GENEL BİLGİLER

Yurt dışı dil eğitiminde önemli bir yere sahip olan Kaplan International Language, Amerika, Kanada, İngiltere, İskoçya, İrlanda, Avustralya ve Yeni Zelanda’da birçok şehir ve merkezde bulunan dil okulları ve verdiği kaliteli dil eğitimiyle her yıl binlerce öğrencinin dil eğitimi almak için tercih ettiği uluslararası geçerliliği ve tanınırlığı olan, 75 yıllık tecrübesi ile hizmet veren bir kurumdur.

Amerika’da 16 merkezde hizmet veren Kaplan International, Boston merkezinde öğrencilerine birçok eğitim ve program seçeneği sunmaktadır. Boston Harvard Square dil okulu, dünyaca ünlü Harvard ve MIT üniversitelerinin bulunduğu Cambridge’de yer almaktadır. Amerika’nın en eski şehirlerinden birinde ve akademik bir ortamda eğitim almak isteyen dil okulu öğrencileri için eşsiz programlar sunan Kaplan Boston dil okulunda eğitim alan öğrenciler, dilerlerse eğitim programlarını bitirdikten sonra Amerikan üniversitelerine kolayca geçiş yapabilmektedirler.

Tüm öğretmenlerin lisans dereceleri ile birlikte TESOL, CELTA, TEFL sertifikaları ESL/EFL öğretmenliği deneyimleri bulunmaktadır. ACCET (Accrediting Council for Continuing Education and Training) tarafından akredite edilmiş olan Kaplan International Boston dil okulunda, hizmet veren Üniversite Yerleştirme Servisi (UPS), Kaplan International’ın partner olduğu üniversite ve kolejlerin yer aldığı ağdan faydalanmanızı sağlamaktadır. Eğitim konusundaki zengin deneyimleri ile lisans ve yüksek lisans programlarına kayıt olmak isteyen öğrencilere yardımcı olunmaktadır.
13 sınıf ve 200 kişilik öğrenci kapasitesiyle hizmet veren Kaplan Boston merkezi, modern sınıflar, interaktif yazı tahtaları, öğrenci salonu, bilgisayar laboratuvarı gibi olanaklar ile öğrencilerin en faydalı eğitim alacağı şekilde dizayn edilmiştir.

KAPLAN BOSTON DİL OKULU FİYATLARI

Amerika’da dil eğitimi almak isteyen Türk öğrenciler için Kaplan International yılın belli dönemlerinde %40’a varan indirimler ve promosyonlar sağlamaktadır. Kaplan International Boston dil okulu için eğitim ve konaklama fiyatlarını aşağıda görebilirsiniz. İndirimli ve kampanyalı fiyatlar hakkında bilgi almak için ELT danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Dil Okulu Fiyatları

Katalog Fiyatıdır İndirimli Fiyat Al
OkulProgram2 Hafta8 Hafta12 Hafta16 Hafta24 Hafta36 HaftaKur
KAPLAN INTERNATIONAL (Boston)
Eğitim
Yoğun Akademik Sömestir(24 Hafta) 12000$
Genel Akademik Sömestir (24 Hafta) 10800$
TOEFL Hazırlık Yoğun 1240 4720 6720 8960$
Genel İngilizce 1000 3800 5400$
Yarı Yoğun İngilizce 1120 4280 6060 8080 10800 16200$
Yoğun İngilizce 1240 4720 6720 8960 12000 18000$
Konaklama
Aile Yanı Konaklama ÇK Oda YP650260039005200780011700$
Student Apartments Boston12004800720096001440021600$
Aile Yanı Konaklama TK Oda YP810324048606480972014580$
Student Townhouse Waverly TK Oda10604240636084801272019080$
Diğer
Sağlık Sigortası 90 360 540 720 1080 1620$
Kurye Ücreti 90 90 90 90 90 90$
Kayıt Ücreti 200 200 200 200 200 200$
Konaklama Kayıt Ücreti 90 90 90 90 90 90$
18 Yaş Altı Aile Yanı Farkı 70 280 420 560 840 1260$

SUNULAN PROGRAMLAR

Genel İngilizce Kursları

Genel İngilizce kursları İngilizce dil bilginizi geliştirmek ve size profesyonel ve akademik hayatınızda seçenekler sunmak ve fırsatlar yaratmak için tasarlanmıştır. İngilizce derslerinizin yanı sıra, gittiğiniz şehri ve civar şehirleri gezmek ve keşfetmek için de yeterli vaktiniz olacaktır. Farklı seviyelerden oluşan sınıflar ile Elementary (Başlangıç) seviyesinden Advanced (İleri) seviyeye kadar tüm seviyelere uygundur. Odak noktası dilin dört ana unsurudur: Okuma, yazma, dinleme ve konuşma. Bu program 45 dakikadan oluşan haftada 20 Ders olarak eğitim verilmektedir. (Türk öğrencilerin hazırda turistik vizesi bulunuyorsa bu programı 12 haftaya kadar alabilirler. Vize başvurusu yapılacaksa I-20 belgesi için öğrenciler yarı yoğun veya yoğun kursları almak zorundadırlar)

Yarı Yoğun İngilizce Kursları

Yarı Yoğun İngilizce Programı, başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar tüm seviyelerde mevcuttur ve siz, seviyenize uygun bir sınıfa yerleştirilirsiniz. Kurs, dilin dört ana unsuruna yoğunlaşır: okuma, yazma, dinleme ve konuşma. Ayrıca kelime ve gramer bilgisi öğrenmenin yanı sıra resmi ve günlük konuşmalarda nasıl diyalog kuracağınızı ve bunlara ait stratejileri öğrenirsiniz. Programda haftalık 20 ders genel eğitim ve ilave olarak 7 oturum K+ dersi bulunmaktadır.

Yoğun İngilizce Kursları

Yoğun İngilizce programı, mevcut dil bilginiz ne olursa olsun İngilizce becerilerinizi geliştirmek için hızlı, eğlenceli ve etkili bir çözüm sunmaktadır. Kursunuzu iş İngilizcesi ve sınav hazırlığı dahil özel beceri dersleri ile birleştirebilme ve hızlı İngilizce öğrenme fırsatından faydalanabilirsiniz. Kurs, hızlı biçimde İngilizce’de akıcılık kazanmanız ve günlük İngilizce’de sizlere faydalı olacak gramer ve kelimeleri öğrenmenize imkan sağlamaktadır. İstediğiniz sürede eğitim alabilir ve bu şekilde gelecekteki akademik ve profesyonel hayatınızda fırsatlarınızı artırabilirsiniz. Program haftalık 20 ders genel eğitim, 8 ders özel beceri eğitimleri ve 7 oturum K+ derslerini kapsamaktadır. Özel beceri derslerinde kelime, iş İngilizcesi veya Sınav İngilizcesi veya yerel kültür gibi özel alanlara yoğunlaşabilirsiniz.

*Kaplan International merkezlerinde 10 hafta ya da daha uzun sürecek bir Yarı Yoğun veya Yoğun İngilizce programını tercih ettiğiniz takdirde, İngiltere, Amerika, Kanada ve İrlanda okullarında her 10 haftada bir üst seviyeye geçeceğiniz garanti edilmektedir. Bir sonraki seviyeye geçememe durumunuzda, kurs bitiminde 4 haftalık tamamen ücretsiz ek kurs alabilirsiniz. Ek sözleşme şartlarında detaylar belirtilmektedir.

Uzun Dönem Akademik Kurslar

Akademik Sömestr; Genel İngilizce’nin öğrenilmesinin yanı sıra iş İngilizcesi ve sınav hazırlığı gibi kelime ve becerilere ilişkin dersler arasından seçim yapabilirsiniz. İngilizce’de kendinizi geliştirin ve altı aya kadar bir süreyi yeni bir yer ve kültür öğrenerek harcayın. Hızlı İngilizce öğrenmek için uzun dönem akademik kursları etkili bir araçtır ve Kaplan tarafından geliştirilmiş eğitim materyalleri size oldukça yardımcı olacaktır. Özgeçmişinizi geliştirmek ve gelecekteki profesyonel ve akademik hayatınıza atılmak için şansınızı arttırmanız için ideal bir programdır. Yoğun Akademik Sömestr seçeneği 5 veya 6 aylık programlar olarak verilmektedir.

Akademik Yıl; Gerçek bir üniversite yılı gibi tasarlanan Yoğun Akademik Yıl kursu sizin için pek çok açıdan unutulmaz olacak. Hiç unutmayacağınız yeni yerler görüp ve yeni deneyimler yaşarken, aynı zamanda dile uzun süreli maruz kalım ve uzmanlar tarafından verilen eğitim sayesinde kalıcı bir akıcılık kazanacaksınız. Yoğun Akademik kursları ile her hafta mümkün olan en fazla sayıda dersi alırsınız ve ekstra derslerle İş İngilizcesi, Akademik İngilizce, Edebiyat, TOEFL ya da IELTS gibi alanlardaki özel yeteneklerinizi geliştirmeye yönelirsiniz. İngilizce konuşulan ülkelerde üniversiteye giriş hazırlığı yapan öğrenciler için Yoğun Akademik Yıl kursu gerekli akademik altyapıyı sağlayacaktır.

TOEFL Yoğun Hazırlık; 10000’den fazla kolej, üniversite ve kurum ile dünya çapında en yaygın kabul gören İngilizce yeterlilik sertifikası olan TOEFL’a hazırlık kursu için 2 – 16 hafta arasında yoğun bir programda hazırlanabilirsiniz.
GRE Sınav Hazırlık; Var olan İngilizce dil yeteneklerinizi bir master veya doktora programına başvurmak için uygunluğunuzu kanıtlamanız gereken GRE sınavına en iyi şekilde Kaplan güvencesi ile hazırlanın. GRE sınav hazırlık kurs süresi 12 haftadır.

VİDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

Kaplan International Boston Harvard Square okulunda, düzenlenen organizasyonlar ve aktivitelerle şehri keşfetmenize ve yeni arkadaşlıklar kurmanıza yardımcı bir sosyal program bulunmaktadır. Düzenlenen aktivite ve programlar ile ders dışında kalan boş zamanlarınızda diğer öğrencilerle kaynaşarak sosyalleşme imkanı bulacak ve şehri tanıyacaksınız.
Dünya kalitesinde sekiz üniversiteye ev sahipliği yapan Boston, aynı zamanda Amerika’nın en eski şehirlerinden biridir. Massachusetts State House’dan Bunker Tepesi Savaşı’nın gerçekleştiği alana kadar Özgürlük Yolu’nu takip ederek yürüyüş yapıp, Boston Çay Partisi’ni anlatan yüzen müzeyi ziyaret edebilirsiniz. Şehrin yeme içme ve alışveriş merkezi Faneuil Hall’da saatlerce vakit geçirebilirsiniz.
Hafta sonları okyanus gezilerine katılabilir, Boston Güzel Sanatlar Müzesi’ni ziyaret ederek vakit geçirebilirsiniz. Dilerseniz dünyaca ünlü üniversitelerin kampüslerini gezin ve öğrenci hayatını deneyimleyin.

KONAKLAMA

Aile yanı konaklama

Eğitim süreniz boyunca yerel bir aile ile yaşayın. Yemek saatlerinizi aile ile birlikte geçirirken, okul dışında rahat ve resmi olmayan bir ortamda İngilizcenizi pratik yapma şansını yakalayabilirsiniz. Kaplan International konaklama birimleri tarafından özenle seçilmiş yerel bir aile konaklamanızı gerçekleştirerek kendinizi yeni bir kültürün içinde geliştirme imkanı bulabilirsiniz.

Öğrenci Yurtları

Özel olarak seçilmiş öğrenci apartmanlarından ve yurtlardan oluşan ve harika bir yaşam deneyimi sunan yurt konaklamaları, özgür bir yaşam tarzı isteyen ve yeni arkadaşlarla yaşamanın sosyal avantajlarından yararlanmak isteyen öğrenciler için idealdir.
Waverly Öğrenci Apartmanı – Boston North Brighton’ın huzurlu ve güvenli bölgesinde yer alan Waverly öğrenci evi, toplu taşıma araçlarına yakın olup, Boston Harvard Square okuluna yaklaşık 2,5 km mesafededir. Otobüs ile 10 dakikada rahatlıkla okula ulaşım sağlayabilirsiniz. Tek kişilik konaklamalar mevcuttur.

International Guesthouse

Mağazalar, kafeler ve Boston’un en önemli noktalarından bazılarının yanında yer alan International Guesthouse uluslararası öğrencilerin tercih ettiği bir diğer yurt seçeneğidir. Çift kişilik odalarda konaklama yapılmaktadır. Okula 4,5 km mesafede bulunmaktadır. Otobüs veya trenle 25 – 30 dakika da ulaşılmaktadır.

BOSTON ŞEHRİ

Ülkenin doğu kıyısında yer alan ve Massachusetts eyaletinin başkenti olan Boston Amerika’nın en eski ve tarihi öneme sahip şehirlerindendir. Amerika’nın önde gelen kozmopolit şehirlerinden Boston’da farklı kültürlerin ve tarihi kültürel mirasların harmanlanması ile eşsiz bir kültür zenginliği yaşanmaktadır. Özellikle İrlanda ve İtalyan kökenli halkın yoğun olduğu bir şehirdir.
Ilıman bir iklimi olan Boston’da 4 mevsimin yaşandığını söyleyebiliriz. Trafik yoğunluğu oldukça fazladır. Bu yüzden şehir içi ulaşımda en pratik çözüm toplu taşımadır. Toplu taşıma konusunda oldukça gelişmiş bir şehirdir. Şehir içi ulaşımda en çok kullanılan metro ve otobüs ulaşımıdır.

Boston özellikle eğitim, sağlık ve finans sektöründe merkez şehirlerden birisidir. MIT ve Harvard Üniversiteleri başta olmak üzere çok önemli üniversitelere ev sahipliği yapmaktadır. Şehirde yine önemli tıp merkezleri ve hastanelerin yanı sıra birçok finans ve teknoloji kuruluşu merkezleri de bulunmaktadır.
Sıcakkanlı ve cana yakın bir halkı olan Boston’da yaşam her dönem canlı ve hareketlidir. Tarihi zenginlikleri ve üniversiteleri ile öne çıkan Boston şehri Amerika’nın en çok turist çeken şehirlerindendir. Binlerce öğrencinin olduğu Boston şehrinde akademik ve canlı bir ortamda dil eğitimi almak size mükemmel bir deneyim katacaktır.

ULUSLARARASI ÖĞRENCİ ORANI

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA