University of Economics and Human Sciences Warsaw

University of Economics and Human Sciences Warsaw Hakkında

Varşova Ekonomi ve İnsan Bilimleri Üniversitesi (University of Economic and Human Sciences Warsaw), Polonya üniversiteleri arasında başta sosyal bilimler olmak üzere sunduğu eğitimin kalitesi ile öne çıkmaktadır. Uluslararası düzeyde mezunlarının iş bulma oranının çok yüksek olduğu üniversite, başta Polonya’da üniversite eğitimi almak isteyenler olmak üzere Polonya’da master yapmak isteyenler için de eşsiz bir alternatif oluşturmaktadır.

2003 yılında kurulan Varşova Ekonomi ve İnsan Bilimleri Üniversitesi, 15 yılı aşkın eğitim tecrübesi, akademik kadrosunu duayen isimlerden oluşturması, kampüs alanının öğrencilerin ihtiyaçlarına göre dizayn edilmesi gibi birçok nedenle Polonya’da yüksek lisans başvurusu yapma hedefinde olan öğrencilerin dikkatini çekmektedir.

Varşova’nın en modern ve en büyük eğitim binalarına, kampüsüne sahip olan University of Economic and Human Sciences Warsaw’ın halihazırda okumakta olan 5.000’i aşkın öğrencisi, 15.000’i aşkın mezunu ve 150’den fazla akademik personeli bulunmaktadır. İşletme, Uluslararası İlişkiler, Finans ve Muhasebe gibi alanlarda lisans ve yüksek lisans programlarını başarıyla sunan üniversite, eğitim dünyasında uluslararası tanınırlığa sahiptir.

Polonya’daki öğrencilerin tercih ettiği üniversiteler arasında ilk 5 üniversite arasında bulunan Varşova Ekonomi ve İnsan Bilimleri Üniversitesi, Polonya’da üniversite eğitimi alıp mezun olanlar arasında mezunlarının en kısa zamanda iş bulması ile bilinmektedir. Başarısının kaynağını, sunduğu akademik eğitime, öğrenci merkezli kampüs dizaynına, aktif öğrenci kulüplerine, öğrencilerle birebir etkileşimlerine dayandıran üniversitenin 2019-2020 akademik yılının sonunda faaliyete geçeceği yeni kampüsü, Dünya standartlarına göre tasarlanmış ve dizayn edilmiştir.

Özellikle sosyal bilimler alanında uluslararası konferanslara ev sahipliği yaparak Dünya’nın önde gelen akademisyenlerini farklı etkinliklerde ağırlayan Varşova Ekonomi ve İnsan Bilimleri Üniversitesi, Polonya’da yüksek lisans başvurusu yapmak isteyen öğrencilerin teknik altyapısı, öğrenci merkezli kampüsü, akademik kadrosu, iş dünyası ile paralel bir şekilde yürüttüğü eğitimleri ile dikkatini çekmektedir.

Polonya’da master yapmak isteyen öğrenciler için şehir hakkında bilgileri, üniversiteye başvuru şartlarını, konaklama bilgilerini, öğrencilerin University of Economic and Human Sciences Warsaw’ı neden tercih etmesi gerektiğini ve üniversitenin öne çıkan bölümlerini başlıklar halinde sıraladık. Detaylar için yazının devamındaki başlıklara göz atabilirsiniz.

Şehir Hakkında

Avrupa’nın kalbinde bulunan Varşova, başta Varşova Ekonomi ve İnsan Bilimleri Üniversitesi olmak üzere Polonya üniversiteleri arasında en prestijli üniversiteleri bünyesinde barındırmaktadır. Ülkenin başkenti olan şehir, güvenlik başta olmak üzere eğitim, kültür, ekonomi, politika gibi birçok alanda Avrupa standartlarına sahiptir.

Polonya’da master yapmak isteyen öğrencilerin ilk tercihi olan Varşova, her yıl çeşitli etkinliklere, festivallere, sanat galerilerine ev sahipliği yapmaktadır. Kentin konaklama, toplu taşıma, gıda, yaşam giderleri gibi birçok masraf kaleminde, diğer Avrupa şehirlerine kıyasla çok daha uygun olması, hem Polonya’da üniversite eğitimi almak isteyenler, hem de bu ülkede iş hayatına aktif olarak katılmak isteyenler için Varşova’yı gözde bir cazibe merkezi haline getirmektedir.

Canlı sokakları ile öne çıkan şehrin öğrenciler açısından en önemli özelliği, üniversite başvuru ücretlerinin ve üniversite lisans, yüksek lisans ücretlerinin oldukça uygun olmasıdır. Gerek güvenliği, gerek yaşam masraflarının ve üniversite ücretlerinin oldukça uygun olması, gerek üniversitelerinin prestiji sebebiyle Varşova, özellikle Polonya’da üniversite okumak isteyen uluslararası öğrenciler için eşsiz bir alternatif oluşturmaktadır.

Başvuru Şartları

Polonya’da master yapma hedefini taşıyan öğrencilerden University of Economic and Human Sciences Warsaw’a başvurmak isteyenlerin belirli kriterleri sağlaması, başvuru şartlarına uygun bir yüksek lisans başvurusu hazırlaması ve başvuru belgelerini eksiksiz bir şekilde üniversiteye ulaştırması gerekmektedir. Varşova Ekonomi ve İnsan Bilimleri Üniversitesi’nin başvuracak olan öğrencilerden istediği belgeler ve kriterler şu şekildedir:

 • Lise diploması
 • Yüksek lisans için başvuruluyorsa üniversite mezuniyet diploması
 • 1 adet vesikalık fotoğraf
 • Pasaport fotokopisi
 • Sağlık sigortası belgeleri
 • Başvuru ücretini ve dönem ücretini kapsayan sözleşmenin imzalı nüshası
 • Uluslararası geçerliliğe sahip dil sınavı belgeleri (IELTS, TOEFL vb.)

Konaklama

Polonya’da üniversite eğitimi almak isteyen öğrencilerin Varşova Ekonomi ve İnsan Bilimleri Üniversitesi’ni tercih etmesinin en önemli nedenlerinden bir tanesi de üniversitenin kendi bünyesinde sunduğu konaklama imkânıdır. 160-300 Euro aralığında değişen aylık kiralara, üniversite bünyesinde lisans veya yüksek lisans eğitimi gören öğrenciler konaklama ihtiyaçlarını karşılayabilmektedir.

Üniversite bünyesinde yer alan bu öğrenci dairelerinde kalmak istemeyen öğrencilerin, üniversiteye yakın bir konumda bulunan daireleri tercih etmesi tavsiye edilmektedir. Varşova’ya ulaşmadan önce öğrencilerin internet üzerinden araştırma yapması, üniversitesi ile iletişime geçerek daire kiralama konusunda yardım talebinde bulunması faydalı bir seçim olacaktır.

University of Economics and Human Sciences Warsaw’da Okumanın Avantajları

Varşova Ekonomi ve İnsan Bilimleri Üniversitesi’nde okumanın avantajları şu şekilde sıralanabilir:

 • Üniversitenin şehrin en gelişmiş ve en modern kampüsüne sahip olması sebebiyle sosyal faaliyetlere katılma imkânının yüksek olması,
 • Öğrenci kulüplerinin oldukça aktif olması nedeniyle kişisel gelişimin yüksek oranda ilerletilmesi ve bireysel becerilerin güçlendirilmesi,
 • Polonya’da İngilizce hazırlık eğitimi almak, Polonya’da üniversite eğitimi almak veya Polonya’da master yapmak isteyen öğrencilere dünya çapında kabul gören İngilizce hazırlık, lisans ve yüksek lisans programlarının sunulması,
 • Üniversitenin sağladığı burs imkânlarının oldukça yüksek olması,
 • Özellikle sosyal bilimler alanında ihtisas yapmak isteyen öğrencilere tecrübeli bir akademik kadronun liderliğinde rehberlik edilmesi ve kaliteli bir eğitim alınması için yüksek düzeyde performans sergilenmesi.

Öne Çıkan Bölümler

University of Economic and Human Sciences Warsaw’ın Polonya’da master yapmak isteyen öğrencilere sunduğu öne çıkan bölümleri şu şekildedir:

 • İş Yönetimi ve Strateji
 • Sosyal İletişim ve Reklamcılık
 • Uluslararası Yönetim
 • Şirketlerde Lojistik
 • İleri Düzey Finans ve Muhasebe
 • Finans ve Yatırım

Varşova Ekonomi ve İnsan Bilimleri Üniversitesi Bölümleri ve Yıllık Eğitim Ücretleri

Başvuru ücreti: 150 Euro

Program AdıSüre (Sömestr)Ücret (Yıl/Euro)
Dil Hazırlık Programları
İngilizce Hazırlık (Ekim-Haziran)2€ 2.800
İngilizce Hazırlık (Ekim-Şubat)1€ 1.550
İngilizce Hazırlık (Mart – Eylül)2€ 2.800
İngilizce Hazırlık (Mart-Haziran)1€ 1.550
Lehçe Hazırlık (Ekim-Haziran)2€ 2.500
Lehçe Hazırlık (Ekim-Şubat)1€ 1.000
İngilizce Lisans Programları
Social Communication and PR (Sosyal İletişim ve Halkla İlişkiler)6€2300
Information Engineering in Public Space (Kamusal Alanda Bilgi Mühendisliği)6€2300
Journalism (Gazetecilik)6

€2300
European Studies (Avrupa Çalışmaları)6€2300
Computer Graphics and DTP (Bilgisayar Grafikleri ve Yayıncılık)7€2500
Adverticing (Reklamcılık)6€ 2.500 Ekim
Marketing in Enterprises (Girişimcilik ve Pazarlama)6€ 2.500 Ekim
Human Resources Management (İnsan Kaynakları Yönetimi)6€ 2.500 Ekim
International Logistics (Uluslararası Lojistik)6€ 2.500 Ekim
Digital Economy in Business (Dijital Ekonomi ve İşletme)6€ 2.500 Ekim
Psychology (Psikoloji)6€ 2.500 Ekim
Neuromarketing (Nöro-Pazarlama)6€ 2.500 Ekim
Accounting, Audit and Controlling (Muhasebe, Denetim ve Kontrol)6€ 2.400 Ekim
Banking and Insurance (Bankacılık ve Sigorta)6€ 2.400 Ekim
Financial Management (Finansal Yönetim)6€ 2.400 Ekim
International Finance and Trade (Uluslararası Finans ve Ticaret)6€ 2.400 Ekim
Public Finance (Kamu Maliyesi)6€ 2.400 Ekim
Smart City Society (Akıllı Şehirler ve Toplum)6€ 2.300 Ekim
International Relations (Uluslararası İlişkiler)6€ 2.300 Ekim
International Security (Uluslararası Güvenlik)6€ 2.300 Ekim
İngilizce Yüksek Lisans Programları
Managerial Finance (Yönetim Finansmanı)4€2500
Tax and Financial Consulting (Vergi ve Mali Danışmanlık)4€2500
Marketing and Enterprises (Girişimcilik ve Pazarlama)4€ 2.700 Ekim
Human Resources Management (İnsan Kaynakları Yönetimi)4€ 2.700 Ekim
International Logistics (Uluslararası Lojistik)4€ 2.700 Ekim
Digital Economy in Business (Dijital Ekonomi ve İşletme)4€ 2.700 Ekim
Business Psychology (İşletme ve Psikoloji)4€ 2.600 Ekim
Clinical Psychology and Psychotherapy (Klinik Psikoloji ve Psikoterapi)4€ 2.600 Ekim
Audit and Controlling (Muhasebe Denetim ve Kontrol)4€ 2.500 Ekim
Corporate Accounting (Kurumsal Muhasebe)4€ 2.500 Ekim
International Finance (Uluslararası Finans)4€ 2.500 Ekim
Locak Goverment Finances (Yerel Yönetimler Maliyesi)4€ 2.500 Ekim