CARL DUISBERG DİL OKULU

İlk olarak 1962 yılında Köln şehrinde kurulan Carl Duisberg Dil Okulları, esasen eğitim için yurt dışından gelen öğrencileri ağırlayan bir yerleşim topluluğu olarak kurulmuş ve sonradan bir eğitim kurumu haline gelmiştir. Almanya’nın Berlin, Marburg, Radolfzell gibi farklı şehirlerinde şubeleri bulunan okulun, ülkenin yaşam standartları en yüksek şehri olarak kabul gören Münih’te de bir merkezi bulunmaktadır. İsmini 1920’li yıllarda Alman sanayisine büyük etkisi olan kimyager Carl Duisberg’den alan dil okulu, 50 yılı aşkın süredir başarılı ve kaliteli bir eğitim hizmeti sunmaktadır.

Carl Duisberg Dil Okulu’nun logosunda bulunan köprü simgesi, okulun felsefesi olan diller ve kültürler arası köprü oluşturmayı yansıtmaktadır. Bu açıdan okul; farklı ülkelerden, kültürlerden ve toplumlardan gelen farklı değerlere sahip bireylerin hoşgörülü ve saygılı bir ortamda, aynı çatı altında birleşmesinin sağladığı birlik ve beraberlik duygusunu yaşatmayı ilke edinmiştir.

Daimler, Siemens, BMW, Deutsche Bank ve Deutsche Telekom tarafından kurulan ve kurumlarda önyargı ve ayrımcılığı ortadan kaldıran bir çalışma ortamı oluşturmak için uğraşlar veren Charter der Vielfalt kurumunu 2016 yılından beri desteklemekte olan Carl Duisberg Dil Okulu, bu girişimiyle okullarında sıcak, önyargısız bir çalışma ve eğitim ortamı yaratma isteğini ön plana çıkarmış olmaktadır.

CARL DUISBERG DİL OKULU FİYATLARI

Almanya’nın teknoloji başkenti ve yaşam standartları açısından en iyi şehri konumunda olan Münih’te kaliteli bir eğitim hizmeti sunan Carl Duisberg Dil Okulu, ülkenin en zengin kentinde bulunan diğer dil okulları arasından katılımcılarına sunduğu uygun kurs ücretleriyle ön plana çıkmaktadır. Her yıl dünyanın farklı yerlerinden binlerce öğrenciyi ağırlayan okul, dönem dönem çeşitli indirimler ve kampanyalar düzenleyerek dikkatleri üstüne çekmektedir. Bu özelliğinden dolayı Almanya’da dil eğitimi almak isteyen ve bunun için Münih şehrini tercih eden öğrenciler arasında revaçta olan bir kurum olarak tercihlerde ilk sıralarda bulunmaktadır.

SUNULAN PROGRAMLAR

Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Referansına (CEFR) uygun eğitim veren Carl Duisberg Dil Okulu; kadrosunu alanında uzman öğretmenlerden oluşturmaya özen gösterirken, en güncel eğitim materyallerini kullanarak da dil eğitimini daha verimli ve başarılı bir hale getirmektedir. Farklı öğrencilerin katılımını dikkate alarak, yıl boyu geçerli olan ve her seviyeden öğrenciye uygun kurs ve programlar sunmaktadır. Bunların yanı sıra dil eğitimine başlamadan önce ücretsiz olarak gerçekleştirdiği bir seviye tespit sınavı yapmakta ve bu sınavın sonucuna yönelik öğrencilerin ihtiyaç ve taleplerini karşılayan en uygun eğitimi içeren programa katılmalarını sağlamaktadır. Bu bağlamda Carl Duisberg Dil Okulu’nun öğrencilerine sunduğu program ve kursları şu şekilde listeleyebiliriz.,

Yoğun Almanca Kursu

Bu kurs Almancayı gündelik hayatta olduğu kadar mesleki ve akademik anlamda kullanabilmeyi de sağlamaktadır. Kursa katılım 16 yaşından itibaren mümkündür. Dersler 5-15 kişilik gruplarla işlenmektedir. Grup kurslarında haftada 24 ders işlenir ve ders süreleri 45 dakikadır. Grup kurslarına ek olarak Lernstudio olarak adlandırılan ve öğrencilere etütler ve projelerde çalışarak öğrenmeyi sağlayan program ise haftada 6 ders şeklinde yapılır. Yoğun Almanca kursu kısa ve uzun süreli olarak ikiye ayrılır. Kurs süresi en az 1 hafta olarak seçilebilmektedir.

Hızlandırılmış Almanca Kursu

Hızlandırılmış kursta grup derslerinin sunduğu iletişim avantajı ile bireysel dersleri sunduğu avantajlar birleştirilir ve yoğun, verimli bir eğitim alınır. Kursa katılım için 16 yaşın doldurulmuş olması gereklidir. Dersler 5-15 kişilik gruplarla işlenir. Haftada 24 ders işlenir ve ders süreleri 45 dakikadır. Buna ek olarak haftalık 5 veya 10 saat olarak seçilebilen bireysel ders de alınır. Hızlandırılmış kursun süresi en az 1 hafta olarak seçilebilmektedir.

Bireysel Eğitim

Hızlı ve verimli bir şekilde Almanca öğrenmek isteyenler için ideal bir alternatiftir. Ders programları öğrencinin isteği ve ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanır. Özellikle mesleki anlamda dil öğrenmek isteyenler için uygundur. Haftalık en az 4 ders yapılmaktadır ve dersler 45 dakikadır.

Sınava Hazırlık Kursu

Uluslararası kabul gören sınavlara yönelik hazırlık amacıyla tasarlanmıştır. Katılımcının seviyesine göre yoğun bir hazırlık kursu veya kısa süreli ve konu odaklı bir sınav alıştırma kursu önerilir. Sınava hazırlığa yönelik kurslarda öğrencilere test teknikleri öğretilmektedir. Haftalık 20 ders işlenir. Kurs süresi 1 hafta veya 5 hafta olarak seçilebilir.

VİDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

Her hafta yenilenen ve her öğrencinin zevkine uyacak bir aktivitesi mutlaka bulunan Carl Duisberg Dil Okulu, ağırlamakta oldukları öğrencilerin eğitimlerinin yanı sıra sosyalleşmesine ve eğlenmesine büyük önem vermektedir. Genellikle giriş ücretleri ve yol masrafları haricinde ücretsiz etkinlikler düzenleyen okul, derslerden sonra ve boş zamanlarda katılım sağlanabilecek birçok sosyal aktivite seçeneği sunmaktadır. Üstelik bu şekilde farklı ülkelerden gelen diğer öğrencilerle tanışma ve arkadaşlık edinme imkanı da yaratmaktadır. Carl Duisberg Dil Okulunun Münih’te sunduğu etkinliklerden bazılarını şu şekilde listeleyebiliriz:

• Turistik ve tarihi yerlere geziler
• Şehir turu ve tanıtımı
• Müze gezileri
• Olympia Stadyumuna ziyaret
• Isar Nehri’nin kıyısında mangal partisi
• Bayern-Münih futbol takımına ait Allianz Arena’ya gezi
• Futbol, tırmanma, paten kayma gibi çeşitli spor aktiviteleri
• Neuschwanstein, Salzburg ve Chiemsee gibi yerlere geziler

KONAKLAMA

Carl Duisberg Dil Okulu, öğrencilerine Münih’te konaklama seçenekleri açısından çeşitlilik sunarak büyük bir kolaylık ve ayrıcalık sağlamaktadır. Bunun yanı sıra, katılımcıların konaklayacağı yerleri özenle seçmekte ve okula ulaşım açısından yakın veya toplu taşıma erişiminin pratik olduğu konumlar olmasına da ayrıca dikkat etmektedir. Carl Duisberg Dil Okulu’nun Münih şehrindeki konaklama seçenekleri arasında aile yanı konaklama, stüdyo daire, öğrenci yurtları ve hotel bulunmaktadır.

Aile Yanı Konaklama

Aile yanı konaklama seçeneğinde öğrencileri evlerinde ağırlayan aileler yerli olmaktadır ve okul tarafından özenle seçilip sık sık denetlenmektedir. Öğrencilerin isteğine yönelik seçilen aileler geleneksel yapıda olabileceği gibi bekar, yaşlı çiftler ve çocuklu veya çocuksuz aileler de olabilmektedir. Bu konaklama türü öğrencilere derslerden sonra da aile bireyleriyle iletişim kurarak pratik yapma ve kendilerini geliştirme imkanı tanıması açısından oldukça avantajlıdır. Aile yanı konaklamasında öğrencilerin kendilerine özel bir odası olmaktadır fakat banyo ve mutfak gibi alanlar diğer aile bireyleriyle ortak kullanılmaktadır. Yatak çarşafı ve havlu gibi eşyalar aile tarafından verilmektedir. Genellikle çoğu aile kablosuz internet erişimini ağırladıkları öğrenciye ücretsiz bir şekilde sağlamaktadır ancak bazıları da bunun karşılığında ufak da olsa bir ücret talep edebilmektedir. Bu konaklama seçeneğinde sadece kahvaltının dahil olması seçilebileceği gibi kahvaltı ve akşam yemeğinin de dahil olduğu yarım pansiyon seçeneği tercih edilebilmektedir. Öğrencilerin yanında konaklayacakları ailelerin evleri genellikle okula çok uzak mesafelerde konumlanmamaktadır ve toplu taşıma ile 15-45 dakika arası yolculuklarla okula ulaşım mümkün olmaktadır.

Stüdyo Daire

Bağımsızlık duygusunu seven ve Almanya’da dil eğitimi alırken kendi sorumluluklarını almak isteyen öğrenciler için en ideal seçenektir. Bu konaklama türünde daireler tamamen kişiye özeldir ve mobilyalıdır. Dairelerde banyo ve mutfak mevcuttur. Bu daireler genellikle bir veya iki odalı olmaktadır. Tek kişi kalınabileceği gibi iki odalı dairelerde başka bir kişiyle paylaşımlı şekilde de konaklanabilmektedir. Yatak çarşafı ve havlu gibi eşyalar dahildir. Daireler genellikle okula 30-50 dakikalık mesafede bulunmaktadır.

Öğrenci Yurdu

Bu konaklama türü için ‘’Tek bir çatı altında yaşama ve öğrenme’’ mottosuna sahip olan Carl Duisberg Dil Okulu’nun, Münih’te bulunan şubesinin okula ait bir öğrenci yurdu bulunmaktadır. Fonksiyonel ve modern bir şekilde döşenmiş 140 odası bulunan bu öğrenci yurdunda uluslararası bir atmosfer hakimdir. İçerisinde yatak, dolap, çalışma masası, sandalye, kitaplık ve buzdolabı bulunan yurt odalarında tek kişilik veya çift kişilik konaklama seçenekleri mevcuttur. Ücretsiz kablosuz internet erişimi, yatak çarşafı, havlu ve haftalık oda temizliği konaklamaya dahildir. Banyo ve mutfak ortak kullanılma sunulmaktadır. Çamaşır makinesi, kurutma makinesi ve ütü ufak bir ücret karşılığında kullanılabilmektedir. Bunun yanı sıra öğrenci yurdunun yakın çevresinde alışveriş yapabileceğiniz birçok market, fırın, kasap ve manav bulunmaktadır.

Otel Konaklaması

Carl Duisberg Dil Okulu, Münih’te eğitim alırken hotelde konaklamayı tercih eden öğrencilerine rezervasyon konusunda yardımcı olmaktadır. Bu konaklama türünde seçenekler sezon, konum ve kategoriye göre değişmektedir ve bu yüzden değişkendir. Okulun sunduğu güncel hotel konaklaması seçenekleri hakkında detaylı bilgi almak için ELT danışmanlarımıza her zaman ulaşabilirsiniz. ELT ailesi olarak size yardımcı olmaktan memnuniyet duymaktayız.

MÜNİH ŞEHRİ

Dünyanın en büyük on festivali arasında bulunan Oktoberfest’in düzenlendiği şehir olarak tanınan Münih, kültür, tarih, teknoloji ve finans açısından Almanya’nın önemli bir merkezidir. OECD’nin istatistiklerine göre 2008 yılında kişi başına düşen milli gelirin en yüksek olduğu şehirler arasında ülkenin finans başkenti olan Frankfurt’un ardından ikinci sırada yer almaktadır. Almanya’nın en nezih ve zengin şehri olarak bilinen Münih, aynı zamanda yaşam standartlarının en yüksek olduğu şehirdir. Bunun yanı sıra BMW, MAN, Siemens gibi büyük ve öncü firmaların genel merkezlerine de ev sahipliği yapmaktadır.

Almanya’nın en büyük şehirleri arasında üçüncü sırada yer alan ve yaklaşık 1,5 milyon nüfusa sahip olan bu şehir, nüfusunun büyük bir bölümünün yabancılardan oluşmasıyla çok kültürlü bir yapı kazanmıştır. Dünyanın farklı yerlerinden ve özellikle de Avrupa Birliğinden oldukça fazla göç almıştır ve halen de almaya devam etmektedir. Bu yapısal özelliği itibariyle farklı toplumların değerlerine gösterdiği saygı ve şehri saran sıcak atmosfer sayesinde her yıl birçok ziyaretçiyi ağırlamaktadır. Ziyarete gelen misafirlerine oldukça fazla tarihi, turistik ve sosyal imkanlar tanıyarak, yeni insanlarla tanışma ve kültürel açıdan yeni şeyler öğrenerek bireylere kendilerini geliştirme imkanı sunmakta ve böylelikle kendine hayranlık uyandırmaktadır. Her açıdan ayrıcalık sağlayan şehir, bir kez gelende bir daha gelme isteği oluşturmayı da başarmaktadır.

ULUSLARARASI ÖĞRENCİ ORANI

Carl Duisberg Münih Dil Okulu, kuruluşundan bu yana çok kültürlü yapısı, sıcak ve hoşgörülü eğitim ortamı ve dil ile kültür arasında bir köprü görevi görmeyi üstlenmesiyle, her yıl dünyanın farklı yerlerinden gelen öğrencilerin çokça tercih ettiği dil okullarının başında yer almayı başarmıştır. Her kesimden öğrenciyi kampüsünde bir araya getiren ve aynı zamanda sınırsız sosyalleşme olanakları sunan okul, eğitiminizin yanı sıra yeni arkadaşlıklar edinmenize ve yeni kültürler öğrenmenize fırsat tanıdığından bugünkü başarısına ve uluslararası yapısına kavuşmuştur. Uluslararası standartlara göre eğitim hizmeti sunan ve eğitim kalitesiyle ön plana çıkan okul, 50 yılı aşkın süredir dünyanın dört bir yanında bulunan öğrencilerin dikkatini çekmektedir.

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA