GENEL BİLGİLER

Butik okul tarzıyla Amerika’nın en geniş okul ağına sahip ELS Dil Merkezleri, 1961 yılında kurulmuştur. Kanada ve Amerika’da bulunan 45 merkezlerinde uluslararası iş yerlerinde veya akademik açıdan dil yeterliliğine ihtiyaç duyan uluslararası öğrencilerine hızlı ve etkin öğrenim ilkesiyle akademik destekli ve yenilikçi öğrenme temellerini benimseyen metodolojisi ile eğitim vermektedir. 650’den fazla kolej ve üniversiteyle akademik ortaklığa sahip ELS Dil Merkezleri, TOEFL ve IELTS sertifikalarından sonra en tanınır dil sertifikası olması avantajına sahiptir. Kurumun eğitim materyalleri National Geographic Learning tarafından hazırlanmaktadır.

ELS Dil Merkezleri’nin Chicago’da ki merkezi 30 dönümlük ormanlık arazinin içerisinde sarmaşıklarla kaplı Dominik Üniversitesi kampüsündedir. Dil eğitiminizin verimini arttırmak için modern sınıfları ve son teknoloji ile donatılmış merkezinde Dominik Üniversite’sinin kampüs içinde bulunan tesislerini kullanma hakkı da tanımaktadır. ELS Chicago Merkezi, kablosuz internet, kütüphane, bilgisayar laboratuvarı, kafeterya, yemek tesisleri, spor merkezi, kapalı koşu parkuru, fitness salonu, raketbol&squash kortları, beyzbol ve basketbol sahası ile akademik bir atmosferde dil eğitimi alma fırsatı yaratmaktadır. Bu güzel üniversitede dil eğitimi alıp akademik eğitimini bu okulda devam ettirmek isteyen ELS seviye 112’yi başarıyla tamamlayan öğrenciler, Dominik Üniversitesi veya diğer ortak kolej ve üniversitelere de dil yeterliliği sağlanmış olmaktadır.

FİYAT TABLOSU

ELS Chicago Dil Merkezi’nin hızlı ve etkin öğrenimi destekleyen eğitim sisteminde kendinizi geliştirmek ve hayallerinizi gerçekleştirmek için ihtiyacınız olan eğitimin fiyatları katılacağınız dil programı, konaklama tipi, kayıt ücretleri ve süre bakımından değişiklik gösterecektir.

ELS Chicago’da dil eğitimi fiyatlarını detaylı bir şekilde öğrenmek için sizler için hazırlamış olduğumuz tüm ücretleri içeren tablomuzu inceleyebilir veya danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

SUNULAN PROGRAMLAR

ELS Dil Okulları’nın dil eğitimi alanındaki 55 yıllık tecrübesi ve birçok akredite kuruluşu tarafından onaylanmış eğitimine güvenerek akademik veya mesleki açıdan İngilizce dilinde gelişim sağlamak isteyen öğrencileri için hazırlamış olduğu kurslar çeşitlilik göstermektedir.

Yoğun İngilizce Kursları

ELS Chicago sunmuş olduğu Yoğun İngilizce kurslarında öğrencilerinin akademik hedefleri doğrultusunda okuma, yazma, dinleme, konuşma, dil bilgilisi ve telaffuz gibi temel dil becerilerinin geliştirilmesine ek olarak, ödev, sunum gibi akademik becerilerinizi geliştirmek için açık, net ve akıcı konuşma, etkin dinleme ve yazma becerilerini kazanmanızı hedeflemektedir. Akademik planı olan öğrencilerini İngilizce eğitim veren kolej veya üniversitelerin kapsamlı müfredatlarına hazırlarken doğru iletişim kurabilmeleri ve kendilerini ifade edebilmelerini de önemsemektedir. Yoğun İngilizce Kursunda öğrencilerinin eleştirel düşünme, topluluk önünde konuşma, not alma, araştırma yapma becerilerinin de gelişmesini de amaçlayarak öğrencilerini akademik açıdan tüm yönüyle geleceğe hazırlamaktadır.

Yarı Yoğun İngilizce Kursları

Sabah dersleri olarak verilen yarı zamanlı Yarı Yoğun İngilizce kursları, günün diğer yarısında sizin sosyal açıdan kendinizi geliştirmeniz, şehri keşfederken öğrenmeniz ve bolca pratik yapmanız için sizi yönlendirmektedir. ELS Chicago’da alacağınız eğitimi, ana dili İngilizce olan kişilerle tanışarak İngilizce dilini günlük hayatınızda da aktif olarak kullanmanıza olanak sağlayan sosyal aktivite ve etkinliklerle de destekleyerek dili anlama ve kültürünü kavrama konusunda da size destek vermektedir.

ELS Chicago en temel İngilizce dili becerilerinden okuma, yazma, dinleme, konuşma, dil bilgilisi, telaffuz becerilerine yeterliliğinizi sağlamanız ve akademik açıdan gelişiminize destek vermesi dışında dili ve kültürü anlamanıza olanak tanımaktadır.

Tatilde İngilizce Kursu

ELS Chicago bu kurs tipinde Chicago tatili yaparken bu zamanı en etkin şekilde değerlendirmek isteyen öğrencilerine farklı bir alternatif olarak tatili ve dil eğitimini bir arada sunmaktadır. Bol serbest zaman tanıyarak Chicago’nun kozmopolit dünyasına adım atarken sabah derslerinde İngilizce dili alanında kendinizi geliştirme imkanı bulursunuz.

ELS Chicago’nun sunmuş olduğu bu kurs tipiyle tatiliniz boyunca dil konusunda kendinizi daha güvende hissedebilir, daha kolay sosyalleşebilir ve kültürü daha yakından tanıyabilirsiniz.

İş İngilizcesi Kursu

ELS Chicago, İş İngilizcesi kurslarında e-posta yazma, sunumlar, ağ, iş toplantısı, takım yönetimi, müzakere gibi konular hakkında size detaylı İngilizce dil yeterliliği sağlamayı hedeflemekle beraber iş yerlerinde kariyer odaklı ihtiyacınız olan İngilizce eğitimini uygun müfredatıyla size sunar.

İletişimin çok önemli olduğu iş dünyasında dil becerileri çok önemlidir. ELS İş İngilizcesi kursu, yeni bir dil öğrenirken dil yeterliliğiniz kadar hakim olmanız gereken kelime kullanımı, ses tonunuz ve istenilen mesajın doğru verilebilmesi içinde sizi eğitir. Kursun amacı sadece mesleki bir İngilizce yeterliliği sağlamaktan öte kariyerinizi geliştirebilmeniz açısında da size fırsatlar sunmaktır.

ABD’nin en büyük şehirlerinden olan Chicago, dev binaları, üretim ağının genişliği, iş merkezleriyle yıllık 609 milyar doların üzerinde brüte sahiptir ve 400’den fazla şirkete ev sahipliği yapmaktadır. ELS Dil Merkezleri’nde İş İngilizcesi kursu sadece Chicago merkezinde verilmektedir. Bunun sebebi ise iş alanındaki gelişmişliği ile tanınan Chicago şehrinin iş İngilizcenizi geliştirmek için size birçok açıdan faydalı olacak olmasıdır. ELS Chicago’da İş İngilizcesi dersleri alırken, iş dünyasından profesyonellerle iletişimde bulunabilecek ve hemen hemen her sektörden iş ilişkisi kurabileceğiniz insanlarla tanışma şansına erişebileceksiniz.

VİDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

ELS Chicago’da dil eğitiminizi alırken sosyalleşme, yeni inşalarla tanışma, şehri keşfetme gibi eğitiminizi desteklerken İngilizce pratiğinizi de arttırmanın en iyi yolu sosyal aktivitelerdir.

ELS’in Chicago Dil Merkezi’nde edineceğiniz yeni arkadaşlarınızla birlikte Magnificent Mile ve Navy Pier’in yakınlarında bulunan Milenyum Park’ta düzenlenen konser, sergi gibi aktivitelere katılabilir, Chicago’nun profesyonel spor takımlarının maçlarında tezahürat yapabilir veya şehrin en meşhur müzelerinde sanat, tarih ve astronomi gibi alanları daha yakından tanıma imkanı bulabilirsiniz.

Ünlü pizzacıları ve etnik yemekleri barındıran dünya mutfağını temsil eden çeşitli restoranlarda lezzet avına çıkabilir, Shedd Akvayumu’nu ziyaret edebilirsiniz. Dil eğitimi kış aylarına denk gelen öğrenciler için ise buz pateni etkinlikleri vazgeçilmez olabilir.

KONAKLAMA

Tercihinize göre seçebileceğiniz konaklamanızın rahat ve güvenilir olması derslerinizdeki verim ve Chicago deneyiminizin tadını çıkarabilmeniz için çok önemli olabilir. Bu kısa süreli yaşamın tadını konforlu bir şekilde çıkartmanız için ELS Chicago öğrencilerine aile yanı ve öğrenci yurdunda konaklama seçenekleri sunmaktadır.

Aile Yan Konaklama

Amerikan kültürünü yerleşik bir ailenin yanında deneyimlemek ve ev konforunda konaklama isteyen öğrencilerin tercih ettiği aile yanı konaklama tipinde ELS Chicago tarafından tercihlerinize uygun olarak güvenilir aileler tarafından seçilen ailelerin yanında ev yemeği, ev konforu ve yanında kaldığınız ile gündelik konuşmaların pratiklerini yapma şansı bulabilirsiniz. ELS Chicago’nun size sunacağı aile yanı konaklamaları genel olarak kampüse yürüme mesafesinde ve tarihi mahallelerde yer almaktadır. Güvenilir ve sakin bir semtte konumlanan aile evlerinden uzak mesafeden olanlar bile ELS Chicago tarafından ulaşım hatlarına son derece yakın ve kolay ulaşım sağlanabilir yerlerden seçilmektedir.

Öğrenci Yurdu Konaklama

ELS Chicago öğrencileri için North Boulevard Apartments’ta yurt konaklama imkanı sağlamaktadır. Kampüs dışında olan bu yurt bir zamanlar Frank Llyıd Wrigt ve Ernest Hemingway’in de yaşamış olduğu lüks semt Oak Park’ta yer almaktadır. Toplu taşıma araçlarına son derece yakın olması ve mağaza, sinema salonu, kitapçı, restoran ve kafelere yakın oluşuyla öğrenciler için büyük kolaylık sağlar. Yurt konaklaması, kendisiyle aynı dil öğrenme tutkusunu yaşayan öğrencilerle birlikte konaklamak isteyen öğrenciler için sosyalleşme, birlikte ders çalışma ve arkadaşlıklar edinme açısından birçok avantaj sunmaktadır.

CHICAGO ŞEHRİ

1833 yılında ABD’nİn Illinois eyaletinde Michigan Gölü’nin etrafına kurulan Chicago şehri kozmopolit bir yapıya sahiptir. Nüfus bakımından Amerika Birleşik Devletleri’nin en büyük 3.şehridir. Bu yapısı ile kalabalık ve sürekli canlı bir atmosfere sahiptir. “Rüzgarın Kenti” takma adı ile anılan şehrin bu adı her sokağında esen sert rüzgarlardan aldığı söylense de çoğunlukla politik sebeplerden dolayı aldığı bilinmektedir.

Göl kenarına dizilmiş evleri ve uzanan renkli sokakları dışında 1974-1998 yılları arasında inşa edilen Wills Kulesi (Sears Tower), 110 katı ile dönemin Amerika’sında en yüksek gökdelen olarak tarihe geçmiştir. Günümüzde Wills Kulesi (Sears Tower) ABD’nin 2., dünyanın ise 8. en yüksek gökdelenidir. İş merkezleri, parkları, caz barları, müzikalleri ve sürekli hareket halinde olan caddeleriyle Amerika’nın en popüler şehirlerinden biri olmuştur.

Büyük bir şehir olmasının sunabileceği tüm avantajları sunan Chicago, dünya mutfağının en güzel örneklerini tadabilme imkanı sağlayan restoranlara, düzenli müzik festivallerine, açık hava konserlerine, dünya çapında tanınmış sanatçıların sahne gösterilerine ev sahipliği yapmaktadır. Göl kenarında eşsiz mimarlar tarafından yapılmış binalara sahip bolca turistik ve cazibe merkezine sahip olan şehirde dil eğitimi alırken kendinizi geliştirmek, Amerika’nın iş yaşamı merkezlerinden birini gözlemek, sosyal ve kültürel açıdan ufkunuzu genişletmek için harika şanslarla karşılaşabilirsiniz.

ULUSLARARASI ÖĞRENCİ ORANI

ELS Dil Merkezleri her yıl dünyanın her yerinden İngilizce dili alanında kendisini geliştirmeyi amaçlayan 143 ülkeden uluslararası öğrenciye eğitim vermektedir. Uluslararasının oluşturduğu çok uluslu bu yapıda Türk öğrenci oranı %4 ile sınırlıdır. Bu oran her merkezinde değişiklik göstermektedir.

ELS Chicago’nun çok uluslu yapısında Türk öğrenci oranının azlığı Türk öğrenciler için daha çok pratik yapma ve farklı milletlerden daha fazla arkadaş edinme olanağı yaratmaktadır. 

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA