Pedicab Bisiklet İşleri

Pedicab Bisiklet İşleri

Pedicap İşleri Work and Travel kapsamındaki işlerden çıkarılmıştır!! 

Pedicab son birkaç yıldır tanıtılmakta olan bir çalışma şekli. Teorik olarak çok cazip gözükse de, tanıtımı iyi yapılmadığından öğrenciler çok yüksek, hayali beklentiler kurarak gitmekte ve genellikle de hayal kırıklığına uğramakta ve hatta mağdur olmaktadır.

Bisiklet ile kısa mesafeli taksicilik olarak tanımlanabilecek olan Pedicab işlerinin en büyük sıkıntısı, çok fazla sayıda kişinin programa katılıyor olması ve bunun sonucunda yüksek rekabet yaşanmasıdır. Yaşanan bu rekabet ortamı çoğu zaman anlaşmazlık ve kavgalara neden olmakta, çok fazla adayın olması bisiklet kiralarını artırmakta ve programa katılan öğrencilerin gelirini çok düşürmektedir.

Programın pazarlamasını yapan bir kısım öğrencinin oldukça abartarak anlattıkları yüksek kazanç hikayelerinin yanısıra çok fazla sayıda öğrencinin Pedicab maceraları oldukça kısa sürmekte, bu öğrenciler yeni işler aramak zorunda kalmaktadır.

Geçen yıllarda( özellikle 2005 ve 2006 sezonlarında) Pedicab işlerinde çalışan öğrencilerimizden aldığımız bilgi ve tavsiyeler doğrultusunda, ELT olarak, öğrencilerimize Pedicab işlerini tercih etmemelerini tavsiye ediyoruz.