Sprachcaffe Frankfurt Dil Okulu

Sarno kardeşler tarafından kurulan Sprachcaffe Dil Okulu, günümüzde dünyanın farklı ülkelerinde, otuzdan fazla şubeye sahiptir. Sprachcaffe’nin ilk şubesi Sprachcaffe Frankfurt Dil Okuludur. Her yıl yaklaşık 40 bin öğrenciye kaliteli dil eğitimi veren Sprachcaffe, uluslararası üne ulaşmayı başarmıştır. Sprachcaffe Frankfurt, şehrin en güvenli ve en canlı bölgelerinden olan Sachsenhausen’de bulunan kampüsüyle, diğer dil okulları arasından ön plana çıkmaktadır.

İletişim odaklı bir eğitim sistemi oluşturmasıyla beğeni toplayan Sprachcaffe Frankfurt, bugünkü başarısına da oluşturdukları bu farklılık sayesinde ulaşmıştır. Sprachcaffe isminin seçilmesinin ardındaki düşünce ise bu dil okulunun, dünyanın farklı yerlerinden gelen insanların sıcak ve rahat bir ortamda birbirleriyle konuşma ve tanışma fırsatını sunan “dilbilim kafesi” niteliğini taşımasıdır. Bu fikri de “Dil öğren, insanlarla tanış” sloganlarıyla her zaman ön planda tutmaktadırlar.

Sprachcaffe Frankfurt Dil Okulu uluslararası ününü ve kalitesini; Federation of International Youth Travel Organization (FIYTO), Association of Language Travel Organizations (ALTO), Fachverband Deutscher Sprachreiseveranstalter (FDSV) gibi uluslararası kurumlar tarafından akredite olmasıyla da kanıtlamaktadır. Bunların yanında, aralarında British Council ve Instituto Cervantes in Spain gibi seçkin kuruluşlar tarafından da yetkilendirilmiştir.

Sprachcaffe Frankfurt Dil Okulu Fiyatları

Frankfurt gibi ekonominin ve ticaretin merkezi olan bir şehirde, uygun ve kaliteli bir dil eğitimi almak Sprachcaffe Frankfurt Dil Okulu sayesinde mümkündür. Öğrencilerine sağladığı birçok kolaylıklardan biri olan uygun maliyet politikası ile “Dil öğren, insanlarla tanış” sloganını sadece sözde bir söylem olarak bırakmayıp, gerçek hayata da geçirerek yaşatmaktadır. Öğrencilerine üst düzey bir eğitim ve aynı zamanda eğlenceli bir eğitim ortamı sunan okul, yıl boyunca yaptığı kampanyaları ve indirimleriyle de öğrencilerin tercih sebebi olmaktadır.

Sunulan Programlar

Sprachcaffe Frankfurt Dil Okulu, 35 yılı aşkın faaliyet süresi boyunca, öğrencilerin ihtiyaçlarına en uygun ve en verimli hizmeti sunmayı ilke edinmiştir. Birçok olanağa sahip kampüsü, modern eğitim materyalleri ve özenle seçilmiş, alanında nitelikli eğitim kadrosuyla da bu hizmeti sunmayı başararak günümüzdeki uluslararası ününe kavuşmuştur. Bugün dünyanın dört bir yanından dil eğitimi almak için Frankfurt’a gelen ve Sprachcaffe Dil Okulu’nu tercih eden öğrenciler, kendilerine uygun ve her seviyeden programa erişebilmektedir. Bu bağlamda dil okulunun öğrencilerine sunduğu program ve kurslaru şu şekilde listelemek mümkündür;

Standart Kurs
Bu kurs her seviyeden öğrenciye uygun olmakla beraber başlangıç seviyesindeki öğrencilerin dil eğitimine başlaması için en ideal kurstur. Haftada 5 gün ve günlük 4 ders işlendiği için hem eğitim alıp hem boş zaman aktivitesi gerçekleştirmek isteyen öğrenciler için uygundur. Bu kursta genel dil bilgisi, konuşma, okuma, dinleme ve yazma üzerine odaklanılmaktadır. Standart kursa katılım 18 yaşından itibaren mümkündür. Ders 12-15 kişilik gruplarla işlenmektedir. Kursun süresi en az 1 hafta seçilebilmektedir. Haftalık 20 ders işlenir ve ders süresi 45 dakikadır.

Yoğun Kurs
Boş zaman aktivitelerinden çok, yoğun ve hızlı bir dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için daha uygun bir seçenektir. Bu kursa katılım 18 yaşından itibaren mümkündür. Haftanın 5 gününü kapsayan dersler, günlük 6 ders şeklinde işlenmektedir. Bu dil kursunda kısa bir sürede etkili bir ilerleme imkanına sahip olabilirsiniz. Yoğun kursta, standart kursta olduğu gibi genel dil bilgisi, konuşma, anlama, dinleme, okuma ve yazma üzerine odaklanılmaktadır. Bu kurs her seviyeden öğrenciye uygundur ve tüm basamaklar mevcuttur. Haftalık 30 ders işlenir ve ders süreleri 45 dakikadır. Kursun süresi minimum 1 hafta olarak seçilebilmektedir.

Sınav Hazırlık Kursu
Almanya’da üniversite okumak isteyen öğrenciler TestDaF sınavından sertifika almaları gerekmektedir. Bu sınava hazırlık yapmak isteyen öğrenciler için tasarlanmış bir kurstur. Bu kursta sınav formatı öğretilmektedir ve sınava yönelik birçok alıştırma da yapılmaktadır. Kursa katılım için minimum 18 yaşın doldurulmuş olması gereklidir ve aynı zamanda en az orta seviyede olunması da gerekir. Kursun süresi en az 8 hafta olarak seçilmektedir fakat ortalama 12 hafta alınması önerilir. Haftalık 20-30 ders işlenir ve ders süreleri girilecek sınava bağlı olarak değişmektedir.

Akademik Dönem Kurs
Bu kurs standart kurs yapısıyla aynı olmasına rağmen amaç ve hedefler daha uzun vadeli bir eğitime yöneliktir. Dil hakkında daha derinlemesine bilgi sahibi olmak isteyen ve bir dil sınavına girmek isteyen öğrenciler için ideal bir alternatiftir. Her seviyeden öğrenciye uygundur ve tüm basamaklar mevcuttur. Kursa katılım için 18 yaşının doldurulmuş olması gereklidir. Dersler haftanın 5 günü yapılmaktadır ve günlük 4 veya 6 ders işlenmektedir. Ders süreleri 45 dakikadır.

Birebir Kurs
Bir dili öğrenmenin en etkili ve en hızlı yolu birebir eğitim almaktır. Dersin içeriği ve işleniş biçimi kişiye özel olmakta ve öğrencinin ihtiyaç ve taleplerine göre oluşturulmaktadır. Esnek kurs saatleri sayesinde başka bir dil kursuna ek olarak alınabilmektedir. Birebir kurs her seviyeden öğrenciye uygundur. Kursa katılım 18 yaşından itibaren mümkündür. Günde 2, 4 veya 6 ders işlenebilir ve ders süreleri 45 dakikadır. Haftada kaç gün ders yapılacağı ise öğrencinin isteğine bağlıdır. Birebir kursun süresi en az 1 hafta olarak seçilebilmektedir.

Sprachcaffe Frankfurt Dil Okulu kurs ve program içerikleri hakkında daha detaylı bilgilere sahip olmak için size en yakın ELT ofisine uğrayabilir, ücretsiz danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

İhtayaçlarınıza yönelik en uygun kursu seçme ve en ekonomik fiyatlarla kayıt olma konusunda ELT Yurtdışı Eğitim ailesi olarak destek olmaya hazırız.

VİDEO

Sosyal Etkinlikler

Şehir merkezine yürüyerek 10 dakikalık mesafede bulunan konumuyla Sprachcaffe Frankfurt Dil Okulu’nun çevresinde birçok kafe, restoran, bar ve alışveriş yapılabilecek mağaza bulunmaktadır. Aynı zamanda şehrin birçok yerine kolaylıkla ulaşım imkanı sunan metro istasyonuna da 2 dakikalık yürüme mesafesinde olmasıyla, farklı yerleri keşif için de imkanlar sağlamaktadır. Frankfurt Operası gibi Frankfurt’ta görülmesi gereken yerlere ve şehrin turistik yerlerine de okuldan yürüyerek ulaşmak mümkündür. Yaz aylarında düzenlenen birçok festivale katılma imkanına da sahip olmaktasınız.

Bunların yanında, okulun kendisinin de sunduğu birçok aktivite programı ve alternatifi de mevcuttur. Bunların arasında;

 • Tarihi ve turistik geziler ve şehir turu
 • Karşılama ve tanışma partileri
 • Spor aktiviteleri
 • Dans kursları
 • Sinema ve film geceleri
 • Oyun geceleri
 • Karaoke
 • Bowling
 • Mannheim, Wiesbaden, Mainz, Marburg, Rhüdesheim ve Heidelberg gibi yerlere geziler
 • Goethe’nin evine gezi
 • Elma şarabı restoranına gezi gibi aktiviteler bulunmaktadır.

Konaklama Seçenekleri

Frankfurt’ta konaklama konusunda öğrencilerine sunduğu birçok seçenek ile kolaylık sağlayan Sprachcaffe Frankfurt Dil Okulu, sunduğu seçeneklerin de okula olabildiğince yakın olmasına özen göstermektedir. Dil okulunun öğrencilerine sunduğu konaklama türleri arasında aile yanı konaklama, apart oda, stüdyo daire ve hotel veya öğrenci pansiyonu seçenekleri bulunmaktadır.

Aile Yanı Konaklama: Bu konaklama türünde aileler okul tarafından özenle seçilmekte ve denetlenmektedir. Yanında konaklayacağınız ailelerin evinin konumu ise genellikle okula yakın olmakla birlikte toplu taşıma ile en fazla 40-50 dakikalık ulaşım mesafesinde bulunmaktadır. Aile yanı konaklamasının en büyük avantajı, dersten sonra da aile bireyleri ile iletişim halinde olarak Almanca bilginizi pekiştirme ve geliştirme imkanına sahip olmanızdır. Bunun yanında, sadece dilinizi geliştirmekle kalmayıp aynı zamanda yerli bir ailenin yanında kalmanızdan dolayı öğrendiğiniz dile ait kültürü, gelenekleri ve aile yapısı gibi unsurları da öğrenme fırsatınız doğuyor. Bu konaklama türünde öğrenci, kendisine ait özel odada kalmaktadır. Banyo ve mutfak gibi ortak kullanım alanları ise aile üyeleri ile paylaşımlı kullanılmaktadır. Aile yanı konaklamasında sadece kahvaltının dahil olduğu bir seçenek olduğu gibi, kahvaltı ve akşam yemeğinin de dahil olduğu yarım pansiyon seçeneği de mevcuttur.

Apart Oda: Frankfurt’ta dil eğitimi alırken bağımsızlık duygusunu yaşamak isteyen öğrenciler için uygun bir alternatiftir. Apart daireler direkt okul binasının içinde bulunmaktadır. Tek kişilik ve iki kişilik oda seçenekleri mevcuttur. Odalar kişiye özel olsa da banyolar paylaşımlı kullanılmaktadır. Öğrencilerin kendi yemeklerini hazırlayabilecekleri ortak kullanıma açık ve tam donanımlı bir mutfak bulunmaktadır. Odalar standart oda ve daha geniş ve kaliteli olan konfor oda şeklinde seçilebilmektedir.

Stüdyo Daire: Bu konaklama türünde odalar kişiye özel tek kişilik olabileceği gibi çift kişilik paylaşımlı odalar da bulunmaktadır. Kahvaltılı, yarım pansiyon veya tam pansiyon seçenekleri mevcuttur. Ayrıca kişiye özel banyo ve mutfak da bulunmaktadır. Stüdyo dairelerde klima da dahildir.

Hotel veya Öğrenci Pansiyonu: Bu konaklama türünde dileyen öğrenciler diğer öğrenciler ile birlikte pansiyonda konaklamayı seçebilme imkanına sahipken, hotel odasında kalmayı da tercih edebilir. Pansiyon veya hotellerin konumu genellikle okula 10 dakikalık yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Odalar tek kişilik, çift kişilik veya çok yataklı olarak seçilebilmektedir. Her odada televizyon, kişiye özel dolap, telefon ve banyo bulunmaktadır. Sadece kahvaltının dahil olduğu veya tam pansiyon seçenekleri de mevcuttur.

Konaklama konusunda daha detaylı bilgilere erişebilmek;  size uygun doğru konaklama türünü seçmek için her zaman ELT danışmanlarımıza ulaşabilirsiniz. Size yardımcı olmak ve sorularınızı cevaplamaktan memnuniyet duyarız.

Frankfurt Şehri

Main Nehri’nin yanına kurulmuş olan Frankfurt, Avrupa’nın en önemli ticari ve ekonomik merkezlerinden biridir. Gelişmiş bir şehir yapısına sahip olan şehir gökdelenleriyle ünlü olsa da, birçok park ve ormanlık alanıyla aslında yeşil bir yapıya sahiptir. Yıl boyunca dünyanın farklı yerinden gelen ziyaretçilere ev sahipliği yapmanın yanı sıra, şehirde yaşayan ve çalışan oldukça fazla yabancı nüfusuyla çok kültürlü bir yapıya sahiptir. Avrupa’nın en önemli finans kuruluşlarını da bünyesinde barındıran Frankfurt, kültür ve eğlence açısından da çok zengindir. Özellikle yaz aylarında bu şehirde düzenlenen festivallerle ziyaretçilerini kendine hayran bırakmaktadır.

Dünyanın en ünlü kuruluşlarına ve büyük sanayilerine ev sahipliği yapmasıyla da gözde bir şehir olma konumunu korumaktadır. Böylesine avantajlara sahip Frankfurt’un, sadece Almanya’nın değil, aynı zamanda Avrupa’nın da en ileri ve gelişmiş şehirlerinin başında geldiğini söylemek pek yanlış olmaz. Bu özelliği sayesinde her yıl kaliteli bir eğitim almak için dünyanın dört bir yanından öğrenciyi bir araya getiren bu şehirde eğitim almanın, bireylere gelecekte birçok kapıyı açacağı ve ayrıcalık sağlayacağı aşikardır.

Ücretsiz Bilgi Al

Hangi ülkeler hakkında bilgi almak istiyorsunuz?

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA