Pigeon Forge – Gatlinburg, Tennessee

Pigeon Forge – Gatlinburg, Tennessee

Gerçek Bir Amerika Deneyimi için Mükemmel Seçim: TENNESSEE

Mükemmel doğal yapısı ve manzaraları, atraksiyonları ve her şeyden önemlisi Jazz ve Country Music denilince akla ilk gelen eyaletlerden biri olması nedeniyle Tennessee sadece Work and Travel için değil, Amerikalıların da en popüler gezi noktalarından biridir. Amerika’nın ünlü Smoky Mountains bölgesinde bulunan Pidgeon Forge ve Gatlinburg, doğal güzellikleri, atraksiyonları, turistik işletme ve alışveriş merkezleriyle gerçekten de çok popüler tatil beldelerindendir. Her yıl binlerce Amerikalı turist, aileleriyle birlikte bu bölgede tatil yapmayı tercih etmektedir.

Tennesse eyaletinin en popüler şehirleri Nashville, Knoxville ve Memphis’tir. Eyalet başkenti olan Nashville, lakap olarak da Music City adını taşır. Özellikle hafta sonu geceleri bu şehirde büyük eğlencelere ve partiler sıklıkla görülür. Birçok sokakta country music sesleri hiç kesilmez. Efsanevi Elvis Presley’in doğduğu şehir olan Memphis doğal olarak turislerin en çok ziyaret ettikleri şehirlerden biridir. Dünyaca ünlü Jack Daniels viski fabrikası da Tenessee’de dir ve turistlerin yoğun ilgisini çeken yerlerdendir.

Tennessee’de hava genellikle sıcak ve nemlidir. Kış aylarında ortalaa 15-18 derece olan sıcaklık yaz aylarında ise 30 derece civarında olur. Yüksek nem oranı nedeniyle sıcaklık biraz daha fazla hissedilir. Ancak Smoky Mountans bölgesi ve özellikle Pidgeon Forge ve Gatlinburg daha ılıman ve nem oranı daha düşük bir iklime sahiptir. Özellikle work and travel için bu bölgeler iklim olarak çok avantajlıdır.

Pidgeon Forge ve Gatlinburg’a Ulaşım

Bu bölgeye ulaşmak için iniş havaalanı olarak en uygun seçenek Knoxville Havaalanıdır. Havaalanından Pidgeon Forge’a dilerseniz otobüz ile dilerseniz birkaç kişi paylaşarak taksi ile gidilebilir.

Tenesse eyaleti ve çeşitli atraksiyonları hakkında daha geniş bilgi için link: www.tnvacation.com

Sonuç olarak bu bölge gerçek Amerikalılarla birlikte zaman geçirebileceğiniz birkaç Amerikan şehrinden biridir. Work and travel adayları için de gerçekten de en iyi destinasyonlardandır. Bu bölgede WAT programın akatılmış olan adayların memnuniyet oranları genellikle çok yüksektir.