GENEL BİLGİLER

İlk olarak 1981 kurulan CEL Dil Okulları, San Diego, Pacific Beach ve Los Angeles’ta bulunan 3 okuluyla uluslararası öğrencilerine yüksek kaliteli dil kursları ve sınav hazırlık kursları sunan butik dil okuludur. İngilizce dil alanında alacağınız eğitim süresince Amerikan kültürünü de deneyimlemenize olanak tanıyan okul, sizler gibi farklı milletlerden gelen öğrencilerle paylaşabileceğiniz bir ortam yaratmayı hedefler. CEL Dil Okulları’nda alacağınız eğitim bakış açınızı geliştirmeniz içinde bir fırsata dönüşebilir. ABD Öğrenci Değişim Ziyaret Programı(SEVIS) tarafından tanınmakta olan İngiliz Dili Akreditasyonu Komisyonu (CEA) ve EnglishUSA üyeleri tarafından akredite edilmiştir.

CEL San Diego Pacific Beach Dil Okulu’nda yerli sertifikaya sahip nitelikli öğretmenler eşliğinde alacağınız dil eğitiminde okul iletişimsel dil öğrenimine odaklanır. Seviyenize uygun dil eğitiminiz esnasında sosyal aktivitelerle derslerinizi destekleyerek İngilizce diline kolay entegre olmanızı amaçlar ve kültürel zenginleştirme deneyimi edinerek dil becerilerinizi geliştirmenizi kolaylaştırmak için çalışır.

Konforlu bir dil öğrenimi için öğrencilerinin ihtiyaç duyabileceği ücretsiz Wi-Fi, okul genelinde klima, TV içeren bir öğrenci salonu ve maksimum 12 kişi kapasiteli en son teknoloji ile donatılmış modern sınıflar sunmaktadır. Ayrıca ders sonrası aktiviteler için sörf tahtaları veya bisiklet saklama alanları mevcuttur. Öğrencilerinin Kaliforniya’da geçirecekleri bu kısa süreli eğitim deneyimini keyifli bir kültür deneyimine dönüşmesi için destekleyen okul, butik yapısı nedeniyle öğrencilerinin sorunları veya ihtiyaçları ile de birebir ilgilenebilmektedir.

CEL San Diego Pacific Beach Dil Okulu dil eğitimi için tercihleriniz arasındaysa Garnett Bulvarı’nda bulunan merkezi okul binasının avantajıyla Kaliforniya’da eğitim almanın size sunduğu tüm fırsatlardan doyasıya faydalanma imkanı bulacaksınız.

CEL SAN DIEGO DİL OKULU FİYATLARI

Sıcak Kaliforniya’da İngilizce dilini öğrenirken keyifli zaman geçirmek ve sosyal açıdan dile entegre olmanızı hedefleyen CEL San Diego Pacific Beach Dil Okulu’nda dil eğitiminin fiyatı, seçeceğiniz dil programı ve süre bakımından değişiklik gösterecektir.

Seviyenize ve tercihlerinize uygun dil kursu, kayıt ücretleri, konaklama seçenekleri ve süre olarak detaylı olarak sizin için hazırlamış olduğumuz tüm ücretleri içeren tablodan inceleyebileceğiniz gibi danışmanlarımızdan birebir destekte alabilirsiniz.

SUNULAN PROGRAMLAR

CEL San Diego Pacific Beach Dil Okulu’nda ortalama 6-7 kişiden oluşan sınıfları maksimum 12 kişi kapasitelidir. Profesyonel ama bir o kadarda samimi bir ortamda eğitim almayı isteyen öğrencileri için etkileşimli eğitim programları dilbilgisi, yazma, konuşma, dinleme ve telaffuz gibi temel becerileri temel alır. Mesleki veya akademik nedenlerle İngilizce dil becerilerini geliştirmek isteyen uluslararası öğrencilerinin birbirleriyle iletişimini destekleyerek kültürel olarak zenginleşmelerini ve tek bir İngilizce dili ile bu deneyimi yaşamalarını hedefler.

CEL’in Pacific Beach’te ki okunda, Intensive, Intensive Plus, Super Intensive olarak 3 Genel İngilizce ve Intensive Plus ve Super Intensive olarak 2 akademik yıl programı bulunmaktadır. Öğrencilerinin seviyelerine uygun olarak alabilecekleri genel İngilizce kurslarının yanı sıra TOEFL ve Cambridge sınavlarına hazırlık kursları da sunmaktadır.

VİDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

Pacific Beach’te dil eğitimi almak sizin için bir tatile dönüşebilir. Dil öğrenirken bir yandan uluslararası turistler için popüler olan San Diego’yu keşfetme, şaşırtıcı sörf noktalarına yapabileceğiniz kısa ziyaretler sırasında Kaliforniya sörfçülerini izleyebileceksiniz.

CEL San Diego Pacific Beach Dil Okulu koordinatörleri her hafta düzenli olarak öğrencileri için sosyal aktivite programları hazırlamaktadır. Sosyal aktiviteler, derslerinizi desteklemenin ve dili gündelik yaşantınıza daha kolay entegre etmenin bir yolu olmakla beraber sosyalleşmeniz ve dil eğitimi deneyimizi zenginleştirmek içinde idealdir. Oryantasyon ve şehir turuyla başlayan aktivite programında meşhur Balboa Parkı, dünyanın en büyük hayvanat bahçesi San Diego Zoo, USS Midway Müzesi gibi kısa gezilere ek olarak Las Vegas, Los Angeles, San Francisco gibi ikonik destinasyonlara da hafta sonu gezileri düzenlenmektedir.

SAN DIEGO PASIFIC BEACH HAKKINDA

Nüfus bakımından Amerika Birleşik Devletleri’nin 9., Kaliforniya’nın 2. en büyük şehri olan San Diego, ABD ve Meksika sınırında bir sahil şehridir. “America’s finest city”(Amerika’nın en iyi şehri) ünvanına sahip San Diego şehrinde bir kasaba olan Pacific Beach, harika kumsalları ve Kaliforniya’nın sörf cenneti olmasının yanı sıra oldukça kibar ve zenginleşmiş halkı ile sakin bir kasabadır. Okyanus kenarında uzanan sahilindeki eşsiz gün batımı, tema parkları oldukça turist çeken Pacific Beach, çok sayıda yerel mağaza, bar, otel ve restorana ev sahipliği yapar. San Diego Birleşik Okul Bölgesi’nin bir parçası olarak, Pacific Beach devlet okullarının, Crown Point Genç Müzik Akademisi’nin ve daha birçok okulun olduğu bir bölge olmasıyla genç nüfusunda çoğunlukta olduğu bir lokasyondur. Ingraham Caddesi ile Mission Bulvarı arasında olan Garnet Caddesi’nde ki gece hayatı genç bir kalabalığa hitap eder.

5 kilometreden uzun beyaz kum plajı, harika gece hayatı, okyanustaki sörf noktaları, uluslararası öğrencileri, Los Angeles, Las Vegas gibi cazibe merkezlerine yakın oluşuyla Pacific Beach, Kaliforniya’nın en güzel kasabalarından birisidir.

ULUSLARARASI ÖĞRENCİ ORANI

CEL Dil Okulları, 1981 yılından beri benimsediği butik dil okulu anlayışıyla samimi bir ortamda dil eğitimi vermektedir. Kültür paylaşımı ve iletişim odaklı eğitim sistemini dünyanın dört bir yanından eğitim almaya gelen uluslararası öğrencileri ile destekler.
Okullarının çoğunluğunda Türk öğrenci oranı %3 ile sınırlıdır. Türk öğrenci oranının azlığı Türk öğrenciler için daha çok pratik yapma ve farklı milletlerden daha fazla arkadaş edinme olanağı yaratmaktadır.

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA