GENEL BİLGİLER

Dünyanın en büyük dil okullarından biri olan Kaplan International dil eğitiminde 80. yılını kutlamaktadır. Tüm dünyada birbirinden güzel lokasyonlarda İngilizce, Fransızca , Almanca ve İspanyolca dil eğitimi vermektedir. Her yıl 150.000’ e yakın öğrenci Kaplan dil okullarında eğitim alıp Kaplan’ı kendi arkadaş çevrelerine de tavsiye etmektedirler. Kaplan dil okullarını diğer okullardan bir adım öne çıkaran özelliği ise uygulamış olduğu eğitim metotları ve kendine özgü materyalleridir. Bu tekniklerden en önemlisi REAL ENGLISH yani proje bazlı öğrenimdir. Bu teknik ile KAPLAN öğrencilerin İngilizcelerini gerçek dünyada etkili bir şekilde kullanmalarını hedefler. Bu şekilde öğrenciler sınıfta öğrendikleri İngilizce dil bilgisi, konuşma bilgisi ve kelime bilgilerini dış dünyada aktif bir şekilde kullanırlar. Sınıfta almış oldukları eğitimi gerçek hayata geçirmeleri için kendilerine proje ödevleri verilir. Öğrenciler bu şekilde hazırlamış oldukları sunumları ve projeleri okul arkadaşlarına sunarlar. Dil gelişiminde en büyük sorun genellikle öğrencilerin dil seviyelerini orta seviyenin üzerine çıkarmada yaşanmaktadır, pek çok çok öğrenci intermediate seviyede takılıp kalır, işte bu teknik tamamen bunu aşarak öğrencilerin dil yeteneklerini gerçek dünyaya taşımalarını ve seviyelerini daha ileriye yükseltmelerini sağlar. Real English müfredatı kritik düşünme, sosyal sorumluluk, öğrenmeyi öğrenme, yaratıcı düşünme ve ekip çalışması gibi temel beceriler üzerine kurulmuş bir sistemdir. En önemlisi ise öğrencilerin İngilizcelerini geliştirirken bunu tamamen doğal bir şekilde yapmalarıdır.

Kaplan dil okullarında uygulanan diğer etkili bir metot ise K+. Bu karma eğitim sistemi Kaplan’ ın uluslararası ekibi tarafından özel olarak tasarlanmıştır. Kitaplardan, oyunlardan, uygulamalardan ve online kaynaklardan oluşan bu sistem sayesinde öğrenciler sınıf dışında da bulundukları her yerde hızlı bir şekilde İngilizce öğrenmeye devam ederler. Bu sistem öğrencilerin öğrendiklerini pratik yapmalarını sağlar, aynı zamanda mini testlerle de kendi bilgilerini ölçebilirler.

Kaplan dil okullarının Los Angeles’ da yer alan dil okulu Westwood Village’ de yer almaktadır. Dünyaca ünlü UCLA yalnızca birkaç dakika mesafe uzaklıktadır. Bu bölge aynı zamanda canlı bir üniversite bölgesidir. Göz kamaştıran Santa Monica plajına ise kısa bir otobüs yolculuğu ile gidebilirsiniz. Westwood yalnızca yayalara açıktır, otobüs duraklarına birkaç dakikada ulaşabilirsiniz. Okulda iki adet geniş öğrenci salonu bir de müzik salonu yer alır. Kaplan Westwood dil okulu ortalama 250 öğrenci kapasitelidir. Öğrencilerin yaş ortalaması 22-25 arasıdır. 23 adet sınıf bulunur ve neredeyse 85 farklı ülkeden öğrenci mevcuttur. Okulda 23 adet sınıf yer alır. Okulda Fransızca, İspanyolca, Japonca, Portekizce ve Rusça konuşan görevliler mevcuttur. Kaplan Westwood’ ta görev yapan öğretmenlerin tümü TESOL, CELTA, TEFL sertifikalarına sahiptir.

Okul Olanakları

İnteraktif yazı tahtaları

Kafetarya

Spor salonu olanakları

Çalışma odası

Bilgisayar labaratuvarı

Öğrenci salonu

Wi-fi

KAPLAN LA WEST WOOD DİL OKULU FİYATLARI

Kaplan dil okulları ELT öğrencileri için belirli dönemlerde kurs ücretlerinde %35’ e varan indirimler uygulamaktadır. İndirim oranları eğitim alacağını süreye göre değişkenlik göstermektedir. Aşağıdaki tabloda okulun kurs, konaklama, kayıt ücretleri ve diğer hizmetleri ile ilgili fiyat tablosuna ulaşabilirsiniz

SUNULAN PROGRAMLAR

Kaplan Los Angeles Westwood dil okulunda farklı ihtiyaçlara yönelik dil kursları seçenekleri mevcuttur. Okulda sunulan kurs türleri Yarı-Yoğun İngilizce, Yoğun İngilizce, İş İngilizcesi ve Sınav hazırlık kurslarıdır.

Yarı Yoğun İngilizce Kursu

Bu program ile öğrenciler yarı yoğunluklu bir eğitim aldıkları için sınıf dışında sosyalleşmek için de yeterli zamanları kalacaktır. Bu şekilde Los Angeles şehrinin de tadını doyasıya çıkarabilirsiniz. Bu programda öğrenciler yapılan seviye belirleme sınavının ardından kendi seviyelerine en uygun olan sınıfa yerleştirilirler. Kurs dilin dört temel ögesi üzerine kurulmuştur, konuşma, yazma , anlama ve dinleme. Aynı zamanda öğrenciler günlük ve resmi konuşmalarla ilgili diyaloglar kurarak dil pratiği yaparlar. Bu kurs türünde 2 haftadan 52 haftaya kadar dil eğitimi alınabilir, süreler tamamen esnektir. Kurs yapısı haftada 20 ders (15 saat) Yarı Yoğun İngilizce + haftada 7 oturum K+ (5.25 saat) şeklindedir. Her ders 45 dakika sürmektedir. Programa katılım için minimum yaş 16’ dır.

Yoğun İngilizce Kursu

İngilizce dil becerilerini daha hızlı geliştirmek isteyen öğrenciler için tasarlanmış olan kurs programıdır. Bu programda İş İngilizcesi ve sınav hazırlık gibi özel beceri derslerini Genel İngilizce ile birleştirerek programınızı daha etkili hale getirebilirsiniz. Bu program ile öğrencilerin  gramer ve kelime bilgisini daha etkili bir şekilde öğrenerek günlük konuşma dilinde akıcı hale gelmeleri hedeflenir. Kurs süresi 2 hafta ile 52 hafta arasında değişmektedir. Her ders 45 dakika sürmektedir.  Programa katılım için minimum yaş 16’ dır. Sınıf mevcutları ortalama 12 kişi en fazla 15 kişiden oluşur. Kurs yapısı haftada 20 ders (15 saat) İngilizce + 8 adet özel beceri dersi (6 saat) + 7 seans K+(5.25 saat) şeklindedir. Yoğun İngilizce kurs programında Kaplan dil okulları öğrencilere her 10 haftada bir seviye atlama garantisi vermektedir. Bir sonraki seviyeye geçemeyen öğrencilere kurs bittikten sonra 4 hafta ücretsiz kurs verilir.

Yoğun İş İngilizcesi

İş dünyasında etkin bir şekilde İngilizcelerini kullanmak isteyen öğrenciler için tasarlanmıştır. Bu program ile iş hayatında İngilizce kullanım teknikleri üzerinde durulur. Programda örnek diyaloglar ve canlandırmalarla İş İngilizcesi becerileri geliştirilir. İş hayatında iş arkadaşlarınızla İngilizce diyalog kurmak istiyorsanız, öz geçmişinize katkıda bulunmak  ve kariyerinizde ilerlemek istiyorsanız bu programı tercih etmelisiniz. Programa katılım için en az orta düzeyde İngilizce bilmek gerekmektedir. Kurs süresi maksimum 10 haftadır. Dersler 45 dakika sürer. Program yapısı haftada 20 ders Yoğun İş İngilizcesi (15 saat)+ 8 ders seçmeli ders (6 saat) + 7 seans K+ (5.25 saat) şeklindedir.

TOEFL IBT Hazırlık Kursu

Toefl dünyanın en fazla kabul gören uluslararası dil geçerlilik sınavlarından biridir. Bu kurs türünde sınav çözme teknikleri ve stratejileri ile ilgili eğitim verilir. Genel olarak Kanada ya da Amerika’ da üniversite eğitimi almak isteyen öğrenciler ve profesyonel iş hayatında iyi bir kariyer hedefleyen öğrenciler tarafından tercih edilir. Programda Toefl odaklı  okuma, dinleme ve konuşma ile ilgili sorular üzerinde durulur. Öğrenciler sık aralıklara Toefl deneme sınavlarına girerler. Kurs süresi maksimum 16 haftadır. Programa katılım için en az B2 düzeyde İngilizce bilmek gerekmektedir. Kurs yapısı haftada 20 ders (15 saat) İngilizce + 15 ders Yapısal çalışma seansı (11.25 saat) şeklindedir.

Cambridge Sınavına Hazırlık Kursu

Cambridge yeterlilik sınavı uluslararası alanda kabul gören İngilizce dil yeterliliğini ölçen bir sınavdır. Bu kurs türü ile sınavdan en iyi puanı alabilmeniz için etkili bir eğitim alırsınız. Program süresi boyunca öğrenciler deneme sınavlarına girerek sınav pratiği kazanırlar. Çeşitli sınav teknikleriyle de mevcut İngilizce seviyelerini daha ileriye taşırlar. Bu kursta 3 ayrı Cambridge sınavı için eğitim alabilirsiniz. B2 First, C1 Advanced ve C2 Advanced. Haftada 21 saatlik ya da 15 saatlik kurs programları arasından size en uygun olan programı seçebilirsiniz. İngilizce konuşulan bir ülkede üniversite eğitimi görmek isteyen öğrenciler ya da uluslararası geçerliliğe sahip olan bir sınav skoru hedefleyen öğrenciler bu kurs programını tercih etmektedirler. Bu kursun süresi 4-8-10-12 hafta şeklindedir.

GRE Sınav Hazırlık

GRE , Amerika’ da yüksek lisans yapmak isteyen öğrencilerin girmesi gereken bir sınavdır. Bu kurs programında GRE sınavının yapısı, sınavda çıkabilecek sorular üzerinde durulur. Kaplan dil okulları GRE kurslarında yüksek puan garantisi sunmaktadır. Kurs boyunca sözlü iletişim kurma becerileri, sınav stratejisi ve analitik yazma konusunda eğitim verilir. Bu kursa katılım için minimum 77 Toefl Ibt skorunuzun olması gerekmektedir. Kurs süresi 12 haftadır.

 GMAT Sınav Hazırlık

GMAT, Amerika’ da MBA yapmak isteyen öğrencilerin girmesi gereken sınavlardan biridir. GMAT sınav hazırlık kurslarında yalnızca Kaplan dil okullarına özel eğitim materyalleri ve eğitim metodu uygulanır. Kurs süresi boyunca öğrenciler örnek testlerle sınav pratiği kazanırlar. Profesyonel iş dünyasında daha iyi bir yere gelmek istiyorsanız ya da Amerika’ da MBA düşünüyorsanız bu kurs türü sizin için faydalı olacaktır. Program süresi 12 haftadır ve bu kursa katılım için minimum Toefl Ibt puanınızın 77 olması gerekmektedir.

Akademik Sömestr/ Akademik Yıl Kurslar

Uzun vadeli yurt dışı dil eğitimi düşünen öğrenciler için hazırlanmış 20, 24 ve 36 haftalık dil eğitim programlarıdır. Yeni bir şehirde yaşamaya başlarken sınıf dışında arta kalan zamanlarınızda İngilizceyi kültürü ile beraber öğrenebilirsiniz.  Bu kurs programları ile bir taraftan akademik alanda yeteneklerinizi geliştirirken diğer taraftan İngilizcede akıcılık kazanabilirsiniz. Aynı zamanda dünyanın farklı ülkelerinden gelen öğrencilerle uzun süreli dostluklar kurabilir farklı kültürler ile ilgili bilgi sahibi olabilirsiniz.

VİDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

Kaplan Los Angeles Westwood dil okulunda düzenlenen aktiviteler ve organizasyonlar ile Los Angeles şehrini keşfedebilir yeni arkadaşlar edinebilirsiniz. Hollywood gezisi, Beverly Hills gezisi, Rodeo Drive alışveriş gezisi, LA Lakers, LA Dodgers ve LA Galaxy basketol maçları, Las Vegas hafta sonu gezisi Kaplan LA Westwood’ da katılabileceğiniz akvitelerden yalnızca birkaçıdır.

KONAKLAMA

Kaplan LA Westwood dil okulu Los Angeles’ ta dil eğitimi almak isteyen ELT öğrencileri için aile yanı ve öğrenci yurdu olmak üzere iki farklı konaklama seçeneği sunmaktadır.

Aile Yanı Konaklama

Dil eğitimi alacağınız süre boyunca yerel bir ailenin yanında kalarak Amerika kültürünü yakından tanıma fırsatı yakalayabilirsiniz. Bu şekilde okul dışında daha rahat bir ortamda İngilizce pratiği de yapabilirsiniz. Tüm aile yanı konaklamalar Kaplan dil okulları tarafından özenle seçilir. Aile yanı konaklamalara sabah kahvaltısı ve akşam yemekleri dahildir. Aile yanı konaklamaların okula mesafesi ortalama 60 dakika civarındadır.

Öğrenci Yurtları

Kaplan LA Westwood dil okulu yurt seçeneği olarak birbirinden farklı iki yurt seçeneği sunmaktadır.

Barlington Plaza (Tek Kişilik oda)

Okula otobüs ile 15 dakikalık bir mesafede yer alır. İki yatak odalı dairelerde tek kişilik ya da çift kişilik oda konaklaması sunar. Barlington Plaza muhteşem bir okyanus ve dağ manzarasına sahiptir. Yurtta yüzme havuzu ve fitness merkezi de bulunmaktadır.  Tesiste aynı zamanda basketbol sahası, tenis kortu, çamaşır yıkama olanakları ve internet mevcuttur.

Westwood International House (Tek Kişilik Oda)

 Okula 25 dakikalık mesafede yer alan Westwood International House orta büyüklükte bir öğrenci evidir. Tek kişilik oda imkanı sunmaktadır. Büyük modern bir mutfağı ve öğrenciler için ortak salonu bulunmaktadır. Çamaşır yıkama olanakları ve internet imkanı mevcuttur.

LOS ANGELES ŞEHRİ HAKKINDA

Los Angeles Amerika’ nın en güzel eyaletlerinden biri olan California eyaletinin en büyük şehridir. Aynı zamanda Amerika’nın en hareketli şehirlerinden biridir. Hollywood, Beverly Hills, Disneyland Los Angeles denilince hepimizin ilk aklına gelen şehrin sembolleri. Los Angeles aynı zamanda San Francisco ve Las Vegas’ a da komşudur. Los Angeles’ta dil eğitimi almak isteyen öğrencilerimiz hafta sonu bu şehirlere düzenlenen gezilere katılabilirler. Los Angeles’ ta İngilizceden sonra en fazla konuşulan dil İspanyolcadır. Los Angeles ile Türkiye arasındaki zaman farkı 10 saattir. Los Angeles’ ta hakim olan iklim Akdeniz iklimidir. Yılın her dönemi dil eğitimi almak için tercih edilebilir. Kış aylarında hava asla soğuk olmaz, ılıktır, öğrencilerin en fazla tercih ettikleri dönem ise yaz dönemidir.

Los Angeles yazın aynı zamanda turistler tarafından da yoğun ilgi görür. Türkiye’den Los Angeles’ a direk uçuşlar mevcuttur, ortalama uçuş süresi 13 saat civarındadır. Şehir içi ulaşım da ise toplu taşıma çok fazla yaygın değildir. Los Angeles caddelerinde dünyanın en pahalı ve en güzel arabalarını görürsünüz. Los Angeles’ a varışta havaalanında araç kiralanabilir. Los Angeles’ ta gezip görmeniz gereken yerler ise tabiki Hollywood, Beverly Hills, Venice Beach, Universal Stüdyoları, Disneyland ve Malibu.

ULUSLARARASI ÖĞRENCİ ORANI

Kaplan Los Angeles Westwood dil okulu dil eğitiminde uluslararası çeşitliliğe de önem veren bir okul. Öğrencilerimiz uluslararası karma sınıflarda farklı ülkelerden gelen öğrencilerle aynı ortamda dil eğitimi alıp eşsiz bir tecrübe kazanabilirler. Kaplan Los Angeles Westwood dil okulunda toplam 84 farklı ülkeden öğrenci dil eğitimi almaktadır.

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA