GENEL BİLGİLER

Amerika’da üniversite kampüslerinde dil eğitimi sunan ELS dünyanın en büyük dil okullarının arasında yer almaktadır. Amerika’da 34 farklı lokasyonda dil eğitimi sunan ELS dil okulları ile Amerika’da şehir seçeneğiniz oldukça fazla, ister şehir merkezlerinde yer alan dil okullarında isterseniz üniversite kampüslerindeki dil okullarında eğitim alabilirsiniz. Kampüs içerisinde yer alan ELS okullarını tercih eden öğrenciler Amerikalı üniversite öğrencileri ile aynı ortamı paylaşır ve bütün kampüs olanaklarından yararlanırlar. ELS dil okullarını diğer dil okullarından ayıran bir diğer özelliği ise Amerika’ da oldukça geniş ve kapsamlı olarak sunduğu üniversite yerleştirme hizmetidir. ELS’ nin 650’ye yakın yüksek öğrenim kurumu ile anlaşması bulunmaktadır. ELS öğrencileri bu okullara herhangi bir Toefl ya da Ielts skoru olmadan ELS dil sertifikaları ile başvuru gerçekleştirebilmektedirler. Okul, kendi bünyesinde dil eğitimi alan öğrencilere bu hizmeti ücretsiz olarak sunmaktadır. Daha Türkiye’den ayrılmadan ELS danışmanlarımızla iletişime geçerek Amerika’da üniversite eğitimi alacağınız şehri belirleyip başvuru yapabilir, eğitim almak istediğiniz şehre en yakın ELS dil okuluna da dil kursu kaydınızı gerçekleştirebilirsiniz.

2008 yılında TESOL öğretiminde mükemmellik ödülü kazanan ELS dil okulları oldukça güçlü bir öğretmen kadrosuna da sahiptir. Eğitimde en son teknolojiyi takip ederek bütün yenilikleri uygulamaktadır.

ELS Los Angeles dil okulu, Los Angeles’ ın en güzel bölgelerinden Santa Monica’ da yer almaktadır.

Muhteşem Pasifik Okyanusundan yalnızca iki blok ötedesiniz!

Santa Monica yılın tam 300 günü güneş alır, burada kış mevsimi yaşanmaz. Palmiyelerle kaplı bu şehrin, plajın, canlı gece yaşamının tadını çıkarmaya hazır mısınız?

ELS Santa Monica Universal Studios, Hollywood, Los Angeles şehir merkezine oldukça yakın mesafede yer almaktadır.

Genel Olarak Sunulan Okul İmkanları

Basketbol kortu

Bilgisayar labaratuarı

Ücretsiz park yeri

Fitness salonu

Jimastik salonu

Kütüphane

Yüzme havuzu

Wifi

ELS SANTA MONICA DİL OKULU FİYATLARI

ELS dil okulları ELT öğrencileri için yılın belli dönemlerinde kurs ücretleri üzerinden %20’ ye varan indirimler uygulamaktadır. Aşağıda yer alan fiyat tablosundan okulun kurs, konaklama ve diğer hizmetleri ile ilgili fiyat listesine ulaşabilirsiniz.

SUNULAN PROGRAMLAR

ELS Santa Monica dil okulunda birbirinden farklı, her türlü ihtiyacı kapsayan farklı alanlarda dil kursu seçenekleri sunulmaktadır.

Yarı Yoğun İngilizce Programı

Bu programda öğrencilere haftada 20 ders Genel İngilizce eğitimi verilmektedir. Kurs programı toplamda 12 seviyeden oluşur. Her seviye 4 hafta sürmektedir. Ders süresi 50 dakikadır. Eğitimler maksimum 15 kişilik sınıflarda yapılır. Kurs programında konuşma, yazma, anlama, dinleme ve dil bilgisini geliştirmeye yönelik eğitim verilmektedir.

Yoğun İngilizce Programı

Yoğun İngilizce programında öğrenciler haftada 30 ders eğitim alırlar. Her ders süresi 50 dakika sürer. Toplamda 12 adet seviye mevcuttur ve her seviye 4 haftada tamamlanır. Kısa sürede İngilizcesini geliştirmek isteyen öğrenciler ve Amerika’da üniversite okumayı planlayan öğrenciler için en uygun seçenektir. Programda konuşma, yazma, anlama, dinleme ve gramer bilgisini geliştirmenin yanı sıra öğrenciler kendi bireysel ihtiyaçlarına yönelik ekstra dersler alırlar.

American Explorer Programı

Bu kurs türüne yalnızca turistik vizeye sahip olan öğrenciler katılabilir. Öğrenci vizesi (F1) için uygun değildir. Programda haftada 15 ders Genel İngilizce eğitimi verilir. Hem tatil yapıp hem de dil pratiği yapmak isteyen öğrenciler için tasarlanmıştır. Bu kurs türüne katılarak Amerika kültürünü yakından tanıma fırsatı elde edebilirsiniz.

Yöneticiler İçin İngilizce Programı

Bu program İngilizcesini geliştirmek isteyen orta ve üst düzey yöneticiler için tasarlanmıştır. Genel İngilizce programı ile beraber kişiselleştirilmiş seçmeli dersleri içermektedir. İngilizce yeterliliğiniz hangi düzeyde olursa olsun bu programa katılabilirsiniz. Programda öğrencilere okuma, anlama, yazma, konuşma ve gramer alanında eğitim verilirken tamamen kişisel bir öğrenme planı hazırlanır.

VİDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

ELS Santa Monica dil okulunda öğrencilerin ders dışı zamanlarda dil pratiği yapabilmeleri ve birbiriyle kaynaşabilmeleri için aylık olarak sosyal aktive ve geziler düzenlenmektedir. Voleybal maçları, Las Vegas gezisi, San Francisco gezisi, El Camino College ziyareti, Kinney Festivali, film gecesi düzenlenen gezi ve aktiviler arasındadır.

KONAKLAMA

ELS Santa Monica’ da dil eğitimi almayı planlayan öğrenciler için iki farklı konaklama alternatifi mevcuttur. Aile yanı konaklama ve paylaşımlı apartman dairesi.

Aile Yanı Konaklama

Kültürel tecrübe edinmeniz için en iyi konaklama alternatifidir. Bu şekilde yanında kalacağınız aile ile sıcak ve unutulmaz dostluklar kurarak dil pratiği yapma fırsatı yakalayabilirsiniz. Aile yanı konaklamalar okula ortalama 40 dakika mesafede yer alır. Bazı aileler Santa Monica çevresinde yaşadığı için öğrenciler yürüyerek de okula gidip gelebilirler. Ailelerin tümü Los Angeles’ ın güvenli bölgelerinde yer alır. Aileler genelde Santa Monica, Venice Beach, Westwood, Playa Vista bölgelerinde otururlar. Odalar tek kişiliktir. Sabah kahvaltısı ve akşam yemeği aile yanı konaklama ücretlerine dahildir.

Paylaşımlı Apart Daire / Barlington Plaza

Barlington Plaza apart daireleri restoranlara, barlara, mağazalara kısa bir mesafede yer alır. Çift kişilik ve tek kişilik konaklama seçenekleri mevcuttur. Konaklamaya yemekler dahil değildir. Apart dairelerde ortak mutfaklar bulunur. Öğrenciler kendi yemeklerini kendileri yapabilirler. 24 saat güvenlik hizmeti sağlanmaktadır. Yurtta yüksek hızda internet, kablolu TV, klima, tenis kortu, yüzme havuzu, çamaşırhane, fitness salonu da mevcuttur.

LOS ANGELES ŞEHRİ HAKKINDA

Amerika’nın en güzel eyaleti olan California’da yer alan Los Angeles şehri Amerika’da dil eğitimi için de öğrencilerin en fazla tercih ettiği şehirler arasında yer almaktadır. Yılın her dönemi güneşli bir şehirdir. Bu nedenle Los Angeles’a istediğiniz zaman gidebilirsiniz, kış mevsiminde bile ortalama sıcaklık 15-20 derece civarındadır. Şehre en fazla turist ise yaz aylarında gitmektedir. Los Angeles dünyada film endüstrisinin adeta kalbinin attığı yerdir. Dünyaca ünlü sinema oyuncuları yaşamak için Los Angeles’ı tercih etmektedir. Birçok ünlü film bu şehirde çekilmiştir.

Los Angeles’ta şehir içi mesafeler birbirinden uzaktır. Bu sebeple çok fazla toplu taşıma seçeneği bulunmamaktadır. Ancak araba kiralamak ya da satın almak ucuzdur. Bu sebeple toplu taşıma da çok fazla tercih edilmez. Şehir içindeki yollar son derece geniştir ve Los Angeles’da herkes araba kullanır. Beverly Hills caddeleri dünyanın en lüks araçlarını görebileceğiniz caddedir. Los Angeles’ta taksi kullanmanızı önermiyoruz, çünkü taksi ile ulaşım oldukça pahalı. Otobüsler için aylık ulaşım kartı ise ortalama 120 Usd civarında.

Los Angeles’ın tıpkı diğer Amerikan şehirleri gibi kendine özgü bir mutfağı yok. Ancak tüm dünya mutfaklarına ait restoranlar mevcut ve  tabi ki her sahil kenarında fast food yiyebileceğiniz dükkanlar bulunuyor. Los Angeles’ta Meksika mutfağı, Çin Mutfağı, Japon mutfağı ve Güney Amerika mutfağına ait pek çok restoran mevcuttur.

Los Angeles’ta alışveriş tutkunları için de oldukça fazla seçenek var. Santa Monica’ da dünyaca ünlü markalara ait mağazaları bulabilirsiniz. Ancak bu mağazalar oldukça pahalı. Dünyaca ünlü markaları outlerde daha uygun fiyata bulabilirsiniz. Camarillo Premium Outlet, Citadel Outlet ve The Grove en bilinen outlet seçenekleri.

Los Angeles’ ta Gezip Görebileceğiniz Yerler

Disneyland

Universal Stüdyoları

Hollywood

Beverly Hills

Santa Monica Pier

Venice Beach

Malibu

Rodeo Drive

Exposition Park

Naturel History Museu

ULUSLARARASI ÖĞRENCİ ORANI

ELS dil okulları uluslararası öğrenci çeşitliliğine önem veren bir okuldur. ELS Santa Monica dil okulunda dünyanın farklı ülkelerinden öğrenciler dil eğitimi almaktadır. İsviçre, Brezilya, İtalya ve Suudi Arabistan bu ülkelerden birkaçıdır.

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA