GENEL BİLGİLER

1984’teki kuruluşundan bu yana BWS Germanlingua Dil Okulu, her yıl dünyanın farklı yerlerinden Köln’de eğitim almak için gelen öğrencileri kampüslerinde bir araya getirmektedir. Köln kampüsünün yanı sıra ise Almanya’nın diğer iki büyük şehri olan Berlin ve Münih’te de kampüsleri bulunmaktadır. Avrupa Ortak Dilleri Referans Çerçevesine (Common European Framework of Reference for Languages – CEFR) göre eğitim veren okul, öğrencilerine kaliteli ve başarılı bir eğitimin yanı sıra öğrendikleri dilin kültürünü de tanıtmayı amaçlamaktadır.

BWS Germanlingua Dil Okulu’nun felsefesinde uluslararası öğrencilerin topluluklarına, kültürlerine ve değerlerine önem vermek ve saygı göstermek vardır. Bu felsefenin ardında ise hoşgörü ve birlik duygularını barındıran bir ortamın, dünyadaki farklı dil topluluklarında iletişimi güçlendirdiği inanışı yatmaktadır. Bu bağlamda okul, kuruluşundan itibaren katılımcılarına sıcak ve hoşgörülü bir eğitim ortamı sunmayı ilke edinmiş ve hayata geçirme konusunda da başarılı olmuştur. BWS Germanlingua’ya göre, eğitim için Almanya’ya gelen öğrenciler bu ülkede kendi evlerindeymiş gibi hissetmeleri büyük önem taşımaktadır ve eğitim verimi açısından da önemlidir. Bu sebepten ötürü hem okul hem de eğitim kadrosu öğrencilerine her konuda, ders saatlerinin de dışında yardımcı olmaya hazır olduğunu ve bundan memnuniyet duyduğunu vurgulamaktadır.

International Association of Language Centers’in de bir üyesi olan BWS Germanlingua Dil Okulu’nun sahip olduğu alanında nitelikli ve uzman öğretmenleri, sıcak ve hoşgörülü ortamı ve modern öğretim tesisleri ve eğitim materyalleri ile her yıl Almanya’da dil eğitimi almak isteyen binlerce öğrencinin tercihleri arasında bulunmaktadır.

FİYAT TABLOSU

BWS Germanlingua Dil Okulu’nun eğitim anlayışı bütünleşik bir yaklaşıma dayanmaktadır ve buna göre bir dil öğrenilirken kültürle beraber öğrenilmelidir. İçeriğini ve eğitim ortamını bu anlayış çerçevesinde oluşturan okul, profesyonel eğitim kadrosu ve en güncel eğitim ekipmanları ile öğrencilerin ihtiyaç ve taleplerine uygun, kaliteli bir eğitim hizmeti sunmaktadır. Köln’deki dil okulu ücretleri bakımından ise eğitim kalitesinden ödün vermeden sunduğu uygun ücretlerle diğer okullar arasından ön plana çıkan BWS Germanlingua, yıl boyu dönemsel olarak düzenlediği kampanya ve indirimlerle de öğrencilerin tercih sebebi olmaktadır. 

Fiyat detayları için size en yakın ELT ofisi ile irtibata geçebilirsiniz.

SUNULAN PROGRAMLAR

Her seviyeye uygun ve her öğrencinin ihtiyaç ve taleplerini karşılayabilecek çeşitte farklı kurs ve program seçenekleri sunan BWS Germanlingua, sunduğu program ve kursların öğrencilere en kısa sürede en çok bilgiyi verirken, aynı zamanda verimli bir eğitim sağlamasını da önemsemektedir. Bu bağlamda BWS Germanlingua’nın öğrencilerine sunduğu kurs ve programları şu şekilde listelememiz mümkündür:

Standart Kurs

Genel Almancayı kapsayan bu kurs, öğrencilerin okuma, yazma dinleme ve konuşma becerilerini geliştirmeye odaklanmaktadır. Dersler 12 kişilik gruplarla işlenmektedir. Haftalık ders süresi 20 saattir. Dersler hafta içi yani Pazartesi – Cuma günleri 9:30-14:00 saatleri arasında yapılmaktadır. Bazı dönemlerde, 13:15-18:00 saatleri arasında da yapılabilmektedir. Kurs süresi 1, 2, 3, 4, 6, 8, 12, 16, 24 veya 48 hafta olarak seçilebilmektedir.

Yoğun Kurs

Bu kursta standart kursun amaçlarına ve becerilerine ek olarak iletişim becerisi üzerinde daha fazla durulmaktadır. Ders 12 kişilik gruplarla yapılmaktadır. Bu kurs haftalık 25 ders saatini kapsamaktadır. Dersler hafta içi yani Pazartesi – Cuma günleri 9:30-14:00 saatleri arasında yapılmaktadır. Bazı dönemlerde ise 13:15-18:00 saatleri arasında da yapılabilmektedir. Kurs süresi 1, 2, 3, 4, 6, 8, 12, 16, 24 veya 48 hafta olarak seçilebilmektedir.

Küçük Grup Kursu

Bu kurs, yoğun bir temelde eğitim alırken, küçük gruplarla çalışmak isteyen öğrenciler için ideal bir alternatiftir. Dersler, maksimum 6 kişilik gruplarla yapılmaktadır. Bu kurs sadece Ekim ayından Haziran ayına kadar verilmektedir. Haftalık 20 dersi kapsayan kurs,  Pazartesi – Cuma günleri 9:30-13:00 saatleri arasında yapılmaktadır. Kurs süresi 1, 2, 3 haftalık seçilebilir ve isteğe göre ek haftalar da alınabilir.

Birleşik Almanca Kursu

Bu kursta standart kursa ek olarak özel ders de alınır. Bu program sayesinde Almanca yoğun bir şekilde öğrenilirken, öğretmenle beraber özel istek ve ihtiyaçlarınıza yönelme imkanınız bulunmaktadır. Standart kursun haftalık 20 ders saatine ek olarak 20+5 veya 20+10 şeklinde, yani 5 veya 10 birebir ek ders seçenekleri mevcuttur. Kurs; 1, 2, 3 haftalık olarak alınabilir ve istenirse 3 haftadan sonra ek hafta alma imkanı da sunulmaktadır.

Bireysel Ders

Birebir ders, bir dili en yoğun şekilde öğrenmek için en ideal yöntemdir ve bu yüzden en yüksek başarıyı garantilemektedir. Ders saatleri ve içerikleri tamamen öğrenciye özel olarak oluşturulmaktadır ve öğrencinin her ne konuda olursa olsun ihtiyaçlarını en kısa sürede, en verimli şekilde karşılamaya odaklanmaktadır. Haftalık 10, 20, 25 veya tek ders şeklinde seçenekler mevcuttur.

SOSYAL AKTİVİTELER

Köln’de dil eğitimi alırken sıkılmanıza fırsat tanımayan BWS Germanlingua, her Pazartesi yenilenen ve 3 aktivite içeren bir etkinlik takvimi paylaşmaktadır. Bu etkinlikler arasında örneğin Köln şehir turu ve tanıtımı, çevrede bulunan diğer şehirlere geziler, turistik ve tarihi yerlere geziler, restoran veya barda toplanma gibi sosyalleşme aktiviteleri ve daha birçok program bulunmaktadır. Kendi düzenlediği aktiviteler dışında da seçenekler sunan BWS Germanlingua, okulda bulunan bilgi paylaşım duvarına astığı bir liste ile yakın çevrede düzenlenen farklı etkinlikleri de öğrencilere duyurmaktadır ve bu sayede öğrenciler okul dışı aktivitelerden ve sosyalleşme imkanlarından haberdar olabilmektedir.

Sunulan etkinlik ve aktivitelerin yanı sıra okul; kendi bünyesinde bulunan bir kütüphaneye, ücretsiz kablosuz internet erişimine ve derslerden sonra ve molalarda tüm öğrencilerin ve öğretmenlerin ortak toplanma alanı olan, eşsiz sosyalleşme imkanı tanıyan bir kafeteryaya da sahiptir.

KONAKLAMA

BWS Germanlingua, Köln’de eğitim alacak olan öğrencilerine konaklama konusunda kolaylık sunmaktadır. Birçok konaklama seçeneğiyle ön plana çıkan okul, her öğrenciye uygun bir alternatife sahiptir. Okulun sunduğu seçenekler arasında arasında aile yanı konaklama, stüdyo apartman daireleri ve paylaşımlı daireler sıralanabilir. Bu seçeneklerin yanı sıra okul, dileyen öğrencilere otel veya pansiyon tutma konusunda da yardımcı olmaktadır. Ayrıca ek olarak transfer hizmeti de sunan BWS Germanlingua, dileyen öğrencileri, ufak bir ücret karşılığında havaalanında karşılayıp konaklama yerine götürmekte ve öğrenci isterse eğitim bitiminde yine havaalanına transferini sağlamaktadır.

Aile Yanı Konaklama

Aile yanı konaklamasında öğrencilerin yanında kalacağı aileler BWS Germanlingua tarafından öğrencilerin ihtiyaç ve taleplerine göre özenle seçilmekte ve denetlenmektedir. Okuldaki derslerin haricinde de pratik yapmaya ve kendini geliştirmeye devam etmek isteyen öğrenciler için ideal bir konaklama seçeneğidir. Aile yanı konaklamada iki oda seçeneği bulunmaktadır. İlkinde sizden farklı bir ülkeden gelen ve anadili farklı olan bir öğrenciyle odanızı paylaşabilirsiniz. Diğer seçenekte ise odanız size özel yani tek kişilik olabilmektedir. Bu konaklama seçeneğinde kahvaltı dahildir. Banyo ve mutfak diğer aile bireyleri ile ortak kullanılır.

Paylaşımlı Öğrenci Daireleri

Eğitim alırken farklı öğrenciler ile tanışmak ve sosyalleşmek için güzel bir seçenektir. Bu konaklama türü için 20 yaşın doldurulmuş olması gerekir. Odalar çift kişilik veya tek kişilik olarak seçilebilir. Banyo ve mutfak evdeki diğer öğrenciler ile paylaşımlı kullanılmaktadır. Bağımsızlık duygusunu yaşamak isteyen öğrenciler için uygun bir seçenek olan bu konaklama türünde, öğrenciler evin durumundan ve yemek pişirmeden kendileri sorumlu olmaktadır.

Stüdyo Apartman Daireleri

Almanya’da dil eğitimi alırken bağımsız olmak isteyen öğrenciler için en ideal alternatif olan bu konaklama türü için 18 yaşın doldurulmuş olması şartı vardır. Bu tarz tek kişilik apartman dairelerinde öğrenciye özel banyo ve mutfak bulunmaktadır. Modern şekilde tasarlanmış bu dairelerde öğrenciler tek başına kalabildiği gibi, dileyen öğrenciler ek bir ücret karşılığında ikinci bir kişiyle paylaşımlı konaklayabilmekte.

KÖLN ŞEHRİ

Almanya’nın büyükşehirleri arasında en eskisi olan Köln, sadece 2000 yıllık tarihiyle değil aynı zamanda kültürel ve mimari mirasıyla da ünlüdür. Tarihi dokusunu kaybetmeyen şehir merkezinde keşfedilmeyi bekleyen birçok yapı ve restoran gibi yerler bulunmaktadır. Oldukça yeşil bir şehir olan Köln, güzel havaları değerlendirmek ve ufak molalar vermek için de oldukça fazla park alanlarına sahiptir.

Köln’ün modern, dinamik ve kozmopolit bir şehir olarak anılması; tanınmış üniversitelere, TV yapım şirketlerine ve ticaret fuarlarına ev sahipliği yapmasından gelmektedir. Alman sanayisinde de büyük pay sahibi olan şehir, geçmişten günümüze kadar büyümeyi ve gelişmeyi sürdürerek önemli bir merkez haline gelmeyi başarmıştır. Şehrin ziyaretçilerini kendine hayran bırakması ise bu kadar gelişmiş ve bir ticaret merkezi haline gelmiş olsa da geçmişin izlerini hala taşıyor olması ve büyüsünü kaybetmemiş olmasından kaynaklanmaktadır.

ULUSLARARASI ÖĞRENCİ ORANI

Kuruluşundan bu yana, her yıl 50’yi aşkın ülkeden öğrenciye ev sahipliği yapan okul, alanında uzman eğitmenleri ve kaliteli eğitimiyle öğrencilerin odağı olmayı başarmıştır. Almanya’da dil eğitimi almak isteyen ve bu eğitim için Köln şehrini ve şehrin önde gelen dil okulları arasından BWS Germanlingua’yı tercih eden uluslararası öğrenciler genellikle; İsviçre, İspanya, İtalya, Fransa, Büyük Britanya, Danimarka, Polonya, ABD, Çekya, Rusya, Japonya, Kanada, İrlanda, Brezilya, Arnavutluk, Güney Kore, Hollanda, İsveç, Çin, Romanya, Türkiye ve Meksika gibi ülkelerden gelmektedir.

 

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA