Dondurma Satış İşleri, Süpermarket ve Mağaza İşleri

Dondurma Satış İşleri, Süpermarket ve Mağaza İşleri

DONDURMA SATIŞI (Ice-cream Vendor)

ELT nin son iki sezondur tanıtmaya başladığı bu iş türü, serbest çalışmak ve çalıştığı kadar kazanmak isteyen öğrenciler için çok ideal. Yaz aylarında Amerika’nın geleneksel hale gelen işlerinden biri olan bu çalışma şeklinde, ilgili firma öğrencilere birer dondurma minübüsü vermektedir.

Öğrencilerden bu minibüsleri firmanın izin almış olduğu önceden belirlenen noktalara park ederek dondurma satışı yapmaları istenir. Öğrenciler minübüsün benzin giderini karşılamak zorundadır.

Bu iş türünün en cazip olan yanı, öğrencilerin sattıkları dondurmadan elde edilen cironun %30-40 ını komisyon olarak hemen alabilmesidir.

Bu pozisyonu tercih eden öğrencilerin ehliyeti olması ve çok yoğun bir şekilde İngilizce konuşmaya hazır olmaları gerekmektedir. Aynı zamanda giyimine özen göstermek ve disiplinli çalışmak çok önemlidir.

SÜPERMARKET ve MAĞAZALAR

Work and travel öğrencileri süpermarket ve çeşitli mağazalarda çalışabilirler. Bu tip işlerde genellikle iyi derecede İngilizce istenir.

Bu yüzden İngilizce konuşma seviyesi düşük olan öğrenciler için bu pozisyonlar pek şdeal değildir. Süpermarket v mağazalarda öğrenciler, kasiyer, tezgahtar, stand elemanı ya da temizlik ve bakım elemanı olarak görevlendirilirler. Bu tür işlerde genellikle müşterilerle ilişkiler daha yoğun olur.