GENEL BİLGİLER

F+U Academy Heidelberg, Almanya’nın en büyük dil okullarından ve test merkezlerinden birisidir. Okul binası, Almanya’nın en eski üniversitesi olan Heidelberg Üniversitesi’ne çok yakın olmakla beraber, Eski Kent, Heidelberg Kalesi ve Neckar vadisinin muhteşem manzaralarını öğrencilerine sunmaktadır.

TestDaF, TOEFL® ve IELTS gibi uluslararası sınavlar için tanınmış bir sınav merkezi olan F+U Academy Heidelberg, ortalama sınıf mevcudu 12 kişi olan sınıflarda öğrencilerine kaliteli bir dil eğitimi vermektedir. Heidelberg’de dil eğitimi almak isteyen öğrencilere, 70 multimedya donanımlı sınıfı ( yaz aylarında 85’e kadar), ücretsiz internet erişimi, Wi-Fi ve merkezi konumuyla olağanüstü bir öğrenme deneyimi yaşatmaktadır.

FİYAT TABLOSU

F+U Academy Heidelberg dil okulu, öğrencilerine sunduğu uygun ücretleri ve kaliteli eğitimiyle dünyanın sayılı dil okullarından birisidir. Almanya’da dil okuluna katılmak isteyen öğrenciler için kaliteli eğitim karşılığı, uygun bir fiyat sunmaktadır.

Almanya dil okulları arasında fiyatlarıyla ön plana çıkan Okulun yıl boyunca sunduğu avantajlı fiyatları için size en yakın ELT Yurtdışı Eğitim ofisi ile irtibata geçebilirsinizo

SUNULAN PROGRAMLAR

Heidelberg’de dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin en çok tercih ettiği, Almanya’nın en büyük dil okullarından biri olan F+U Academy, öğrencilerine isteklerine ve ihtiyaçlarına uygun birçok program sunmaktadır. Sunduğu kaliteli dil eğitiminin yanı sıra uluslararası bir sınav merkezidir. Öğrenciler, hedeflerine ve ilgi alanlarına göre alacakları eğitim ile, bilgiye en verimli şekilde ulaşabilirler.

Yoğun Almanca Kursları

F+U Academy, yabancı dil eğitimi alanında dünyanın sayılı okullarından birisidir.Dersler yoğun bir şekilde sabah ve öğlen, çalışanlara özel akşam olmak üzere sunulur. Programların başlangıcında öğrenciler, yazılı ve sözlü bir seviye belirleme sınavına tabi tutulur ve seviyelerine uygun sınıflarda eğitimlerine başlayabilirler.

İş Almancası Kursu

Heidelberg’de dil okulu imkanı sunan F+U Academy, iş yaşantısına sahip olan öğrenciler için de mesleki Almanca dil eğitimi vermektedir. Bu program sayesinde, iş hayatında yer alan profesyoneller uluslararası iş dünyası ile daha etkili bir iletişim kurabilirler.

Öğretmenler için Almanca

Almanca öğretmenlerine özel olarak sunulan bu programda sabah misafir öğretmenlik yapabilir, öğleden sonra ise özel eğitim seminerine katılım gösterirler. Program, C1 seviyesinden itibaren kabul etmektedir.

Sağlık Profesyonelleri için Almanca

F+U Academy’nin düzenlediği bu program ile sağlık sektöründe çalışan profesyoneller, sağlık Almancası eğitimi alarak iş hayatlarında kendilerini daha iyi ifade etme imkanı bulmaktadırlar. Hastalar ile iletişim kurmanızı ve Almanca tıp terminolojisine hakim olmanıza olanak sağlamaktadır. Program, B1 seviyesinden itibaren öğrenci kabul etmektedir.

Sınavlara Hazırlık

F+U Heidelberg dil okulu uluslararası bir test merkezidir. Bu doğrultuda TestDaF, TOEFL®, IELTS gibi uluslararası geçerliliği olan birçok sınav için sınav hazırlık programları sunmaktadır. Test merkezi olarak, öğrencilerine kaliteli bir eğitim sunmaktadır. Yıl içerisinde belirli başlangıç tarihleri olan bu sınav hazırlık programları hedeflerinize bir adım daha yaklaşabilirsiniz.

Junior Almanca / İngilizce Kursu (6-17 Yaş)

F+U Academy’nin düzenlediği bu yaz kampı, yaz tatilini değerlendirmek isteyen 6-17 yaş arası öğrencilere dil eğitiminin yanı sıra sosyal ve kültürel aktiviteler de sunmaktadır. Öğrenciler,haftada 20 saat dil eğitimi alırken çeşitli etkinliklerle unutulmaz bir deneyim yaşayabilirler. Yarım ya da tam gün sunulan gezilerle, Heidelberg’i keşfedebilirler. F+U Academy’nin kış tatilini de değerlendirmek isteyen 12-17 yaşındaki öğrenciler için sunduğu kış kampı programı da mevcuttur.

VİDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

F+U Academy, Heidelberg’de dil eğitimi almak için gelen öğrencilerine sunduğu kaliteli eğitiminin yanı sıra sosyal ve kültürel birçok aktivite sunmaktadır. Bu sosyal ve kültürel etkinliklerle, dünyanın birçok farklı ülkesinden gelen öğrenciler ile kültürlerarası etkileşim hedeflenmektedir. Öğretmen eşliğinde çeşitli serbest zaman etkinlikleri sunulur.

Öğrencilere, Heidelberg’in kültürel yaşamının birçok yönünü ve boş zaman aktivitelerini tanıma fırsatı sunulmaktadır. F+U Academy dil kursunda eğitim alacak öğrenciler, müzik sınıflarına ve spor kulüplerine de katılabilmektedir.

Hoşgeldin partisi, müze gezileri (Alman Eczanesi Müzesi,vb.),Filozoflar Yolu, Heidelberg Kalesi yürüyüşleri, Neckar Nehri’nde romantik tekne gezisi, Neckar’dan Ladenburg’a uzanan bisiklet turu en ilgi çeken sosyal etkinliklerdir. Bazen, katedrali, hamamları ve teknoloji müzesi ile ünlü Speyer veya Strazburg’a, hatta Paris, Münih gibi daha uzun yolculuk rotaları da planlanmaktadır.

F+U Academy’nin sunduğu sosyal ve kültürel aktiviteler ile şehri keşfedebilirsiniz ve eşsiz bir deneyim yaşayabilirsiniz.

KONAKLAMA

F+U Academy Heidelberg dil okulu öğrencilerine sunduğu geniş konaklama seçenekleri ile ön plana çıkmaktadır. F+U Academy Heidelberg, eğitim almak isteyen öğrencilerine, aile yanı, anlaşmalı olduğu ya da kendisine ait rezidans, apart ve otel gibi konaklama seçenekleri sunmaktadır. Okul, Heidelberg’de dil eğitimi almak isteyen öğrencilere yıl boyunca konaklama imkanı sunmakta ve her türlü imkanı sağlamaktadır.

Heidelberg’de dil eğitimi almak isteyen öğrenciler, okuldan isteklerine göre herhangi bir konaklama tercih edebilirler. Aile yanı konaklama sunmak isteyen aileler, F+U Academy tarafından özenle seçilir ve düzenli olarak denetlenir. Aile yanı konaklama, öğrencilere ülke kültürünü ve dilini daha yakından tanıma imkanı sunuyor.

Konaklama olarak sunulan diğer seçenekler rezidans, apart ve otel konaklamalarıdır. Tarihi şehrin farklı bölgelerinde yer alan bu konaklamalar ile okula ve şehir merkezine rahat bir ulaşım sağlayabilirsiniz.Modern ve tarihi bir şehir olan Heidelberg’de yıl boyunca hizmet verirler, aynı zamanda öğrencilerin güvenliği ve rahatlığı için her şey düşünülmüş durumdadır.

Almanya’da dil eğitimi almak isteyen her öğrenciye başvuru, kayıt, konaklama ve daha birçok konuda yol gösteren ve destek sağlayan ELT ile harika bir deneyim yaşayabilirsiniz. ELT’nin profesyonel desteği ile hayallerinizdeki eğitim ve yurtdışı tecrübesine sahip olabilirsiniz. ELT’den Almanya’da yaşam, kültür, ulaşım, dil okulu ücretleri ve daha birçok alanda profesyonel bir yardım alabilirsiniz.Bütün sürecinizde size yardımcı olacaktır.

HEIDELBERG ŞEHRİ

Almanya’nın en eski üniversitesi olan Heidelberg Üniversitesi’nin bulunduğu Heidelberg, tam bir öğrenci ve üniversite şehridir. Günümüzde 30 binin üzerinde üniversite öğrencisine ev sahipliği yapan şehir, genç nüfusun yoğunluğu nedeniyle dinamik ve canlı yapısını her daim koruyor. Almanya’da dil eğitimi almak isteyen öğrencileri, tarihin ve doğanın müthiş uyumu ile karşılıyor.

Almanya’nın en güzel ve en romantik şehri olarak anılan Heidelberg, ünlü Alman şair Goethe’nin tanımıyla ‘ideal şehir’ olarak biliniyor günümüzde. Orta Çağ’dan bugüne uzanan mimarisi, tarihi dokusu ve doğal güzellikleri ile masalsı bir şehir. Heidelberg, aynı zamanda müze ve tiyatro zenginliği ile Almanya’nın önde gelen kültür merkezlerinden birisidir.

F+U Academy Heidelberg dil okulu; üniversite şehrinin tarihi merkezinde, Neckar Nehri’ne sadece birkaç metre uzaklıkta yer almaktadır. Heidelberg’de dil eğitimi almak isteyen öğrenciler, şehre yakın konumda bulunan Frankfurt ya da Stuttgart’dan rahatlıkla ulaşım sağlayabilirler. Küçük bir şehir olmasına rağmen uluslararası özellikleri ile öne çıkan Heidelberg, tarihi dokusunun yanı sıra sunduğu modern şehir hayatı öğrencilere unutamayacakları bir deneyim sunmaktadır.

ULUSLARARASI ÖĞRENCİ ORANI

F+U Academy, her yıl Heidelberg’de dil eğitimi almak isteyen 100 ülkeden yaklaşık 10,000’den fazla öğrenciye ev sahipliği yapıyor. Okul, uluslararası yapısı sayesinde, insanları,çeşitli dil ve kültürleri tanımak ve yeni edinilen dil becerilerini uygulamak için eşsiz bir fırsat sunmaktadır.

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA