GENEL BİLGİLER

Amerika’nın üniversite kenti olarak bilinen ve dünyanın en yaşanabilir şehirleri arasında bulunan Boston şehri, İngiliz ve İrlandalıların yoğunluğu ile bu bölgede dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin İngilizceyi kısa sürede akıcı bir şekilde öğrenebilmeleri açısından oldukça önemlidir.

Eğitim ve fırsat konusunda bir üne sahip olan, dünya sıralamasında yer alan üniversite ve kolejlerin olduğu şehirde bulunan Stafford House Boston dil okulu, şehrin kalbinde, dünyaca ünlü Boston Common ve tarihi Faneuil Hall Marketplace’e yakın bir yerde kurulmuştur. Yaklaşık 225 öğrenci kapasitesi olan büyük bir okuldur. Sınıflarda en fazla 15 öğrenci mevcudu ile 45 dakikalık dersler halinde, kaliteli eğitmenleriyle dersleri eğlenceli bir şekilde sunar. Öğrencilere sağlanan bilgisayarlar ile çalışmak mümkündür.

FİYAT TABLOSU

Stafford House Boston dil okulu, Amerika’da dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için indirimli fiyatlar ve promosyonlar sunmaktadır.

Aşağıda okulunun sunduğu dil programları, konaklama, kayıt ve diğer tüm ücretler için hazırladığımız tabloyu inceleyebilirsiniz.

SUNULAN PROGRAMLAR

Amerika’da dil eğitimi denilince akla ilk gelen şehirlerden biri olan Boston şehri, eğitim fırsatlarıyla dolu bir şehirdir. Akıcı bir dil eğitimini en hızlı ve etkili bir biçimde, öğrencilerin talep ve ihtiyaçlarına yönelik uygun programlar ve kurslar ile, tüm İngilizce seviyelerine uygun, çok çeşitli programlar sunar.

Genel İngilizce

Başlangıçtan yeterliliğe ve farklı bütçelere uyacak şekilde tüm seviyeler için Genel İngilizce kursları sunulmaktadır. Temel ve standarttan, yoğun ve süper yoğuna kadar, İngilizce dil eğitimi yelpazesi, öğrencilerin ne kadar sıklıkta çalışmak istediğine dair seçenekler sunar. Temel kurslarda haftada 20 ders, süper yoğun kurslar da haftada 35 ders vardır. 

Temel sınıf entegre bir beceri sınıfıdır. Okuma, yazma, konuşma, dinleme, dilbilgisi ve kelime bilgisini kapsar. Bu sınıfta öğrencilerin İngilizcesinin doğruluğunu ve akıcılığını geliştirmek içindir. 

İş İngilizcesi

Bu program, sunum, toplantı, müzakere gibi çeşitli iş ortamları için İngilizce becerilerini ve güvenini geliştirmek içindir. Müfredat pratik becerileri, ihtiyaçlara uygun, iş ve sektöre özgü dil (satış, pazarlama ve reklamcılık, insan kaynakları, yönetim, finans ve yönetim gibi) ile birleştirerek doğru etki yaratılmasını sağlar.

Sınav Hazırlığı

Sınava hazırlık kursları, İngilizce sınav puanınızı en üst düzeye çıkarmak için ihtiyacınız olan beceri ve stratejileri geliştirmek için tasarlanmış, hedefe yönelik ve yüksek odaklı programlardır.

TOEFL Hazırlık Kursu

5 milyondan fazla öğrencinin aldığı TOEFL sınavı, saygın bir İngilizce sınavıdır. İngilizceyi üniversite düzeyinde kullanma yeteneğinizi ölçer ve Kuzey Amerika üniversitelerinin çoğunluğu da dahil olmak üzere 130’dan fazla ülkede 8.000’den fazla kurum tarafından tanınmaktadır.

Üniversite Hazırlık

Üniversite Hazırlık Kursu, 65’den fazla ortağı olan bir Üniversite Yerleştirme Servisi ile Kanada veya ABD’deki bir üniversitede kabul görmenizi ve başarılı olmanızı sağlar, rehberlik eder.

Özel Kurslar

Stafford House Boston dil okulu, öğrencilerin ihtiyaçlarına göre uyarlanabilecek akademik veya profesyonel İngilizce içeriğe odaklanan bir grup eğitimi ya da bire bir eğitim ile öğrencilere yönelik farklı paketler sunmaktadır.

SOSYAL AKTİVİTELER

Stafford House Boston, dil eğitiminin yanında öğrencilerin sosyalleşebilmesi ve konuşma becerilerini geliştirmesi için her hafta dünyanın farklı ülkelerinden gelen öğrencilerle birçok etkinlik ve sosyal aktiviteler düzenler.

Okul tesisinde öğrencilerin yararlanabilecekleri öğrenci salonu, BT salonu, ücretsiz internet, kütüphane bulunmaktadır. Ayrıca Stafford House Boston, birçok okulda bulunmayan eğlenceli bir Sosyal Medya Yayını sunmaktadır.

KONAKLAMA

Stafford House Boston dil okulu, esnek ve çeşitli konaklama seçenekleri sunmaktadır. Öğrenci yurdunda bağımsız yaşamayı ya da İngilizce konuşan bir aile yanında yaşamayı tercih edebilirsiniz.

Stafford House Öğrenci Yurdu

Stafford House Boston öğrenci yurdu dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilerle birlikte daha bağımsız yaşama şansı sunar.

West Roxbury Rezidansı mahalle restoranlarına ve mağazalara sadece birkaç adım uzaklıktadır. Okula ve Boston şehir merkezine kolay erişim sağlayan güvenli ulaşım olanakları bulunmaktadır.

Aile Yanı Konaklama

Aile odaklı ve kültürel bir deneyim tercih eden öğrenciler, Boston bölgesindeki bir aile yanında konaklama seçebilirler. Aile yanı konaklama, Amerikalı ailelerle birlikte İngilizce pratik yapma fırsatı verir.

BOSTON ŞEHRİ

Amerika’nın tarihsel, kültürel geçmişi ve nüfus bakımından 10 büyük şehirden biri olan Boston, ülkenin kuzeydoğusunda, New England Bölgesi’nde bulunan Massachussetts eyaletinin başkentidir. Şehrin adı, bölgeye ilk yerleşen İngiliz Puritan kurucuları tarafından, İngiltere’deki Boston kasabasında bulunan St. Botolph’s Town’ın kısaltılmasıyla oluşmuştur ve Greater Bosyon ismiyle bilinir. Kentin gelişmesi Amerika’nın İngiltere’den ayrılmasından sonra olmuştur.

Yılda 20 milyon turist ağırlayan şehirde, özellikle eğitim de dünyaca ünlü üniversitelerin ve dil okullarının olmasının yanında sağlık, finans ve teknoloji merkezi olması nedeniyle de büyük oranda göç almaktadır. Harvard Üniversitesi, Boston Üniversitesi, Massachusetts Üniversitesi, Wellesley Koleji, MIT gibi 50 den fazla dünya sıralamasında yer alan okullar bu bölgede bulunur.

ULUSLARARASI ÖĞRENCİ ORANI

Stafford House Boston, dünyanın birçok yerinden çok sayıda öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Her yaştan öğrencinin kendisini geliştirmek, akademik bir İngilizce öğrenmek veya iş hayatında daha başarılı olmak için Stafford House Boston dil okulunu tercih etmektedir. Brezilya, Çin, Kolombiya, İtalya, Japonya, Kore, Tayvan, Tayland, Venezuela’dan gelen öğrenciler çoğunluğu oluşturmaktadır.

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA