GENEL BİLGİLER

Yurtdışında dil eğitimi denildiğinde akla gelen ilk okullardan biri olan EC English 1991 yılında İngiltere’de kurulmuştur. Yıllardır verdiği kaliteli eğitim ile dünyanın en önemli dil okullarından biri olan EC English, öğrencilerinin memnuniyetle bahsettikleri ve gerçekten özel bir eğitim aldıklarını söyledikleri bir kurumdur. İngiltere’de Brighton, Bristol, Cambridge, Londra, Manchester ve Oxford; Kanada’da Toronto, Vancouver ve Montreal; Amerika’da Boston, New York, Washington DC, Miami, San Diego, San Francisco ve Los Angeles; Avustralya’da Brisbane, Gold Coast, Melbourne ve Sydney; İrlanda’da Dublin; Yeni Zelanda’da Auckland; Güney Afrika’da Cape Town ve Malta’da St. Julians şehirlerinde bulunan 24 adet şubesinde, başta İngilizce dil eğitimi olmak üzere birçok farklı programlar için yurtdışında eğitim almak isteyen öğrencilere ev sahipliği yapmaktadır.

Genel İngilizce ve sınav hazırlık programlarının yanı sıra +30 yaş üstü öğrencileri için özel oluşturulan sınıfları, +50 yaş üstü kişiler için hazırlamış olduğu keyifli dil ve gezi programları ve 18 yaş altındaki öğrencileri için sunduğu yaz okulu programları ile yurtdışındaki en kaliteli dil okulları arasında önemli bir yere sahiptir. EC English, ulusal ve uluslararası birçok kurum ve kuruluş tarafından akredite edilmiş bir dil okuludur. ACCET, ACELS, Independent Schools Inspectorate, British Council, FELTOM, BPPE, English USA, Languages Canada, BPSS, PTIB, ALTO, English UK, TESL Canada, Marketing English in Ireland, EduSA gibi kurum ve kuruluşlar tarafından akredite edilen EC English’in her şubesi kolaylıkla erişilebilir ve merkezi noktalarda yer almaktadır. Ayrıca EC English, merkezlerini üniversite kampüslerinin yoğun olduğu lokasyonlarda açmaya özen göstermektedir. Üst seviyedeki kaliteli ve teknolojik sınıflarda, ultra modern ve ferah okulları ile mesleklerinde son derece başarılı ve mesleki akreditasyonlara sahip öğretmenler tarafından eğitimleri tamamlanan öğrenciler, Dünya çapında geçerli bir dil sertifikasına sahip olmaktadırlar. EC English, sahip olduğu bu akreditasyonları ile Malta’da İngilizce eğitimi almak isteyen öğrenciler tarafından tercih edilen okullar arasında her zaman ilk sıralarda yer almaktadır.

EC English Malta Dil Okulu, St. Julians şehrinin merkezinde bulunan karşılıklı 2 binadaki toplam 70 sınıfı ile Malta’da dil eğitimi almak isteyen öğrencilere ev sahipliği yapmaktadır. Şehir merkezindeki alışveriş merkezleri, kafeler ve mağazalara yürüyüş mesafesindeki konumu ile Malta’nın önde gelen dil okullarından biridir. 2006 yılında Malta’nın en iyi dil okulu seçilen EC English, ISO9001 kalite sertifika ödülüne sahip olan bir okuldur. Okuldaki Türk öğrenci oranı Malta’daki diğer dil okullarına nazaran daha düşüktür ve bu özelliği de tercih edilmesinde büyük bir rol oynamaktadır. Her yıl 140 farklı ülkeden gelen 45,000’den fazla öğrenci, EC English dil okullarından başarıyla mezun olmaktadırlar.

Malta dil okulu fiyatları, başvuru, kayıt, konaklama, Malta vizesi ve buna benzer her konuda aklınızdaki tüm sorular için ELT’den yardım alabilirsiniz. Malta’da İngilizce eğitimi almaya karar verdiğiniz zaman ELT ile iletişime geçtiğinizde, size özel atanacak danışmanınız, çıkacağınız bu yolculukta sizin en önemli yol arkadaşınız olacaktır. İlk başvurunuzdan Malta’ya gidene kadarki tüm süreciniz ELT’nin 20 yıllık tecrübesi ile en profesyonel şekilde planlanacaktır.

EC ENGLISH MALTA DİL OKULU FİYATLARI

Malta’da dil eğitimi fiyatları, anadili İngilizce olan diğer ülkelerle kıyaslandığında oldukça uygun ve caziptir. Malta, yurtdışında dil eğitimi almak için bütün masrafları hesapladığınızda en uygun seçeneklerden biri olarak karşınıza çıkmaktadır. EC English, uluslararası zincir bir dil okulu olmasına rağmen uygun İngilizce kursu ücretleri, çeşitli dönemlerde yapılan kampanyaları ve yıl boyu %30’a varan indirimleri ile ön plana çıkmaktadır. Aşağıda okulun sunduğu dil programları, konaklama, kayıt ve diğer tüm ücretleri dahil ederek sizin için hazırladığımız tabloyu inceleyebilirsiniz. 

SUNULAN PROGRAMLAR

Malta dil okulları arasında en iyilerden biri olarak kabul edilen EC English, St. Julians’ta yer alan kampüsünde öğrencilerinin ihtiyaçları ve hedefleri doğrultusunda farklı programlar ve kurslar planlamıştır.

Genel İngilizce

Esnek başlangıç tarihleri olan bu programda öğrencilerin okuma, yazma, konuşma ve dinleme yeteneklerinin tamamını geliştirmeyi amaçlayan Genel İngilizce programlarına her seviyeden öğrenciler katılabilmektedirler. Genel İngilizce eğitimine katılan öğrenciler hafta 20 ders eğitim almaktadırlar.

Yoğun İngilizce

Öğrencilerin okuma, yazma, konuşma ve dinleme seviyelerini geliştirirken aynı zamanda da pratiğe önem veren Yoğun İngilizce programlarına her seviyedeki öğrenciler katılabilmektedir. Yoğun İngilizce eğitimine katılan öğrenciler hafta 30 ders eğitim almaktadırlar. Bu programa her Pazartesi günü yeni açılan bir sınıfta başlamak mümkündür.

İş İngilizcesi

Her yaştan öğrencinin katılabileceği İş İngilizcesi programında asıl amaç belirli düzeyde bir İngilizce seviyesine sahip olup, mesleki anlamda İngilizce öğrenmek ve kariyerini güçlendirmek isteyen öğrenciler tarafından tercih edilmektedir. Haftada 30 ders eğitim verilen bu programa her Pazartesi başlamak mümkündür. İş başvurusu, CV hazırlama, konferans ve toplantı katılımı, proje planlaması ve benzeri alanlarda İngilizcenin kullanımına yoğunlaşılan programa katılmak için minimum B1 düzeyinde İngilizce seviyesine sahip olmak gerekmektedir.

Sınav Hazırlık

İngiltere, Amerika, Kanada, Avustralya, Avrupa ya da Afrika’nın en iyi üniversitelerine başvurmak  ya da Kanada, Avustralya, Yeni Zelanda gibi ülkelere göçmenlik amacıyla IELTS, TOEFL, FCE, CAE, TOEIC sınav sonuçlarına ve sertifikalarına ihtiyacı olan öğrenciler tarafından tercih edilen bu programda haftalık ders saati sayısı öğrencinin seçimine bırakılmıştır. Haftada 20 veya 30 ders eğitim alabilen öğrenciler programa her Pazartesi günü başlayabilmektedirler. Okuma, konuşma, yazma ve dinleme yeteneklerini akademik oranda ön plana çıkarmayı ve geliştirmeyi amaçlayan Sınav Hazırlık programına her ders yaklaşık 45 dakika sürmektedir. 

Uzun Dönem Akademik İngilizce

EC English’te 24 hafta ve üzerinde eğitim almak isteyen öğrenciler için oluşturulmuş bu programda başlangıç tarihleri esnektir ancak eğitim süresi minimum 24 hafta olmalıdır. Her seviyede öğrencinin kabul edildiği Akademik Dönem/Yıl programında öğrenciler kendi seviyelerine uygun sınıflarda eğitimlerine başlayarak uzun vadede Akademik İngilizce hedeflerine ulaşmaktadırlar. Akademik Dönem/Yıl programına katılan öğrenciler, eğitimlerini tamamladıklarında uluslararası geçerli bir dil sınavına girmektedirler. Eğitimlerini tamamlayan öğrenciler IELTS, TOEFL, Cambrdige ve TOEIC sınavlarından birine girerek alacakları dil sertifikalarını iş başvuruları, üniversite başvuruları veya göçmenlik süreçleri gibi çeşitli amaçlarla kullanabilmektedirler.

VİDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

Malta’da dil kursuna gelen öğrenciler yalnızca verilen eğitimlerden değil, sunulan imkanlardan ve sosyal aktivitelerden de oldukça memnunlar. EC English, İngilizce eğitimi için St. Julians şehrini tercih eden öğrencilerine eğitim alırken aynı zamanda yeni arkadaşlar edinebilecekleri, yeni kültürler tanıyabilecekleri, boş zamanlarını değerlendirebilecekleri ve fazlasıyla İngilizce pratiği yapabilecekleri sosyal bir ortam oluşturmayı ilke edinmiştir. Merkezin bulunduğu şehri en iyi tanıyan ve aktivite programını öğrencilerin maksimum faydalanabileceği bir şekilde oluşturan koordinatörler, sosyal aktivite ve etkinlik programlarını her ay yenilemektedirler. Malta’da dil eğitimi alırken mutlaka görülmesi gereken yerlerden bazıları Mdina, Grand Harbour, Three Cities, Blue Grotto ve St. John’s Cathedral olarak sıralanmaktadır. 

KONAKLAMA

Malta’da İngilizce eğitimi için bulunan öğrenciler, EC English’te aile yanı ve paylaşımlı öğrenci evi olmak üzere 2 çeşit konaklama seçeneğine sahip olmaktadırlar.

Aile Yanı Konaklama

Eğitim süreleri boyunca aile yanında kalmak isteyen öğrenciler hem ülke kültürünü çok yakından tanıma hem de dil pratiği yapma fırsatı yakalıyorlar. Bu tür konaklama hizmeti veren ailelerin her biri oldukça titiz bir şekilde seçilerek, öğrencilerin güvenlik, hijyen, sağlık ve konfor gibi konularda herhangi bir problem yaşamasının önüne geçilmektedir.

Paylaşımlı Öğrenci Evi

Dünyanın farklı ülkelerinden gelen kişilerle tanışmak ve daha fazla vakit geçirmek isteyen öğrenciler için de paylaşımlı öğrenci evleri daha cazip bir seçenek olabilir. Öğrencilerin istedikleri ev ve odada kalabilmesi için başvurularını olabildiğince erkeden yapması gerekiyor.

 

ST. JULIANS ŞEHRİ

Bir takımada ülkesi olan Malta 3 büyük ve 2 küçük adadan oluşmaktadır. Arkeolojik kalıntıları, kültürel yapıları, mimarisi ve muhteşem doğası ile dev bir açık hava müzesine benzemektedir. Akdeniz’in ortasında, Avrupa ve Afrika kıtalarının arasında yer alan konumu ile yüzyıllar boyunca birçok kültür ve uygarlık tarafından istenilen bir bölge haline gelmiştir. 7000 yıllık tarihi bir geçmişe sahip olan Malta, 1800’lü yılların başından itibaren, bağımsızlığını ilan ettiği 1964 yılına kadar İngilizlerin egemenliği altında kalmıştır. Uzun yıllar boyunca adada söz sahibi olan İngiltere, kendi kültürünü Malta’ya yaymak istemiştir ve nitekim de başarılı olmuştur. İngiliz Milletler Topluluğu’na üye olan Malta’nın resmi dili İngilizcedir ve trafik tıpkı İngiltere’de olduğu gibi sol şeritten akmaktadır. Malta ayrıca 2004 yılından beri Avrupa Birliği üyesi bir ülkedir ve Schengen Vizesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Tüm bu özellikleri ile turistler için de popüler noktalardan biri olan Malta’nın en güzel ve eğlenceli şehirlerinden biri St. Julians, başkent Valetta’nın kuzeyinde yer almaktadır. Özellikle oteller, restoranlar, alışveriş merkezleri ve gece kulüplerinin yoğun olarak bulunduğu Paceville bölgesi şehrin en popüler noktasıdır. 

2019 yılında yapılan sayıma göre Malta’nın nüfusu 493.559 kişi olurken, EC English’in yer aldığı St. Julians şehrinin nüfusu 13.792 olarak belirlenmiştir. Türkiye ile arasında 1 saatlik zaman dilimi farkı bulunan Malta’ya Türk Hava Yolları ve benzeri havayolu şirketleri ile ulaşım sağlanabilmektedir. Yaklaşık 2 saat 15 dakika süren uçak yolculuğunun fiyatı gidilecek olan döneme göre değişiklik göstermektedir. Oldukça ılıman bir iklime sahip olan Malta’da kış aylarında bile denize girmek mümkündür. Sıcak ve kuru geçen yaz aylarının ortalama sıcaklığı 22 derece iken, ılıman bir şekilde geçen kış aylarının ortalama sıcaklığı 12 derecedir. Genel olarak Malta’da mutlaka görülmesi gereken yerleri; National Museum of Archaeology, National Museum of Fine Arts, War Museum, The Palace Armoury, Ghar Dalam Cave & Museum, Tarxien Temples, Hagar Qim & Mnajdra Temples, Maritime Museum (Ex-Naval Bakery), Inquisitor’s Palace, Hal Saflieni Hypogeum, National Museum of Natural History, History Museum of Roman Antiquities, St. Paul’s Catacombs şeklinde sıralanabilir. 

ULUSLARARASI ÖĞRENCİ ORANI

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA

feltom
Felca
EnglishUK
British Council
ialc
UED
Quality English
icef