GENEL BİLGİLER

Yurtdışında İngilizce eğitimi denilince ilk akla gelen ülke olan Amerika’da İngilizce dil eğitimi veren kurumların en büyüklerinden biri olan ELS dil okulları Amerika’nın birçok şehrinde eğitim seçenekleri sunmaktadır. Hizmet verdiği birçok şehirde üniversite kampüsünde eğitim veren ELS dil okulları, uluslararası öğrencilerin en çok tercih ettiği dil okullarının başında gelmektedir. Amerika ve Kanada’da şubeleri bulunan ELS dil okulları verdiği kaliteli ve başarılı eğitim müfredatlarıyla takdir toplamış ve başarısını kanıtlamıştır.

ELS Boston dil okulu, şehir merkezindeki konumu ile tarihi şehrin kalbinde yer almaktadır. Kültürel çeşitlilik gösteren restoranlar, ünlü yerler ve önemli turistik yerler de dahil olmak üzere şehrin en iyi yemek, alışveriş ve gezi yerlerine yakındır. Boston’daki İngilizce eğitimi için popüler konumda bulunan ELS dil okulu, öğrencilerin diğer öğrencilerle etkileşim kurmak, bir konsere katılmak, canlı tiyatronun tadını çıkarmak veya profesyonel bir spor oyununda tezahürat yapmak için, yakındaki kolejleri ve üniversiteleri ziyaret etmeleri için olanak sağlamaktadır.

ELS Boston dil okullarında, ihtiyacınıza uygun farklı kurslardan birini seçerek, modern ve son teknoloji ile donatılmış sınıflarda, uzman eğitimcilerle birlikte en doğru ve faydalı eğitimi almanız sağlanmaktadır. Ayrıca Amerika’da üniversite veya yüksek lisans eğitimi düşünen öğrenciler için yüzlerce partner üniversitesi bulunan ELS, belirlenen seviyelere geldiğinizde TOEFL sınavına gerek kalmadan ELS sertifikası ile kolayca üniversite eğitiminize devam etmenizi sağlamaktadır. Amerika’nın en prestijli dil okullarından ELS Boston’da dil eğitimi almak sizin için en doğru seçeneklerden birisidir.

ELS BOSTON DİL OKULU FİYATLARI

Amerika’da bulunan tüm merkezlerine eğitim fiyatları aynı olan ELS dil okullarının, eğitim alınan şehir ve merkezlere göre konaklama fiyatları değişmektedir. Belli dönemlerde Türk öğrenciler için %25’e varan indirimler yapılmaktadır. ELS Boston dil okulu eğitim ve konaklama fiyatlarını aşağıdaki tablodan inceleyebilirsiniz.

SUNULAN PROGRAMLAR

Her dersin 50 dakika sürdüğü ELS Boston dil okulunda aşağıda yer alan programlardan size uygun kursu seçerek hedeflerinize ulaşabilirsiniz.

Yarı Yoğun İngilizce Programı
Haftada 20 Ders olarak yapılmaktadır. Başlangıç seviyesinden başlayarak her seviyeden katılım sağlayabileceğiniz yarı yoğun İngilizce programı ile sabahtan öğlene kadar İngilizce eğitimini alacak, sonrasında yeni arkadaşlarınızla tanışacak ve yaşadığınız şehrin kültürünü tanıma ve keşfetme özgürlüğünü deneyimleyeceksiniz.

Yoğun İngilizce Programı
Haftada 30 ders olarak yapılmaktadır. Yoğun İngilizce dil kursları sizin İngilizce konuşma becerilerinizi en iyi noktaya getirecek ve akademik başarıya ulaştırarak, Amerika’da üniversite eğitimi almanız için sayısız fırsatın kilidini açacaktır. Kapsamlı bir müfredat ile college veya üniversitede ya da herhangi bir ortamda rahat olmanızı sağlamak için akademik iletişimin tüm yönlerini içerecek şekilde tasarlanmıştır.

İş İngilizcesi Kursu
Haftada 30 ders olarak yapılmaktadır. Minimum orta seviye ve üzerinde İngilizcesi olan kişilerin katılabileceği, modern iş hayatında başarılı olmak, iyi bir kariyer yapmak ve global şirketlerde üst kademelere tırmanmanıza yardımcı olacak bir program olarak tasarlanmıştır. Sunum yapma, e-posta yazma, müzakere  gibi konularda uzmanlaştıracak, İş iletişimi ve kültürler arası iletişim becerilerini geliştirecek, İngilizcenin temeline odaklanarak, İngilizce dilinin her yönünü tamamen anlamanıza olanak sağlayacak bir müfredat alacaksınız.

Tatil İngilizcesi
Her biri 50 dakika süren haftada 15 ders olan bir programdır. Hem tatil yapıp hem de İngilizce becerilerinizi geliştireceğiniz bu programda, Amerikan kültürünü daha rahat bir ortamda deneyimleyecek ve dil becerilerinizi geliştireceksiniz. Bu programa sadece turistik ABD vizesi olan kişiler katılabilir.

Sınav Hazırlık Kursları
Yurt dışı İngilizce seviye belirleme sınavlarına katılmak ve iyi bir skor almak isteyen öğrenciler ELS’in uzaman öğretim kadrosu ve sınav odaklı eğitim müfredatlarıyla bu sınavlara en iyi şekilde hazırlanmaktadırlar.

VİDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

Kaliteli ve prestijli eğitimiyle tanınan ELS dil okullarında, öğrencilerin boş zamanlarını değerlendirmesi ve sosyalleşmesi için çeşitli aktiviteler ve etkinlik programları düzenlenmektedir. Dil eğitiminiz haricinde kalan boş zamanlarınızı aktif ve eğlenceli bir şekilde değerlendirebilirsiniz.

Canlı, enerjik ve eğlenceli bir şehir olan Boston’da Özgürlük Yolu’nda yürüyebilir ve şehrin en tarihi 16 yapısını görebilirsiniz. Şehrin alışveriş ve yemek mekanı Faneuil Hall’da vakit geçirebilir ve onlarca dükkanı gezebilirsiniz. Şehrin 2 profesyonel takımı Boston Red Sox bezybol maçını ve Boston Celtics NBA maçını canlı olarak yerinden izleyebilirsiniz.

Boston Güzel Sanatlar Müzesi ve Boston Bilim Müzesi’ni ziyaret edebilir, Dünyanın en prestijli yüksek öğretim kurumlarından birisi olan Harvard Üniversitesi kampüslerini ve barındırdığı birçok müzesini gezebilirsiniz.  Şehirde düzenlenen birçok festival ve konsere katılabilirsiniz.

KONAKLAMA

ELS merkezlerinde eğitim alan öğrencileri için aile yanı ve yurt olarak konaklama alternatifleri sunmaktadır.

Aile yanı konaklamalarında yarım pansiyon konaklama olarak kalınan aileden sabah kahvaltısı ve akşam yemeklerini de alma şansı öğrenciler için oldukça maliyetli bir seçenektir. Ayrıca yerel bir ailenin yanında konaklarken aileyle birlikte vakit geçirerek pratik yapma şansı bulacaksınız.

ELS Townhouse Öğrenci evleri, Boston’un kalbinde yer almaktadır. Harika alışveriş ve restoran deneyimleri birkaç dakika uzaklıktadır. Dinlenme alanları ve doğa koruma alanı konutun karşısındadır. ELS Townhouse, Boston Güzel Sanatlar Müzesi, Isabella Stuart Gardner Müzesi ve Fenway Parkı’na 10 dakikalık yürüme mesafesindedir. Ayrıca Newbury Street alışveriş bölgesine ve Boston Senfoni Salonu’na kısa bir yürüyüş mesafesindedir. Boston’un en iyi üniversitelerinin ve hastanelerinin birçoğu konutu çevreler. Öğrenciler iki odalı bir dairede kalmaktadır. Banyo, tam donanımlı mutfak, yemek alanı gibi ortak kullanımlı alanları olan daireler öğrencilerin ihtiyaçlarına göre düzenlenmiştir.

BOSTON ŞEHRİ HAKKINDA

Boston Amerika Birleşik Devletleri’nin Massachusetts Eyaletinin başkenti ve en büyük şehri olan Boston 700.000 nüfusu ile Boston Metropolitan Bölgesinin toplamda 6 milyona yaklaşan nüfusuyla Amerika’daki en kalabalık şehirlerdendir. Boston ABD’nin en eski ve varlıklı şehirlerinden birisidir ve Avrupa’dan göç alan ilk şehirlerindendir. 18 ve 19. Yüzyıllarda şehre İrlandalı ve İtalyan asıllı göçmenlerin ağırlıklı olarak gelmesiyle şehrin nüfus yapısında köklü değişiklikler olmuştur. Günümüzde de Amerika’da İrlandalıların en etkin olduğu şehirdir.

Boston şehri günümüzde bir eğitim, sağlık, finans ve teknoloji merkezidir. M.I.T. Harvard Üniversitesi, Tufts Üniversitesi, Massachusetts Üniversitesi, Northeastern Üniversitesi, Boston Koleji ve Boston Üniversitesi gibi dünyaca ünlü eğitim kurumları Boston ve civarında yer almaktadırlar. Yine aynı zamanda ünlü tıp merkezleri ve hastanelerin de yer aldığı Boston’a bütün dünyadan tedavi amaçlı hastalar gelmektedir. 

Yardımsever ve cana yakın bir halkı bulunan Boston, Amerika’nın en yardımseverlik oranı en yüksek şehri konumundadır. Deniz ürünleri, tuz ve süt ürünlerine önem veren bir mutfağı bulunan Boston’da birçok farklı kültür ve lezzet bulabilirsiniz. Canlı ve eğlenceli bir şehir olan Boston’da yıl boyunca düzenlenen festivaller ve konserler, sanat gösterileri şehri her daim canlı kılmaktadır.

Boston’da trafik oldukça yoğundur ve özellikle gezilecek yerlerde kısıtlı park imkanları bulunur. Bunun yanında şehir içi toplu ulaşım oldukça pratik, güvenli ve kullanışlıdır. Toplu ulaşımda Amerika’nın en gelişmiş 4. Eyaletidir. En çok tercih edilen metro ve sonrasında otobüs ulaşımı çok yaygındır. İstediğiniz noktaya rahatlıkla ve ucuz maliyetlerle ulaşabilirsiniz.

ULUSLARARASI ÖĞRENCİ ORANI

ELS Boston dil okulu merkezinde dünyanın dört bir yanından farklı milletlerden öğrenciler gelmektedir. Tüm sınıflarda çok milliyetli ve çok kültürlü bir eğitim sistemi uygulanmaktadır.

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA