YKS Şartı Yok

Sen de YKS’yi dert etmeden Polonya’da Üniversite Okuyabilirsin!

Polonya’da üniversite okumak için YKS şartı bulunmuyor. Sadece lise diplomanız ve transkriptiniz ile dilediğiniz okula ve bölüme başvuru yapabiliyorsunuz.

Polonya üniversitelerinde İngilizce eğitim alacağınız için yeterli dil becerisine sahip değilseniz endişelenmeyin. Hazırlık sınıfı ile İngilizcenizi yeterli seviyeye getirmeniz mümkün.

Türkiye maliyetleriyle Avrupa'da eğitim

Polonya’da alacak olduğunuz eğitimin toplam maliyeti, Türkiye’de vakıf üniversitelerinde alacağınız eğitim maliyetlerinden çok daha ekonomiktir. Polonya’da yaşam giderleri Türkiye ile aynıdır.

Diğer AB ülkelerine nazaran çok daha ekonomik koşullarda yüksek öğreniminizi tamamlayabilecek olmanız, Polonya’da eğitim almanın en çekici taraflarından birisidir.

Avrupa Birliği üyesi olan Polonya’da alacağınız eğitim YÖK tarafından tanınmaktadır. Mezun olduğunuzda tüm dünyada geçerli nitelikte bir diplomaya sahip olursunuz. Bu nedenle her yıl çok sayıda öğrenci, bir Avrupa Birliği diplomasına sahip olmanın getireceği avantaj ve ayrıcalıklarından yararlanmak için Polonya’da üniversite eğitim almayı tercih etmektedir.

Üstelik, Polonya’da eğitim alırken sahip olacağınız oturum kartı ile boş vakitlerinizde tüm Avrupa’yı gezebilir, yeni kültürler keşfedebilirsiniz.

Polonya üniversitelerinde dilediğiniz bölümü okuyun

Üniversite sınavı tek seçeneğiniz değil!
Polonya’da üniversite okumak istiyorsanız, Türkiye’deki üniversite sınavı için endişelenmenize gerek yok. Lise eğitiminize, yeterlilik ve tercihlerinize en uygun bölüme kayıt yaptırarak Polonya’da üniversite eğitimine başlayabilirsiniz.

Polonya’da üniversite eğitiminizin YÖK onayı var!
Bir Avrupa Birliği ülkesinde eğitim aldığınız için diplomanız YÖK tarafından onaylanır. Polonya’da üniversite eğitimi sürecinizin ardından gerek Türkiye’de gerekse Avrupa’da mesleğinizi yapabilirsiniz.

Polonya'da İngilizce Üniversite

Polonya üniversiteleri birçok farklı bölümde İngilizce eğitim alabilirsiniz. Hemen her üniversitede, özellikle de Tıp, Mühendislik, Mimarlık, Eczacılık, Diş Hekimliği, Psikoloji gibi bölümlerde İngilizce eğitim mümkün.

İngilizce seviyeniz yeterli değilse üzülmeyin, İngilizce hazırlık eğitimini tamamladıktan sonra üniversite eğitimine başlayabilirsiniz.

Hangi ülkeler hakkında bilgi almak istiyorsunuz?
feltom
Felca
EnglishUK
British Council
ialc
UED
Quality English
icef