GISMA University of Applied Sciences

GISMA University of Applied Sciences

Alman Uluslararası Yönetim ve Yönetim Bilimleri Enstitüsü GISMA University of Applied Sciences, 1999 yılında eski Almanya Başbakanı Gerhard Schröder tarafından kuruldu. Okulun kurulma amacı, dünya çapında tanınan yönetim eğitimi sunmak ve öğrencilere uluslararası bir ortamda eğitim görme fırsatı vermektir. GISMA’nın kurulması aşamasında öne çıkan fikir, Almanya’da yönetim yeteneğini koruma ihtiyacından geldi. Ülkede etkin bir eğitim almak isteyen öğrenciler ve yurtdışında yönetim eğitimi alanında uzmanlaşmayı hedefleyenler için ideal bir eğitim sistemi sunan GISMA, Aşağı Saksonya Eyaleti’nin yardımıyla ve aralarında Continental, Georgsmarienhütte, Nord / LB, Siemens, TUI ve Volkswagen gibi çeşitli kurumlar aracılığıyla oluşturulmuştur.

Ağustos 2013’e kadar okul, kısmen Aşağı Saksonya Eyaleti tarafından ve sponsor şirketler tarafından bir kamu / özel ortaklık olarak işletildi ve finanse edildi. Ağustos 2013’te, GISMA Global University Systems (GUS) tarafından satın alındı ve şimdi yükseköğrenim kurumları GUS küresel ittifakının bir parçasıdır. 40.000’in üzerinde öğrencisi bulunan GUS portföyü, işletme, finans, hukuk, sanat gibi alanlarda, uluslararası kampüslerde ve internette mesleki, lisans, yüksek lisans ve yönetici seviyelerinde hizmet vermektedir. Okulun Berlin ve Honnover’da iki farklı kampüsü bulunmaktadır. GISMA Bussiness School‘da eğitim ücretleri 15 bin Euro ile 33 bin Euro arasında değişmektedir.

2017 yılının başında GISMA, MSc Uluslararası Pazarlama, MSc Kurumsal Mali Yönetimi, MSc Liderlik ve İnsan Kaynakları Yönetimi ve MSc Stratejik İşletme Yönetimi’ni yürütmek üzere The University of Law ile işbirliği yaptı. The University of Law, İngiltere’nin en köklü hukuk eğitimi uzmanıdır. 1876 yılında kurulmuş olan üniversiteye, 2017 yılında hükümetin öncülük ettiği Öğretim Mükemmellik Çerçevesi (TEF) Altın sıralaması verilmiştir.

GISMA University of Applied Sciences Eğitim Programları

GISMA University of Applied Sciences bünyesinde; MBA Programları, Yüksek Lisans Derecesi, Yönetici Eğitimi, Dil Programları ve Yaz Okulu bulunmaktadır.

Üniversite Pathway Kursları

GISMA üniversiteye yerleştirme konusunda uzmanlaşmıştır. Öğrencilerine dil hizmeti sunarak Almanya’da bulunan devlet üniversitelerine girebilmelerinin kapısını aralamaktadır. GISMA başvuru sırasında Üniversite Pathway Kursları programına katılan öğrencileri yalnız bırakmamaktadır. Lisans ve lisansüstü programlara başvuru süreci ve gerekli olan belgelerle ilgili tam bir rehberlik alarak başvurunuzu gerçekleştirebileceksiniz.

Lisansüstü Programları

GISMA bünyesindeki lisansüstü programları Berlin ve Hannover kampüslerinde sunulmaktadır. Lisansüstü programlarını değerlendirilmesi aşamasında farklı kurumlar derecelendirme verebilmektedir. Lisansüstü programları genel itibariyle 12 ay ya da 24 ay sürmektedir. Tam zamanlı ve yarı zamanlı eğitim imkanları mevcuttur.

Gisma Business School Burs Fısatları !

Gisma Business School’un Berlin kampüsünde lisans ya da yüksek lisans eğitimlerinde %50’ye varan burs imkanları sunulmaktadır. 2021 Mayıs ve Eylül başlangıçlı programlarda faydalanabileceğiniz burslar sayesinde 11,500€’ya kadar indirim alabilirsiniz. Global MBA programı AMBA akreditasyonuna sahip okulda İngilizce lisans ve yüksek lisans programlarında minimum %30 burs imkanları için haziran sonuna kadar başvuru yapmalısınız.
Master programlarında eğitim süresince bir çok seminer ve workshopa katılabilecek ve uluslararası bir network oluşturabileceksiniz ve mezuniyet sonrası 18 aya kadar çalışma vizesi elde edebileceksiniz. Gisma Business School’da burs alabileceğiniz lisans ve master programları ;

  • BSc Data Science, Al and Digital Business
  • BSc International Business Management
  • MSc Global MBA
  • MSc Data Science, Al and Digital Business
  • MSc International Business Management

Berlin Kampüsündeki Lisansüstü Programları

Grenoble MBA
Bu MBA programı iş bilgilerini güçlendirmek ve en yeni iş trendleri ile güncel tutmak isteyen adaylar için idealdir. Grenoble Ecole de Management tarafından derecelendirilmektedir.

Grenoble MIB
Uluslararası İşletme Master (MIB) programı mezuniyet sonrası profesyonel bir yönetim pozisyonu sağlamak ve yeteneklerini rafine etmek isteyenler için ideal bir programdır. Grenoble Ecole de Management tarafından derecelendirilmektedir.

Grenoble MSc İnovasyon, Strateji ve Girişimcilik
MSc İnovasyon, Strateji ve Girişimcilik (İMKB), kendi işinde çalışan kişiler ya da başka bir şirketin parçası olanlar için etkili bir yönetici olmanın yolunu açmaktadır. Programda, İnovasyon, strateji ve girişimcilik alanında uzman modüller içeren bir yönetim müfredatı öğretilmektedir. Grenoble Ecole de Management tarafından derecelendirilmektedir.

Grenoble MSc Pazarlama Yönetimi
Pazarlama Yönetimi Yüksek Lisansı, uluslararası iş piyasasında istikrarlı bir performans sürdürerek, pazarlama rolünde başarı elde etmek için gerekli olan bilgileri sağlayacaktır. Program ayrıca mezunlarına yönetici olarak etkili kararlar verdirmenin anahtarlarını içermektedir. Grenoble Ecole de Management tarafından derecelendirilmektedir.

MSc Kurumsal Finansal Yönetimi
MSc Kurumsal Finansman Yönetimi, bankacılık, kurumsal finansman, kişisel finans ve muhasebe gibi finans dünyasında kariyer yapmak isteyenler için tasarlanmıştır. The University of Law tarafından derecelendirilmektedir.

MSc Veri Analizi ve Pazarlama
Bu programda istatistikleri nasıl kullanacağınızı ve analiz edeceğinizi, büyük veri setlerini nasıl yorumlayıp açıklayacağınızı ve pazarlama fırsatlarından nasıl yararlanacağınızı öğreneceksiniz. Program, pazarlama sektöründe profesyoneller için önde gelen uluslararası bir kuruluş olan Chartered Institute of Marketing (CIM) tarafından akredite edilmiştir.

MSc Uluslararası Pazarlama
Program, küresel ölçekte pazarlama yapmak isteyen ve kariyerlerinde bir sonraki önemli adımı atmak isteyen mezunlara yöneliktir. Öğrenciler program kapsamında, pazarlama yönetimi ile ilgili uzman kavramları öğrenmenin yanı sıra stratejik pazarlama planları ve iletişimlerinin nasıl oluşturulacağını öğreneceklerdir. The University of Law tarafından derecelendirilmektedir.

MSc BT Güvenlik Yönetimi
Bu programda, BT güvenlik uzmanlığı, şifreleme, sistem güvenlik yöntemleri, bilgisayar korsanlığı, bilgi güvenliği politikaları ve bilgisayar güvenliğiyle ilişkili konular öğretilmektedir. Arden Üniversitesi tarafından derecelendirilmektedir.
MSc Liderlik ve İnsan Kaynakları Yönetimi
Program küresel ölçekte stratejik insan kaynakları yönetiminde kariyer geliştirmek isteyenler için idealdir. The University of Law tarafından derecelendirilmektedir.

MSc Proje Yönetimi
Bu program, planlama sürecinde verilerin nasıl kullanılacağı da dahil olmak üzere başarılı projelerin yönetilmesinin temel noktalarını kapsamaktadır. Mezun olduktan sonra önemli iş kararlarını proje yöneticisi olarak yürütebilirsiniz. Arden Üniversitesi tarafından derecelendirilmektedir.

MSc Stratejik İşletme Yönetimi
MSc Stratejik İş Yönetimi programı, iş stratejisi ve performans yönetiminde temel kavramları kapsar. Bu program başarılı bir yönetici, danışman, analist veya girişimci olmak isteyen kişiler için idealdir. The University of Law tarafından derecelendirilmektedir.

Honnover Kampüsündeki Lisansüstü Programları

Magellan Mba: Magellan MBA gelecekteki iş liderleri olmak isteyen öğrenciler için zorlu bir programdır. Program içeriğinin uluslararası bir bağlamı vardır ve öğrencilere önemli iş becerilerini geliştirecek benzersiz bir öğrenme deneyimi sunar. Porto Business School tarafından derecelendirilmektedir.

Yaz Okulu Programları

Yaz okulu programları Honnover kampüsünde bulunmaktadır. Programlar GISMA Bussines School tarafından derecelendirilmektedir. Programlar iki hafta sürmektedir.

Dijital Firma ve Hizmetler
GISMA Yaz Okulu, dijital firma kavramına odaklanma ve bu konudaki anlayışınızı ve bilginizi derinleştirme fırsatı sunmaktadır.

Kurulmuş Firmanın Dijital Dönüşümü
Bu program dijital dönüşümde seçilen eğilimleri, ortaya çıkan fırsatları ve ortaya çıkan zorlukları incelemektedir.

GISMA Bussines School’da Konaklama

Berlin veya Hannover’de okurken, aralarından seçim yapabileceğiniz bir dizi konaklama seçeneğiniz bulunmaktadır. En popüler seçenekler ev kiralama, paylaşımlı ev kiralama, stüdyo daire kiralamadır. GISMA başvuru yapan tüm öğrencileri için Hannover ve Berlin’deki mevcut konaklama seçenekleri hakkında bilgi ve danışmanlık sağlamaktadır.

Berlin Şehri Hakkında

Berlin, zengin bir tarihe ve çeşitli iş fırsatlarına (özellikle teknoloji sektöründe) sahip çok kültürlü ve canlı bir şehirdir. Yaşam uygun maliyetli olmakla birlikte, öğrenciler için kültürel bakımdan birçok olanak yer almaktadır. Almanya’nın en büyük şehri olan Berlin, ülke çapında en fazla araştırmacının ve akademisyenin bulunduğu bölgedir. Canlı bir yaşama ev sahipliği yapan Berlin’de ev kiraları 400 ile 600 Euro arasında değişmektedir. Aylık gıda ihtiyaçları için 200 ile 300 Euro arasında bir bütçe yeterli olacaktır. Şehirde toplam yaşam maliyetleri aylık olarak 850 ile 1250 Euro arasında değişecektir.

Honnover Şehri Hakkında

Dünyanın en büyük endüstriyel fuarına ev sahipliği yapan Honnover şehri, büyük üniversitelerin yer aldığı bir araştırma kenti konumundadır. Kuzey Almanya’nın en büyük şehri olan Honnover’ın nüfusu 500 bin kişi dolayındadır. Hannover’de, Volkswagen ve Sennheiser gibi çok uluslu şirketler ve çok çeşitli endüstrilerden birçok şirket de dahil olmak üzere pek çok köklü şirket bulunmaktadır. Kentte ana iş kolları; otomotiv, enerji, BİT, yaşam bilimleri ve üretim mühendisliği gibi alanlardır. Honnover şehrinde ortalama ev kiraları: 320 ile 500 Euro arasında değişmektedir. Bir öğrencinin aylık gıda masrafı 200 ile 300 Euro dolaylarındadır. Ortalama bir öğrencinin aylık maliyeti 750 ile 1150 Euro arasında değişecektir.

GISMA University of Applied Sciences Bölümleri

Bölüm
(İngilizce)
Süre Ücret
(Yıl)
Başlangıç
Lisans Programları ve Uzmanlık Alanları
Accounting and Finance (Muhasebe ve Finans) (Arden University Diploma) 6 €8.000 Eylül-Kasım-Şubat-Nisan-Haziran
Business-Human Resources Management (İşletme – İnsan Kaynakları Yönetimi) (Arden University Diploma) 6 €8.000 Eylül-Kasım-Şubat-Nisan-Haziran
Business-International Crisis Management (İşletme-Uluslararası Kriz Yönetimi) (Arden University Diploma) 6 €8.000 Eylül-Kasım-Şubat-Nisan-Haziran
Business-Tourism (İşletme–Turizm) (Arden University Diploma) 6 €8.000 Eylül-Kasım-Şubat-Nisan-Haziran
Healthcare Management (Sağlık Yönetimi) (Arden University Diploma) 6 €8.000 Eylül-Kasım-Şubat-Nisan-Haziran
Business-Marketing (İşletme – Pazarlama) (Arden University Diploma) 6 €8.000 Eylül-Kasım-Şubat-Nisan-Haziran
Yüksek Lisans Programları ve Uzmanlık Alanları
Leadership for Digital Transformation (Dijital Dönüşümde Liderlik) 18/36 Ay €18.600 Nisan
Global MBA 12/24 Ay €23.000 Mayıs – Eylül
MBA 2 €31.450 Eylül
International Business (Uluslararası İşletme) 2 €20.350 Eylül
Innovation, Strategy and Entrepreneurship (Yenilik, Strateji ve Girişimcilik) 2 €21.450 Eylül
Marketing Management (Pazarlama Yönetimi) 2 €19.450 Eylül
Corporate Financial Management (Kurumsal Finansal Yönetim) 2 €15.000 Eylül-Ocak-Nisan-Temmuz
Global Accounting (Global Muhasebe) 2 €15.000 Eylül-Nisan-Temmuz
International Agribusiness (Uluslararası Tarım) 18/36 Ay €18.600 Nisan
International Business Management (Uluslararası İşletme Yönetimi) 2 €16.500 Şubat
International Marketing (Uluslararası Pazarlama) 2 €15.000 Eylül-Ocak-Nisan-Temmuz
Leadership and Human Resource Management (Liderlik ve İnsan Kaynakları Yönetimi) 2 €15.000 Eylül-Ocak-Nisan-Temmuz
Strategic Business Management (Stratejik İşletme Yönetimi) 2 €15.000 Eylül-Ocak-Nisan-Temmuz
Digital Sales and Management (Dijital Satış ve Marketing) 2 €19.250 Eylül
Financial Risk Management (Finansal Risk Yönetimi) 2 €19.250 Eylül
Financial Compliance and Governance (Finansal Uygunluk ve Yönetim) 2 €19.250 Eylül
Project Management (Proje Yönetimi) 2 €17.000 Eylül-Nisan-Temmuz
Digital Marketing (Dijital Pazarlama) 2 €19.250 Eylül
Business Intelligence and Analytics (İşletme ve Analitik) 2 €19.250 Eylül-Nisan-Temmuz
Cyber Security and Data Governance (Sanal Güvenlik ve Veri Yönetimi) 2 €19.250 Eylül-Nisan-Temmuz
Data Analytics and Information Systems Management (Data Analitiği ve Bilgi Sistemleri Yönetimi) (Arden University Diploma) 2 €15.000 Eylül-Kasım-Şubat-Nisan-Temmuz
Data Analytics and Marketing (Data Analitiği ve Pazarlama) (Arden University Diploma) 2 €15.000 Eylül-Kasım-Şubat-Nisan-Temmuz
Engineering Management (Mühendislik Yönetimi) (Arden University Diploma) 2 €15.000 Eylül-Kasım-Şubat-Nisan-Temmuz
Security Management (Güvenlik Yönetimi) (Arden University Diploma) (Güvenlik Yönetimi) 2 €15.000 Eylül-Kasım-Şubat-Nisan-Temmuz
Project Management (Proje Yönetimi) (Arden University Diploma) 2 €15.000 Eylül-Kasım-Şubat-Nisan-Temmuz
feltom
Felca
EnglishUK
British Council
ialc
UED
Quality English
icef