SPRACHCAFFE MÜNİH DİL OKULU

1983 yılında Sarno kardeşler tarafından kurulan Sprachcaffe Dil Okulu’nun dünyanın pek çok bölgesinde yer alan 30’u aşkın şubesi bulunmaktadır. Bu şubelerin önemli merkezlerinden biri de Almanya’nın teknoloji başkenti Münih’te konumlanmaktadır. Her yıl dünyanın farklı yerlerinden gelen yaklaşık 40 bin öğrenciyi İngiliz Bahçesinin hemen yakınında bulunan eşsiz kampüsünde bir araya getirmektedir.

Sprachcaffe Dil Okulu, eğitimde bir farklılığa imza atarak, dil öğrenme sisteminde iletişim üzerine odaklanmanın öğrenme açısından oldukça faydalı olduğunu düşünerek bunu hayata geçiren ilk kurumlardan biri olmuş ve bu sayede günümüzdeki uluslararası ününe ve başarısına ulaşmıştır. Okulun sloganı olan ‘’Dil öğren, insanlarla tanış’’ aynı zamanda Sprachcaffe Münih’in felsefesini de vurgulamaktadır. Bunun yanı sıra adını da bu felsefeye göre alan dil okulu; dünyanın farklı ülkelerinden ve toplumlarından gelen, farklı değerlere sahip katılımcıların hoşgörülü ve sıcak bir ortamda tanışma ve iletişim kurma üzerine odaklanırken, eğitim kurumunun bir ‘’dilbilim kafesi’’ özelliğini taşımasını amaçlamaktadır.

British Council ve Instituto Cervantes in Spain gibi seçkin kuruluşlar tarafından yetkilendirilmiş olan Sprachcaffe Münih Dil Okulu, Federation of International Youth Travel Organization (FIYTO), Association of Language Travel Organizations (ALTO), Fachverband Deutscher Sprachreiseveranstalter (FDSV) gibi uluslararası kurumlar tarafından tanınmış olmasıyla da kalitesini kanıtlamaktadır.

SPRACHCAFFE MÜNİH DİL OKULU FİYATLARI

Almanya’nın en zengin şehri olarak bilinen Münih’te, uygun ücretleri ve dönem dönem yaptıkları kampanya ve indirimlerle Sprachcaffe Dil Okulu, şehirde bulundan diğer dil okulları arasından ön plana çıkmaktadır. ‘’Dil öğren, insanlarla tanış’’ sloganlarını özenle hayata geçirmeye çalışan kurum, bu amaca yönelik öğrencilere destek olmak için hem eğitim açısından hem de ücret açısından gerekeni yapmakta başarılı bir yol izlemektedir.  Sprachcaffe dil okulu, kendine has eğitim paketleriyle yıl boyunca çeşitli indirimler ve kampanyalar düzenlemektedir, güncel fiyat detayları için size en yakın ELT şubesinden ücretsiz bilgi alabilirsiniz.

SUNULAN PROGRAMLAR

Eşsiz kampüsü, modern eğitim materyalleri ve alanında uzman eğitmenleri ile Sprachcaffe Münih Dil Okulu, uzun yıllardan beri yıl boyu binlerce öğrenciye başarılı bir eğitim vermektedir. Her seviyeye ve her öğrenciye uygun program ve kurslar sunan okul, 35 yılı aşkın hizmet süresiyle öğrencilerin ihtiyaç ve taleplerini doğru anlama ve karşılama konusunda oldukça başarılıdır. Birçok seçenek sunan okulun kurslarını şu şekilde listelemek mümkündür:

Standart Almanca Kursu

Başlangıç seviyesindeki öğrenciler için en ideal alternatif olan Standart Kursa her seviyeden katılım mümkündür. Haftada 5 gün ve günlük 4 ders işlenmektedir ve bu nedenle de eğitim yanı sıra boş zaman aktivite planları için güzel bir imkan sunmaktadır.
Bu kursta genel dil bilgisi, konuşma, okuma, dinleme ve yazma üzerine odaklanılmaktadır. Standart kursa katılım 18 yaşından itibaren mümkündür. Ders 12-15 kişilik gruplarla işlenmektedir. Kursun süresi en az 1 hafta seçilebilmektedir. Haftalık 20 ders işlenir ve ders süresi 45 dakikadır.

Yoğun Almanca Kursu

Boş zaman aktivitelerinden çok, yoğun ve hızlı bir dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için daha uygun bir seçenektir. Bu kursa katılım 18 yaşından itibaren mümkündür. Haftanın 5 gününü kapsayan dersler, günlük 6 ders şeklinde işlenmektedir. Yoğun kursta, kısa bir süre içerisinde mümkün olan en çok bilgiye erişilebilir ve etkili bir ilerleme sağlanabilir. Yoğun kursta, standart kursta olduğu gibi genel dil bilgisi, konuşma, anlama, dinleme, okuma ve yazma üzerine odaklanılmaktadır. Bu kurs her seviyeden öğrenciye uygundur ve tüm basamaklar mevcuttur. Haftalık 30 ders işlenir ve ders süreleri 45 dakikadır. Kursun süresi minimum 1 hafta olarak seçilebilmektedir.

Sınava Hazırlık Kursu

Almanya’da üniversite okumak isteyen öğrencilerin TestDaF sınavından sertifika almaları gerekmektedir. Sınava yönelik hazırlık yapmak isteyen öğrenciler için tasarlanmış bir kurstur. Bu kursta sınav formatı öğretilmektedir ve sınava yönelik birçok alıştırma da yapılmaktadır. Kursa katılım için minimum 18 yaşın doldurulmuş olması gereklidir ve aynı zamanda en az orta seviyede dil bilgisine de sahip olunması gerekir. Kursun süresi en az 8 hafta olarak seçilmektedir fakat ortalama 12 hafta alınması önerilir. Haftalık 20-30 ders işlenir ve ders süreleri girilecek sınava bağlı olarak değişmektedir.

Akademik Dönem Kurs

Bu kurs standart kurs yapısıyla aynı olmasına rağmen amaç ve hedefler daha uzun vadeli bir eğitime yöneliktir. Dil hakkında daha derinlemesine bilgi sahibi olmak isteyen ve bir dil sınavına girmek isteyen öğrenciler için en uygun seçenektir. Her seviyeden öğrenciye uygun olan bu kursta tüm basamaklar mevcuttur. Kursa katılım için 18 yaşının doldurulmuş olması gereklidir. Dersler haftanın 5 günü yapılmaktadır ve günlük 4 veya 6 ders işlenmektedir. Ders süreleri 45 dakikadır.

Birebir Almanca Kursu

Bir dili öğrenmenin en etkili ve en hızlı yolu birebir eğitim almaktır. Dersin içeriği ve işleniş biçimi kişiye özel olmakta ve öğrencinin ihtiyaç ve taleplerine göre oluşturulmaktadır. Esnek kurs saatleri sayesinde başka bir dil programına ek olarak alınabilmektedir. Birebir kurs her seviyeden öğrenciye uygundur. Kursa katılım 18 yaşından itibaren mümkündür. Günde 2, 4 veya 6 ders işlenebilir ve ders süreleri 45 dakikadır. Haftada kaç gün ders yapılacağı ise öğrencinin isteğine bağlıdır. Birebir kursun süresi en az 1 hafta olarak seçilebilmektedir.

Sprachcaffe Münih Dil Okulu’nun kurs ve program içerikleri hakkında daha detaylı bilgilere sahip olmak için size yardımcı olmaktan memnuniyet duyan ELT danışmanlarımıza başvurabilirsiniz.

SOSYAL AKTİVİTELER

Münih’in tam kalbinde yer alan Sprachcaffe Dil Okulu, eşsiz konumu sayesinde şehrin her yerine ulaşım sağlamaktadır. Gözde mekanlar, kafeler, restoranlar ve alışveriş yerleri okulun çevresini oluşturmaktadır. Örneğin dünyanın en büyük parklarından olan ve Münih’in de gözdesi olan İngiliz Bahçesi okulun hemen yakınında bulunmaktadır ve sadece birkaç dakikalık yürüme mesafesindedir. Aynı zamanda kampüsten çıkıp, merkezden çok uzak olmayan müzeler bölgesini de ziyaret edip keşfetme imkanına sahip olmaktasınız.

Bunların yanında, okulun kendi bünyesinde düzenlediği ve sunduğu birçok aktivite programı ve alternatifi de mevcuttur. Bunların arasında;
• Tarihi ve turistik geziler ve Münih şehir turu,
• Karşılama ve tanışma partileri,
• Spor aktiviteleri,
• Dans kursları,
• Sinema ve film geceleri,
• Oyun geceleri,
• Karaoke,
• Bowling,
• Nürnberg ve Stuttgart gibi şehirlere günübirlik geziler,
• Nymphenburg Sarayı gezisi
• Ek aktiviteler, hafta sonu gezileri

KONAKLAMA

Münih’te dil eğitimi alacak olan öğrencilerin konfor ve mutluluğuna önem veren Sprachcaffe Dil Okulu, konaklama konusunda sunduğu seçeneklerle katılımcılarına kolaylık sağlamaktadır. Oldukça fazla konaklama alternatifine sahip olan dil okulunun öğrencilerine seçenekler arasında aile yanı konaklaması, standart daireler, konfor daireler, rezidans/okul yurtları, stüdyo daireler ve hotel bulunmaktadır.

Aile Yanı Konaklama

Aile yanı konaklamasında öğrencilerin yanlarında kalacağı aileler okul tarafından özenle seçilmekte ve sık sık denetlenmektedir. Bu ailelerin evlerinin konumu ise genellikle okula yakındır ve yürüyerek veya toplu taşıma ile en fazla 20 dakikalık mesafede bulunmaktadır. Aile yanı konaklamasının en büyük avantajı, dersten sonra da aile bireyleri ile iletişim halinde olarak Almanca bilginizi pratik yapmaya devam edebilme ve geliştirme imkanına sahip olmanızdır. Bunun yanı sıra yerel bir ailenin yanında kalarak öğrendiğiniz dilin kültürünü, değerlerini, toplum ve aile yapısını da öğrenebilmektesiniz. Bu konaklama türünde öğrenci, kendisine ait özel odada kalabileceği gibi paylaşımlı odada da kalabilmektedir. Banyo ve mutfak gibi ortak kullanım alanları ise aile üyeleri ile ortak kullanılmaktadır. Aile yanı konaklamasında sadece kahvaltının dahil olduğu yarım pansiyon seçeneği olduğu gibi, kahvaltı ve akşam yemeğinin de dahil olduğu tam pansiyon seçeneği de mevcuttur.

Standart Daire

Bu daireler genellikle doğrudan kampüste veya kampüse maksimum 10 dakikalık yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Tek veya çift kişilik oda seçenekleri mevcuttur. Odalar kişiye özel olsa da banyo ve tuvaletler ortak kullanılmaktadır. Aynı şekilde ortak kullanıma sunulan tam donanımlı bir mutfak bulunmaktadır. Kahvaltı dahil, yarım pansiyon ve tam pansiyon seçenekleri mevcuttur.

Konfor Daire

Konfor daireler standart dairelere benzer olmakla beraber odaları daha geniş ve daha kalitelidir. Bu daireler direkt okul kampüsünde bulunmaktadır. Ayrıca odalarda ek olarak klima bulunmaktadır. Odalar tek kişilik veya çift kişilik olarak seçilebilir. Banyo ve tuvaletler ortak kullanım alanıdır. Öğrencilerin yemeklerini kendileri hazırlayabileceği, ortak kullanıma açık tam donanımlı bir mutfak da mevcuttur. Bu konaklama türünde kahvaltı dahil, yarım pansiyon veya tam pansiyon seçenekleri tercih edilebilir.

Rezidans/Öğrenci Yurdu

Bu konaklama türünde odalar paylaşımlıdır. Her odaya özel banyo bulunmaktadır. Odanın içerisinde vantilatör, televizyon ve telefon mevcuttur. Rezidans veya öğrenci yurtlarının konumu genellikle okula yakındır ve yürüyerek veya toplu taşıma ile 15 dakikada okula ulaşım mümkündür. Konaklama tam pansiyon şeklindedir.

Stüdyo Daire

Bu dairelerde odalar tek kişilik veya çift kişilik olarak seçilebilmektedir. Odalarda kişiye özel banyo ve mutfak bulunmaktadır. Bunun haricinde bu daireler klima donanımına da sahiptir. Bu konaklama türünde kahvaltı dahil, yarım pansiyon ve tam pansiyon seçenekleri mevcuttur.

Otel Konaklaması

Sprachcaffe Münih Dil Okulu’nun bünyesinde barındırdığı hoteller genellikle okula 5 dakikalık yürüme mesafesinde konumlanmaktadır. Odalar tek kişilik seçilebileceği gibi çift kişilik de seçilebilmektedir. Odalarda kişiye özel banyo bulunmaktadır ve televizyon ve telefon dahildir. Mutfağı da bulunan hotellerde ‘’kendin pişir, kendin ye’’ gibi bir seçenek sunulurken tam pansiyon seçeneği de mevcuttur.

Konaklama konusunda daha detaylı bilgilere erişebilmek ve size uygun doğru konaklama türünü seçmek için her zaman ELT danışmanlarımıza ulaşabilirsiniz. Size yardımcı olmak ve sorularınızı cevaplamaktan memnuniyet duyan ELT danışmanlarımız sayesinde aklınızda cevaplanmamış soru kalmayacak ve hangi konaklama alternatifinin size daha uygun olduğunu tek başınıza seçme konusunda endişelenmenize de gerek kalmayacaktır.

MÜNİH ŞEHRİ

Almanya’nın Berlin ve Hamburg’dan sonra üçüncü en büyük şehri olan Münih, geçmiş tarihte yaşanan savaşlarda harap olsa da kendini baştan yaratmayı başarmış ve bunu yaparken tarihi dokusunu da korumuştur. Bu özelliği sayesinde ise şehri keşif turuna çıkan ziyaretçilerini her ayrıntısıyla büyülemektedir. Şehri gezerken 15. Yüzyılda gotik sanat akımından etkilenmiş mimarilere her köşede rastlamak mümkündür. Oldukça düzenli ve sistematik bir şehir olan Münih’in en güzel özelliği ise görülmesi ve gezilmesi gereken yerlerin birbirine oldukça yakın olmasıdır ve biraz uzak kalanlara ise muazzam toplu taşıma ağı sayesinde ulaşımın çok pratik olmasıdır.

Münih, Almanya’nın teknoloji başkentidir ve bu alanda öncü firmalara ev sahipliği yapmaktadır. Örneğin; Google, Microsoft, IBM, Intel gibi uluslararası firmaların Almanya merkezleri bu şehirde bulunmaktadır. Bunların yanı sıra Almanya’nın en yaşanabilir ve yaşam standardı yüksek şehri olarak seçilen Münih, eğitim sistemiyle de uluslararası bir üne sahiptir. Burada bulunan ve eğitim kalitesi ile dünyaca tanınan Münih Teknik Üniversitesi, her yıl dünyanın dört bir yanından öğrenciyi ağırlamakta ve onlara üst düzey bir eğitim sağlamaktadır.

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA