GLS Berlin Dil Okulu

1983 yılında, 16 bin metrekarelik bir alana kurulan GLS Berlin Dil Okulu, bünyesinde barındırdığı iki büyük otel ve 50 dairesiyle Almanya’nın en büyük dil okuludur. Öğrencilerine eşsiz kampüs olanakları sağlayan, Avrupa’nın en kaliteli dil okullarının başında gelmektedir. GLS Berlin Dil Okulu, her yıl Londra’da düzenlenen Study Travel dergisi tarafından organize edilen dünyanın en iyi dil okulu seçimi için verilen Star Awards ödülünü beş kez kazanarak başarısını kanıtlamıştır. Ayrıca, 2019 yılında en iyi 10 dil okulu arasına girmeyi başaran tek Alman dil okulu olmuştur. Bu ödüller, okulun uluslararası alanda kabul görmüş kalitesini ve başarılarını vurgulamaktadır.

Her yıl 60’tan fazla ülkeden, beş binden fazla öğrenciye üst düzey bir eğitim vermektedir. GLS Berlin Dil Okulu aynı anda 600 öğrenciye hizmet verme kapasitesine sahiptir. Eğitmenlerinin hepsi alanlarında derece sahibi kişilerdir ve özenle seçilmektedir. Sadece dünyanın her yerinden öğrenciyi ağırlamakla kalmayan bu uluslararası okul, aynı zamanda Rolls Royce, Fendi ve Uluslararası Af Örgütü gibi dünyaca ünlü kurum ve şirketler için de Almanca eğitimi düzenlemektedir. International House World Organization’un da bir üyesi olan GLS’de Almanca eğitimi almak, geleceğinize yön vermek açısından başarılı bir adım ve ayrıcalıktır.

GLS BERLIN DİL OKULU FİYATLARI

GLS Berlin Dil Okulu, sunduğu üst düzey eğitimi, uluslararası kabul görmüş kalitesi, eğitim hizmetleri ve kampüs olanakları göz önüne alındığında, fiyatları oldukça avantajlıdır. GLS Berlin, dünyanın dört bir yanından gelen uluslararası öğrencilere kapılarını açarken, belirli dönemlerde özel kampanyalar ve tekliflerle öğrencilere ek avantajlar sunmaktadır. Güncel kampanyalar hakkında danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

SUNULAN PROGRAMLAR

Berlin’de dil eğitimi almak denince GLS Dil Okulu’nun, Almanya’nın en büyük dil okulu olması ve alanında uzman eğitmenleri bünyesinde barındırıp, kalitesini kanıtlaması açısından diğer okullara göre ön plana çıktığını söylemek pek yanlış olmayacaktır. Kuruluşundan bu yana öğrencileri için hem eşsiz bir eğitim alanı sunan hem de öğrencilerinin ihtiyaç ve taleplerine uygun programlar hazırlayan köklü bir okul olmasının yanında TestDaF gibi önemli bir sınavın da test merkezidir. Bu bağlamda GLS Dil Okulu’nun öğrencilerine sunduğu programları şu şekilde listelemek mümkündür:

Yoğun Almanca Kursları
Bu kurslar standart, standart 30 +, yarı yoğun, yoğun ve hızlandırılmış olmak üzere seçeneklere ayrılır. Tüm kurslar ders sonrası ve hafta sonu etkinlikleri ile tamamlanmaktadır. Ders malzemeleri ücrete dahildir.

Standart Almanca Kursu
Bu kurs tüm seviyelere uygundur. Tüm basamaklar mevcuttur. Haftalık 20 dersi kapsar. Ders süresi 45 dakikadır. Dersler 6-12 kişilik gruplarla yapılmaktadır. Bu kursun süresi en az 1 hafta olmaktadır.

Standart 30 + Kursu
Bu kurs sadece yaz döneminde açılmaktadır. 30 yaşında veya üstünde olan öğrenciler için tasarlanmıştır. Haftalık 20 ders işlenir ve ders süreleri 45 dakikadır. Dersler 6-12 kişilik gruplarla işlenmektedir. Kursun süresi öğrenciye bağlıdır.

Yarı Yoğun Kurs
Bu kurs yeni başlayanlar hariç her seviyeye uygundur. Haftada 25 ders işlenir. Haftada 2 gün öğleden sonra ekstradan iki ders yapılır. Dersler 6-12 kişilik gruplarla işlenir. Kursun süresi öğrencinin tercihine bağlıdır.

Yoğun Kurs
Bu kurs 4-8 kişilik gruplarla işlenmektedir. Haftalık 30 dersi kapsamaktadır. Yeni başlayanlar dışındaki her seviyeye uygundur. Kurs süresi öğrencinin isteğine bağlıdır.

Hızlandırılmış Kurs
Hızlandırılmış kursa her seviyeden öğrenci katılabilir. Başlangıçtan ileri seviyeye kadar tüm basamaklar mevcuttur. Haftalık 30 ders işlenir, buna ek olarak da 10 ders birebir yani kişiye özel ders işlenir. Kursun süresi öğrenciye bağlıdır.

Her Meslek İçin Almanca
Bu kurs iş hayatında Almanca bilgisine ihtiyaç duyanlar ve bilgisini geliştirmek isteyenler için uygundur. Kursta belirli bir mesleğe odaklanılmamıştır, her meslek grubunda kullanılabilecek terimler ele alınmaktadır. 

Bireysel Ders: Haftalık 20, 30 veya 40 ders işlenir. Ders süresi 45 dakikadır. Kurs süresi öğrenciye bağlıdır.
Grup + Bireysel Ders: Haftalık 30 veya 40 ders saati işlenir. Bunlardan 20 ders saati en fazla 12 kişilik gruplarla yapılırken, 10 veya 20 ders saati bireysel yapılır. Grup dersleri Genel Almancayı kapsarken, bireysel dersler Mesleki Almancayı kapsar.

Hukukçular İçin Almanca
Bu kursta hukuki terimleri Almanca anlama, okuma ve kullanma öğretilir. İsteğe göre Alman hukukçular ile de görüşme düzenlenmektedir. Dersler iki tiptedir:

Bireysel Ders: Haftalık 20, 30 veya 40 ders işlenir. Ders süresi 45 dakikadır. Kurs süresi öğrenciye bağlıdır.
Grup + Bireysel Ders: Haftalık 30 veya 40 ders saati işlenir. Bunlardan 20 ders saati en fazla 12 kişilik gruplarla yapılırken, 10 veya 20 ders saati bireysel yapılır. Grup dersleri Genel Almancayı kapsarken, bireysel dersler Mesleki Almancayı kapsar.

Öğretmenler İçin Almanca
Almancadaki en yeni konularla şekillenen bu dersler sayesinde güncel öğrenim tarzları öğrenilmektedir. İsteğe göre Alman öğretmenlerle görüşmeler veya öğretim yerlerine geziler düzenlenmektedir. Dersler iki tiptedir:

Bireysel Ders
Haftalık 20, 30 veya 40 ders işlenir. Ders süresi 45 dakikadır. Kurs süresi öğrenciye bağlıdır.
Grup + Bireysel Ders: Haftalık 30 veya 40 ders saati işlenir. Bunlardan 20 ders saati en fazla 12 kişilik gruplarla yapılırken, 10 veya 20 ders saati bireysel yapılır. Grup dersleri Genel Almancayı kapsarken, bireysel dersler Mesleki Almancayı kapsar.

Gazeteciler İçin Almanca
Gazetecilik mesleğinde dil ile ilgili telefonlaşma, okuma, yazma ve araştırmaya yönelik eğitim verilmektedir. İsteğe göre Alman gazeteciler ile görüşmeler düzenlenmektedir. Dersler iki tiptedir:

Bireysel Ders: Haftalık 20, 30 veya 40 ders işlenir. Ders süresi 45 dakikadır. Kurs süresi öğrenciye bağlıdır.
Grup + Bireysel Ders: Haftalık 30 veya 40 ders saati işlenir. Bunlardan 20 ders saati en fazla 12 kişilik gruplarla yapılırken, 10 veya 20 ders saati bireysel yapılır. Grup dersleri Genel Almancayı kapsarken, bireysel dersler Mesleki Almancayı kapsar.

Doktorlar İçin Almanca
Bu kursa katılım için minimum B1 seviyesinde Almanca bilgisi gereklidir. Bu kurs Almanya’da doktorluk yapan veya yapmayı düşünenler için uygundur. Bu kursun odak noktası doktor-hasta iletişim becerileri üzerinedir.

TestDaF, TELC ve Goethe Sertifikalarına Hazırlık Kursları:

GLS Dil Okulu, sadece bir sınav merkezi olmakla kalmayıp aynı zamanda en önemli Almanca sertifikaların sınavları için de hazırlık eğitimi vermektedir.

VIDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

Berlin’de bulunan bu eşsiz okulun en büyük avantajı şüphesiz 16 bin metrekarelik kampüsü ve bu kampüste öğrencilerine sağladığı imkanlardır. Kampüsün içerisinde ücretsiz kablosuz internet erişimi, kitapçı, kafeterya, restoran ve hatta yüzme havuzu bulunmaktadır. GLS Berlin, ayrıca haftada en az 3 kere ders sonrası aktiviteler düzenlemektedir.

Berlin’in tarihi merkezlerinden olan Prenzlauerberg semtinde konumlanan GLS, merkeze oldukça yakındır. Okulun etrafında 40’ı aşkın kafe, bar ve ünlü tasarımcıların mağazaları yer almaktadır. Ayrıca Berlin’in önemli ve ünlü bir tiyatrosu olan Volksbühne, eskiden bira fabrikası olarak kullanılan ve günümüzde eğlence merkezine dönüşen Kulturbrauerei, her türlü etkinlikler hazırlayan bir dans stüdyosu ve bir sinema da okulun hemen yanında ve yürüme mesafesinde bulunmaktadır.

GLS Dil Okulu her güne özel programlar da düzenlemektedir. Berlin’de 5 öğleden sonrası etkinliği vardır. Alman kültürü üzerine ücretsiz seminerler düzenlemektedir. Bunların yanı sıra Potsdam, Hamburg ve Dresden gibi görülmesi gereken şehirlere de haftasonu gezileri düzenlenmektedir. Tanışma partileri, modern sanat eserlerinin incelenebileceği sergiler, önemli müze gezileri, bisiklet turları ve daha birçok aktivite seçenekleri, GLS öğrencilerine sıkılma fırsatı vermeden eğlenceli zaman geçirme fırsatı sunmaktadır.

KONAKLAMA

Berlin’de konaklama konusunda GLS Dil Okulu eşsiz bir hizmet vermektedir. Okulun kendi kampüsünün içerisinde bile kendine ait daireleri ve otel odaları bulunmaktadır. GLS, konaklama türlerini iki kategoriye ayırmaktadır. Yetişkinler ve gençler için farklı konaklama seçenekleri mevcuttur. Yetişkinler için kampüs içerisinde daireler, otel odaları sunulurken, kampüs dışında öğrenci yurtları, paylaşımlı daireler ve alman vatandaşları ile beraber konaklama seçenekleri mevcuttur. Genç öğrenciler için ise aile yanı konaklama ve misafirhane seçenekleri sunulmaktadır. Bu seçenek Almanya’da lise eğitimi almak isteyen veya yaz kampına giden genç öğrenciler içindir.

Kampüs İçi Daire

Hemen okulun arka bahçesinde bulunan 50 stüdyo daireden birinde konaklama imkanı vardır. Bu daireler tek kişilik tutulabileceği gibi, aynı cinsiyetten başka bir kişi ile paylaşımlı da tutulabilmektedir. Dairelerin içerisinde tam donanımlı bir mutfak bulunmaktadır. Bu stüdyo dairelerin büyüklüğü 23 ile 38 metrekare arasında değişmektedir. Kendine ait banyosu vardır. Çarşaf gibi kişisel eşyalar dahildir. Televizyon, telefon ve kablosuz internet bulunmaktadır. En güzel özelliklerinden biri ise bu seçenekte okulun kafeteryasında kahvaltının dahil olmasıdır.

Otel Oderberger

Bu yapıt kampüsteki en güzel bina olmasının yanı sıra Berlin’de bilinen ve korunan bir anıttır. Bu bina 1902 yılında aslen bir hamam evi olarak inşa edilmiştir ve bu yüzden Neo-Rönesans özellikleri taşıdığını görmek mümkündür. Otel dil okulunun bulunduğu kampüs içerisindedir ve sadece 1 dakikalık yürüme mesafesi uzaklığındadır. Binanın eski olmasına karşın odalar son derece şık ve modern bir şekilde restore edilmiştir. Bu konaklama türünde aşağıdaki oda seçenekleri bulunmaktadır:

Klasik Oda: Bu seçenekte kahvaltı dahildir. Kişiye özel banyo bulunmaktadır. Odanın içerisinde bir kahve makinesi ve buzdolabı mevcuttur. Televizyon ve kablosuz internet hizmeti dahildir.

Tower Apartment: Bu oda seçeneğinde odanın içerisinde küçük bir mutfak ve buzdolabı bulunmaktadır. Kendine ait banyo içermektedir. Televizyon ve kablosuz internet erişimi mevcuttur. Kendi mutfağı olsa bile 2 dakikalık yürüme mesafesinde bulunan kafeteryada kahvaltı hizmeti dahildir.

Çatı Katı Odası: Bu odada yüksekte bulunan bir yatma alanı vardır. Kafeteryada kahvaltı hizmeti dahildir. Kişiye özel banyo bulunmaktadır. Televizyon ve kablosuz internet erişimi mevcuttur. Odanın içerisinde kahve makinesi ve buzdolabı bulunmaktadır.

Bunlara ek olarak içerisinde havuz bulunan salon haftanın belli günlerinde açılmaktadır. Açılış günleri ve saatleri aylık olarak liste halinde önceden asılmaktadır.

Ortak Daire

GLS Berlin Dil Okulu, sadece kendi öğrencileri için ayrılmış birkaç daireye sahiptir. Tüm dairelerde mutfak, banyo, televizyon ve kablosuz internet erişimi bulunmaktadır. Bunların yanı sıra bazı daireler oturma odası, telefon, çamaşır makinesi veya bulaşık makinesi de içermektedir. Her dairede 1 ile 3 arası oda bulunmaktadır. Her oda tek kişilik tutulabileceği gibi çift kişilik de tutulabilmektedir. Yatak çarşafları ve havlular bu konaklama seçeneğinde dahildir. Öğrenciler mutfaklarında kendi kahvaltılarını hazırlayabilecekleri gibi, okulun kafeteryasında kahvaltı hizmeti de dahil olduğundan burada bir şeyler atıştırmayı da tercih edebilirler.

Almanlarla Daire Paylaşımı

Bu konaklama seçeneği, ders sonrası sürekli pratik yapmaya devam edebilme fırsatı sunduğundan oldukça avantajlıdır. Bu seçenekte alman vatandaşları ile bir daire paylaşılır. Tüm sosyal sınıflardan insanlar bulunan bu daireler, GLS tarafından her zaman denetlenir ve özenle seçilir. Bu konaklama türünde kişiye özel bir oda bulunmaktadır ancak mutfak ve banyo paylaşımlı kullanılmaktadır. Kişiye kendi anahtarına sahip olmaktadır. Yatak çarşafları ve havlular bu konaklama türünde dahildir. Yemek konusunda ise kişinin yemeğini kendi hazırlaması, kahvaltı dahil veya yarım pansiyon seçenekleri bulunmaktadır.

BERLIN ŞEHRİ

Uluslararası mimari, güzel sanatlar ve sahne sanatları alanında Avrupa’nın başkenti olarak bilinen Berlin, aynı zamanda köklü tarihiyle anılan bir devlet olan Almanya’nın en büyük şehri ve başkentidir. Bu köklü tarihin kalıntılarını şehrin her yerinde hissettiren ve farklı kültürlerin dinamizmini bünyesinde taşıyan şehir, günümüz Avrupa’sının en modern şehirlerinin en başında yer aldığını söylemek pek mümkündür. Sürekli değişen dinamik ve çok kültürlü bir yapıya sahiptir. Bu şehirde dünyanın her yerinden gelen insanlara rastlamak çok olağan bir durumdur. Oldukça yeşil bir metropol olan Berlin, ormanlar, nehirler, göller ve parklardan oluşan huzurlu ve doğal ortamıyla burada yaşayan insanları kendine hayran bırakmaktadır. Doğal güzelliklerinin yanı sıra şehrin dört bir yanını saran çok sayıdaki tiyatro, sinema, sanat galerisi, cıvıl cıvıl kafeler, barlar, alışveriş yerleri, mesire alanları ve genç dinamik nüfusuyla eğitim almanın yanı sıra sosyalleşmek, aktiviteler yapmak ve gezmek için sınırsız imkanlar sunmaktadır.

Yüzlerce yıllık bir yerleşim yeri olan Berlin aynı zamanda tam bir öğrenci şehridir. Köklü üniversiteleriyle, dünyanın dört bir yanından kaliteli bir eğitim almak isteyen öğrencileri ağırlamaktadır. Almanya, Avrupa’nın en gelişmiş ve teknolojik ülkelerinden biridir. Berlin ise bu gelişmiş devletin kültürel, politik, ekonomik ve benzeri tüm unsurlarını bir arada taşıyan ve birleştiren şehridir. Dolayısıyla geleceğini sağlam temeller üzerine kurmak isteyen ve gerek iş hayatında olsun gerek sosyal hayatta olsun ayrıcalığı tatmak isteyen öğrenciler için Avrupa’da en çok tercih edilen eğitim yerlerinin öncülüğünü yapmaktadır.

ULUSLARARASI ÖĞRENCİ ORANI

Yıllık yaklaşık beş bin öğrenci ağırlayan GLS, dünyanın her yerinden gelen öğrencileri için eşsiz kampüsünün kapılarını açmaktadır. Aylık ortalama 200-300 arası öğrenci ağırlarken, bu sayı yaz aylarında 450’ye kadar çıkmaktadır. 60’ı aşkın ülkeden gelen öğrencilerin yaş ortalamasındaki en büyük yüzdeyi ise 23-28 yaş arası öğrenciler kapsarken, GLS’nin yaş konusunda bir sınırlama tanımadığını ve her kitleye aynı kalite standartlarında eğitim imkanı sağladığını da söylemek mümkündür.

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA