Kaplan International

Stanley Kaplan tarafından kurulan okul 75 yıldır eğitim dünyasının içerisinde yer almaktadır. Graham Holding çatısı altında yer alan okulun eğitim ve kariyer alanlarında oldukça sağlam bir yeri vardır. Stanley Kaplan’ın bireysel ders verdiği öğrenciler ile çıktığı yol bugün 600 merkezi olan büyük bir dil okuluna dönüşmüştür. Pathway programları ile öğrencileri akademik hayata hazırlamaktadırlar. Dünya’nın birçok yerinde danışmanlık hizmeti veren okul üniversitelerle de ortak çalışmalar yürütmektedir. İngiltere ve Amerika başta olmak üzere Yeni Zelanda’da da eğitim vermektedirler. Aynı zamanda sınava hazırlıklar süresinde de öğrencilerine destek olan Kaplan, 90’dan fazla sınav için öğrencilerine destek vermektedir. Aynı zamanda beyaz yakalı profesyonellere de hizmet sağlanmaktadır. Sağlık, finansman, hukuk vb. sektörlerden öğrencilere de İngilizce eğitimi verilmektedir.

Kaplan International kendi üniversitesine sahip az sayıda okuldan biridir. Bu okulda öğrenciler 200’den fazla programda eğitim görebilirler. Birçok kuruluştan akreditasyona sahip olan okul online eğitim sistemleri üzerinden ders vermektedir.

Yeni Zelanda’da yer alan okul Auckland şehrinde yer almaktadır. Auckland zengin tarihi mirasa sahip dünyaca ünlü bir liman kentidir. Gelen öğrencilerin %95’i Auckland’dan memnuniyet ile ayrılmıştır. Newmarket ve ParnellVillage’a yürüme mesafesinde bulunan okul şehrin en popüler bölgesindedir. OPUS programından Tatilde İngilizce eğitimine kadar birçok ders seçeneğine burada ulaşabilirsiniz. Kaplan’ın Üniversite Yerleştirme Servisi sayesinde Yeni Zelanda’da üniversiteye yerleşme fırsatına dahi sahip olabilirsiniz. 16 yaşından büyük her öğrenciyi kabul eden okulda her sınıfta 15 öğrenci yer almaktadır. Öğrenci yurdu ve aile yanında konaklama yapılabilmektedir.

Öğrenci yurdu, özel mutfak, tek veya çift kişilik oda seçeneğine sahiptir. Yeni arkadaşlar edinmek için uygun bir seçenektir. Aile yanında konaklama ise günde iki kez yemek hakkınızın bulunduğu kendinize ait bir evde yaşıyormuş hissi veren ve sürekli pratik yapmanızı sağlayan kurs seçeneğidir. Seçilen aileler Kaplan tarafından denetim altında tutulan düzgün ailelerden oluşmaktadır.

Mesleki İngilizce Kursları
B2 ve daha yukarı seviyede İngilizce bilen ve bunu kendi mesleğine uyarlamak isteyen profesyonellerin tercih etmesi gereken kurslardır. Bu kurslar en az 2 hafta süre için öğrenci kabul ederler. Öğrencinin mesleği göz önünde bulundurularak uygun sınıfa katılımı sağlanmaktadır.

Sınavlara Hazırlık
Kaplan öğrencilerini, Cambridge, TOEFL, IELTS, GMAT ve GRE sınavlarına hazırlanırken de yalnız bırakmamaktadır. Minimum 2 hafta maksimum 24 hafta uzunluğunda yapılan hazırlık kurslarına sınava gireceğiniz tarih baz alınarak başlatılırsınız. Bu kurslarda gireceğiniz sınavın gerekliliklerine göre eğitim alırsınız. Aynı zamanda üniversiteye başvuru yapacaksanız hazırlık mektuplarınız da Kaplan tarafından destek alınarak düzenlenebilecektir.

Genel İngilizce Kursları
Herkesin katılabileceği esnek süreli dil kurslarıdır. Minimum 2 hafta alınabilmektedir. 1 yıl maksimum süredir. Kişiler istedikleri süre boyunca katılım sağlayabilmektedir. Her öğrenci kendi seviyesine uygun sınıflarda ders görmektedir. Sınıf dersleri aktiviteler ile desteklenmektedir.

Uzun Dönemli Kurslar
Akademik yıl boyunca katılım sağlanabilen bu kurslar yoğun içeriklidir. Kısa sürede hızlı ilerleme sağlanmasını hedefler. En az 20 hafta katılım gerekmektedir. Bulunduğunuz ülkenin kültürü hakkında detaylı bilgi sahibi olmanız da sağlanmaktadır. Akademik hayatta İngilizce kullanacak olan öğrencilerin hazırlık için bu kursa katılmaları uygun olacaktır. Akademik seviyede alıştırmalar yapılarak derslere devam edilmektedir.

Opus Programı
Öğrencilerin eğitimleri sırasında part time çalışma fırsatını yakaladıkları bu dil kursu seçeneği öğrencilere okul masraflarını karşılama fırsatı sunmaktadır. Bu programa katılacak öğrencilerin ileri seviye İngilizce bilgisine sahip olması gerekir. Aynı zamanda çalışma vizesi de ihtiyaç duyacağınız bir diğer gerekliliktir. En az 8 hafta süre ile katılım sağlanması gerekmektedir.

blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank