GENEL BİLGİLER

1984’te kurulan BWS Germanlingua dil okulunun, Almanya’nın en gözde üç şehri olan Berlin, Köln ve Münih’te kampüsü bulunmaktadır. Her yıl dünyanın dört bir yanından Berlin’de eğitim almak için gelen öğrenciler, bu kampüslerde bir araya gelmektedir. BWS Germanlingua’nın felsefesinde sadece kaliteli bir Almanca eğitimi vermek değil, aynı zamanda öğrencilerine Alman kültürünü de tanıtmak vardır. Kuruluşundan itibaren Avrupa Ortak Dilleri Referans Çerçevesi’ne (Common European Framework of Reference for Languages – CEFR) uygun eğitim vermektedir.

Eğitim almak için Almanya’ya gelen öğrencilere bu ülkeyi kendi evlerinden farksız görmeleri için hem okul hem de öğretmenleri, öğrencilerine her konuda, hatta ders saatlerinin de ötesinde yardımcı olmak için elinden geleni yapmaktan memnuniyet duyduğunu belirtmektedir. Sıcak ve oldukça hoşgörülü bir ortamda eğitim vermeyi ilke edinmiş BWS Germanlingua, dünyanın farklı yerlerinden gelen katılımcılarının değerlerine saygı göstermektedir. Bu hoşgörülü ortamda, dünyadaki farklı dil topluluklarında iletişimi güçlendirmeyi amaçlamaktadır.

Almanya’da dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin, International Association of Language Centers’in de bir üyesi olan, alanında nitelikli öğretmenleri, sıcak atmosferli ortamı ve modern öğretim tesisleri bulunan bu okulu mutlaka değerlendirmeleri gerekir.

FİYAT TABLOSU

BWS Germanlingua, alanında uzman, profesyonel eğitmenleri ve modern teknolojik eğitim ekipmanlarıyla öğrencilerinin ihtiyaçlarına en uygun ve kaliteli eğitimi vermektedir. Sadece dil eğitimi vermeyi yeterli bulmayan bu okul, öğrencilere dil ile beraber kültürü de öğrenme fırsatı tanımakta ve bütünleşik bir yaklaşım sergileyerek bugün hala başarısını sürdürmektedir. Böyle bir başarı yolunda da her zaman öğrencilerinden yana olmayı ve onların ihtiyaçlarına özenle karşılık vermeyi amaçlayan BWS Germanlingua, öğrencilerine Berlin’de uygun eğitim ücretleri ve hatta dönemsel kampanyalar sunmayı da ihmal etmemektedir.

SUNULAN PROGRAMLAR

Öğrencilerin en kısa sürede en verimli ve en çok bilgiye ulaşabilmesi için birçok farklı program ve kurs seçeneği sunan BWS Germanlingua, aynı zamanda öğrencilerin farklı ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak, program ve kurslarında bu ihtiyacı karşılamaya yönelik çeşitliliği de sağlamayı başarmıştır. Bu bağlamda BWS Germanlingua’nın öğrencilerine sunduğu kurs ve programları şu şekilde listelememiz mümkündür:

Standart Almanca Kursu

Genel Almancayı kapsayan bu kurs, öğrencilerin okuma, yazma dinleme ve konuşma becerilerini geliştirmeye odaklanmaktadır. Dersler 12 kişilik gruplarla işlenmektedir. Haftalık ders süresi 20 saattir. Dersler hafta içi yani Pazartesi – Cuma günleri 9:30-14:00 saatleri arasında yapılmaktadır. Bazı dönemlerde, 13:15-18:00 saatleri arasında da yapılabilmektedir. Kurs süresi 1, 2, 3, 4, 6, 8, 12, 16, 24 veya 48 hafta olarak seçilebilmektedir.

Yoğun Almanca Kursu

Bu kursta standart kursun amaçlarına ve becerilerine ek olarak iletişim becerisi üzerinde daha fazla durulmaktadır. Ders 12 kişilik gruplarla yapılmaktadır. Bu kurs haftalık 25 ders saatini kapsamaktadır. Dersler hafta içi yani Pazartesi – Cuma günleri 9:30-14:00 saatleri arasında yapılmaktadır. Bazı dönemlerde ise 13:15-18:00 saatleri arasında da yapılabilmektedir. Kurs süresi 1, 2, 3, 4, 6, 8, 12, 16, 24 veya 48 hafta olarak seçilebilmektedir.

Küçük Grup Kursu

Bu kurs, yoğun bir temelde eğitim alırken, küçük gruplarla çalışmak isteyen öğrenciler için ideal bir alternatiftir. Dersler, maksimum 6 kişilik gruplarla yapılmaktadır. Bu kurs sadece Ekim ayından Haziran ayına kadar verilmektedir. Haftalık 20 dersi kapsayan kurs,  Pazartesi – Cuma günleri 9:30-13:00 saatleri arasında yapılmaktadır. Kurs süresi 1, 2, 3 haftalık seçilebilir ve isteğe göre ek haftalar da alınabilir.

Birleşik Almanca Kursu

Bu kursta standart kursa ek olarak özel ders de alınır. Bu program sayesinde Almanca yoğun bir şekilde öğrenilirken, öğretmenle beraber özel istek ve ihtiyaçlarınıza yönelme imkanınız bulunmaktadır. Standart kursun haftalık 20 ders saatine ek olarak 20+5 veya 20+10 şeklinde, yani 5 veya 10 birebir ek ders seçenekleri mevcuttur. Kurs; 1, 2, 3 haftalık olarak alınabilir ve istenirse 3 haftadan sonra ek hafta alma imkanı da sunulmaktadır.

Bireysel Kurslar

Birebir ders, bir dili en yoğun şekilde öğrenmek için en ideal yöntemdir ve bu yüzden en yüksek başarıyı garantilemektedir. Ders saatleri ve içerikleri tamamen öğrenciye özel olarak oluşturulmaktadır ve öğrencinin her ne konuda olursa olsun ihtiyaçlarını en kısa sürede, en verimli şekilde karşılamaya odaklanmaktadır. Haftalık 10, 20, 25 veya tek ders şeklinde seçenekler mevcuttur.

VİDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

Her hafta başı 3 aktivite içeren bir etkinlik takvimi paylaşan BWS Germanlingua Dil Okulu’nda eğitim alırken sıkılmanıza fırsat olmayacaktır. Okulun kendi bünyesinde bir kütüphane, ücretsiz kablosuz internet erişimi ve derslerden sonra ve molalarda tüm öğrencilerin ve öğretmenlerin ortak toplanma alanı olan, eşsiz sosyalleşme imkanı tanıyan bir kafeterya bulunmaktadır. Bunların haricinde okulda bulunan, bilgi paylaşım duvarına asılan ve yakınlarda düzenlenen farklı etkinlikler ve aktiviteleri duyuran listeler sayesinde, okul dışı sosyal aktivitelerden de haberdar olmanız mümkündür.

BWS Germanlingua, Berlin-Mitte bölgesinde bulunan ve şehir merkezine oldukça yakın konumlanan kampüsüyle de ön plana çıkmaktadır. Okulun yakın çevresinde, ulaşımı kolay ve oldukça geniş toplu taşıma ağı sayesinde derslerden sonra küçük bir şehir keşfine çıkmanız oldukça pratiktir. Öğrenciler, bu avantajlı konum sayesinde Berlin Duvar’ı, Brandenburg Kapısı, Reichtag Binası ve daha birçok yer gibi Berlin’de görülmesi gereken yerlere kolayca ulaşabilmekte ve gezme imkanına sahip olmaktadır.

KONAKLAMA

Berlin’de konaklama konusunda öğrencilerine kolaylık sağlayan BWS Germanlingua dil okulunun sunduğu birçok seçenek mevcuttur. Bunlar arasında aile yanı konaklama, stüdyo apartman daireleri ve paylaşımlı daireler listelenebilir. Bu seçeneklerin yanı sıra okul, öğrencilerin isteğine göre otel veya pansiyon tutma konusunda da yardımcı olmaktadır. Ayrıca ek olarak transfer hizmeti de sunan BWS Germanlingua, dileyen öğrencileri, ufak bir ücret karşılığında havaalanında karşılayıp konaklama yerine götürmekte ve öğrenci isterse eğitim bitiminde yine havaalanına transferini sağlamaktadır.

Aile Yanı Konaklama

Bu konaklama türünde öğrencilerin yanında kalacağı aileler BWS Germanlingua tarafından öğrencilerin ihtiyaç ve taleplerine göre özenle seçilmekte ve denetlenmektedir. Berlin’de Almanca öğrenirken derslerden sonra da pratik yapmaya ve kendini geliştirmeye devam etmek isteyen öğrenciler için ideal bir konaklama alternatifidir. Aile yanı konaklamada iki oda seçeneği bulunmaktadır. İlkinde sizden farklı bir ülkeden gelen başka bir öğrenciyle bir oda paylaşabilirsiniz. Diğer seçenekte ise odanız size özel yani tek kişilik olabilmektedir. Bu konaklama seçeneğinde kahvaltı dahildir. Banyo ve mutfak diğer aile bireyleri ile ortak kullanılır.

Paylaşımlı Öğrenci Daireleri

Eğitim alırken farklı öğrenciler ile tanışmak ve sosyalleşmek için güzel bir seçenektir. Bu konaklama türü için 20 yaşın doldurulmuş olması gerekir. Odalar çift kişilik seçilebileceği gibi tek kişilik de olabilmektedir. Banyo ve mutfak evdeki diğer öğrenciler ile paylaşımlı kullanılmaktadır. Bağımsız yaşamak isteyen öğrenciler için uygun bir seçenek olan bu konaklama türünde, öğrenciler evin durumundan ve yemek pişirmeden kendileri sorumludur.

Stüdyo Apartman Daireleri

Tamamen bağımsız yaşamak isteyen öğrenciler için en ideal alternatif olan bu konaklama türü için 18 yaşın doldurulmuş olması şartı vardır. Bu tarz tek kişilik apartman dairelerinde öğrenciye özel banyo ve mutfak bulunmaktadır. Modern tasarımdaki bu dairelerde öğrenciler tek başına kalabilirken, dileyen öğrenciler ek bir ücret karşılığında ikinci bir kişiyle de kalabilmektedir.

BERLIN ŞEHRİ

Almanya’nın en büyük metropolü ve aynı zamanda hem siyasal hem de kültürel başkenti olan Berlin, Avrupa’nın da en gözde şehirlerinin başında gelmektedir. Çok kültürlü atmosferi sayesinde dünyanın her yerinden ziyaretçi çekmenin yanı sıra ziyaretçilerini şehre hayran bırakmaktadır. Hatta Berlin’de yaşayan farklı milletten insanları ve bu çok kültürlü yapıyı kutlamak için  ‘’Karneval der Kulturen’’ adında bir festival bile düzenlenmektedir.

Eski ve köklü bir tarihi olmasına rağmen bu tarihi dokuyu kaybetmeden yaşatmayı başaran bu şehir, keşfedilmeyi bekleyen mimariler, müzeler, sanat galerileri, alışveriş yerleri ve görülmesi gereken tarihi yapıtlarla dolup taşmaktadır. Dinamik yapısı, sınırsız gezme, sosyal aktivite ve eğlence olanakları sayesinde Berlin’de sıkılmak neredeyse imkansızdır.

BWS Germanlingua Dil Okulu’nda eğitim almayı düşünenler ise Avrupa’nın en gelişmiş ülkelerin öncülerinden olan Almanya’nın tam kalbini oluşturan Berlin’de eğitim almanın yanı sıra yeni bir dünya keşfetme imkanına ve avantajına da sahip olmaktadır.

ULUSLARARASI ÖĞRENCİ ORANI

1984’teki kuruluşundan bu yana, dünyanın her yerinden farklı öğrencileri, nitelikli öğretmenleri ve kaliteli eğitimiyle kendine çekmeyi başaran BWS Germanlingua Dil Okulu, bu öğrencileri kampüs ve sınıflarında bir araya getirmektedir. Her yıl 50’yi aşkın ülkeden öğrenci kaydı almaktadır. Bu okulu tercih eden uluslararası öğrenciler genellikle; İsviçre, İspanya, İtalya, Fransa, Büyük Britanya, Danimarka, Polonya, ABD, Çekya, Rusya, Japonya, Kanada, İrlanda, Brezilya, Arnavutluk, Güney Kore, Hollanda, İsveç, Çin, Romanya, Türkiye ve Meksika gibi ülkelerden gelmektedir.

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA