Work and Travel Çalışma Alanları

Work and Travel Çalışma Alanları

Work and Travel Çalışma Alanları : Cankurtaranlık, Plaj İşleri, Restaurant, Fast Food, Bar, Cafe işleri

CANKURTARANLIK ve PLAJ İŞLERİ

Birbirinden farklı çok sayıda plaj ve su parkında çok sayıda öğrenci can kurtaran olarak işe alınmaktadır. Can kurtaran olabilmek için çok iyi derecede yüzme bilmelisiniz.

Gittiğinizde işveren, sizin pozisyon için uygun olup olmadığınızı test edecektir.

Bu testte sizden 500 m. yi 10 dakikadan kısa sürede yüzmeniz, 25 metreden kıyıya insan taşıma vb. beceriler göstermeniz istenecektir.

Bu testten geçemezseniz , işveren sizi işe alınmayacaktır. Cankurtaranlık (life guard) pozisyonunda çalışmak istiyorsanız, İngilizce seviyenizin de iyi olması gerekmektedir.

Plajlarda bir başka popüler iş türü ise, limonata, fast food, şezlong ve şemsiye kiralama pozisyonlarıdır. Bu pozisyonlarda da her yıl çok sayıda öğrenci mükemmel zaman geçirmekte ve bol kazanç sağlamaktadır.

Havuz ve plaj pozisyonlarında çalışmayı tercih eden öğrencilerin, doğal olarak uzun süre güneş altında kalmaya ve sıcak havada çalışmaya hazırlıklı olamaları gerekmektedir.

Güncel iş listelerini ve detaylarını öğrenmek için tıklayınız.

RESTAURANT / FAST FOOD / BAR / CAFE

Yiyecek ve içecek servisi ile ilgili işletmeler, Work and Travel öğrencilerinin en çok tercih ettiği iş türlerindendir. Bu işletmelerde genellikle öğrenciler;

  • İngilizce konuşma düzeyine göre
  • Mesleki bilgi ve deneyime göre
  • Çalışacağı süreye göre

işe kabul edilirler. Eğer İngilizceniz yeterince iyi ise ve göreve yatkınsanız, işletmeci sizi müşteri ile daha yakın olan garsonluk, kasiyerlik gibi pozisyonlara alacaktır. İngilizcesi yeterli olmayan öğrenciler ise, busser (komi), temizlik ya da mutfak elemanı olarak işe alınmaktadır.

Fastfood ve Cafe’lerde işe girmek genellikle daha kolaydır. Yıl boyunca büyük bir eleman sirkülasyonu ile çalışan bu işletmelerde, bireysel hizmetten çok takım çalışması ön planda olduğu için, İngilizce seviyesi ya da deneyim genellikle çok sorun olmamaktadır.

Birçok fast food işletmesi, İngilizcesi iyi olan öğrencileri dağıtım (delivery) servisinde görevlendirmektedir.

Dağıtım servisinde göre, siparişleri adreslere zamanında teslim etmektir. Bu pozisyon bahşiş de içerdiği için genellikle çok tercih edilir.

Restaurant ve Bar işletmeleri, deneyimsiz ve çok iyi derecede İngilizce bilmeyen Work and Travel öğrencilerini genellikle mutfak ya da temizlik elemanı olarak işe alırlar. İngilizceniz biraz iyi ise busser (komi) olabilirsiniz.

Yukarıda bahsedilen işletmelerde garson olabilmek için ise mutlaka çok iyi derecede İngilizce bilmeniz ve mesleki deneyiminizin olması gerekmektedir.

Güncel iş listelerini ve detaylarını öğrenmek için tıklayınız.

Food Jobs / Florida , Alabama , Texas, Louisiana

Florida’nın en popüler şehirleri olan Destin, Panama Beach, Pensacola ve Tampa’da birçok fastfood işi sizi bekliyor. Mc Donalds, Wendy’s, Sonic ve Starbucks işlerine yerleşebilirsiniz.  ELT ile yerleştirilen tüm öğrenciler işveren tarafından hava alanından karşılanıyor ve konaklamaları işveren tarafından sağlanıyor. Kabul edilmek için aranan şart en az intemediate seviyede İngilizce konuşabilmek. Fastfood işlerini birçok yerde bulabilirsiniz, ama hem bu lokasyonlarda olan, hem havaalanı karşılama hem de konaklama imkanı olan fastfood seçeneklerini bulmak gerçekten pek de mümkün olmayacaktır.

Bu işle ilgili detaylar için tıklayınız.