Genel Bilgiler

Yurtdışında dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin en çok ilgilendikleri seçenekler arasında Amerika yer almaktadır. Günümüzde popüler olan Amerikan İngilizcesini öğrenmek, zengin bölge ve şehir seçenekleri, kaliteli eğitim alma imkanları ve çok merak edilen Amerika’yı gezmek ve keşfetmek için yurt dışı dil eğitiminde Amerika dil okulları çokça tercih edilmektedir.

Amerika’nın en önde gelen dil eğitimi kurumlarından olan ELS dil okullarının ülkedeki 40’a yakın  merkezinden biri olan ELS Houston dil okulu Saint Thomas Üniversitesi Houston kampüsünün yakınında yer almaktadır. Üniversite kampüsüne oldukça yakın konumda olan ELS Houston dil okulunda dil eğitimi alan ELS öğrencileri üniversitenin öğrenci kimlik kartlarını alarak Saint Thomas Üniversitesi kampüsündeki spor ve yemek tesisleri, basketbol sahaları, yüzme havuzu, bilgisayar labaratuvarı, kütüphane gibi birçok imkandan yararlanabilmektedirler.

ELS Houston merkezinde dil eğitimi alan öğrenciler, Saint Thomas Üniversitesi veya yakın çevrede bulunan birçok üniversite ve college başvurusu kabulu için gerekli dil şartını yerine getirerek üniversite hayatına geçiş yapabilmektedirler.

Siz de Amerika’nın en büyük 4. Şehri olan Houston’da dil eğitimi almak istiyorsanız en iyi seçenek olan ELS Houston dil okulu programları ve konaklama bilgileri için ELT danışmanlarımızdan profesyonel destek alabilir ve tüm süreçlerde ücretsiz danışmanlık alabilirsiniz.

ELS Houston Dil Okulu Fiyatları

Amerika’da birçok merkezi bulunan ELS dil okullarının tüm merkezlerinde eğitim ücretleri aynı olmakla beraber, gidilecek merkeze ve şehre göre konaklama fiyatları değişkenlik göstermektedir. Yıl boyunca çeşitli indirim fırsatları sunulan ELS dil okullarının Houston merkezi için sunulan eğitim programları ve konaklama ücretleri aşağıda yer almaktadır.

Sunulan Programlar

Her dersin 50 dakika sürdüğü ELS Houston dil okulunda aşağıda yer alan programlardan size uygun kursu seçerek hedeflerinize ulaşabilirsiniz.

Yarı Yoğun İngilizce Programı

Haftada 20 Ders olarak yapılmaktadır. Başlangıç seviyesinden başlayarak her seviyeden katılım sağlayabileceğiniz yarı yoğun İngilizce programı ile sabahtan öğlene kadar İngilizce eğitimini alacak, sonrasında yeni arkadaşlarınızla tanışacak ve yaşadığınız şehrin kültürünü tanıma ve keşfetme özgürlüğünü deneyimleyeceksiniz.

Yoğun İngilizce Programı

Haftada 30 ders olarak yapılmaktadır. Yoğun İngilizce dil kursları sizin İngilizce konuşma becerilerinizi en iyi noktaya getirecek ve akademik başarıya ulaştırarak, Amerika’da üniversite eğitimi almanız için sayısız fırsatın kilidini açacaktır. Kapsamlı bir müfredat ile college veya üniversitede ya da herhangi bir ortamda rahat olmanızı sağlamak için akademik iletişimin tüm yönlerini içerecek şekilde tasarlanmıştır.

İş İngilizcesi Kursu

Haftada 30 ders olarak yapılmaktadır. Minimum orta seviye ve üzerinde İngilizcesi olan kişilerin katılabileceği, modern iş hayatında başarılı olmak, iyi bir kariyer yapmak ve global şirketlerde üst kademelere tırmanmanıza yardımcı olacak bir program olarak tasarlanmıştır. E posta yazma, sunum yapma, müzakere vb. gibi konularda uzmanlaştıracak, İş iletişimi ve kültürlerarası iletişim becerilerini geliştirecek, İngilizcenin temeline odaklanarak, İngilizce dilinin her yönünü tamamen anlamanıza olanak sağlayacak bir müfredat alacaksınız.

Tatil İngilizcesi

Her biri 50 dakika süren haftada 15 ders olan bir programdır.Hem tatil yapıp hem de İngilizce becerilerinizi geliştireceğiniz bu programda, Amerikan kültürünü daha rahat bir ortamda deneyimleyecek ve dil becerilerinizi geliştireceksiniz. Bu programa sadece turistik ABD vizesi olan kişiler katılabilir.

Sınav Hazırlık Kursları

Yurt dışı İngilizce seviye belirleme sınavlarına katılmak ve iyi bir skor almak isteyen öğrenciler ELS’in uzaman öğretim kadrosu ve sınav odaklı eğitim müfredatlarıyla bu sınavlara en iyi şekilde hazırlanmaktadırlar.

TOEFL Hazırlık Kursu

IELTS Hazırlık Kursu

TOEIC Hazırlık Kursu

Video

Sosyal Aktiviteler

ELS Houston dil okulunda İngilizce dil eğitimi alan öğrenciler, Saint Thomas Üniversitesi kampüsünün birçok olanağından faydalanarak boş zamanlarını değerlendirebilmektedirler. Hafta sonlarında Meksika Körfezi’nin büyüleyici plajlarının tadını çıkarabilirsiniz.NBA’in köklü takımlarında Houston Rockets maçına gidip bir NBA maçını yerinde izleyebilirsiniz.

Houstan’da bulunan bir çok sanat merkezi ve müzeleri gezebilir, şehrin alışveriş mekanları ve yemek yeme yerlerini keşfedebilirsiniz. Ayrıca Nasa Uzay Merkezi ve Dünyanın en büyük akvaryumlarından biri olan Moody Gardens’ı ziyaret ederek tropikal hayvanları ve bitkileri gözlemleyebilirsiniz.

Texas tarzı Country ve Western müziklerini dinleyebileceğiniz canlı müzik mekanları veya Tiyatro Bölgesi ve RichmondAvenue’de yer alan bir çok mekanda Houston gece hayatının keyfini çıkarabilirsiniz. Amerika’da dil eğitimi alırken Amerikan kültürünü, doğasını ve muhteşem güzelliklerini de fazlasıyla tecrübe etme şansınız olacaktır.

Konaklama

ELS Houston dil okulundaeğitim alan öğrencileri için aile yanı ve yurt konaklaması seçenekleri sunmaktadır.

Aile yanı konaklamalarında, Amerikalı bir aileyle birlikte yaşayarak, Amerikan kültürünü ve yaşam tarzını keşfedebilir, Aile ile birlikte kahvaltı ve akşam yemeklerinizi yiyerek, okul dışında rahat bir ortamda pratik yapma şansını yakalayabilirsiniz.

Okulun sunduğu yurt konaklaması, ELS Houston merkezine kısa bir yürüme mesafesinde güvenli bir bölgede yer almaktadır. Öğrenciler, tarihi meşe ağaçları, huzurlu bahçeler, cömertçe düzenlenmiş avlular, bakımlı bahçeler ve tesis tarzı olanaklar ile çevrili bir apartman topluluğunun tadını çıkarır. ABD’nin en büyük 4. alışveriş merkezi olan TheGalleria da dahil olmak üzere, yemek ve eğlence sadece birkaç dakika uzaklıktadır. Ayrıca tesiste kullanıma açık olan yüzme havuzları ve fitness merkezinde vakit geçirebilirsiniz.

Houston Şehri

Amerika’nın 4. büyük şehri olan Houston Texas Eyaleti’nin en büyük şehridir. Nüfusu 5 milyonu geçkin şehir, kozmopolit ve zengin etnik yapısıyla öne çıkmaktadır. Nasa’ya ait bir uzay istasyonu olan şehir Texas körfezi kıyısında yer alır.

Zengin etnik yapısı, çok kültürlü yaşamı ve yüksek yaşam standartlarıyla göze çarpan Houston, her yıl milyonlarca turisti ağırlamaktadır. Şehirde onlarca müze ve sanat alanı, doğa ve eğlence alanları, bilim merkezi ve lezzetli yemek restaruantları bulunmaktadır. Renkli bir hayatı olan şehirde yılın hemen her ayında bir festivale denk gelebilirsiniz.

Houston’da toplu ulaşım otobüsler ve raylı sistemlerle sağlanmaktadır. Dilerseniz araba kiralayabilir veya taksi kullanabilirsiniz.

Uluslararası Öğrenci Oranı

ELS dil okullarının Houston şehrindeki şubesinde alacağınız dil eğitiminizde dünyanın her bir yanından gelen uluslararası öğrencilerle bir arada eğitim alma fırsatına sahip olacaksınız. ELS Houston şubesindeki öğrenci oranlarının yer aldığı tabloyu aşağıda inceleyebilirsiniz. 

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA