Varşova Ekonomi Üniversitesi

Varşova Ekonomi Üniversitesi

Varşova; Sanatın ve bilimin şehri…

Polonya’nın başkenti ve aynı zamanda en büyük şehri olan Varşova Polonya’nın kalbidir. 2. Dünya savaşında neredeyse tamamı bombalanan şehrin bugün neredeyse tamamen eski halindeki görünümü sebebiyle şehre küllerinden doğan “Anka Şehri” ya da İngilizce adıyla “Phoenix City” denmiştir. Vistula nehrinin kıyısına kurulmuş olan şehir kurulduğu günden beri Polonya sanatı ve biliminin de başkenti olmayı başarmıştır. Ünlü besteci Frederic Chopin (Şopen) ve dünyada Madam Curie olarak tanınan Marie Curie, Varşovalıdır. Uprising Warsaw adlı 2. Dünya savaşı müzesinde 3 boyutlu olarak Varşova’nın bombalanışını seyredebileceğiniz gibi uluslar arası film ve müzik festivalleriyle de sanata ve kültüre doyacaksınız. Ayrıca şehrin “Old Town” olarak geçen eski Varşova bölümü de UNESCO tarafından Dünya Tarih Mirası Listesinde yerini almıştır. Eğitim ve yaşam maliyetleri oldukça uygun olan Varşova, lisans ve yüksek lisans öğrencileri için ideal bir seçenektir.

Warsaw School of Economics

Polonya’nın Ekonomi alanında eğitim veren en eski devlet üniversitesi.

1906 yılında kurulan Varşova Ekonomi Üniversitesi (Szkola Glowna Handlowa Warszawie, SGH) Polonya’da ekonomi alanında eğitim veren en eski devlet üniversitesidir. Bologna kriterleri çerçevesinde eğitim veren Varşova Ekonomi Üniversitesi, ekonomi ve sosyal bilimler alanlarında size lisans, master ve doktora derecesinde bir çok farklı program seçeneği sunuyor. Master derecesinde -MBA de dahil olmak üzere- İngilizce ve leh dillerinde doksanın üzerinde farklı eğitim ve bölüm seçeneğiniz var. Dünya çapında 200’den fazla üniversite ile işbirliği içerisinde bulunan okul, yıl boyunca bir çok uluslararası araştırma, toplantı, seminer ve workshop’a da ev sahipliği yapmakta, ayrıca her yıl dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen bir çok öğrenciye de eğitim vermektedir. Ayrıca okul, Avrupa üniversiteleri sıralamasında 36. sırada yer almaktadır ve bu listede Polonya üniversiteleri arasında en yüksek sıralamaya sahiptir.

Yüksek lisans sonrası rahatlıkla işe yerleşebileceksiniz.

Okulun en büyük avantajlarından birisi de ekonomi alanında dünya çapında eğitim veren 27 tane üniversitenin ve 60’dan fazla çok uluslu şirketin oluşturduğu CEMS (the Global Alliance in Management Education) üyesi olması ve CEMS Master of International Management Programı’nı uygulamasıdır. Günümüzde, dünya çapında 35 farklı ülkeden 2500 den fazla genç mezun Financial Times tarafından dünyanın 1 numaralı yüksek lisans programı olarak gösterilen bu master programına katılmaktadır. Okul ayrıca PIM – Partnership in International Management üyeliğiyle de dünya çapındaki MBA öğrencileri arasında değişim programları uygulamaktadır.

Geniş Kampüs Olanakları

Üniversitenin kampüsü, tarihi Varşova kentinin hemen merkezinde bulunmaktadır. Kampüste bulunan 5 modern binasıyla eğitim veren okul, yüzme havuzu, tırmanma duvarı, fitness salonu gibi tam donanımlı spor tesisleri, 1000 kişi kapasiteli yurt binası ve ekonomi alanında Polonya’nın en geniş kaynaklarını barındıran bir kütüphaneye sahiptir.

Canadian Executive MBA programı

Canadian Executive MBAprogramı ESG-University of Quebec at Montreal (ESG – UQAM) ile ortaklaşa yürütülmektedir. Bu program Polonya’nın en üst düzey MBA programıdır. Aynı zamanda Montreal Quebec Universitesinden de sertifika almanızı sağlayan bu 18 aylık program 2000 yılından beri pek çok üst düzey öğrencinin hayallerini süslemektedir. %100 İngilizce eğitim verilen programdan mezun olan öğrenciler, EFMD (Avrupa Yönetim Geliştirme Vakfı) tarafından işe yerleştirilme konusunda tam destek alır.