ELS San Diego

ELS Dil Okulu, İngilizceyi hızlı ve etkili bir şekilde öğrenmeyi hedefleyen öğrencileri akademik ve profesyonel başarıya hazırlamaktadır. 1961 yılında kurulan bu butik okul, Amerika ve Kanada’daki merkezlerinde bugüne kadar 150’den fazla ülkeden yaklaşık 1.3 milyon öğrenciye İngilizce eğitimi vererek onların başarıya ulaşmasına yardımcı olmuştur.

ELS Dil Merkezleri, İngilizce konuşulan ülkelerdeki modern teknoloji ile donatılmış merkezlerinde, öğrencilere hızlı ve etkili İngilizce dil eğitimi sunmaktadır. ELS, öğrencilerini İngilizce eğitim veren üniversitelere ve dil yeterliliği gerektiren iş yerlerine hazırlamakta ve 650’den fazla üniversite ve koleje giriş kolaylığı sağlamaktadır. ELS Dil Merkezleri’nden alacağınız dil sertifikası, TOEFL ve IELTS sertifikalarından sonra en tanınmış dil sertifikalarından biridir. Bu başarı, nitelikli eğitimini akademik destekli ve yenilikçi öğrenme tekniklerine dayandıran metodolojisinden kaynaklanmaktadır. ELS, National Geographic Learning ile işbirliği yaparak özel öğretim materyalleri geliştirmekte ve öğrencilerini başarıya ulaştırmaktadır.

Her mevsim güneşli bir Kaliforniya şehri olan San Diego, sıcak atmosferi, uzun kumsalları, yıl boyunca süren etkinlikleri ve gezilecek yerleri ile ABD’nin en iyi turistik noktalarından biridir ve dil eğitimi süresince kendinizi geliştirmeniz için birçok fırsat sunar.

ELS San Diego, büyük bir ofis binasının 16. katında yer almakta olup şehir merkezinde, eğlence ve alışveriş bölgelerine yakın bir konumdadır. Öğrencilere; bilgisayarlarla donatılmış Öğrenme Teknolojisi Merkezi, kablosuz internet, spor merkezi, kafe ve engelli erişimine uygun derslikler sunmaktadır.

ELS San Diego Dil Okulu Fiyatları

60 yılı aşkın tecrübesi ve alanında uzman öğretmen kadrosuyla dil eğitiminde öncü olan ELS San Diego‘da, dil okulu fiyatları; seçtiğiniz dil programına, eğitim süresine ve konaklama seçeneğinize göre değişiklik gösterecektir. Detaylı ücret tablomuzu inceleyebilir, size en yakın ELT ofisinden ücretsiz danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Sunulan Programlar

ELS San Diego Dil Merkezi, hızlı ve etkili bir şekilde İngilizce öğrenmenizi sağlayacak şekilde tasarlanmış çeşitli dil eğitim programları sunmaktadır. Programlar, her seviyeden öğrencinin ihtiyaçlarına ve hedeflerine hitap edecek şekilde hazırlanmıştır ve akademik veya genel İngilizce becerilerinizi geliştirmenize yardımcı olur.

Yoğun İngilizce

ELS San Diego, Yoğun İngilizce kursuyla akademik başarı hedefleyen öğrencileri İngilizce eğitim veren kolej ve üniversitelere hazırlar. Bu kurs, okuma, yazma, dinleme, konuşma, dil bilgisi ve telaffuz gibi temel dil becerilerini geliştirmenin yanı sıra, akademik ödev ve sunum becerilerini de kazandırmayı amaçlar. Anadili İngilizce olan kişilerle tanışarak, İngilizce’yi günlük yaşantınızda aktif olarak kullanırken, eleştirel düşünme, topluluk önünde konuşma ve araştırma yapma becerilerinizi de geliştirebilirsiniz.

Yarı Yoğun İngilizce

Yarı Yoğun İngilizce kursları, sabah dersleri ve şehri keşfetme zamanı olarak iki bölüme ayrılmıştır. Sabah derslerinde dil yeterliliğinin temel becerilerine odaklanırken, öğleden sonra ve akşamları San Diego’yu keşfetme ve sosyal aktivitelere katılma imkanı sunar. Anadili İngilizce olan kişilerle sosyalleşerek pratik yapma özgürlüğüne sahip olabilirsiniz.

Tatil İngilizcesi

Bu program, sabahları İngilizce kursu alırken, öğleden sonra ve akşamları serbest zaman tanıyarak tatil ortamında İngilizce öğrenmek isteyen öğrenciler için idealdir. San Diego’da unutulmaz deneyimler yaşarken, yerel halkla sosyalleşerek dil eğitimi alabilirsiniz. Tatiliniz süresince kültüre adapte olabilir ve sosyalleşirken kendinizi dil konusunda daha güvende hissedebilirsiniz.

ELS San Diego Dil Okulu, öğrencilere geniş bir yelpazede dil eğitimi sunarken, aynı zamanda kültürel ve sosyal etkinliklerle dil öğrenimini desteklemektedir. ELS San Diego programları hakkında daha fazla bilgi almak için size en yakın ELT ofisi ile iletişime geçebilirsiniz.

Sosyal Etkinlikler

ELS San Diego‘da dil eğitimi alırken, derslerde öğrendiklerinizi pratik yapmanın, şehri keşfetmenin, farklı kültürlerden insanlarla tanışmanın ve sosyalleşmenin en keyifli yolu sosyal aktivitelerdir.

San Diego’da Dil Eğitimi ve Tatil Bir Arada

San Diego’da dil eğitimi almanın en güzel yanı, aynı zamanda tatil yapma imkanı da sunmasıdır. Sıcak Güney Kaliforniya ikliminin keyfini, kilometrelerce uzanan güzel plajlarda ve her mevsim güneşli havada çıkarabilirsiniz. Özellikle Mission Plajı’nın 3,2 kilometrelik beyaz kumdan sahili, güneşlenme alanları, patenciler ve bisikletçiler için ayrılmış bölümü ile görülmeye değerdir.

Viktorya tarzı binalarıyla meşhur Gaslamp Mahallesi’nde alışveriş yapabilir, tiyatrolarda ve sanat galerilerinde keyifli vakit geçirebilir ya da dünyanın en büyük hayvanat bahçelerinden biri olan San Diego Hayvanat Bahçesi’ni ziyaret ederek unutulmaz bir deneyim yaşayabilirsiniz.

Sıcak kumların ve okyanusun tadını çıkarabilir, Pasifik Okyanusu’nun dalgalarında sörf yapmayı öğrenebilir, San Diego’nun tarihi ve kültürel mekanlarını keşfedebilirsiniz.

Bunlar sadece birkaç örnek! ELS San Diego, dil eğitiminizi en iyi şekilde tamamlamanız için size çeşitli sosyal aktiviteler ve geziler sunmaktadır.

Konaklama Seçenekleri

ELS San Diego Dil Okulu, öğrencilerinin derslerinde daha verimli olması ve San Diego’da yaşamın tadını çıkarmaları için rahat ve güvenilir konaklama imkanları sunmayı önemsemektedir. Bu amaçla, her öğrencinin ihtiyaçlarına ve bütçesine uygun farklı konaklama seçenekleri sunmaktadır.

Aile Yanı Konaklama: Özellikle genç ve az yurtdışı deneyimine sahip öğrenciler için ideal olan aile yanı konaklama seçeneği ile Amerikan kültürünü daha yakından gözlemleme şansı yakalayabilir, evde ailenizle günlük hayata dair konuşma pratikleri yapabilir ve kendinizi ev konforunda, güvende ve rahat hissedebilirsiniz.

Residence Konaklama: Daha bireysel bir konaklama deneyimi tercih eden öğrenciler için Residence konaklama seçeneği mevcuttur. Daha bireysel bir konaklama imkanı arayan öğrenciler için idealdir. Residence konaklamalarımızda özel oda ve banyo imkanı sunulmaktadır.

Her iki konaklama seçeneğinin de sunduğu bazı imkanlar:

 • Rahat ve konforlu odalar
 • Güvenli ve temiz bir ortam
 • Ücretsiz Wi-Fi
 • Yemek seçenekleri (aile yanı konaklamada tam pansiyon veya yarım pansiyon, residence konaklamada mutfak imkanı)

San Diego Şehri

ABD’nin en büyük dokuzuncu, Kaliforniya’nın en büyük ikinci şehri olan San Diego, Meksika sınırında yer alan bir sahil şehridir. Konumu nedeniyle nüfusunun %60’ı İspanyol kökenli Hispaniklerden oluşmaktadır. Bu eşsiz kültür karışımı, şehrin kültürel dokusuna da yansımıştır. Sıcak iklimi ve güneşli havası ile “Sun Diego” olarak da bilinen şehir, ABD’nin en en iyi tatil merkezlerinden biri olarak kabul edilir.

Kilometrelerce Uzunan Plajlar ve Turistik Cazibe Merkezleri

Sahil boyunca uzanan kilometrelerce plajları ve birçok cazibe merkezine ev sahipliği yapan San Diego, masmavi okyanusun ile bir rüya şehri olarak nitelendirilebilir. San Diego; Büyük Kanyon, Chicago, Los Angeles ve Las Vegas gibi ikonik yerlere de kolay ulaşım imkanı sunmaktadır.

Dil Eğitimi ve Unutulmaz Bir Tatil Deneyimi

Amerika’da dil eğitimi alırken aynı zamanda tatil yapmak isteyen birçok öğrencinin ilk tercihi olan San Diego’da sadece dil eğitimi almakla kalmaz, aynı zamanda unutulmaz bir tatil deneyimi de yaşayabilirsiniz.

San Diego’da Neler Yapabilirsiniz?

 • Kilometrelerce uzanan plajlarda güneşlenebilir ve yüzmenin tadını çıkarabilirsiniz.
 • Su sporları yapabilir veya sörf kursuna katılabilirsiniz.
 • Gaslamp Quarter’da tarihi binaları keşfedebilir ve alışveriş yapabilirsiniz.
 • Balboa Park’ta müzeleri ve sanat galerilerini gezebilirsiniz.
 • San Diego Hayvanat Bahçesi’nde dünyanın her yerinden hayvanları görebilirsiniz.
 • SeaWorld San Diego’da deniz canlılarının muhteşem gösterilerini izleyebilirsiniz.
 • Coronado Adası’na feribotla gidebilir ve tarihi Coronado Hotel’i ziyaret edebilirsiniz.

San Diego’da Eğlencenin Sonu Yok!

San Diego, her yaştan ve her zevke hitap eden birçok aktiviteye ev sahipliği yapan canlı ve kozmopolit bir şehirdir. Dil eğitiminizi tamamladıktan sonra bile San Diego’da keşfedilecek çok şey bulabilirsiniz.

Uluslararası Öğrenci Oranı

ELS Dil Merkezleri birçok akredite kuruluşu tarafından onayanmış eğitimi ve 650’den fazla üniversite kuruluyla olan ortaklığı sebebiyle çok uluslu bir yapıya sahiptir. Tüm merkezlerinde bulunan bu multi-kültürel yapısını oluşturan tabii ki 143 ülkeden gelen uluslararası öğrencileridir.

ELS Dil Merkezleri’nde Türk öğrenci oranı %4 ile sınırlı olup, bu oran her merkezinde değişiklik göstermektedir.

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA