, farklı kültürlerden insanlar tanıma ve sosyalleşme ihtiyaçlarınızı karşılamanın en eğlenceli yolu sosyal aktiviteler olacaktır.

San Diego’da dil eğitimi almanın en güzel yanı aynı zamanda tatil yapma avantajına sahip olmak olacaktır. Kilometrelerce uzanan güzel plajları ve her mevsim güneşli havasıyla sıcak Güney Kaliforniya ikliminin tadını plajlarda çıkarabilirsiniz. Özellikle Mission Plajı’nın 3,2 kilometrelik beyaz kumdan sahili, güneşlenme alanları, patenciler ve bisikletçilerin kullanım alanlarının olduğu bölümüyle görülmeye değerdir. Viktorya tarzındaki binalarıyla meşhur olan ve alışveriş yapabileceğiniz mağazalara, tiyatro salonları, sanat galerilerine ev sahipliği yapan Gaslamp Mahallesi’nde gece hayatının tadını çıkartabilir veya dünyanın en büyük hayvanat bahçesi olan San Diego Zoo’yu ziyaret edebilirsiniz.

KONAKLAMA

ELS San Diego Dil Merkezi, rahat ve güvenilir bir konaklamanın öğrencilerinin derslerinde daha verimli olması ve San Diego’da kısa süreli yaşamın tadını çıkarmalarını önemsemektedir.

Özellikle genç ve az yurtdışı deneyimine sahip öğrenciler için en popüler konaklama tipi aile yanı konaklama seçeneğidir. Yanında kalacağınız aileden Amerikan kültürünü daha yakından gözlemleme şansına erişebilir, evde onlarla gündelik hayata dair konuşma pratikleri yapabilir ve ev konforunda daha güvende ve rahat hissedebilirsiniz. Veya Residence konaklama seçeneğini tercih ederek daha bireysel bir konaklama ile şehrin tadını çıkarabilirsiniz.

SAN DIEGO ŞEHRİ

ABD’nin en büyük 9., Kaliforniya’nın ise en büyük 2.şehri olan San Diego, Amerika Birleşik Devletleri ve Meksika’nın sınırında bir sahil şehridir. Bulunduğu nokta sebebiyle nüfusunun %60’ını hispanik yani İspanyol kökenli kişiler oluşturur. Bu harika kültür karışımı şehrin kültürel dokusuna da nüfus etmiştir. Sıcak iklimi ve güneşli havası sebebiyle halk arasında Sun Diego olarak adlandırılan şehir, ABD’nin en güzel şehri ve en iyi tatil destinasyonlarından biridir.

Sahil boyunca kilometrelerce uzanan plajlar ve birçok turistik yere ev sahipliği yapan San Diego, masmavi okyanusun ve göz alıcı çöllerin birleştiği bir rüya şehri olarak adlandırılabilir. Şehrin Büyük Kanyon, Chicago, Los Angeles ve Las Vegas gibi ikonik destinasyonlara ulaşımının kolay olması da diğer avantajları arasındadır.

Amerika’da dil eğitimi almak aynı zamanda da tatil yapmak isteyen birçok öğrencinin ilk tercihi olan San Diego’da sadece dil eğitimi almakla kalmaz aynı zamanda unutulmaz bir tatil deneyimi yaşama şansına erişebilirsiniz.

ULUSLARARASI ÖĞRENCİ ORANI

ELS Dil Merkezleri birçok akredite kuruluşu tarafından onayanmış eğitimi ve 650’den fazla üniversite kuruluyla olan ortaklığı sebebiyle çok uluslu bir yapıya sahiptir. Tüm merkezlerinde bulunan bu multi-kültürel yapısını oluşturan tabii ki 143 ülkeden gelen uluslararası öğrencileridir.
ELS Dil Merkezleri’nde Türk öğrenci oranı %4 ile sınırlı olup, bu oran her merkezinde değişiklik göstermektedir.

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA