GENEL BİLGİLER

1970’te kurulan DID Dil Okulu, Almanya’nın en eski dil okullarından biridir. Eskiye dayanan kuruluşunun sağladığı köklü ve sağlam temelleri sayesinde bu okul, Frankfurt’ta en çok tercih edilen dil okullarının başında gelmektedir. İsminde kısaltma olarak kullandığı DID’nin açılımı ‘’Deutsch in Deutschland’’tır ve ‘’Almanya’da Almanca öğrenmek’’ anlamına gelmektedir. DID Dil Okulu’nun eğitim temellerini bu felsefeye dayandırırken, etkili bir şekilde Almanca öğrenmek için en verimli ve en hızlı yolun, bu dili ana vatanında öğrenmek olduğunu da vurgulamaktadır. 

Frankfurt’ta dil eğitimi almak isteyen öğrenciler, DID Deutsch Institut sayesinde sadece yeni bir dil değil, aynı zamanda bu dili konuşan toplumun kültürünü de öğrenme fırsatına sahip olmaktalar. Oldukça eski kuruluşu sayesinde bu dil okulunun, öğrencilerin refahı ve eğitimi açısından tecrübeli olduklarını söylemek mümkündür. Yani kısacası, DID Frankfurt Dil Okulu’nu tercih eden öğrencileri, okulun alanında uzman eğitim kadrosu tarafından sunulan üst düzey bir dil eğitimi beklemektedir.

EAQUALS’ın da bir üyesi olan bu dil okulu; Süper Star Alman Okulu ödülü, Uluslararası Eğitimde Kadın’ın Yeri ödülü, En İyi Alman Okul ödülü ve En Popüler Dil Okulu ödüllerini kazanarak, uluslararası ününü ve eğitim kalitesini kanıtlamayı başarmıştır.

 

FİYAT TABLOSU

Frankfurt’ta bulunan dil okullarının arasından verdiği eğitim hizmeti ve nitelikli kadrosuyla ön plana çıkan DID Frankfurt Dil Okulu, bazı dönemlerde program ve kurs ücretlerinde sunduğu kampanya ve indirimlerle de öğrencilerin tercihi olmaktadır. Bu okulun fiyat konusunda sağladığı diğer bir avantajı ise yerleştirme sınavı, öğrenme materyalleri ve sertifikalar, sosyal aktiviteler, kurslar ve yerel ulaşım kart ücretlerinin de dil eğitimi paket fiyatlarına dahil olmasıdır.

SUNULAN PROGRAMLAR

DID Frankfurt Dil Okulu’nun öğrencileri, okulun kadrosunda bulunan alanında en nitelikli eğitmenleriyle, aydınlık ve ferah sınıflarda, modern eğitim malzemeleriyle en hızlı ve en verimli şekilde Almanca eğitimi alma imkanına sahip olmaktadır. Farklı ihtiyaçlara sahip öğrencileri için her birine uygun olabilecek çok çeşitli program ve kurs seçenekleri sunan dil okulu, kaliteli ve bunun da ötesinde başarılı bir dil eğitimi verebilmek adına her şeyi düşünmüştür. Bu açıdan DID Frankfurt Dil Okulu’nun öğrencilerine sunduğu program ve kursları şu şekilde listelenebilir:

Standart Kurs

Bu kursa katılım 17 yaşından itibaren mümkündür. Standart kurs; okuma, yazma, dinleme ve konuşma gibi temel becerileri geliştirmeye odaklanan bir kurstur. Gramer ve dil bilgisi öğretim materyalleri sayesinde pekiştirilir. Dilin; günlük, mesleki ve akademik alanlarda kullanılabilir seviyeye gelmesi amaçlanır. Dersler akademik ve hedeflere yönelik olarak hazırlanıp oluşturulmaktadır. Sınıflar 12-15 kişilik gruplardan oluşmaktadır. Her seviyeden öğrenciye uygun olan ve tüm basamaklar mevcut olan bu kursta ders süresi 45 dakikayı kapsayan, haftalık 20 ders işlenir. Kurs süresi 1-48 hafta arası seçilebilmektedir. Kursun ücretine başlangıçta yapılan seviye tespit sınavı, kurs sonu verilen sertifika, ücretsiz WiFi hizmeti, kişisel değerlendirme görüşmesi ve gezi ve aktiviteler dahildir.

Yoğun Kurs

Yoğun kursa katılım 17 yaşından itibaren mümkündür. Bu kurs standart kursun içeriğini de kapsamaktadır ve hızlı Almanca öğrenmek için en ideal kurstur. İletişim becerilerini geliştirmek üzerine odaklanan yoğun kursta, katılımcılar güncel konular üzerinden tartışır ve derse aktif katılım sağlar. Tüm basamaklar bulunmaktadır ve her seviyeye uygundur. Haftalık 24 dersten oluşur ve ders süresi 45 dakikadır. Dersler 10-15 kişilik gruplarla işlenir. Kurs süresi 1-48 hafta arası seçilebilmektedir. Kursun ücretine başlangıçta yapılan seviye tespit sınavı, kurs sonu verilen sertifika, ücretsiz WiFi hizmeti, kişisel değerlendirme görüşmesi ve gezi ve aktiviteler dahildir.

Premium Kurs

Özellikle belli hedefleri olan öğrenciler için uygun bir kurs seçeneğidir. Premium kurs, yoğunlaştırılmış kursun geniş versiyonudur. Bu kursun ders içeriği öğrencilerin isteklerine göre oluşturulur. Öğrenciler 4-5 kişilik küçük gruplarla öğrenim görürler ve bu sayede kendi fikir ve tercihlerini daha rahat dile getirip, zayıf yanlarını daha iyi geliştirme imkanına sahip olurlar. Kursa katılım 17 yaşından itibaren mümkündür ve her seviyeden öğrenciye uygundur. Ders süresi 45 dakikadır ve haftada 28 ders işlenir. Kursun süresi 1-48 hafta arası seçilebilir. Başlangıçta yapılan seviye tespit sınavı, kurs sonu verilen sertifika, ücretsiz WiFi hizmeti, kişisel değerlendirme görüşmesi ve gezi ve aktiviteler kurs ücretine dahildir.

TestDaF Hazırlık Kursu

Bu kurs özel olarak sınava hazırlanmaya odaklıdır. Öğrencilere sınav formatı ve sınava yönelik stratejiler öğretilir. DID Frankfurt Dil Okulu aynı zamanda bir sınav merkezidir ve bu yüzden eğitim sonrasında sınava kendi okulunuzda girebilme imkanına sahip olursunuz. Kursa katılım 17 yaşından itibaren mümkündür. Dersler 10-15 kişilik gruplarla işlenmektedir. Kurs her yıl 6 farklı zamanda başlamaktadır ve kurs süresi 4 haftayı kapsamaktadır. Haftalık 20 ders işlenir ve ders süreleri 45 dakikadır. Bu kursa katılım için B2-C2 arasında bir seviyede olmak gereklidir.

TELC Hazırlık Kursu

TELC sınavına özel, yoğun hazırlık kursudur. Alıştırmalar yardımıyla sınav formatı öğretilir. Sınıflar 10-15 kişilik gruplardan oluşur. Bu kursa katılım 17 yaşından itibaren mümkündür. Kurs her ay başlamaktadır ve süresi 4 haftadır. Haftada 5 ders işlenmektedir ve ders süreleri 45 dakikadır. Kurs, Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri 13:00-13:30 arasında yapılmaktadır. Kursa katılım için B1-C2 arasında bir seviyede olmak gereklidir.

Goethe B2 + C1 Sınav Hazırlık Kursu

Goethe Enstitüsü tarafından verilen B2 ve C1 sertifikasına yönelik bir hazırlık kursudur. Bu kursta sınav formatı öğretilir ve öğretmenlerle her sınav aşamasını prova yapma imkanı sunulur. Hazırlık kursları standart veya yoğunlaştırılmış kurslarla beraber verilmektedir. Kursa katılım 17 yaşından itibaren mümkündür. Sınıflar 10-15 kişilik gruplardan oluşur. Kurs her ay başlamaktadır ve 3 hafta sürmektedir. Haftalık 6 ders işlenir ve ders süreleri 45 dakikadır. Sınava hazırlık kursları Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri 13:00-14:30 arasında yapılmaktadır. Bu kursa katılım için B2-C2 arasında bir seviyede olmak gereklidir.

Almanya’da Üniversite için Hazırlık Kursu

Almanya’da bir üniversitede eğitim görmek isteyen öğrencilere yardımcı olmak için tasarlanmış bir hazırlık kursudur. Yoğun bir dil eğitimi verilmektedir. Kursa katılım 17 yaşından itibaren mümkündür. Dersler 10-15 kişilik gruplarla işlenmektedir. Haftada 20, 24 veya 28 ders işlenmektedir ve ders süreleri 45 dakikadır. Kurs süresi 1-48 hafta arası seçilebilmektedir. Bu kursa katılım için her seviye uygundur, tüm basamaklar mevcuttur.

Bunların dışında DID Frankfurt Dil Okulu; Mesleki Almanca Kursu, Gençler için Almanca Kursu, Yaz Kursları ve Almanca Staj, Üniversite Yaz Kursları ve 4X-Program gibi diğer çeşitli kursları sunmaktadır. Daha detaylı bilgiler için size yardımcı olmaktan memnuniyet duyan ELT danışmanlarımıza ulaşabilirsiniz.

SOSYAL AKTİVİTELER

DID Frankfurt Dil okulu, öğrencilerine birçok faaliyet ve aktivite programı sunmaktadır. Almanya’nın beşinci büyük şehri olan Frankfurt’u keşfedebilmeniz için farklı organizasyonlar düzenleyen okul, burada eğitim alırken sıkılmanıza fırsat tanımamaktadır. Ücretsiz şehir turları, değişik etkinlikler ve hatta günübirlik şehir gezileri sunulan aktivitelerden sadece bazılarıdır. DID Frankfurt Dil Okulu’nun faaliyet programlarından bazılarını şu şekilde listeleyebiliriz;

  • Yüzyılda matbaayı icat eden Johannes Gutenberg tanıtım gezisi
  • Richard Wagner ve Elvis Presley gibi ünlülerin şans oyunu oynadığı Wiesbaden Kasino’suna gezi
  • Johann Wolfgang Goethe’nin doğduğu ve ailesiyle beraber yaşadığı ev turu
  • Avrupa’nın en yüksek iş merkezi olan 200 metrelik Ticaret Bankası (Commerzbank) kulesine çıkmak
  • Hafta sonları Würzburg, Rhine Vadisi veya Heidelberg gibi yerlere düzenlenen geziler

KONAKLAMA

Frankfurt gibi büyük ve merkezi bir şehirde konaklama yeri bulma konusunda çekincelere sahip öğrencilerin hiç endişe duymasına gerek yoktur. Öğrencilerine bu konuda da kolaylık sağlayan DID Frankfurt Dil Okulu’nun sunduğu birçok konaklama seçeneği mevcuttur. Bu seçenekler arasında aile yanı konaklama, gençlik otelleri ve öğrenci rezidansları sıralanabilir.

Aile Yanı Konaklama

Bu konaklama türünde öğrencilerin yanında kalacağı aileler DID Dil Okulu tarafından özenle seçilmekte ve denetlenmektedir. Dil okulu, öğrencilerin taleplerine uygun ideal aileyi bulma konusunda da yardımcı olmaktadır. Yanında kalınacak aileler geleneksel çocuklu ailelerden olabildiği gibi öğrenciler, çocuksuz aileler ve yaşlı çiftlerin yanında konaklamayı da seçilebilir. Aile yanı konaklamanın en çok öne çıkan avantajı, öğrencilerin derslerden sonra yanlarında kaldıkları aile ile iletişim kurarak öğrendikleri dili pekiştirme imkanına sahip olmalarıdır. Bu konaklama türünde iki tür oda seçeneği mevcuttur. Dileyen öğrenciler, kendilerinden farklı bir ülkeden gelen ve farklı bir ana dile sahip başka bir öğrenciyle bir oda paylaşabileceği gibi, tek kişilik özel odada da kalabilmektedir. Banyo ve mutfak ise aile üyeleriyle ortak kullanılır.

Youth Otel

Bu konaklama türünün seçimi için 18 yaşının doldurulmuş olması gereklidir. Frankfurt’ta kendi evinde gibi yaşamak isteyen ve bağımsızlık duygusunu seven öğrenciler için ideal bir alternatiftir. Ayrıca bu seçenekte gençlik otelinde kalan diğer öğrenciler ile tanışma ve sosyalleşme imkanına da sahip olunmaktadır. Gençlik Oteli konaklama seçeneğinde, odalar tek kişilik ve çift kişilik olarak seçilebilmektedir. Odalara özel banyo ve duş bulunmaktadır. Yatak çarşafı ve havlu gibi eşyalar dahildir. Ortak kullanıma sunulan bir mutfak bulunmaktadır. Dileyen öğrenciler bu mutfakta yemeklerini kendileri pişirebilir. Kahvaltı hizmeti bu konaklama türünde dahildir. Ayrıca binada ücretsiz televizyon ve kablosuz internet erişim hizmeti de bulunmaktadır. Lobide ise öğrencilerin kullanımına sunulan bilgisayar odası mevcuttur.

Öğrenci Rezidansı

DID Frankfurt Dil Okulu’nun, öğrencilerine özel tuttuğu daireleri bulundurmaktadır. Bu daireler Frankfurt’un öğrenci bölgesinde bulunmaktadır ve ana metro tren hattına sadece birkaç dakikalık yürüme mesafesindedir. Buna ek olarak, yakınında bir alışveriş merkezi de bulunmaktadır. Bu daireler tek odalıdır ve genellikle 20 metrekare büyüklüğündedir. Dairelerde ücretsiz kablosuz internet erişimi mevcuttur. Ayrıca tam donanımlı olan bu dairelerde havlu, çarşaf ve mutfak gereçleri gibi malzemeler de dahildir. Banyo ve içerisinde buzdolabı ve mikrodalga da olan mutfak bulunmaktadır. İsteğe göre, ufak bir ek ücret karşılığında, çamaşır ve kurutma makinesi de bulunan çamaşır odası hizmeti sunulmaktadır.

FRANKFURT ŞEHRİ

Almanya’nın ve hatta Avrupa’nın ekonomi ve ticaret merkezi olan Frankfurt şehri, yüzlerce bankaya, büyük firmalara ve önde gelen sanayilere ev sahipliği yapmaktadır. Gökdelenleriyle ünlü olan bu şehrin her yeri parlak ve ışıklarla doludur. Pek çok tiyatro, müze, galeri, bar, kafe ve restorana sahip Frankfurt, dinamizmini burada yaşayan vatandaşlarından, eğitim için her yıl gelen binlerce öğrencisinden ve dünyanın en büyük fuarlara ev sahipliği yapmasından dolayı buraya gelen ziyaretçilerden oluşturmaktadır.

Almanya’nın bazı diğer şehirlerine göre nüfus bakımından küçük olsa da, diğerlerine oranla çok daha uluslararası ve kozmopolit bir yapıya sahiptir. Bunun yanı sıra, Frankfurt nüfusunun %25’inden fazlası da yabancılardan oluşmaktadır. Çok kültürlü yapısıyla dünyanın her yerinden gelen çeşitli insanlarla tanışma ve sosyalleşme konusunda sınırsız imkanlar tanımaktadır. En dinamik zamanını yazın yaşayan Frankfurt’un en gözde etkinliği olan ve farklı etnik kökenlerden gelen insanların sokaklarda müzik eşliğinde dans ettiği ve gösteri yaptığı Parade der Kulturen’a (Kültür Gösterisi) tanık olma ayrıcalığını da yaşayacaksınız.

ULUSLARARASI ÖĞRENCİ ORANI

DID Dil Okulu, 1970’teki kuruluşundan bu yana her yıl dünyanın her yerinden binlerce öğrenci ağırlamaktadır. Yıllık yaklaşık 5 bin öğrenciye başarılı bir Almanca eğitimi veren bu okul, uluslararası boyutta adını duyurmayı başarmıştır. Farklı kültürlerden öğrencilerle sosyalleşme imkanı sunan okulun uluslararası öğrenci oranına bakıldığında mükemmel bir karışım olduğunu görebiliriz, aşağıdaki tablodan DID Frankfurt dil okulunun uluslararası öğrenci dağılımını inceleyebilirsiniz.

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA

feltom
Felca
EnglishUK
British Council
ialc
UED
Quality English
icef