DID MÜNİH DİL OKULU

1970’te kurulan ve Almanya’nın birçok şehrinde şubesi bulunan DID Dil Okulu’nun Münih merkezi 1977 yılından beri faaliyetini sürdürmektedir. Okul binası şehir merkezinde yer almaktadır ve şehrin en gözde mekanlarından biri olan Stachus Meydanına sadece 15 dakikalık yürüme mesafesindedir. Büyük bir binanın birinci ve ikinci katlarında hizmet veren okulda 11 derslik, kütüphane, çalışma odaları, bilgisayarlarla donatılmış multimedya merkezi ve geniş bir teras bulunmaktadır.

Almanya’nın en eski dil okullarından olan DID Münih, 40 yılı aşan eğitim hizmetinin kazandırdığı tecrübe ile öğrencilerin talep ve ihtiyaçlarını en doğru şekilde anlama ve karşılama konusunda oldukça başarılıdır ve bu özelliğinden ötürü Münih’te bulunan dil okullarının arasından en çok tercih edilenlerin başında gelmektedir. Günümüzde uluslararası bir konuma ve üne sahip bu okul; Süper Star Alman Okulu ödülü, Uluslararası Eğitimde Kadın’ın Yeri ödülü, En İyi Alman Okul ödülü ve En Popüler Dil Okulu ödüllerini kazanarak başarısını ve kalitesini kanıtlamaktadır.

Okulun isminde bulunan DID kısaltmasının açılımı dilimize çevrildiği zaman ‘’Almanya’da Almanca’’ anlamına gelmektedir ve okulun benimsediği felsefe olan başarılı ve verimli bir dil eğitiminin dili ana vatanında öğrenmekten geçtiği fikrini vurgulamaktadır. Aynı zamanda eğitim konusunda bütünleşik bir yaklaşım sergilemenin başarı elde etmeyi güçlendireceğini düşünen okul, dili öğretirken, o dile ait kültür ve değer unsurlarını da içeren bir eğitim hizmeti sunmaktadır.

DID MÜNİH DİL OKULU FİYATLARI

DID Münih Dil Okulu; yerleştirme sınavı, öğrenme materyalleri ve sertifikalar, sosyal aktiviteler, kurslar ve yerel ulaşım kart ücretlerini program ve paket fiyatlarına dahil etmesiyle, şehirde bulunan diğer dil okulları arasından ön plana çıkmaktadır. Tecrübeli kurum yapısının sunduğu üst düzey eğitiminden ödün vermeden öğrencileri için de yıl boyu çeşitli kampanya ve indirimler düzenlemektedir. Bunun yanı sıra, ELT Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı aracılığıyla yapacağınız başvurularda da çeşitli indirim ve kampanya fırsatlarından yararlanmanız da mümkündür. Almanya’da dil okulu fiyatları hakkında güncel kampanya ve indirimler için size en yakın ELT şubesinden ücretsiz bilgi alabilirsiniz.

SUNULAN PROGRAMLAR

Dil eğitimi alanında 50 yılı aşkın hizmet tecrübesi bulunan DID Münih, bu sürenin kazandırdığı avantajlar sayesinde öğrencilerin ihtiyaç ve taleplerini doğru analiz etme ve karşılama konusunda oldukça başarılı bir eğitim kurumudur. Her seviyeden öğrenciye uygun bir programı bulunan ve sunduğu kursların çeşitliliği açısından ön plana çıkan okul, eğitim hizmetini özenle seçtiği ve alanında uzman öğretmenleri, aydınlık ve ferah derslikleri ve modern eğitim materyalleri ile gerçekleştirmektedir. Bunun yanı sıra öğrencilerin çalışmaları ve kendilerini geliştirmeleri için de bilgisayar odaları, ücretsiz kablosuz internet bağlantısı bulunurken, ufak molalar için de kafeterya, geniş çatı terası ve masa tenisi oyun alanı sunmaktadır. DID Münih Dil Okulu’nun tüm öğrencilerine uygun çeşitlilikte sunduğu kurs ve programları şu şekilde listelemek mümkündür;

Standart Almanca Kursu

Standart kurs; okuma, yazma, dinleme ve konuşma gibi temel becerileri geliştirmeye odaklanan bir kurstur ve kursa katılım 17 yaşından itibaren mümkündür. Gramer ve dil bilgisi bunlara yönelik güncel öğretim materyalleri sayesinde pekiştirilir. Bu kursun hedefi dilin günlük, mesleki ve akademik alanlarda kullanılabilir seviyeye gelmesidir. Dersler akademik alana ve öğrencilerin hedeflerine yönelik olarak hazırlanmaktadır. Dersler 12-15 kişilik gruplarla işlenmektedir. Her seviyeden öğrenciye uygun olan ve tüm basamaklar mevcut olan bu kursta ders süreleri 45 dakikadır ve haftalık 20 ders işlenir. Kurs süresi 1-48 hafta arası seçilebilmektedir. Kursun ücretine başlangıçta yapılan seviye tespit sınavı, kurs sonu verilen sertifika, ücretsiz kablosuz internet hizmeti, kişisel değerlendirme görüşmesi ve gezi ve aktiviteler dahildir.

Yoğun Almanca Kursu

Yoğun kurs, standart kursun içeriğini de kapsamaktadır ve olabilecek en hızlı sürede Almanca öğrenmek için ideal bir kurstur. Kursa katılım için 17 yaşın doldurulmuş olması gereklidir. İletişim becerilerini geliştirmek üzerine odaklanan yoğun kursta, katılımcılar güncel konular üzerinden tartışır ve derse aktif katılım sağlar. Her seviyeden öğrenciye uygun olan kursta tüm basamaklar mevcuttur. Haftalık 24 dersten oluşur ve ders süresi 45 dakikadır. Sınıflar 10-15 kişilik gruplardan oluşmaktadır. Kurs süresi 1-48 hafta arası seçilebilmektedir. Kursun ücretine başlangıçta yapılan seviye tespit sınavı, kurs sonu verilen sertifika, ücretsiz kablosuz internet hizmeti, kişisel değerlendirme görüşmesi ve gezi ve aktiviteler dahildir.

Hızlandırılmış Almanca Kursu

Özellikle belli hedefleri olan öğrenciler için uygun bir kurs seçeneğidir. Hızlandırılmış kurs, yoğunlaştırılmış kursun geniş versiyonudur. Kursun içeriği öğrencilerin ihtiyaç ve taleplerine göre oluşturulmaktadır. Öğrenciler 4-5 kişilik küçük gruplarla öğrenim görürler ve bu sayede kendi fikir ve tercihlerini daha rahat dile getirip, zayıf yanlarını daha iyi geliştirme imkanına sahip olurlar. Tüm basamaklar mevcut olan ve her seviyeden öğrenciye uygun bu kursa katılım için 17 yaşın doldurulmuş olması gereklidir. Ders süresi 45 dakikadır ve haftada 28 ders işlenir. Kursun süresi 1-48 hafta arası seçilebilir. Başlangıçta yapılan seviye tespit sınavı, kurs sonu verilen sertifika, ücretsiz kablosuz internet hizmeti, kişisel değerlendirme görüşmesi ve gezi ve aktiviteler kurs ücretine dahildir.

TestDaF Hazırlık Kursu

Bu kurs spesifik bir şekilde TestDaF sınavına hazırlanmaya odaklıdır. Öğrencilere sınav formatı ve sınava yönelik stratejiler öğretilir, deneme sınavları gerçekleştirilir. Bunun yanı sıra DID Münih Dil Okulu aynı zamanda bir sınav merkezi olduğundan eğitim sonrasında sınava kendi okulunuzda girebilme imkanına sahip olursunuz. Kursa katılım 17 yaşından itibaren mümkündür. Sınıflar 10-15 kişilik gruplardan oluşmaktadır. Kurs her yıl 6 farklı zamanda başlamaktadır ve kurs süresi 4 haftayı kapsamaktadır. Haftalık 20 ders işlenir ve ders süreleri 45 dakikadır. Bu kursa katılım için B2-C2 arasında bir seviyede olmak gereklidir.

TELC Hazırlık Kursu

TELC sınavına özel, yoğun hazırlık kursudur. Alıştırmalar yardımıyla sınav formatı öğretilir. Sınıflar 10-15 kişilik gruplardan oluşur. Bu kursa katılım 17 yaşından itibaren mümkündür. Kurs her ay başlamaktadır ve süresi 4 haftadır. Haftada 5 ders işlenmektedir ve ders süreleri 45 dakikadır. Kurs, Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri 13:00-13:30 arasında yapılmaktadır. Kursa katılım için B1-C2 arasında bir seviyede olmak gereklidir.

Goethe B2 + C1 Sınav Hazırlık Kursu

Goethe Enstitüsü tarafından verilen B2 ve C1 sertifikasına yönelik bir hazırlık kursudur. Bu kursta öğrencilere sınav formatı öğretilir ve öğretmenlerle her sınav aşamasını prova yapma imkanı sunulur. Hazırlık kursları standart veya yoğunlaştırılmış kurslarla beraber verilmektedir. Kursa katılım 17 yaşından itibaren mümkündür. Sınıflar 10-15 kişilik gruplardan oluşur. Kurs her ay başlamaktadır ve 3 hafta sürmektedir. Haftalık 6 ders işlenir ve ders süreleri 45 dakikadır. Sınava hazırlık kursları Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri 13:00-14:30 arasında yapılmaktadır. Bu kursa katılım için B2-C2 arasında bir seviyede olmak gereklidir.

Almanya’da Üniversite Hazırlık Kursu

Almanya’da bir üniversitede eğitim görmek isteyen öğrencilere yardımcı olmak için tasarlanmış bir hazırlık kursudur. Yoğun bir dil eğitimi verilmektedir. Kursa katılım 17 yaşından itibaren mümkündür. Dersler 10-15 kişilik gruplarla işlenmektedir. Haftada 20, 24 veya 28 ders işlenmektedir ve ders süreleri 45 dakikadır. Kurs süresi 1-48 hafta arası seçilebilmektedir. Kursa katılım her seviyeden mümkündür ve tüm basamaklar mevcuttur.

Yukarıda sıralanan kursların dışında DID Dil Okulu; Yetişkinler için Almanca, Gençler için Almanca ve Meslek için Almanca kursları da sunmaktadır. Dil Okulu’nun öğrencilere sunduğu programlar ve içerikler hakkında daha detaylı bilgiye sahip olmak için ve size uygun olan doğru kursu seçebilmeniz için size yardımcı olmaktan memnuniyet duyan ELT danışmanlarımıza ulaşabilirsiniz.

SOSYAL AKTİVİTELER

Kaliteli bir eğitimin yanı sıra DID Münih Dil Okulu, öğrencileri için derslerden sonra ve hafta sonlarında katılabilecekleri birçok faaliyet programı düzenlemektedir. Eğitim almaya gelen öğrencilerin eğlenmelerini ve bu şehirde mutlu olmalarını oldukça önemseyen okul, sosyal aktiviteler açısından geniş bir program sunmakta ve çeşitliliğe yer vermektedir. Böylece her öğrencinin zevkine uyacak bir aktivite mutlaka dahil olmaktadır. DID Münih’in düzenlediği sosyal aktivite programlarından ve etkinliklerden bazılarını şu şekilde listeleyebiliriz:

• Münih şehir turu
• Tarihi ve turistik yerlerin tanıtımı
• Müze gezileri
• Hafta sonu ve günübirlik geziler
• Nymphenburg Kalesine gezi
• FC Bayern Münih futbol takımının stadyumu olan Allianz Arena’ya gezi
• Dünyanın en büyük parklarından olan İngiliz Bahçesine gezi
• Alp Dağlarına gezi
• Yaz aylarında Chiemsee, Ammersee ve Starnberger See gibi göllere gezi
• Augsburg, Regensburg ve Salzburg gibi yerlere geziler
• Kral Ludwig’in dünyaca ünlü kalesi olan Neuschwanstein’a gezi

KONAKLAMA

DID Dil Okulu, eğitim için Münih’e gelen öğrencilerine özel birçok konaklama seçeneği sunmaktadır. Öğrencilerin ihtiyaç ve taleplerine uygun ve özenle seçtiği bu konaklama yerleri sayesinde katılımcılarına büyük bir kolaylık sağlamaktadır. DID Deutsch Institut’un Münih’te sunduğu konaklama seçenekleri arasında aile yanı konaklama, öğrenci yurdu ve gençlik oteli bulunmaktadır.

Aile Yanı Konaklama

Bu konaklama seçeneğinde aileler, farklı ülkelerden ve kültürlerden gelen insanlarla tanışmayı seven ve hoşgörülü bireylerden oluşmaktadır. Aileler okul tarafından titizlikle seçilmekte ve denetlenmektedir. Aynı zamanda yanında konaklayacağınız aileler genellikle bu konuda tecrübelidir ve geçmişte birçok misafir ağırlamıştır. Bunun haricinde yanında konaklayacağınız aile, sizin istekleriniz doğrultusunda seçilmektedir. Geleneksel bir aile olabileceği gibi çocuksuz aileler ve yaşlı çiftlerin yanında konaklamayı da tercih edebilirsiniz. Almanya’da eğitim alırken yerel bir ailenin yanında kalmanın en büyük avantajı ise derslerden sonra aile fertleri ile iletişim halinde olarak dili pratik yapmaya devam edebilme imkanıdır. Bu konaklama türünde iki oda alternatifi mevcuttur. İlk seçenekte okul tarafından seçilen ve sizden farklı bir anadile sahip başka bir öğrenci ile paylaşımlı odaya sahip oluyorsunuz. Diğer seçenekte ise tamamen kendinize özel, tek kişilik bir odada kalıyorsunuz. Bu konaklama türünde kahvaltı dahil veya yarım pansiyon seçenekleri mevcuttur. Ev sahibi aileler şehrin farklı bölgelerinde yaşayabildiğinden okula ulaşım için genellikle toplu taşıma araçlarını kullanmak durumunda kalabilirsiniz. Bu tarz durumlarda okula ulaşım en fazla 25-45 dakika arası sürmektedir.

Öğrenci Yurdu

Bu konaklama türünden yararlanabilmek için öğrencilerin 18 yaşını doldurmuş olması gerekmektedir. DID Münih Dil Okulu’na ait öğrenci yurdu şehrin batısında bulunmaktadır ve ulaşım açısından kolay bir konuma sahiptir. Hemen yakınında metro istasyonu bulunan yurttan okula veya şehir merkezine 10 dakika içerisinde ulaşmak mümkündür. Bunun yanı sıra yurdun çevresinde ve yürüme mesafesinde bulunan birçok süpermarket, kafe ve uygun fiyatlı restoran bulunmaktadır. Yatak, dolap, masa ve televizyon içeren odalar tek veya çift kişilik şeklinde seçilebilmektedir. Oda içerisinde kişiye özel banyo ve mikrodalga fırın, ocak, buzdolabı, bulaşık makinesi içeren mutfak bulunmaktadır. Kablosuz internet erişimi ücretsiz sunulmaktadır. Haftada iki kez temizlik hizmeti dahildir ve çamaşırhaneyi kullanım ücretsizdir. Bağımsızlık duygusunu tadarken başka öğrenciler ile bir ortamda bulunmak ve sosyalleşmek isteyenler için en iyi alternatif olan öğrenci yurtlarında, bir yandan tamamen kendinize özel bir alana sahip olurken diğer yandan dilediğinizde binadaki diğer öğrenciler ile beraber vakit geçirme imkanına sahip olmaktasınız.

Gençlik Oteli

Bu konaklama imkanından yararlanabilmek için 18 yaşınızı doldurmuş olmanız gerekmektedir. DID Münih’e ait gençlik oteli, merkez tren istasyonundan yalnızca bir S-Bahn (Tramvay) durağı uzaklıktadır. Otelden okula ulaşım ise tramvay ile yaklaşık 10 dakikada ve yürüyerek yaklaşık 20 dakikada mümkündür. Otelde dinlenebileceğiniz ve manzarayı seyredebileceğiniz geniş bir çatı terası mevcuttur. Bu konaklama türünde tek kişilik oda seçilebileceği gibi çift kişilik oda da tercih edilebilir. Odalarda kişiye özel banyo bulunmaktadır ve otel büfesinde kahvaltı dahildir. Kablosuz internet erişimi ücretsiz sunulmaktadır. Temizlik hizmeti dahildir ancak çamaşırhane kullanımı ufak bir ücret karşılığında sunulmaktadır. Yatak çarşafları ve havlular otel tarafından verilmekte ve değiştirilmektedir. Odalar yatak, dolap ve televizyon ile donanımlıdır.

MÜNİH ŞEHRİ

Münih; yaklaşık 1,5 milyonluk nüfusuyla Almanya’nın en büyük üçüncü şehridir ve Bavyera eyaletinin başkenti olmasının yanı sıra Almanya’nın da teknoloji başkenti olarak kabul görmektedir. Dünyaca tanınmış büyük ve öncü firmaların merkezlerine ev sahipliği yapan şehir, sahip olduğu sanayi tesisleriyle Avrupa’nın en zengin kentlerinden biri konumundadır. Yaşam standartları en yüksek olan şehirler arasında bulunmasıyla da uzun yıllardan beri oldukça fazla işçi göçü almıştır.

Dünyanın en yeşil kentleri arasında bulunan Münih, tarihi yapıları ve turistik yerlerinin yanı sıra geniş park alanlarıyla da ön plana çıkmaktadır. Örneğin dünyanın en büyük parkları arasında bulunan İngiliz Bahçesi ve Olimpiyat Parkı bu şehirde bulunmaktadır. Bunun yanı sıra kültür ve eğlence açısından da uluslararası bir üne sahiptir. Neredeyse herkesin adını duyduğu ve en büyük on festival arasında ilk sıralarda yer alan Oktoberfest burada düzenlenmektedir. Her yıl binlerce katılımcının heyecanla beklediği bu festival, şehre dünyanın her yerinden ziyaretçi çekmektedir.

Münih, tarih boyunca ticaret ve sanayi açısından önemli bir merkez olmuştur ve savaşlardan sonra harap olsa da kendini tamamen baştan yaratarak günümüze kadar tarihi ve ticari önemini korumayı başarmıştır. Kısacası tüm ayrıcalıkları bünyesinde barındıran şehir, Almanya’da olduğu kadar Avrupa Kıtasında da önemli bir paya sahiptir ve büyük sanayisi, kültürü, önemli bir eğlence merkezi olma konumu ve birçok başarılı markanın çıkış yeri olmasıyla gözde bir şehir olarak adını duyurmuştur.

ULUSLARARASI ÖĞRENCİ ORANI

1977’deki kuruluşundan itibaren her yıl dünyanın dört bir yanından binlerce öğrenciyi ağırlayan DID Münih Dil Okulu, oldukça uluslararası bir yapıya sahiptir. Farklı ülkelerden ve toplumlardan gelen, farklı kültür ve değerlere sahip öğrencileri kampüsünde bir araya getirerek sıcak ve hoşgörülü bir atmosfer sağlamaktadır. Bu bağlamda DID Münih’in uluslararası yapısını oluşturan öğrencilerin geldikleri ülkelerine bakacak olursak ilk sırada %12 katılım oranı ile İtalya başta gelmektedir. Bunu %11 oranla Brezilya, %9 oranla Rusya ve %6 oranla İsviçre ve Türkiye takip etmektedir.

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA