BWS Germanlingua

BWS Germanlingua

BWS Germanlingua Dil Okulu

BWS Germanlingua, Almanya’da 3 şehirde (Münih, Berlin ve Köln(Cologne) kampüsü bulunan bir dil kursudur. 1984’te eğitime başlayan BWS Germanlingua, Avrupa Ortak Diller Referans Çerçevesi’ne (Common European Framework of Reference for Languages – CEFR) göre eğitim vermeye başlamıştır. Kurulduğu günden beri binlerce öğrenciye eğitim vermiş ve bu öğrencilerden birçoğu buradaki eğitimi beğenerek ikinci ya da üçüncü kez burada eğitim almaya gelmiştir.

BWS Germanlingua’nın kampüsleri Münih, Berlin ve Köln’nün merkezlerinde bulunmaktadır. Yüksek nitelikli öğretmenleri, sıcak atmosferi ve modern öğretim tesisleri sayesinde Almanca dil kursları arasında uluslararası ün kazanmıştır. Hem öğretmenleri hem de çalışanları her zaman önerilere açıktır. Kampüs içerisinde bir öğrenci kütüphanesi ve ücretsi Wi-Fi hizmeti bulunmaktadır. Tam donanımlı yemek salonu ile hem öğrencilere hem de öğretmenlere hizmet vermektedir. Akşamları ve hafta sonları müfredat dışı faaliyetler de planlanabilmekte ve arkadaşlıkların pekişmesi sağlanabilmektedir.

BWS Germanlingua, dünyadaki farklı dil topluluklarında iletişimi güçlendirmek amacıyla, her yabancı katılımcının değerlerine saygılı olarak hoş bir ortamda kaliteli Almanca dil kursları sunmayı taahhüt etmektedir. Almanya’da dil eğitimi almayı düşünenlerin mutlaka değerlendirmesi gereken bir dil okuludur. Hem öğretmenleri hem de çalışanları, ders saatlerinin ötesinde öğrencilere yardımcı olmak, tavsiyelerde bulunmaktan mutluluk duymakta ve Almanya’yı evlerinden uzakta bir ev olarak hissetmeleri için ellerinden geleni yapmaktadır.

Almanya’da dil okuluna gitmeyi düşünenler için ELT; başvuru, kayıt, konaklama ve buna benzer temel konularda öğrencilere destek olmaktadır. BWS Germanlingua bünyesinde yer alan program ve kurslardan sizin için en uygun olanını ELT aracılığıyla belirleyebilirsiniz. Uzun yıllardır yurtdışı eğitiminde verdiği kaliteli hizmet ile yurt dışında dil kursu denilince akla ilk gelen kurumlardan biri olan ELT, kariyeriniz için önemli kararları verirken her zaman sizin yanınızda olmaktan memnuniyet duymaktadır.

Münih Şehri

BWS Germanlingua Münih Kampüsü, şehrin tam kalbinde, Hackenstraβe Caddesi’nde; Kafeler, Restoranlar ve Alışveriş Merkezleri’ne yakın bir yerdedir. Şehir merkezindeki otobüs hatlarına ve tramvay istasyonlarına oldukça yakındır. Münih Kampüsü, hem fantastik bir eğitim yeri hem de hareketli şehri keşfetmek için ideal bir başlangıç noktasıdır.

Münih, Almanya’nın yüzölçümü bakımından en büyük eyaleti olan Bavyera’nın başkentidir. Alp dağlarının eteklerinde bulunan bu şehir, Oktoberfest (Ekim Festivali) isimli festivali ile ünlüdür. Buradaki gezi turları genellikle etkileyici belediye binası ile şehir merkezi’nde bulunan Marienplatz’dan (BWS Germanlingua’ya mesafesi üç dakika) başlar ve ziyaretçilere birçok barok kilise, 19. yüzyıldan kalma neoklasik binalar ile Schloss Nymphenburg Kalesi’ni gösterir. Çevresindeki göller, Olympia Park ve Englischer Garten Parkı Münih şehrinin görülmeye değer birçok yerinden sadece birkaçıdır. Kışın şehri kar kaplar ve insanlar kayak yapmaya Olympia Park’a gelir. Ünlü Allianz Arena futbol stadyumu da bu şehirde bulunmaktadır. Bahçeleri, parkları ve canlı sosyal ortamı ile Münih; gezginlere eşsiz bir deneyim ve öğrencilere Almanya’da dil okuluna gitmek için mükemmel bir zemin sunar.

Berlin Şehri

BWS Germanlingua Berlin Kampüs binası; kafeler, restoranlar, parklar ve alışveriş merkezlerinin yakınında yer almaktadır. Berlin; Almanca öğrenme ve konuşma için güzel bir şehir olmanın yanında; kültür, sanat, müzik ve eğlence açısından merkezi bir yerdir. Tarihi dokusu ve keşfedilmeyi bekleyen sokaklarının yanı sıra 4 milyona yakın nüfusu ile Berlin Almanya’nın hem başkenti hem de en büyük şehridir. Çok kültürlü yapısı, sayısız müzesi ve sanat galerisi ile her yıl binlerce turistin gözde mekânlarından biridir. Alman şehir planlamacılığının mükemmel bir örneği olarak Berlin, hem düzenlidir hem de rahat ulaşım imkânlarına sahiptir.

Berlin sadece Almanya’nın başkenti değil, aynı zamanda New York ve Londra ile karşılaştırılabilecek seviyede uluslararası atmosferin bulunduğu bir şehir ve bir kültür merkezidir. Son yıllarda dünyanın dört bir yanından insan (sanatçılar, politikacılar, film yapımcıları vb.) Berlin’de yaşamaya ve çalışmaya başlamıştır. Her yıl “Kültürlerin Karnavalı” (Carneval of Cultures) gibi çok sayıda festival ve geçit töreni bu kentte yapılmakta ve sokaklar insanlarla dolmaktadır. Kreuzberg’de lezzetli yemekler ile güzel bir Türk pazarı bulunmakta ve Potsdamer Platz’da her yıl uluslararası film festivali düzenlenmektedir. Şehirde bir tur yaparak son yıllarda inşa edilen çeşitli çağdaş mimari projelerini görebilir, Mecklenburg göllerinde kano yapabilir veya güzel Potsdam kalelerini ziyaret edebilirsiniz.

Köln (Cologne) Şehri

Köln, Almanya’nın dördüncü, Kuzey Ren-Vestfalya eyaletinin ise en büyük şehridir. 1 milyondan fazla nüfusa sahip olan kozmopolit bir şehirdir. BWS Germanlingua Köln kampüsü şehir merkezinde, otobüs hattına, trene ve tramvaya yakın mesafede yer alan modern bir merkezdir. Köln, Almanya’nın büyük şehirlerinin en eskisidir. Sadece 2000 yıllık eski tarihi ile değil aynı zamanda kültürel ve mimari mirası ile de ünlüdür. Ren Nehri’nin her iki tarafında bulunan tarihi şehir merkezinde birçok restoran ve gezilecek yer bulunmaktadır.

Tanınmış üniversitelerin merkezi, TV yapım şirketleri ve ticaret fuarları ile Köln, modern, canlı ve kozmopolit bir şehirdir. Çok sayıda bitpazarı, flarmoni orkestrası ve güneşli günlerde dinlenebileceğiniz çeşitli parkları görülmeye değerdir. Hohenzollernbrücke köprüsündeki aşk kilitleri ve geleneksel Alman Parfümü “Eau de Cologne”nin üretildiği 4711 Evi gezilecek yerler arasındadır.

BWS Germanlingua Programlar/ Kurs İçerikleri

BWS Germanlingua’in kursları genel olarak 5 ana guruba bölünmüştür. Haftada 20 veya 25 ders arasında seçim yapılabilmektedir. Bir ders 45 dakika sürmektedir. Bir sınıfta en fazla 12 öğrenci bulunmaktadır. Aşağıda belirtilen 5 ana grubun yanı sıra ek ders alabilirsiniz. Bu 5 ana gurup aşağıda sunulmuştur.

  • Standart Kurs; Konuşma, Dinleme, Okuma ve Yazma becerilerinizi geliştirmek için tasarlanmış Almanca kursudur. Pazartesi’den Cuma’ya saat 0930-1300 arasında (Bazı sezonlarda saat 1430-1800 arasında) dersler verilmektedir. Haftada 20 ders verilmektedir. Ücretler ders alacağınız hafta sayısına göre değişmektedir. 1, 2, 3, 4, 6, 8, 12, 16, 24 ve 48 hafta ders alma imkânları ve ders alacağınız hafta sayısı ile ders alacağınız şehre göre 230 Euro ile 6420 Euro arasında değişen fiyat seçenekleri bulunmaktadır.
  • Yoğun Almanca Kursu; Standart kursta sağlanan becerilere ek olarak iletişime özellikle odaklanılan bir kurs programıdır. Pazartesi’den Cuma’ya saat 0930-1400 arasında (Bazı sezonlarda saat 1315-1800 arasında) dersler verilmektedir. Haftada 25 ders verilmektedir. Ücretler ders alacağınız hafta sayısına göre değişmektedir. 1, 2, 3, 4, 6, 8, 12, 16, 24 ve 48 hafta ders alma imkânları ve ders alacağınız hafta sayısı ile ders alacağınız şehre göre 280 Euro ile 7540 Euro arasında değişen fiyat seçenekleri bulunmaktadır.
  • Küçük Gurup Kursu; çok yoğun bir temelde çok küçük bir gurupla ders almak isteyenlerin ihtiyaçlarını karşılamak için özel olarak geliştirilmiş bir kurstur. Guruplarda maksimum kişi sayısı 6’dır. Sadece Ekim ayından Haziran ayına kadar verilmekte, Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarında bu kurs verilmemektedir. Pazartesi’den Cuma’ya saat 0930-1300 arasında dersler verilmektedir. Haftada 20 ders verilmektedir. Ücretler ders alacağınız hafta sayısına göre değişmektedir. 1, 2, 3  ve 3+ hafta ders alma imkânları ve ders alacağınız hafta sayısı ile ders alacağınız şehre göre 460 Euro ile 1360 Euro arasında değişen fiyat seçenekleri bulunmaktadır. Üçüncü haftaya ek olarak aldığınız her haftalık ders için 320 Euro ila 400 Euro arasında değişen bir ücret ödersiniz.
  • Birleşik Almanca Kursu; Bu kursta hem Standart Kurs’a katılırsınız hem de Standart Kursa ek olarak 45 dakikalık 5 veya 10 tane bire bir özel ders alırsınız. Bu özel dersler sayesinde yoğun olarak Almanca pratiği yapabilir ve öğretmeninizin sizin kişisel ihtiyaçlarınıza odaklanmasını sağlayabilirsiniz. Haftada 5 tane bire bir ders fiyatı ders alacağınız şehir ve hafta sayısına göre 545 ila 2210 Euro arasında değişmektedir. 3 haftadan daha uzun süre bire bir ders isterseniz istediğiniz her hafta için bu fiyata 450 ila 700 Euro arasında bir fiyat eklenmektedir.
  • Bireysel Öğrenim; Mümkün olan en yüksek başarının sağlandığı ve en yoğun öğrenmenin gerçekleştiği kurstur. Bu kursta dersler, kişinin ihtiyaçlarına göre (mesleki amaçlar, minimum sürede maksimum ilerleme gibi) özel olarak hazırlanabilmektedir. Haftada alacağınız ders sayısına göre fiyatlar değişmektedir. Haftalık 10, 20, 25 veya tek ders gibi seçenekleri vardır. Tek ders fiyatı 55 Euro’dur. Diğer sayılardaki derslerin fiyatı 520 ila 1250 Euro arasında değişmektedir.

BWS Germanlingua Uluslararası Öğrenci Oranı

1984’ten bugüne eğitim camiasında bulunan BWS Germanlingua’nın sınıflarında dünyanın her yerinden gelen öğrenciler Almanca öğrenmek için buluşmaktadır. Sahip olduğu üç şube ve adeta Avrupa’nın kalbi sayılabilecek bir yerde bulunması dolayısıyla uluslararası öğrencilerin de severek tercih edebileceği bir dil okuludur. BWS Germanlingua’da eğitim görerek birçok ulustan arkadaş edinebilir ve Almanya’yı gezme fırsatı yakalayabilirsiniz.

BWS Germanlingua’dan alınan bilgiye göre okula 50’den fazla ülkeden öğrenci kayıt olmaktadır. Bu okulu tercih eden uluslararası öğrenciler genellikle; İsviçre, İspanya, İtalya, Fransa, Büyük Britanya, Danimarka, Polonya, ABD, Çekya, Rusya, Japonya, Kanada, İrlanda, Brezilya, Arnavutluk, Güney Kore, Hollanda, İsveç, Çin, Romanya, Türkiye ve Meksika gibi ülkelerden gelmektedir. Okuldaki uluslararası öğrenci sayısı her kayıt döneminde değişmektedir.

BWS Germanlingua Konaklama

Almanya’da dil okulu ücretlerine yönelik araştırma yaparken üstünde duracağımız  konulardan biri de konaklama imkânları ve ücretleridir. BWS Germanlingua’da eğitim görenler için genel olarak 3 çeşit konaklama imkânı sunulmaktadır. Bunlar;

  • Paylaşımlı apartman daireleri; Tek kişilik ve iki kişilik odaları ile ortak mutfak ve banyoları bulunan dairelerdir. Apartman dairelerinde ortak çamaşır ve bulaşık makinesi ile Wi-Fi/WLAN internet bağlantısı da bulunmaktadır. Bu dairelerde kalabilmek için minimum 20 yaşında olma zorunluluğu vardır. 6 gece 7 gün (yani yaklaşık 1 hafta) için konaklama fiyatı en düşük ücreti olan iki kişilik bir oda için 200 Euro’dan başlamaktadır. Temmuz – Ağustos aylarında fiyatlar artabilmektedir.
  • Stüdyo apartman daireleri; Kendi mutfağı ve banyosu bulunan tek kişilik dairelerdir. Ancak isterseniz gerekli ücreti ödemek koşuluyla 2 kişi de kalabilirsiniz. 6 gece 7 gün (yani yaklaşık 1 hafta) için konaklama fiyatı 290 Euro’dan başlamaktadır. İkinci kişi için 100 Euro ekstra ücret alınmaktadır. Bu dairelerde kalabilmek için en az 18 yaşında olmanız gerekmektedir. Temmuz – Ağustos aylarında fiyatlar artabilmektedir.
  • Aile yanı konaklama; BWS Germanlingua tarafından sizin ihtiyaçlarınıza göre belirlenen bir ailenin yanında kalabileceğiniz konaklama imkanıdır. 6 gece 7 gün (yani yaklaşık 1 hafta) için konaklama fiyatı en düşük ücreti olan iki kişilik bir oda için 200 Euro’dan başlamaktadır. Bu ücrete kahvaltı dahildir. Temmuz – Ağustos aylarında fiyatlar artabilmektedir.
feltom
Felca
EnglishUK
British Council
ialc
UED
Quality English
icef