Krakow Politeknik Üniversitesi / Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki

Krakow Teknoloji Üniversitesi 60 yıldan uzun süredir mühendislik ve mimarlık alanlarında eğitim veren ve bugüne kadar 58.000’den fazla mezun vermiştir. Mayıs 2008’de Newsweek Poland tarafından yapılan araştırmaya göre de Polonya’daki işverenler tarafından mezunlarının yüksek standartlarda ki başarıları sayesinde “Polonya’nın en iyi üniversitesi” ünvanına layık görülmüştür ki bu da Krakow Teknoloji Üniversitesi’nin yüksek standartlarda verdiği eğitimin ve iş dünyası ihtiyaçlarına göre hazırlanmış kişiye özel programların başarısını en iyi şekilde göstermektedir. Mezunlarının çoğu genellikle ulusal ve uluslararası özel şirketlerde, devlet kurumlarında ve üniversitelerde ve araştırma enstitülerinde işe girebilmektedirler.

Okulun Mimarlık Fakültesi “Royal Institute of British Architects and the Faculty of Mechanical Engineering” tarafından akredite edilmiştir ve alanında Polonya’nın en büyük ikinci fakültesidir. Fakültede görev yapan birçok öğretim üyesi Avrupa Komisyonu ve bir çok özel şirketin ve araştırma merkezinin de danışmanlığını yapmaktadır.

Krakow Teknoloji Üniversitesi aktif çalışan uluslararası ofisiyle, yabancı öğrenciler için çok güzel bir alternatif. Okul, yaptığı uluslararası anlaşmalar sayesinde Avrupa Birliği ülkelerinin dışında ABD, Kanada, Meksika, Avustralya ve hatta Japonya,Tayvan, Singapur ve Güney Kore’ye kadar bir çok ülke ile ortaklaşa değişim programları organize etmektedir. Üniversite, yabancı öğrenciler için lisans, yüksek lisans ve doktora programı olarak sizlere 200’den fazla seçenek sunuyor. Bu kadar zengin seçenek arasında siz de idealleriniz doğrultusunda sizin için en iyisi olabilecek programı seçebilir ve kaliteli bir eğitim kadrosu ve donanımlı bir okul sayesinde hedeflerinize ulaşabilirsiniz. Okulda Polonyalı öğrencilerin dışında bir çok Avrupa ülkesi ve ABD, Kanada, Meksika, Avustralya gibi denizaşırı ülkelerden de bir çok öğrenci bulunmaktadır. Bu yönüyle okul, öğrencilerine uluslararası bir ortamda eğitim görme şansı sunuyor.

Mimarlık İngilizce’nin ve Teknik İngilizcenin yanında yoğunlaştırılmış lehçe kurslarıyla da okul sizler için tam donanımlı bir hazırlık programı sunuyor. Eğer Polonya yaşamı ve kültürü hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz de bununla ilgili okulun hazırladığı Polonya Kültürü kurslarına da katılabilirsiniz. Uluslarararası öğrenciler için olan faaliyetleri www.educentre.info linkinden takip edebilirsiniz.

Krakow Teknoloji Üniversitesi, öğrencileri için 4 farklı yurtta 2200 den fazla odayla özel yurtta konaklama şansı sağlıyor. Öğrenciler paylaşımlı odalarda kalabiliyor. Yurtlar da ücretsiz internet erişim olanağı da öğrencilere sunuluyor. Dersler dışında öğrencilerin yararlanabileceği çok güzel aktiviteler de okulun kampüsünde var. Beden Eğitimi ve Spor Merkezi’nde iki tane spor salonu, aerobik salonu, tenis kortları, yüzme havuzu, 42 farklı spor dalı ile ilgili sportif kulüpler mevcut. Okul sosyal ve sportif alanlar da öğrencilere sunduğu faaliyetlerle tüm Krakow’daki ve Polonya’da ki teknik üniversiteler arasında şu anda ilk sırada. Krakow Teknoloji Üniversitesindeki eğitim süreniz boyunca hem çok iyi bir eğitim alacak hem de çok eğlenceli bir üniversite hayatınız olacak.

Krakow Teknoloji Üniversitesinin Bölümleri ve Yıllık Eğitim Ücretleri

Program Adı Süre (Sömestr) Ücret (Yıl/Euro)
Lisans Programları (İngilizce)
İnşaat Mühendisliği (Civil Engineering) (Ekim) 7 3.000
Mekanik ve Makine Tasarımı (BSc Mechanics and Machine Design) (Ekim) 7 3.500
Mimarlık (Architecture) (Ekim) 7 5.000
Yüksek Lisans Programları
Bilgisayar Bilimleri (Computer Science) (Ekim) 4 3.000
Kimya Teknolojileri (Chemical Technology) (Ekim/Şubat) 3 / 4 3.000
Mimarlık (Architecture) (Şubat) 3 5.000
Mekanik ve Makine Tasarımı (BSc Mechanics and Machine Design) (Şubat) 3 3.500
İnşaat Mühendisliği (Civil Engineering) (Şubat) 3 3.000
Enerji Mühendisliği (Power Engineering) (Şubat) 3 3.300
Peyzaj Mimarlığı (Landscape Architecture) (Ekim) 4 5.000
Çevre ve Arazi Mühendisliği (Environmental and Land Engineering) (Şubat) 3 3.300
Uygulamalı Fizik (Applied Physics) (Ekim) 3 3.000
feltom
Felca
EnglishUK
British Council
ialc
UED
Quality English
icef