Lodz University of Technology (Politechnika Łódzka, Lodz Teknik Üniversitesi)

Lodz Teknik Üniversitesi 1945 yılından beri Polonya’nın en büyük üçüncü şehri olan Lodz’da eğitim vermektedir. Dinamik bir mühendislik ve teknoloji okulu olan Lodz Teknik Üniversitesi; 20.000 öğrencinin eğitim gördüğü, 9 fakültesi, 70 enstitüsü, 33 farklı program ve bölümüyle teknik alanda Polonya’nın en büyük ve en iyi üniversitelerinin başında gelmektedir.

Lodz Teknik Üniversitesi, her zaman yüksek eğitim kalitesi ve akademik başarıyı ön planda tutmakta, modern teknolojinin gerektirdiği her türlü mühendis ve donanımlı personeli yetiştirmektedir. Makine mühendisliğinden işletmeye, Avrupa Birliği Çalışmalarından Bilgisayar Mühendisliğine kadar birçok bölüm seçeneğinin olduğu okulda, teknik bölümlerin yanında sosyal bilimler bölümleri de mevcuttur. Ayrıca Leh dilinde eğitim almak isteyen öğrenciler için Biyoteknoloji, Tekstil Mühendisliği gibi bölümler de mevcuttur.

Üniversitede bulunan uluslararası mühendislik fakültesiyle öğrencilere İngilizce ve Fransızca dillerinde eğitim verilmektedir. Yaklaşık bin öğrencinin eğitim aldığı bu fakültede, mühendislik ve yönetim alanında uzmanlaşmış, çok iyi derecede yabancı dil bilen genç profesyoneller yetiştirilmektedir. LLP Erasmus, Campus Europae and CEEPUS gibi organizasyonlarla anlaşması olan okul, öğrencilerine çeşitli değişim programları sunmakta, Avrupa’nın çeştli ülkelerinden gelen birçok öğrenci de Lodz Teknik Üniversitesi’nde eğitim görmektedir. Okul, Erasmus Practical Exchange programıyla öğrencilere üniversite eğitiminin yanında pratik olarak da tecrübe edinebilecekleri programları sunan ilk Polonya üniversitesidir.

Okul kampüsünde çeşitli yurtlar, öğrenci kulüpleri, kantin ve cafelerin dışında, donanımlı bir kütüphane, modern bir bilim ve araştırma merkezi bulunmaktadır. Lodz Teknik Üniversitesi 32 hektar alan üzerine kuruludur. Okul kampüsünde öğrencilerin kendilerini sosyal olarak da geliştirebilecekleri bir çok tesis bulunmaktadır. Ayrıca kampüste yabancı öğrencilere ücretsiz Lehçe dersleri veren bir dil okulu da vardır.

Lodz Teknik Üniversitesinin Bölümleri ve Eğitim Fiyaları

Program AdıSüre (Sömestr)Ücret (Yıl/EUR)
Lisans Programları (İngilizce)
Mimarlık84.000
Biyomedikal Mühendisliği74.000
Biyoteknoloji74.000
Bilgisayar Bilimleri74.000
Elektronik ve Telekominikasyon74.000
İşletme ve Üretim Mühendisliği74.000
Makine Mühendisliği84.000
Teknik Fizik74.000
Yüksek Lisans Programları (İngilizce)
Biyoteknoloji44.000
Bilgisayar Bilimleri44.000
Elektronik ve Telekominikasyon44.000
İşletme44.000
İşletme ve Üretim Mühendisliği44.000
Makine Mühendisliği44.000

*** Bu ücretler ELT tarafından talep edilen danışmanlık hizmet ücreti değildir. Belirtilen ücretler bilgilendirme amaçlı olarak sunulmakta olup, üniversitenin web sitesinden alınmıştır. Üniversiteler bu ücretlerde değişiklik yapma hakkına sahiptir. Bilgiler de farklılık olması durumunda üniversitenin resmi web sitesindeki güncel ücretler esas alınacaktır.