F+U Academy Berlin

F+U Academy, 2013 yılında Almanya’nın başkenti Berlin’de kurulmuştur ve Almanya’ın en büyük dil okullarının başında gelmektedir. Her yıl yüzün üzerinde farklı ülkeden yaklaşık on iki bin öğrenciye ev sahipliği yapan F+U Academy, kaliteli eğitimi ve uluslararası ünüyle en iyi dil okulları arasında kabul edilmektedir. Berlin’in en ünlü bölgelerinden olan Potsdamer Platz’ta bulunan konumuyla, şehrin tam merkezinde, sınırsız olanakların ve görülmesi gereken yerlerin tam kalbinde yer almaktadır. 2017 yılının Ocak ayından itibaren Ekonomi, Teknoloji ve Kültür Üniversitesi’nin (Hochschule für Wirtschaft, Technik und Kultur) uluslararası ofisi olarak görev yapan F+U Academy, aynı zamanda TOEFL, TestDaF, TELC, TOEIC gibi sınavların uluslararası test merkezidir.

F+U Academy; FaDaF, VDP, Eurohodip, DRV, Istuto Italiano per gli Studi Filosofici, Olympiastützpunkt Rhein-Neckar e.V. ve Alman Gençlik Yurdu Birlikleri gibi birçok kurum ve kuruluşla ortaklaşa çalışmalar yürütmektedir. Ayrıca dünyanın en iyi markalarından olan; SAP, Lufthansa, Heidelberger Druckmaschinen, Siemens, Daimler, NEC, Heipha, Brunel, BASF, HITS, EMBL gibi firmaların personelleri, meslek öğrenimlerini F+U Academy’de gerçekleştirmektedirler. Bu şirketlerin çalışanları yıl boyunca bu okulda eğitimlere katılmaktadır. Tüm bunların yanı sıra F+U Academy, kazandığı birçok ödülle de kalitesini kanıtlamaktadır.

F+U Berlin Dil Okulu Fiyatları

F+U Academy Berlin, geniş bir dil eğitimi programı yelpazesi sunan ve kaliteli eğitimiyle bilinen bir dil okulu olarak öne çıkmaktadır. F+U, fiyat-performans dengesi açısından oldukça popülerdir. Sunduğu üst düzey eğitimin yanı sıra, yıl boyunca düzenlediği kampanya ve indirimlerle öğrencilere ekonomik bir dil eğitimi fırsatı sunar.

F+U Academy Berlin, öğrencileri için bir dizi ücretsiz hizmet sunarak öğrenme deneyimini zenginleştirmeyi hedefler. Seviye tespit sınavları ve ara sınavlar, öğrencilerin ilerlemelerini takip etmelerine yardımcı olurken, kablosuz internet erişimi, kütüphane, bilgisayarlı çalışma alanları gibi imkanlar da öğrencilere rahat bir öğrenme ortamı sunar. Ayrıca, katılım sertifikaları ve öğrenci kimlikleri gibi belgelerle öğrencilere tam donanımlı bir dil eğitimi deneyimi sunulur.

F+U Berlin, öğrencilere özel olarak hazırlanmış indirimli programlar ve güncel fiyatlarla, her bir öğrencinin ihtiyaçlarına uygun bir şekilde dil eğitimi alma imkanı sunar. Bu avantajlı programlardan faydalanmak ve detaylı bilgi almak için size en yakın ELT ofisi ile iletişime geçebilir, ücretsiz danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Sunulan Programlar

F+U Academy, devlet kurum ve kuruluşları tarafından kabul edilen düzeyde bir dil eğitimi vermektedir. Her seviyeye uygun programları bulunmasının yanı sıra, sadece önemli sınavlar için bir sınav merkezi olmakla kalmayıp, aynı zamanda bu sınavlara yönelik yoğun bir hazırlık imkanı sunan programlarla da hizmet vermektedir. Dil kursları sırasında dil turları da düzenleyen F+U Academy, çeşitli staj programlarına da yer vermektedir. Sunulan programları şu şekilde listeleyebiliriz;

Genel Almanca Kursu
Bu programda dil bilgisi, yazma, konuşma, dinleme ve okuma gibi Almanca dili, tüm yönleriyle öğretilmektedir. Verimli ve hızlı bir şekilde dil öğrenmek isteyen öğrenciler için uygundur. Haftalık 20-30 ders yapılmaktadır ve ders süreleri 45 dakikadır. Her seviyeden öğrenciye uygundur, tüm basamaklar mevcuttur. Dersler en fazla 15 kişilik gruplarla yapılmaktadır.

Birebir Almanca Kursu
Hem genel Almanca öğrenmek isteyen hem de Almancayı belli bir yönelim açısından öğrenmek isteyen öğrenciler için ideal bir seçenektir. Birebir kurslarda kişiye özel ders verilir ve kurs içeriği öğrencinin beklentisi ve isteklerine göre hazırlanır. Kendini daha fazla ve daha hızlı geliştirmek isteyen öğrenciler, genel Almanca kurslarının yanı sıra bireysel dersi de ayriyeten programlarına ekleyebilmektedir. Birebir kursta istediğiniz herhangi bir alana odaklanarak eğitim alma imkanına sahip olursunuz. Her seviye için uygundur, tüm basamaklar mevcuttur.

Mesleki Almanca Kursu
Bu kurs genel Almanca kursunun yanında ek olarak alınabileceği gibi tek başına da alınabilmektedir. Mesleki alanda Almanca iletişim becerilerini geliştirmek isteyen öğrenciler için uygundur. Bu kursa katılım için en az orta seviye (B1) Almanca dil bilgisine sahip olmak gereklidir. Haftalık 20 dersten oluşmaktadır.

Sınav Hazırlık Kursları
Bu kursa katılım için öğrencilerin minimum B2 seviyesinde Almanca dil bilgisinin olması gereklidir. Almanca sınavına hazırlık yapan veya Almanya’da üniversite okumak isteyen öğrenciler için uygun bir seçenektir. Haftalık 30 ders yapılmaktadır ve ders süresi 45 dakikadır. Uluslararası bir sınav merkezi olmasından dolayı, bu programla sınava hazırlık yapan öğrenciler, eğitimlerini tamamladıktan sonra sınavları direkt F+U Academy’den alabilirler.

Daha detaylı bilgiler için her zaman, size yardımcı olmaktan memnuniyet duyan ELT danışmanlarımıza ulaşabilirsiniz.

Video

Sosyal Etkinlikler

F+U Academy Berlin Dil Okulu’nun en büyük avantajlarından bir tanesi de, bu okulun sunduğu eşsiz aktivite programlarıdır. F+U Academy, haftada en az bir kere, yaz aylarında ise haftada en az iki kere çeşitli kültür ve boş zaman aktiviteleri gerçekleştirmektedir. Üstelik sunulan bu programların arasında birçoğu da ücretsizdir. Sunulan programlara örnek olarak; Berlin’in merkezini tanıma ve görme açısından yapılan oryantasyon turları, şehrin en gözde yerlerine yapılan bisiklet turları, Spree Nehri’nde tekne turları, Alman Bundestag ziyaretleri, müze ve konser ziyaretleri, spor aktiviteleri, firma gezileri, üniversitelerde bilimsel araştırma ve çalışmalar, iş görüşmesi canlandırmaları, Polonya, Leipzig, Dresden, Hamburg gibi yerlere günübirlik geziler ve daha birçok aktivite gösterilebilir.

Konaklama Seçenekleri

F+U Academy, konaklama konusunda da çeşitli seçenekleriyle ön plana çıkmaktadır. Berlin’de konaklama yeri bulmak öğrencilerin endişe duyabileceği bir konu olabilir. Öğrenciler, şehrin dinamik ve kalabalık yapısından dolayı uygun bir yer bulmanın zor olabileceği düşüncesine kapılabilse de bu konuda da endişe duymalarına gerek kalmayacaktır çünkü F+U Academy, Berlin’de dil eğitimi almak için gelen öğrencilerine konaklama açısından büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Okulun sunduğu konaklama seçenekleri arasında aile yanı konaklaması, öğrenci yurdu, paylaşımlı daireler ve otel/pansiyon bulunmaktadır.

Aile Yanı Konaklama
Bu konaklama türünün eğitim için gelen öğrenciler tarafından çokça tercih edilmesinin sebebi, genelde hem diğer seçeneklere göre daha uygun olmasından dolayı hem de kurs sonrası aile bireyleriyle kuracakları iletişim sayesinde dili pratik yapmaya devam edebilmek için oldukça iyi bir fırsat olduğundandır. Bu konaklama türünde öğrencilerin yerleştirileceği evler, okul yetkilileri tarafından büyük bir titizlikle seçilmekte ve düzenli olarak kontrol edilmektedir. Bu seçenekte öğrenciler tek veya çift kişilik odalar tercih edebilmektedir. Banyo ve tuvaletler aile bireyleri ile ortaklaşa kullanılmaktadır. Evlerin, okul ile arasındaki mesafe değişmekle birlikte genellikle kolay ulaşım sayesinde en fazla 30-50 dakikalık sürelerle okula ulaşım mümkün olmaktadır. Aile yanı konaklamasında yemeksiz, yarım pansiyon ve tam pansiyon seçenekleri mevcuttur.

Yurt
F+U Academy’nin kendi yurdu bulunmaktadır ve okulun yer aldığı kampüse yakın konumlanmaktadır. Bu seçenekte öğrencilere tek veya çift kişilik odalar sunulmaktadır. Banyo, tuvalet ve mutfağın paylaşımlı olduğu odaların yanı sıra, bu alanların kişiye özel olduğu odalar da bulunmaktadır. Genellikle 16 yaşını dolduran öğrenciler için uygundur. Berlin’de dil eğitimi alırken biraz da olsa bağımsız olmak isteyen fakat yine de biraz daha ekonomik bir seçenek arayan öğrenciler için ideal bir seçenektir. Bu konaklama türünde genellikle yemek dahil değildir ve öğrenci yemeğini pişirmekten kendi sorumludur.

Paylaşımlı Daire
Özgürlüğüne ve rahatlığına düşkün öğrenciler için uygun olan bu konaklama türünde öğrenciler genellikle çift kişilik odalarda kalmaktadır ancak tek kişilik oda seçenekleri de mevcuttur. Mutfak ve salon evde bulunanlar tarafından ortak kullanılır. Banyo ve tuvaletler ise genellikle her odada öğrencilere özel olmaktadır. Bu seçenek diğerlerine göre biraz daha pahalıdır. Ev kiralama konusunda öğrenci tek başına hareket edebilmekte veya isterse F+U Academy kiralama konusunda öğrenciye yardım edebilmektedir. Paylaşımlı daire konaklamasında öğrenciler evin durumundan ve yemek pişirmeden kendileri sorumludur.

Otel/Pansiyon
F+U Academy, otel/pansiyon rezervasyonlarında öğrencilerine yardımcı olmaktadır. Dileyen öğrenciler kalmak istedikleri yerleri kendileri de ayarlayabilme seçeneğine sahiptir. Odalarda tek kişilik, çift kişilik ve üç kişilik seçenekler mevcuttur.

BERLIN ŞEHRİ

Berlin, Almanya’nın sadece en büyük şehri olmakla kalmayıp, aynı zamanda en dinamik şehri unvanına da sahiptir. Gerek Alman tarihi ve politikası olsun, gerek kültürü olsun, tüm bu bileşenleri bünyesinde birleştiren ve yaşatan, Almanya’nın en gözde şehridir kuşkusuz. Genç, dinamik ve çok kültürlü yapısıyla, 21. Yüzyılın dünya şehri haline gelmiştir. Aralarında dünyaca tanınmış olanlar da bulunan, 40’tan fazla üniversite ve yüksekokuluyla sanat, müzik, bilim ve araştırmanın merkezidir. Örneğin bu şehirde bulunan Berliner Charite, Avrupa’nın en büyük tıp fakültesidir. Avrupa’nın en büyük ikinci şehri olan Berlin, aynı zamanda Avrupa Birliği ülkeleri arasında en yeşil olarak nitelendirilen şehirdir. Bu şehrin yüz ölçümüne bakıldığında, üçte birinin yeşil alanlar, ormanlar ve su alanlarıyla kaplı olduğunu söylemek mümkündür. Bunların yanı sıra, tarihte de önemli bir konuma sahip olan şehir, keşfedilmeyi bekleyen tarihi yapıları, müzeleri, sanat galerileri, konser alanları, tiyatro sahneleri ve opera salonlarıyla da ziyaretçilerini kendine hayran bırakmaktadır. Üstelik bir şehirde ulaşım altyapısı ne kadar önemliyse, Berlin’de ulaşım ve toplu taşıma konusu bir o kadar titizlikle planlanıp hayata geçirilmiştir. Şehrin dört bir yanına birçok ulaşım imkanından faydalanarak keşfe çıkmak bu yüzden oldukça pratiktir. Bu tarihi dokulu ve köklü şehirde eğitim almak, gelecekteki adımlarınızda olduğu kadar, kişisel açıdan da gerçekten bir ayrıcalıktır.

HARİTA