GENEL BİLGİLER

Talk International 1996 yılından beri dünyanın farklı ülkelerinden gelen öğrencilere dil eğitimi vermektedir. Dil eğitimini aynı zamanda sosyal ve kültürel aktivitelerle de destekleyerek daha etkili kılmak için çabalamaktadır. TALK dil okulları ACCET (Sürekli Öğretim ve Eğitim Akreditasyon Kurulu) onaylı bir dil okuludur.
Talk International’ın Boston’daki okulu Financial District’te yer almaktadır. Financial District Boston’un tam merkezinde banka binalarının , ofislerin bulunduğu Boston’un finans merkezidir. Çevresinde şık restoranlar, kafeler ve barlar bulunmaktadır. Talk International Boston merkezinde dil eğitimi alan ELT öğrencileri dil eğitimi aldıkları süre boyunca Talk çalışanları ve öğretmenleri tarafından son derece özel ilgi ve alaka görürler. Eğitimler interaktif bir şekilde gerçekleşir. Öğrencilerle yakından ilgilenen ve tüm gereksinimlerini karşılamaya özen gösteren Talk International’ı , bu sebeple, eğitim alan öğrencilerin %98’i arkadaşlarına da mutlaka tavsiye etmektedir.
Okul yeni inşa edilmiş modern bir binada hizmet sunmaktadır. Sınıflar son derece geniş olup, gün ışığı ile aydınlanmaktadır. İnteraktif sınıf teknolojisi ve ücretsiz wi fi bulunmaktadır. Okulda oldukça büyük son derece yakın bir konumdadır. Şehirde yer alan parklara, tarihi mekanlara, kütüphanelere de oldukça yakındır. Boston Common Parkı, Boston’un en ünlü caddesi Newbury Street okula yürüme mesafesindedir.

Amerika dil okulları arasında fazlasıyla uygun fiyatlarıyla öne çıkan okul ayrıca yıl boyunca uyguladığı promosyanlarla bütçenize uygun programlar sunmaktadır.

TALK BOSTON DİL OKULU FİYATLARI

Talk International Boston’da dil eğitimi almak isteyen ELT öğrencileri için yılın belli dönemlerinde yüzde 40’a varan indirimler uygulamaktadır. Boston’da ekonomik dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin tercih ettiği TALK International fiyat listesine aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

SUNULAN PROGRAMLAR

Talk International bünyesinde farklı ihtiyaçlara yönelik dil eğitimi programları sunulmaktadır.

Genel İngilizce Kursu

Bu kurs türünde konuşma, yazma, okuma, anlama , dinleme , telaffuz ve konuşma becerilerinin geliştirilmesine yönelik eğitim verilmektedir. Her ders 50 dakika sürer ve haftada 18 ders eğitim verilir. Kurslar her pazartesi başlamaktadır. Eğitimler hafta içi Pazartesi- Cuma saat 9:00-13:00 arası verilmektedir. İngilizce seviyeniz hangi durumda olursa olsun bu programa katılabilirsiniz.

Yoğun İngilizce Kursu

Dinleme, konuşma, okuma ve yazma becerilerini geliştirmeye ek olarak bu programda telaffuz ve kelime bilgisini geliştirmeye yönelik ek dersler sunulmaktadır. Mesleki alanda hızlı bir şekilde ilerleme kaydedip dil becerilerini geliştirmek isteyen öğrenciler ve akademik hedefleri olan öğrenciler için en ideal kurs türüdür. Eğitim haftada 22 ders şeklinde olup her ders 50 dakika sürmektedir. Yoğun İngilizce programında toplamda 10 seviye vardır.

TOEFL IBT

Üniversiteye giriş için Toefl puanına mı ihtiyacınız var ya da profesyonel gelişiminiz için ? Eğer öyleyse kesinlikle bu kurs türünü tercih etmelisiniz. Bu kurs seçeneğinde Toefl Ibt puanı için gerekli İngilizce dil becerilerinizi geliştirirken size özel test stratejileri ile de hızlı bir şekilde ilerleme kaydedebilirsiniz. Bu kurs programını tercih eden öğrenciler okula varışlarının ilk günü seviye belirleme sınavına girerler. Kursa katılım için gereken İngilizce seviyesine sahip olmayan öğrenciler önce Genel İngilizce kursuna başlatılırlar, uygun seviyeye geldikten sonra ise Toefl Ibt sınıflarına geçiş yapabilirler. Toefl IBT Kursuna katılım için gereken minimum İngilizce seviyesi ise B2’dir. Öğrenciler eğitim gördükleri süre boyunca gelişim seviyeleri ile ilgili olarak öğretmenlerden sürekli geri bildirim alırlar. Aynı zamanda örnek sınavları da çözerek pratik kazanma şansı elde ederler.

Birebir Dersler

Birebir eğitim programı alarak kendinize özel bir çalışma programı düzenleyebilirsiniz. Bu program zamanı çok sınırlı olan öğrenciler için oldukça idealdir. Birebir programlar son derece esnek ve tamamen öğrencilerin kişisel ihtiyaçlarına göre düzenlenebilen programlardır.

İş İngilizcesi

İngilizce hepimizin bildiği gibi iş dünyasının ortak kullandığı dildir. Talk International bünyesinde sunulan bu program iş için gerekli olan İngilizce seviyenizi geliştirmek için tasarlanmıştır. Bu program sayesinde öğrenciler küresel iş dünyasında kullanılan terimlere ve kelime bilgisine aşina olurlar. Özgeçmiş nasıl oluşturulur, işe girişlerde gerekli olan ön yazı nasıl yazılır bilgi sahibi olurlar. İş mülakatları konusunda pratik yapma imkanı bulurlar. İş yerinde resmi ve resmi olmayan iletişimin nasıl kurulacağı konusunda bilgilendirilirler. İş İngilizcesi kursu haftada 18 ders şeklindedir, daha yoğun eğitim almak isteyen öğrenciler için İş İngilizcesi Seçmeli Kurs programı da mevcuttur, bu programla isteyen öğrenciler haftada 4 ders daha alabilirler.

VİDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

Talk Boston dil okulu öğrencilerin ders dışında da sosyalleşmelerini sağlamak amacıyla farklı etkinlikler düzenlemektedir. Düzenlenen aktiviteler her hafta okulun ilan panolarında öğrencilere duyrulur, ilgilenen öğrenciler aktivite sorumlusu ile iletişime geçerek düzenlenen gezilere ve diğer etkinliklere katılabilirler. New york şehir gezisi, Red Sox maçı, Six Flags gezisi örnek verebileceğimiz geziler arasındadır.

KONAKLAMA SEÇENEKLERİ

Aile Yanı Konaklama

Amerikalı bir ailenin yanında kalarak İngilizcesini geliştirmek isteyen öğrenciler için en ideal konaklama seçeneğidir. Uluslararası öğrenciler için en popüler konaklama seçeneğidir, bu sayede öğrenciler dili kültürü ile beraber yaşayarak öğrenme imkanı yakalarlar. Talk International tüm aileleri özenle seçer, hepsi i aralıklarla denetimlerden geçirilirler. Yanında kalacağınız aile evli bir çift, çocuklu bir aile ,yalnız yaşayan çalışan bir anne ya da yaşlı bir çift olabilir. Aile yanı konaklamalara sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahildir. Okul ile kalacağınız ailenin uzaklığı toplu taşıma ile maximum bir saat uzaklıkta olacaktır. Yanında kalacağınız aile size, temiz ,mobilyalı bir oda sunacaktır. İnternet erişimi de bulunmaktadır.

Residence / ESL Townhouse

Uluslararası bir ortamda,dünyanın farklı ülkelerinden gelen öğrencilerle aynı ortamda konaklamak isteyen öğrenciler için ideal bir seçenektir. ESL Townhouse Boston’un en hareketli bölgelerinden biri olan Fenway’de yer almaktadır. Toplu taşımaya, parklara, restoranlara, kafe ve süpermarketlere yürüme mesafesinde yer almaktadır. Her odada mutfak ve banyo bulunmaktadır. Ücretsiz internet erişimi sağlanmaktadır. Her iki haftada bir odalar temizlenmektedir. Öğrencilerin kullanımları için ortak alanlar ve çamaşırhane de bulunmaktadır. Okula ulaşım metro ile sağlanabilir, ortalama yolculuk 25-30 dakika sürmektedir. Öğrenciler haftalık ortalama 21 Usd , aylık ise 85 Usd ödeyerek ulaşım kartı alabilirler.

BOSTON ŞEHRİ

Boston, Massachusetts eyaletinde yer alır ve bu eyaletin en kalabalık şehridir. Amerika’ nın en eski şehirlerinden olan Boston’un tarihi 17. Yüzyılın başlarına dayanmaktadır. Boston İngiliz kolonilerin kurduğu bir şehir olduğu için şehrin ismi de İngiltere’nin Boston şehrinden gelir. 19. Yüzyılda ise Boston en çok İrlanda ve İtalya’dan göçmen akınına uğramıştır. Bu sebeple günümüzde Boston’da oldukça fazla sayıda İrlanda asıllı Amerikalı yaşamaktadır. Boston Amerika’nın eğitim, finans, ekonomi, sağlık ve ticaret açısından en önemli şehridir. MIT, Harvard Üniversitesi , Boston Üniversitesi gibi dünyanın en saygın üniversiteleri Boston’da bulunur.
Boston ile Türkiye arasındaki zaman farkı 7 saattir. Boston’ da dört mevsim de yaşanır. Ancak New England bölgesi kışın çok soğuk olur. Kışın hava sıcaklığı ortalama 2 derecedir. Yaz aylarında ise 25-28 derece arasında değişmektedir. Boston’da Ekim- Mart ayları arasında dil eğitimi almak isteyen öğrencilerimize tavsiyemiz giderken yanlarında kalın kıyafetlerini götürmeleridir. Boston okyanus kıyısında yer aldığı için bahar ve yaz aylarında bile akşamları hava serin olabilmektedir.
Boston şehir içinde ulaşım için öğrencilerimize tavsiyemiz topu taşımayı tercih etmeleri yönünde. Boston’ da diğer Amerika şehirleri gibi araba satın almak zorunda kalmazsınız. Aynı zamanda şehir içinde yaşanan trafik yoğunluğu sebebiyle de ulaşımı sağlamanın en kolay yolu metro ya da otobüstür.
Ayrıca tramvay da şehrin trafik yoğunluğunu azaltır. Ekonomik açıdan da tramvay en ucuz toplu taşıma seçeneğidir.
Boston’ da alışveriş yapmayı sevenler için de birçok mağaza ve outlet alternatifi mevcut. Copley Place Mall Boston’un şehir merkezinde bulunan ve birçok markayı bulabileceğiniz seçeneklerden biri. Dünyanın en ünlü markalarını ucuza bulmak için ise önerimiz Boston’a 45 dakika mesafede bulunan Wrentham Outlet ve Burlington Mall.

Boston’da Gezilecek Yerler

Newbury Street, Quincy Market, Museum of Science, Prudential Towers, New England Aquarium, Museum of Fine Arts, Chinatown.

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA