Genel Bilgiler

1961’den beri dünyada 143 ülkeden 1.2 milyondan fazla öğrenciye İngilizce dil eğitimi veren ELS Dil Okulları, öğrencilerin hızlı ve etkili bir şekilde İngilizce öğrenmelerine yardımcı olmaktadır. ELS dil okulları eğitim alan öğrencilerini, küresel çapta kariyerlerinde başarılı olmalarına, akademik bir şekilde İngilizceyi öğrenmelerine ve üniversite, yüksek lisans, doktora gibi eğitim programlarına hazırlamaktadır.

Amerika’da dil eğitimi veren kurumların en büyüklerinden olan ELS, 40’a yakın şehirde ve merkezde dil eğitimi vermektedir. Amerika dışında ayrıca Toronto ve Vancouver’da olmak üzere Kanada’da merkezleri bulunmaktadır. ELS dil okullarının öne çıkan en önemli özelliklerinden birisi, birçoğu Amerika’nın önde gelen üniversitelerin bünyesinde eğitim vermesidir.  Bu merkezlerde dil eğitimi alan öğrenciler aynı zamanda üniversitenin öğrenci kartına da sahip olarak, üniversitenin tüm olanaklarından faydalanabilmektedirler. Özellikle Amerika’da college, üniversite ve yüksek lisans düşünen öğrenciler için kampüs deneyimi yaşamak öğrenciler için oldukça önemli bir fayda sağlayacaktır.

ELS dil okullarının Amerika’da yüzlerce college ve üniversiteyle bağı ve partnerliği olması ile ELS’de dil eğitimi aldığınızda belli bir seviyeye ulaştığınızda TOEFL ve IELTS sınavına girmeden üniversite ve yüksek lisans eğitimine başlayabiliyorsunuz. Bu durum, ELS’in İngilizce dil eğitimi konusunda ne kadar başarılı ve prestijli olarak kabul gördüğünün en büyük göstergesidir.  ELS okullarında bulunan ücretsiz üniversite yerleştirme birimlerinden destek alarak college, üniversite ve yüksek lisans programları için en doğru şekilde başvurularınızı yapabileceksiniz.

ELS dil okullarında her seviyeden başlayarak istediğiniz yoğunlukta eğitim alabilirsiniz. Toplamda 12 seviyesi bulunan İngilizce programlarına, ilk gün yapılacak seviye belirlemenize göre kendi seviyenizden başlayarak en verimli eğitimi alacaksınız.

ELS dil okullarının ABD’de bulunan bir çok merkezinden biri olan Philadelphia okulu, Philadelphia şehir merkezine yakın bir konumda olan Saint Joseph’s Üniversitesi ‘nin büyük ve çarpıcı kampüsünde yer almaktadır. Uluslararası alanda büyük bir tanınırlığı olan St. Joseph’s Üniversitesi Philadelphia’da eğitim alırken, üniversitenin tüm olanaklarından faydalanarak, hem istedikleri İngilizce eğitimlerini alacak, hem de müthiş bir deneyim kazanacaklardır.

ELS Philadelphia dil okuluna kayıt olan öğrencilerin eğitim alacakları Saint Joseph’ Üniversitesi ‘nde faydalanabileceği bazı olanaklar; Bilgisayar labaratuvarı, kütüphane, kafeterya, spor merkezi ve spor salonu, kapalı yüzme havuzu, ücretsiz internet erişimi, beyzbol, basketbol ve futbol sahaları, tenis kortu ve squash kortu.

ELS Philadelphia Dil Okulu Fiyatları

ELS dil okullarının ABD’de bulunan tüm merkezlerinde eğitim ücretleri aynıdır. Sadece eğitim alınacak şehre ve merkeze göre konaklama fiyatları değişmektedir. ELT tarafından size özel sunulacak indirimli fiyatlardan ve kampanyalardan haberdar olmak için mutlaka danışmanlarımızla iletişime geçin ve Amerika’da dil eğitiminizi en uygun seçeneklerle gerçekleştirin. Aşağıda yer alan tabloda ELS merkezlerinin eğitim ve konaklama fiyatlarını inceleyebilirsiniz.

Dil Okulu Fiyatları

Katalog Fiyatıdır İndirimli Fiyat Al
OkulProgram2 Hafta8 Hafta12 Hafta16 Hafta24 Hafta36 HaftaKur
ELS (Philadelphia)
Eğitim
Turistik Vize ile İngilizce 820 3280 4620$
Yoğun İngilizce (30) 1100 4400 6180 8240 11640 17460$
Yarı Yoğun İngilizce (20) 850 3400 4800 6400 9000 13500$
Konaklama
Living&Learning Commons ÇK Oda 300045006000900013500$
Diğer
Sigorta 100 400 600 800 1200 1800$
Kayıt Ücreti 180 180 180 180 180 180$
Eğitim Materyalleri 27.5 110 165 220 330 495$
Havaalanı Transferi (PHL) 190 190 190 190 190$

Sunulan Programlar

Yarı Yoğun İngilizce Programı

Haftada 20 Ders olarak yapılmaktadır. Her ders 50 dakikadır. Başlangıç seviyesinden başlayarak her seviyeden katılım sağlayabileceğiniz yarı yoğun İngilizce programı ile sabahtan öğlene kadar İngilizce eğitimini alacak, sonrasında yeni arkadaşlarınızla tanışacak ve yaşadığınız şehrin kültürünü tanıma ve keşfetme özgürlüğünü deneyimleyeceksiniz.

Yoğun İngilizce Programı

Haftada 30 ders olarak yapılmaktadır. Her ders 50 dakikadır. Yoğun İngilizce dil kursları sizin İngilizce konuşma becerilerinizi en iyi noktaya getirecek ve akademik başarıya ulaştırarak, Amerika’da üniversite eğitimi almanız için sayısız fırsatın kilidini açacaktır. Kapsamlı bir müfredat ile college veya üniversitede ya da herhangi bir ortamda rahat olmanızı sağlamak için akademik iletişimin tüm yönlerini içerecek şekilde tasarlanmıştır.

İş İngilizcesi Kursu

Haftada 30 ders olarak planlanan kursta her ders 50 dakikadır. Minimum orta seviye ve üzerinde İngilizcesi olan kişilerin katılabileceği, modern iş hayatında başarılı olmak, iyi bir kariyer yapmak ve global şirketlerde üst kademelere tırmanmanıza yardımcı olacak bir program olarak tasarlanmıştır. E posta yazma, sunum yapma, müzakere vb. gibi konularda uzmanlaştıracak, İş iletişimi ve kültürlerarası iletişim becerilerini geliştirecek, İngilizcenin temeline odaklanarak, İngilizce dilinin her yönünü tamamen anlamanıza olanak sağlayacak bir müfredat alacaksınız.

Tatil İngilizcesi

Her biri 50 dakika süren haftada 15 ders olan bir programdır.Hem tatil yapıp hem de İngilizce becerilerinizi geliştireceğiniz bu programda, Amerikan kültürünü daha rahat bir ortamda deneyimleyecek ve dil becerilerinizi geliştireceksiniz. Bu programa sadece turistik ABD vizesi olan kişiler katılabilir.

Sınav Hazırlık Kursları

Yurt dışı İngilizce seviye belirleme sınavlarına katılmak ve iyi bir skor almak isteyen öğrenciler ELS’in uzaman öğretim kadrosu ve sınav odaklı eğitim müfredatlarıyla bu sınavlara en iyi şekilde hazırlanmaktadırlar.

TOEFL Hazırlık Kursu

IELTS Hazırlık Kursu

TOEIC Hazırlık Kursu

Video

Sosyal Aktiviteler

ELS Philadelphia dil okulunda İngilizce dil eğitiminizi alırken bir çok aktiviteye katılma şansınız olacaktır. Saint Joseph’s Üniversitesi kampüsünde yer alan birçok alandan faydalanarak boş zamanlarınız değerlendirebilirsiniz.

Aynı zamanda Amerika’nın diğer şehirlerine nazaran en çok tarihi binanın ve yerin olduğu Philadelphia’da tarihi mekanları ve sokakları gezerek Amerikan tarihine tanık olabilirsiniz. Philadelphia Sanat Müzesi ve Franklin Enstitüsü Bilim Müzesi’ni ziyaret edebilir, Fairmont Park’ta yürüyüşlere çıkabilirsiniz.

Konaklama

ELS Philadelphia dil okulunda eğitim alan öğrencileri için aile yanı ve yurt konaklaması seçenekleri sunmaktadır.

Aile yanı konaklaması tercih eden öğrenciler yerel bir aile yanında yaşamanın avantajlarından faydalanarak, kaldıkları aileden kahvaltı ve akşam yemeklerini alabilmektedirler.

Yurt konaklaması isteyen öğrenciler ise, kampüse yürüme mesafesinde yer alan ve tamamen öğrenciler için donatılmış odalarda konaklayarak, öğrenci hayatı deneyimini yaşayabilirler. Yurt odalarında, yatak, dolap, çalışma masası gibi öğrencilerin gereksinim duyacağı eşyalar mevcuttur. Ayrıca yurtta yemek ve mutfak alanları, ortak alanlar, internet, çamaşır odaları bulunmaktadır. Dileyen öğrenciler kampüste ücretli olarak yemeklerini yiyebilmektedirler.

Philadelphia Şehri

Amerikan tarihinde önemli bir yer alan Philadelphia şehri aynı zamanda ABD’nin ilk başkentidir. Tarihi yerleri ile popüler olan şehir, yılda yaklaşık 40 milyon ziyaretçi çekmektedir.

Şehrin kapsamlı toplu taşıma sistemini kullanarak, öğrenciler Philadelphia kültürünün, ikonik manzaraların, profesyonel sporların, yemek yeme, alışveriş ve eğlencenin tadını çıkarabilirler. Öğrenciler Philadelphia’dakiboş zamanlarında turistik yerleri, tarihi mekanları, gıda pazarlarını, barları, sanatsal ve kültürel mekanları ziyaret edebilirler.

Uluslararası Öğrenci Oranı

Amerika’nın Philadelphia eyaletinde alacağınız dil eğitimi programı, aynı zamanda dünyanın bir çok farklı ülkesinden öğrencilerin de eğitim almak için seçtiği en popüler lokasyonlardan birisidir. Bu sayede burada eğitim alırken bir çok farklı ulustan insanla tanışacak, farklı kültürler öğreneceksiniz. Okuldaki uluslararası öğrenci oranını görmek için aşağıdaki tabloyu inceleyebilirsiniz. 

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA