ANGLO-GERMAN INSTITUTE STUTTGART

Anglo-German Institute (AGI) Almanca dil okulu, Almanya’nın ekonomi, kültür ve sanat merkezlerinden biri olan Stuttgart şehrinde, 1976 yılından beri hizmet vermektedir. Her yıl dünyanın birçok farklı ülkesinden gelen uluslararası öğrencilere Almanca dil eğitimi sunmaktadır. Stuttgart şehir merkezinde yer alan bu dil okulu, şehrin en hareketli noktalarına, kafelere, müzelere ve alışveriş merkezlerine yürüme mesafesindedir.

Anadilinde eğitim veren, nitelikli eğitmenleri ile modern ve donanımlı sınıflarda eğitim vermektedirler. Yıl boyunca Almanca’nın her seviyesinde çeşitli kurs seçenekleri sunan Anglo-German Institute, öğrencilerine elektronik materyallerle modern bir eğitim imkanı tanımaktadır.

Deneyimli, kalifiyeli eğitmenleri ve IALC ve ASSET gibi uluslararası kuruluşlara üyelikleri, Almanya’da Almanca öğrenmek için ideal koşulları sağlar. Modern eğitim imkanlarıyla, Anglo-German Institute, Almanya’da dil eğitimi almak isteyenler için unutulmaz bir deneyim sunar.

ANGLO-GERMAN INSTITUTE FİYATLARI

Anglo-German Institute dil okulu, öğrencilerine sunduğu uygun ücretleri ve kaliteli eğitimiyle Almanya’nın sayılı dil okullarından birisidir. Stuttgart’da dil okuluna katılmak isteyen öğrenciler için kaliteli bir eğitimi, uygun bir fiyata sunmaktadır.

Stuttgart’da dil okulu ücretleri diğer büyük Alman şehirlerine nazaran daha uygundur. Anglo-German Institute dil okulu ücretleri,program ve süre bazında değişmektedir. Detaylar için ofislerimizle irtibata geçebilirsiniz.

SUNULAN PROGRAMLAR

Stuttgart’da dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin en çok tercih ettiği dil okullarından Anglo-German Institute, öğrencilerine isteklerine ve ihtiyaçlarına uygun birçok program sunmaktadır. Hem sabah hem de akşam kursları olan dil okulunun temel hedefi, öğrencilerine başarılı bir çalışma düzeni sağlayıp kaliteli bir eğitim sunmaktır.

Almanya’da dil eğitimi amacıyla Anglo-German Institute’yi tercih eden öğrenciler, A1’den C1’e kadar tüm düzeylerde eğitim alabilirler. Almanca’nın yanı sıra İngilizce ve İngilizce dil programı seçenekleri de sunulmaktadır.

Anglo-German Institute dil okulu ile ister sınava hazırlanıyor olun, ister çalışmalarınız için ya da mesleki ya da özel yaşamınız için Almanca’ya ihtiyacınız olsun, ilgi çekici dersler aracılığıyla dil öğreniminde başarı elde edebilirsiniz.

Yoğun Almanca Kursu
Öğrenciler, yeni başlayanlardan (A1.1) ileri seviyeye (C1.2) kadar tüm seviyelerde eğitim alabilirler.Her modül, öğrencinin seviyesine bağlı olarak 4 ya da 5 hafta sürer.Öğrenciler, yılın belli tarihlerinde başlayan programda, haftalık 20 ders eğitim almaktadırlar.Sınıf mevcudu en fazla 10 kişi olmakla beraber, Almanca okuma, yazma,dinleme ve konuşma becerilerini geliştirmektedirler.

Birebir Almanca Kursu
Anglo-German Institute dil okulu birebir Almanca kursu, bireysel ya da aynı dil seviyesinde yer alan 2-3 kişilik gruplar şeklinde de alınabilmektedir. Bire bir dersler ya da  mini gruplarla, derslerinizin içeriğini ve hedeflerinizi doğrudan öğretmeninizle belirleyip, ders programınıza göre eğitim alabilirsiniz.Her seviyeden öğrencinin katılabileceği program,diğer kursların aksine belirli başlangıç tarihlerine sahip değildir.Dersler esnek bir şekilde öğretmeninizle belirlenebilir.

Akşam Kursları
Tüm seviyeler için uygun olan akşam kursları; iletişim, aktif uygulama ve hedefe odaklanan küçük gruplar şeklinde sunulur. Haftada 2 akşam 90 dakika boyunca gerçekleşen ve sınıf mevcudu 5-10 kişi arasında değişen program, yoğun programları olan insanlara eğitim imkanı tanır.

İş Almancası
Uluslararası alanda profesyonel iletişim kurmanız ve iş görüşmelerinde başarılı olmanız için gereken dil becerilerini kazanabilirsiniz.Sadece ihtiyacınız olan kelime ve dil bilgisini değil, aynı zamanda etkili bir şekilde nasıl yazacağınızı, okuyacağınızı ve dinleyeceğinizi öğrenebilirsiniz.Haftada 25 ders olarak sunulan programlar, öğrencilerden, minimum B1 seviyesinde Almanca istemektedir.

Sınav Hazırlık Kursları
Öğrencileri 1976’dan beri gruplar halinde ya da birebir derslerle sınava hazırlamaktadırlar.TestDaF, telc ve diğer uluslararası sınavlar için aynı zamanda sınav merkezidir.Programda sadece sınav püf noktaları ve ipuçları değil, her bireyin ihtiyaçları doğrultusunda stratejilerin geliştirilmesi amaçlanır.Direkt olarak sınav hazırlık kurslarına başlamak isteyen öğrencilerden min. B2 seviyesinde Almanca istenmektedir.

Anglo-German Institute, yılların verdiği tecrübe ve kaliteli eğitim imkanları ile sınavlarda mümkün olan en iyi sonuçları elde etmenize yardımcı olacaktır.

VİDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

Sınıf dışında dil öğrenimi, sınıfta öğrendiklerinizi daha doğal bir ortamda pratik yapmanın mükemmel bir yoludur. Almanca konuşurken eğlenmek için çeşitli aktiviteler sunan Anglo-German Institute, Alman kültürünü yakından tanımak ve aynı dili öğrenen diğer öğrencilerle buluşmak için çeşitli sosyal ve kültürel aktiviteler sunmaktadır. Böylelikle öğrenciler hem sosyalleşmekte hem de konuşma becerilerini geliştirmektedir.

İster Biergarten’da tipik bir Alman yemeğinin tadını çıkarabilir, ister müzelerde dolaşabilir ya da etkileyici Stuttgart manzaralarına hayran olabilirsiniz. Eğlence programı ile Stuttgart’ı ve nefes kesici çevresini keşfedebilirsiniz.Çeşitli eğlence programlarıyla dil eğitiminizi asla unutamayacağınız bir deneyime dönüştürebilirsiniz.

KONAKLAMA

İyi bir konaklama, başka bir ülkede dil öğrenmenin önemli bir parçasıdır. Dil kursu dışında da kendinizi evinizde hissetmenizi isteyen Anglo-German Institute, her öğrencinin isteklerine ve ihtiyaçlarına uygun bir seçenek sunuyor.Dil okulunda aile yanı, yurt ve otel konaklaması öğrencilere sunulmaktadır.

Aile yanı konaklama seçeneği ile Alman bir ailenin yanında kalabilir, Almanya’da yaşamın ve Alman kültüründe yaşamanın gerçekten nasıl olduğunu görebilirsiniz.Okula maks. 30 dakika yürüme mesafesinde yer alırlar.Ailenin bir parçası olup, Almanca dil becerilerinizi daha hızlı geliştirirsiniz ve ömür boyu hatırlayacağınız harika deneyimler yaşayabilirsiniz.

Yurt ise Stuttgart şehir merkezinde yer almaktadır.Dünyanın birçok yerinden diğer gençlerle aynı çatı altında yaşayabilirsiniz.Tek kişilik odalarda konaklayan öğrenciler için, genellikle mutfak,banyo ve tuvalet paylaşımlı alanlardır.

Anglo-German Institute’ye başvuru yaparken ELT, size daima yardımcı olacaktır. ELT’nin size özel belirlediği bir danışman ile başvuru işlemleri beraber yürütebilirsiniz.Bu süreçteki her türlü soru, görüş ve problemlerinizi ELT’ye ulaşarak çözüme ulaştırabilirsiniz. Başvurudan Almanya’ya gidene kadarki sürecin tamamında ve eğitiminiz esnasında ELT size yol gösterip destek olacaktır.

STUTTGART ŞEHRİ

Almanya’nın güneyinde yer alan Stuttgart, tarihi dokusu ve yemyeşil doğasıyla Avrupa’nın en güzel ve en yaşanılabilir şehirlerinden birisidir.Otomobil başkenti olarak bilinen şehir, dünyanın en eski ve en önemli sanayi merkezlerinden biridir.Mercedes-Benz,Porsche ve Bosch gibi dünyaca ünlü markaların üretim merkezleri Stuttgart’da bulunmaktadır. Mercedes-Benz ve Porsche’a ait müzeler şehirde ilgi çeken yerlerdendir.

Stuttgart üniversitesi’nin bulunduğu şehir, eğitim amaçlı dünyanın dört bir yanından gelen uluslararası öğrencilere ev sahipliği yapmaktadır.Festivaller açısından oldukça zengin olan Stuttgart, sosyal ve kültürel etkinlikleri ile canlı ve dinamik yapısını her daim korumaktadır. Avrupa’nın en yeşil kentlerinden birisi olarak ulaşım ağı oldukça gelişmiştir.Ama aynı zamanda Stuttgart’da dil eğitimi alırken bisikletle de şehrin tarihi ve modern mimarisini, doğasını keşfedebilirsiniz.

Anglo-German Institute dil okulu, Stuttgart’ın kalbinde yer almaktadır. Ana alışveriş caddesine, restoranlara, spor tesislerine ve en yakın parka yürüyerek sadece birkaç dakika uzaklıktaki okul ideal bir konumdadır. Tarihi okul binası Stuttgart’ın çok sevilen, güvenli bir bölgesinde yer almaktadır. Stuttgart’da dil eğitimi alırken; müzeleri gezebilir, spor müsabakalarını izleyebilir, tarihi kale ve saraylarında Orta Çağ ruhunu hissedebilirsiniz. Almanya’da dil öğrenmek için Anglo-German Instıtute’yi tercih eden öğrenciler, Stuttgart’da keyifli vakit geçirirken, kaliteli bir eğitim almaktadırlar.

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA