GENEL BİLGİLER

60 yıldan fazla süredir yurt dışında İngilizce öğrenmek isteyen öğrencilere hizmet veren Kings dil okulları dünyanın en büyük eğitim organizasyonlarından biridir. İlk Kings dil okulu Frederick King tarafından 1957 yılında İngiltere’ nin Bournemouth şehrinde kurulmuştur. 60 yılı aşkın süredir yüz binlerce öğrenci Kings dil okullarında eğitim görmüştür. Bugün 80 farklı ülkeden öğrenci dil eğitimi için Kings dil okullarını tercih etmektedir. Kings İngiltere ve Amerika’ da üniversite yerleştirme hizmeti ve dil öğretiminde uzmanlaşmış bir okuldur. Kings’in parolası Yaşam için Eğitim’dir. Eğitimi hiçbir zaman bitmeyecek bir yolculuk olarak gören anlayışı benimsemiştir ve KINGS bu yolculuğun önemli bir parçasıdır. Okulun en büyük hedefi ise Kings’te eğitim alan her öğrenciyi beceriler ve deneyimlerle donatmaktır. Kings Amerika’da yer alan top 100 okula ve İngiltere’ de yer alan top 30 üniversiteye geçişte öğrencilere danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

Kings’in Los Angeles’ ta yer alan dil okulu Hollywood’da yer almaktadır. Okul yeni dizayn edilmiş yan yana iki binadan oluşur. Okulda öğrencilerin kolayca sosyalleşebilecekleri bir ortam ve yemek yiyebilecekleri alanlar bulunur. Okulun dışında da zaman geçirebilecekleri alanlar mevcuttur. Okulda aynı zamanda Apple Mac bilgisayar salonu bulunur. Kings Los Angeles’in en mükemmel konumlu dil okullarından biridir. Hollywood’un tüm eğlencelerine, restoranlara, kafelere, barlara, tiyatrolara, Highland Alışveriş merkezine yürüme mesafesindedir.

Okul Olanakları

Şık ve modern okul binası

İyi donanımlı ferah ve aydınlık sınıflar

İnteraktif yazı tahtaları

Geniş ekran TV

Aydınlık ve büyük resepsiyon alanı

Bilgisayarlı öğrenme merkezi

Ücretsiz internet

Dışarda yer alan oturma alanları

Kafe

Okul içerisinde yer alan konaklama olanakları

KINGS LOS ANGELES DİL OKULU FİYATLARI

Kings Los Angeles dil okulunda yılın belli dönemleri indirimler mevcuttur. İndirim oranları öğrencilerin eğitim alacakları süreye göre değişmektedir. ELT öğrencileri Kings Los Angeles dil okulunda %40’ a varan indirimlerle dil eğitimi alabilirler.

Dil Okulu Fiyatları

Katalog Fiyatıdır İndirimli Fiyat Al
OkulProgram2 Hafta8 Hafta12 Hafta16 Hafta24 Hafta36 HaftaKur
KINGS EDUCATION (Los Angeles)
Eğitim
Genel İngilizce (20) 930 3720 5400 7200 10200 15120$
İngilizce + Film 4800 7200$
TOEFL Hazırlık 1170 4680 6540 8720 11520 17280$
Yoğun İngilizce (28) 1170 4680 6480 8640 11520 16740$
Konaklama
McCadden Place Residence - ÇK Oda10104040546072801092016380$
Cassil Campus Residence - ÇK Oda980344046806240936014040$
Aile Yanı Yarım Pansiyon TK Oda8703480522069601044015660$
Diğer
Sağlık Sigortası 120 480 720 960 1440 2160$
Host Aile Konaklama Kayıt Ücreti 125 125 125 125 125 125$
Kayıt Ücreti 175 175 175 175 175 175$
I-20 Kargo Ücreti 125 125 125 125 125 125$

SUNULAN PROGRAMLAR

Amerika’da dil eğitimi almak için Kings Los Angeles merkezini tercih eden her öğrencinin dil gereksinimine yönelik farklı kurs seçenekleri sunar.

Compact İngilizce

Bu kurs seçeneği Kings’in en esnek dil kursu seçeneğidir. Bu programda öğrenciler günde 3 saat dil eğitimi alırlar. Böylede dersten arta kalan zamanlarında Los Angeles’ı keşfetmek için bolca zamanları kalır. Genel İngilizce becerilerini geliştirmek ve aynı zamanda dışarda zaman geçirip sosyalleşmek isteyen öğrenciler için idealdir. Kurslar her Pazartesi başlamaktadır. Haftada 20 ders (15 saat) dil eğitimi yapılır. Sınıflar maksimum 15 kişiliktir. Kurslara katılım için minimum yaş sınırı ise 16’dır. Kurs programı okuma, yazma, dinleme ve anlama becerilerini geliştirmeye yöneliktir. Öğrenciler bu programda araştırma becerileri, zaman yönetimi, not alma, sözlük kullanma becerilerini geliştirirler.

Yoğun İngilizce Kursu

Kings’in en popüler olan dil kursudur. Kısa sürede maksimum dil gelişimi hedefleyen öğrenciler için en uygun kurs programıdır. Bu programda öğrenciler haftada 28 ders (21 saat) dil eğitimi alırlar. Kurs süresi 2-23 hafta arasında değişmektedir. Bu kurs programında okuma, yazma, konuşma, dinleme becerilerine ek olarak öğrenciler istedikleri alanda seçmeli ders alabilirler. Seçmeli dersler dilde akıcılık, sınav hazırlık ya da İş İngilizcesi olabilir. Her 6-8 haftada bir seçmeli derslerinizi değiştirebilirsiniz.

Yoğun İngilizce 25+ Kurs Programı

25 yaşından büyü öğrenciler için design edilmiş kurs programıdır. Kendi yaşıtlarınızın bulunduğu sınıf ortamında kısa sürede İngilizce becerilerinizi geliştirmek istiyorsanız bu kurs tam size göre. Programa katılım için en az Pre Intermediate düzeyde İngilizce bilgisine sahip olmanız gerekmektedir. Bu programda haftada 28 ders (21saat) dil eğitimi verilmektedir. Genel İngilizce derslerine ek olarak kendi ihtiyacınız olan alanlarda seçmeli dersler alabilirsiniz.

Yoğun İngilizce Diploma Programı

24 hafta ile 48 hafta arası uzun süreli dil eğitimi almayı planlayan öğrenciler için hem en etkili hem de en ekeonomik kurs seçeneğidir. Programa her seviyeden öğrenci katılabilir ve kurslar her Pazartesi başlamaktadır. Sınıf mevcutları maksimum 15 kişiliktir. Programa katılım için minimum yaş 16’dır. Kurs yapısı Yoğun İngilizce programı ile aynıdır.

Cambridge English

Bu kurs programında öğrencilere Cambridge Sınavı hazırlık için dil eğitimi verilir. Cambridge First kursuna katılım için minimum gerekli İngilizce seviyesi Intermediate- Upper Intermediate, Cambridge Advanced içinse Upper Intermediate-Pre Advanced’ dir. Sınıf mevcutları maksimum 14 kişiliktir. Kurs süreleri 4,8,9,10,11,12 hafta şeklindedir. Bu kurs programında öğrencilere düzenli olarak her gün ev ödevleri verilir ve öğrenciler bire bir danışmanlık alırlar. Yapılan örnek sınavlar sayesinde ise test pratiği kazanırlar. Kurs programında öğrenciler not alma, araştırma becerileri, zaman yönetimi ve sözlük kullanımı becerilerini kazanırlar. Öğrenciler için her hafta dil gelişim raporları hazırlanır.

TOEFL Hazırlık

Toefl kurs programına katılım için minimum Intermediate düzeyde İngilizce bilmek gerekmektedir. Kurs programı haftada 31 ders eğitim içermektedir. Kurslar her Pazartesi başlamaktadır. Minimum kurs süresi 2 haftadır. Bu programda haftada 20 ders Toefl test tekniği ve sınav stratejileri ile ilgili eğitim verilir. Her öğrenci için kişisel çalışma planı oluşturulur. Öğrenciler online örnek Toefl sınavlarına girerler ve her hafta öğretmenler tarafından geri bildirim alırlar.

English Plus Film

Hollywood’da film yapının hem kamera önü hem de kamera arkasında çalışarak muhteşem bir deneyim yaşamaya ne dersiniz? Bu program ile hem İngilizce becerilerinizi geliştirip hem de gerçek bir yaşam tecrübesi yaşayabilirsiniz. Kurs süresi 4 ve 12 haftalıktır. Programa katılım için en az Pre Intermediate düzeyde İngilizce bilmek gerekir. Bu programda öğrenciler haftada 20 ders film yapımcılığı ve İngilizce dersi, 8 ders de sinema ve TV,poüler kültür eğitimi alırlar.  Senaryo yazımı, oyunculuk, yapımcılık, Post Prodüksiyon gibi konular ele alınır.

VİDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

Kings Los Angeles dil okulunda sosyal akivite programları oldukça çeşitlidir. Spor gezilerinden kültürel aktivitelere kadar tüm öğrencilerin ilgisini çekecek olan bir aktivite mutlaka vardır. Düzenlenen aktivitelere örnek vermek gerekirse;

Hollywood turu

Film gecesi

Konser

Plaj aktivitesi

Dans kursları

Las Vegas, Pasadena, San Diego gezileri

KONAKLAMA

Kings Los Angeles dil okulunda öğrencilere residence, apart daire ve aile yanında konaklama seçenekleri sunulmaktadır.

Rezidans Konaklama / Cassil Kampüs Residence

Hollywood’un tam kalbinde yer alan Cassil Residence okulun hemen yanında yer alır. Tek kiilik ve çift kişilik oda seçenekleri bulunmaktadır.

Yurtta öğrencilerin kullanabileceği ortak mutfaklar ve sosyalleşebilecekleri ortak oturma alanları mevcuttur. Metro istasyonuna 5 dakik uzaklıkta yer alır. Hollywood’da yer alan mağazalara, restoranlara, barlara, alışveriş merkezlerine yürüme mesafesindedir. Akademi ödüllerinin verildiği tarihi Kodak Theater birkaç dakika uzaklıktadır.

 Rezidans Olanakları

Wifi

Tam donanımlı mutfak

Paylaşımlı banyo

Çamaşırhane

Klima

24 saat güvenlik

La Mirada Apartments

Hollywood’un tam merkezinde bulunan La Mirada Apartments Kings Los Angeles dil okuluna 15 dakikalık yürüme mesafesinde yer alır. Hollywood’un tüm eğlence ve aktivitelerine yalnızca 15 dakika uzaklıktadır. Apart dairelerde tek kişilik ve çift kişilik oda seçenekleri mevcuttur. Apart dairelerde tam donanımlı mutfak, çamaşırhane, wifi, klima ve 24 saat güvenlik hizmeti mevcuttur.

Aile Yanı Konaklama

Amerikan kültürünü yakından tanıyarak dil eğitimi almak istiyorsanız aile yanı konaklama seçeneği sizin için en uygun konaklama seçeneği olacaktır. Kings Los Angeles dil okulunda aile yanı konaklamalar konaklama koordinatörleri tarafından özenle seçilir ve hepsi belirli zaman aralıklarında denetlenirler. Tüm aile yanı konaklamalar Kings dil okullarının uzun süredir çalıştığı ailelerdir. Bütün aileler öğrencilere sıcak bir karşılama sunarlar. Ailelerin okula uzaklıkları toplu taşıma ile 35-55 dakika arası sürmektedir. Kahvaltı dahil ya da yarım pansiyon konaklama seçeneği mevcuttur.

LOS ANGELES ŞEHRİ HAKKINDA

Los Angeles Amerika’ nın New york’tan sonra en kalabalık ikinci şehri olup dil eğitimi almak isteyen öğrenciler tarafından da en fazla ilgi gören şehridir. Şehir California eyaletinin güneyinde yer alır. Dünyaca ünlü oyuncular, yazarlar ve sanatçıların da yaşamak için tercih ettiği şehirlerin başında gelir. Dünyada film dünyasının kalbi Los Angeles’ ta atmaktadır. Birçok Hollywood yıldızı Los Angeles’ ta yaşamaktadır. Los Angeles sokaklarında gezerken bir ünlüye rastlamanız hiç de şaşırtıcı değildir. Los Angeles’ta tropika iklim hakimdir, ağustos ayı Los Angeles’ın en sıcak ayıdır. Yazın sıcaklıklar ortalama 35 derece iken kış dönemi 15 derece civarında seyreder. Hem yaz tatili hem dil eğitimi için Los Angeles’ ı tercih edenlerdenseniz Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarını öneririz.

Türkiye’den Los Angeles’a yolculuk ortalama 13 saat sürer ve direk uçuşlar mevcuttur.

Los Angeles’ta dünyanın pekçok ülkesinden göçmen yaşar,bu mutfak kültürüne de yansımıştır. Hint, İtalyan, Fas,Fransız ve Türk mutfağına ait restoranlar çoğunluktadır.

Los Angeles en haraketli gece hayatına sahip şehirlerden biridir. Sunset Bulvarı ve Hollywood Bulvarı ise eğlence hayatının merkezidir. Los Angeles’ da yer alan sahil kenarlarında da eğlenceler ve partiler düzenlenmektedir. Los Angeles’ ta yılın belli dönemlerinde birbirinden renkli festivaller düzenlenir. Altın Küre Film Ödülleri, Lobster Yemek Festivali, Noel Bot Festivali, Los Angeles Maratonu bu festivaller arasında yer alır.

Los Angeles’ ta mutlaka gezmenizi tavsiye ettiğimiz yerlere gelince;

Hollywood, Beverly Hills, Venice Beach, Disneyland ve Universal Studios.

ULUSLARARASI ÖĞRENCİ ORANI

Kings Los Angeles kültürel çeşitlilik açısından da oldukça renkli bir okuldur. Her yıl farklı ülkelerden yüzlerce öğrenci Kings Los Angeles merkezini tercih etmektedir.

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA