GENEL BİLGİLER

OHC Boston dil okulu Boston’un şehir merkezinde, Boston şehrinin en popüler turistik bölgesi olan Faneuil Hall Marketplace’e oldukça yakın bir mesafede yer almaktadır. OHC Boston lokasyonunu tercih eden öğrenciler bu merkezde eşsiz bir İngilizce öğrenme tecrübesi edinip bu şehrin tüm sosyal olanaklarından yararlanabilirler. Boston New England bölgesinin en hareketli şehri olmasının yanında aynı zamanda akademik bir şehirdir. OHC Boston dil okulunun her detayı öğrencilerin dil gelişimlerini etkili kılmak için en ince detayına kadar düşünülmüştür.Merkezi konumundan yüksek nitelikli öğretmen kadrosuna kadar her şey öğrencilerin kusursuz bir akademik deneyim yaşaması için tasarlanmıştır.

Okulda beş adet modern sınıf,konforlu bir öğrenci salonu,bilgisayar alanı,ücretsiz Wifi, öğrencilerin kullanımı için küçük bir mutfak,kitap,oyun ve film koleksiyonu da mevcuttur.

Oxford House College Boston, metro istasyonlarına ve otobüs durağına oldukça yakın bir mesafede yer almaktadır. Havaalanından sadece 15 dakika uzaklıktadır. Şehrin en lezzetli restoranları,alışveriş merkezleri,eğlence mekanlarına oldukça yakındır.

Öğrencilere okula varışlarının ilk günü bir şehir haritası,metro haritası ve aylık etkinlik takvimini içeren bir hoş geldin paketi verilmektedir.Öğrencilerin tüm soruları ve ihtiyaçları için okulda ilgili personeller bulunmaktadır.

OHC BOSTON DİL OKULU FİYATLARI

Boston’da ekonomik bir şekilde dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin en fazla tercih ettiği okulların arasında bulunan OHC yılın her dönemi ELT öğrencileri için % 30’a varan indirimler uygulamaktadır. Aşağıda yer alan fiyat listesinde okulunu kurs, konaklama ve diğer hizmetler için sunmuş olduğu hizmetlere ait fiyatları detaylıca görebilirsiniz.

SUNULAN PROGRAMLAR

Genel İngilizce

Oxford House College Boston’un en fazla tercih edilen dil okullarından biridir. İngilizceyi günlük hayatta etkili bir şekilde kullanmak için farklı programlar sunmaktadır.Bu programlar sayesinde öğrenciler konuşma, dinleme, okuma, yazma, kelime bilgisi ve dil bilgisi becerilerini geliştirmektedirler.

Oxford House College öğrencilerin dil gelişimlerini en yüksek seviyeye ulaştırmak için öğrenciler için tüm ortamı hazırlayıp tamamiyle İngilizce konuşulan bir atmosfer sunmaktadır.
Nitelikli ve tecrübeli öğretmen kadrosu ile İngilizce öğrenmeyi eğlenceli bir hale getirmekte, öğrencilerin dil becerilerini, kelime dağarcıklarını ve telaffuzlarını geliştirmelerine, İngilizceyi günlük hayatta etkili ve doğru bir biçimde kullanmaları için yardımcı olmaktadır.
OHC Boston’da tüm seviyelere uygun, her ihtiyaca yönelik esnek kurs seçenekleri mevcuttur.Genel İngilizce kursları başlangıç ve ileri düzey seviyeleri kapsamaktadır.Bu kursa katılım için gerekli minimum yaş ise 16’dır.

Yoğun TOEFL Hazırlık

Dünya çapındaki üniversiteler, kolejler ve iş dünyası tarafından tanınan TOEFL IBT sınavından alacağınız başarılı bir skor sizi mesleki ve akademik hedeflerinize ulaştıracaktır. Bu program okuma, yazma, dinleme, konuşma ve yazma odaklı hazırlanmıştır. Sık sık yapılan uygulama testleri ile öğrencilerin ilerlemeleri ölçülmektedir. Aynı zamanda sınav formatı, zamanlama konusunda da öğrencilere gerekli eğitimler verilmektedir. Küçük bir sınıf ortamında sunulan bu programda öğrencilerin hedeflerine ulaşabilmeleri için en son teknoloji kullanılmaktadır.

Tüm TOEFL hazırlık eğitmenleri, öğrencileri Toefl sınavına nasıl hazırlayacakları konusunda eğitilmiş ve Toefl Ibt seminerlerine katılmış eğitmenlerdir. Sürekli kendilerini eğitim aldıkları alanda geliştirerek öğrencileri bu konuda güncel tutmaktadırlar.
Yoğun Toefl hazırlık programlarına katılım için gereken minimum seviye Upper Intermediate olmalıdır. Kursa katılım için minimum yaş ise 18’dir.

Yöneticiler için İngilizce Kursu

Oxford House College, iş dünyasında yer alan profesyoneller için özel olarak tasarlanmış Executive İngilizce kurslarını sunmaktadır. Bu kurslarda öğrenciler 6 kişilik mini gruplar ya da bire bir şeklinde eğitim alabilirler. Tamamen uluslararası iş dünyası için tasarlanmış bir kurs türüdür.
İngilizce seviyesi başlangıç düzeyinde olanlar da ileri düzeyde olanlar da bu programa katılabilirler.

Birebir İngilizce Kursları

Bu program sayesinde öğrenciler kendi ihtiyaçlarına yönelik İngilizce eğitimi alabilirler. Bu programda öğrenciler için kişiselleştirilmiş bir dil eğitim programı hazırlanmaktadır, aynı zamanda öğrencileri alacakları ders sayılarını da kendileri belirleyebilir ve kişisel hedeflerine odaklanabilmektedirler. Örneğin konuşma becerileri, kelime dağarcığı, günlük hayatta İngilizce, yazma gibi alanları seçip bu alanlarda eğitim alabilmektedirler.

Birebir kurs programı tüm İngilizce seviyeleri için uygundur,isteyen öğrenciler bu kurs programnı diğer kurs türleri ile de birleştirebilirler.Örneğin Avukatlar için İngilizce,Teknik İngilizce,Mesleki İngilizce ya da İş İngilizcesi gibi.

Celta Kursu

Dünyanın farklı ülkelerinde çalışan insanlarla aynı ortamda dil eğitimi alıp, farklı kültürlerle tanışıp kaynaşmak istiyorsanız bu program tam size göre.
Tüm sertifika programları arasında İngilizce öğretmeni olmak için dünyada en fazla kabul gören sertifika şüphesiz CELTA’dır. Sebebi ise sertifikanın Cambridge University onaylı olması. Dünyanın dört bir yanında iş verenler işe alım yaparken bu sertifikaya sahip olan öğretmenleri tercih etmektedirler.
Programa katılım için gerekli minimum İngilizce seviyesi C1/C2 olmalıdır. Katılımcı yaşı ise minimum 20’dir.

SOSYAL AKTİVİTELER

Oxford House College Boston merkezinde eğitim alan öğrencilere, dünyanın farklı ülkelerinden gelen öğrenciler ile bir araya gelip kaynaşmalarını ve sosyalleşmelerini sağlamak için sosyal aktivite ve geziler düzenlemektedir. Aylık sosyal aktivite takvimi düzenleyip, her ay yapılacak olan aktivite ve gezilerle ilgili olarak öğrenciler bilgilendirilmektedir.

KONAKLAMA SEÇENEKLERİ

OHC Boston’da dil eğitimi almayı planlayan öğrencilerin en merak ettikleri konulardan biri de okulunun konaklama konusunda sundukları alternatiflerdir. OHC Boston, öğrencilere aile yanı, hostel, özel apart daire gibi farklı konaklama seçenekleri sunmaktadır.

Aile yanı konaklama

Boston’da geçireceğiniz dil eğitim sürecini en iyi şekilde değerlendirmeniz için yerel bir ailenin yanında kalabilir bu sayede dili kültürü ile beraber yaşayarak öğrenebilirsiniz.Her aile,deneyimli OHC çalışanları tarafından özenle seçilir ve belli aralıklarla denetimlerden geçirilir.Boston’da yer alan aile yanı konaklamaların okula ortalama mesafesi toplu taşıma ile 30-45 dakika arası sürmektedir.

Öğrenci Rezidansı

The Constitution Inn – YMCA

Charlestown Navy Yard’da bulunan kıyı manzaralı YMCA residence şehir merkezinin tüm aktivitelerine çok kısa bir mesafede bulunmaktadır. Öğrenciler ücretsiz fitness salonu, yüzme havuzu ve sauna gibi olanaklardan yararlanabilirler. Aynı zamanda ücretsiz yoga dersleri de verilmektedir. Her odada küçük bir mutfak bulunur. Yüksek hızda ücretsiz internet erişimi,çamaşırhane gibi öğrencilerin ihtiyaç duyabileceği her şey mevcuttur. Bu residence seçeneği için yer durumu sezona göre değişmektedir. Bu nedenle öğrencilere tavsiyemiz mümkün olduğunca erken rezervasyon yaptırmaları yönündedir.

Odalarda mevcut olan imkanlar;

Isıtma ve klima sistemi
Yenilenmiş mobilyalar
Buzdolabı
Saç kurutma makinası
Çay/kahve makinası
Ütü ve ütü masası
Kablolu tv
Banyo
Kablosuz internet

Hostel Konaklaması

International Guest House:Eğer daha düşük bir bütçeye sahipseniz International Guest House seçeneği tam size göre. Internatioal Guest House tarihi Back Bay bölgesinin tam kalbinde yer alır, bu bölge aynı zamanda Boston şehrinin en güvenli bölgesidir.

Odalarda mevcut olan imkanlar;

Özel banyolu tek kişilik odalar
2,3 ve 4 kişilik ortak banyolu odalar
Ücretsiz internet erişim sunan tam donanımlı odalar
Kablolu tv
Haftada bir kez oda temizliği
Sabah kahvaltısı ve akşam yemeği

Yaz Dönemi Rezidans Konaklama

Mass Art university Campus (01 Haziran – 31 Temmuz arası dönem için )

The Tree House Residence Hall Massachusetts College of Art and Design kampüsünde yer almaktadır. Öğrencilere tek,çift ve üç kişilik ortak ya da özel banyolu oda seçenekleri sunmaktadır. Öğrenciler için cafe, ortak alanlar mevcut olup 24 saat güvenlik sağlanmaktadır. Resdencce içerisinde ayı zamandan sağlık merkezi,çalışma salonu,oyun salonu, fitness merkezi de bulunmaktadır.

Özel Apart Daire

Yalnızca kendisine ait daha özel bir konaklama alternatifi arayan öğrenciler için en ideal seçeneklerden biridir. Aylık ücretleri 2500 -3500 Usd aralığında değişen bu konaklama seçeneğinde yüksek hız internet, kabllu TV, mutfak imkanları da sunulmaktadır.

BOSTON ŞEHRİ

Boston Massachusetts eyaletinin başkenti aynı zamanda en büyük şehridir. Amerika’nın en kalabalık şehirlerinden biri olan Boston aynı zamanda Amerika’ nın finans merkezidir, ekonomik açıdan ülkenin en önemli şehirlerinden biridir. Boston şehrinde birçok kolej ve üniversite yer alır, bu yönüyle akademik bir şehir olan Boston dünyaca ünlü MIT, Harvard gibi dünyaca ünlü üniversiteler bu şehirde yer almaktadır. Boston sanat açısından da gelişmiş bir şehirdir. Müziğe son derece önem verilmektedir. Boston Senfoni Orkestrası dünyanın en iyi orkestralı arasında gösterilir.

Turizm açısından bakıldığında Boston şehri Amerika’nın en fazla turist çeken şehirlerinden biridir. Konumu itibari ile Amerika’da rahatlıkla bir çok şehri de gezebileceğiniz bir şehirdir. Örneğin New york şehrine araba ile ortalama yolculuk süresi 3-4 saattir. Boston’ a yılın her dönemi gidilebileceği gibi kışın havanın çok soğuk olması sebebiyle genelde öğrenciler tarafından sonbahar, ilkbahar ve yaz aylarında daha fazla tercih edilmektedir.
Türkiye’den Boston’a ulaşım ortalama 11 saat sürmektedir. Boston’da bulunan havaalanı Uluslararası Boston Logan Havaalanıdır. Türkiye ile Boston arası saat farkı ise 9 saattir.
Boston şehir içinde ulaşım toplu taşıma ile rahatlıkla sağlanabilir. Otobüs ve metro sistemi ile şehir içinde istediğiniz her yere rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Toplu taşıma için aylık ulaşım kart ücreti ortalama 120 Usd civarındadır.

Boston’ da dünyanın farklı mutfaklarına ait seçenekler mevcuttur. Ancak Boston mutfağına deniz ürünlerinin hakim olduğunu söylemekte fayda var. Bunun dışında Çin, Japon, İtalyan ve Türk mutfağına ait birçok restoranda yemek yiyebilirsiniz. Yemek yediğiniz yerlerde hesabın ortalama %20’ si kadar bahşiş bırakmanız beklenir.
Boston hepimizin bildiği gibi tam bir öğrenci şehridir, Boston’da dil eğitimi almaya her yıl binlerce öğrenci gelir, şehirde genç nüfus oldukça fazladır. Bu sebeple son derece hareketli bir gece hayatına sahiptir. Aynı zamanda Boston’ da yılın neredeyse her dönemi festivaller düzenlenmektedir. Bu festivallere öğrencilerin katılımı ise oldukça yoğundur.

Boston’da gezebileceğiniz ünlü mekalar;

Prudential Towers, Quincy Market, Freedom Trail, New England Aquarium, Fenway Park, Boston Common Park, Harvard Üniversitesi, JFK Müzesi.

ULUSLAR ARASI ÖĞRENCİ ORANI

Amerika dil okulları arasında en fazla tercih edilen okullar arasında olan OHC Boston, her yıl dünyanın farklı ülkelerinden gelen öğrenciyi ağırlamaktadır. Her yıl ortalama 60-65 farklı ülkeden öğrenci OHC Boston merkezinde dil eğitimi almaktadır

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA