Öğrenci Görüşleri: İlker KARAMAN’lı

Öğrenci Görüşleri: İlker KARAMAN’lı

İLKER KARAMANLI – WORK AND TRAVEL – DOVER

ELT’ye ilk gittiğimde beni nelerin beklediğinin farkında bile değildim. Amerika rüyalar ülkesi diyordu herkes, bense tek gittiğim için çok cazip gelmiyordu belkide korkuyordum. Daha gitmeden zorlanmaya basladım. Bir türlü kendime göre bir iş bulamıyordum. Daha sonra danışmanım özge abla “gel birde casino işini dene” dedi. Bende “olur” dedim. Aslında macera başlamıştı ama farkında değildim.

Daha sonra vize, dsler, konsolosluk derken kendimi uçakta buldum. Gittiğim yer belliydi artık Dover, Delaware. İşim belli değildi ama bir çok sey yapabilceğimi telefonda söylemişlerdi. Yolculuk yorucu olmasına rağmen otele vardığımda hiç uykum yoktu, heycanlanmaya başlamıştım bile…

Ertesi gün manager’ım beni social security office ve fingerprint office götürdüler analatılanlar kadar uzun ve sıkıcıda değildi. 3 saatte hepsi bitti ve hemen ertesi gün işime basladım yane hic beklemek zorunda kalmadım.

İş arkadaslarım supervisorlerim hepsi cok iyiydi. Ufak tefek sorunlarla bile karşılassam bile herkes yardım ediyordu. Onların sayesinde işi ögrenmemde çok zaman almadi. Otelin en güzel özelliği istediğim kadar overtime calışabiliyodum ayrıca istediğim iş’te.

Otelin diger güzel yanı da kalacağımız yeri ayarlamasıydı. Kalacak yer sorunu da yasamamıştım yani. Kaldıgım yer o sehirde wesley college’ın yurtlarıydı ama klimali, sıcak suyu olan ve odalarda 2 kişi kalıyorduk yani; rahatımız yerindeydi bu sayede aksamları kapının önünde oturup yeni insanlarla tanışabiliyorduk. İngilizcemizde kolaylıkla gelişiyordu böylece.

Dover özellille ilk gıdenler için cok fazla zorlukla karşılaşmayacakları bir yer.

Herkese tavsiye ediyorum.
Tüm Work and Travel katılımcılarına iyi eğlenceler.

İlker KARAMANLI