Link School of English

Link School of English

Link School of English

1992 yılında kurulan Link School of English, yüksek kaliteli eğitim anlayışıyla Malta’da iki binası bulunan bir dil okuludur. Her iki bina arasındaki mesafe yürüyerek beş dakikadır.

Her öğrenciye bireysel ilgi gösterilen bu okulda şirket politikası; öğrencilerin ihtiyaç ve taleplerini karşılamak için katma değerli faydalar sunan coşku ve adanmışlıktır. 2012 yılında yapılan düzenlemeler ve tadilat ile okulun ana binası engelli öğrenciler için tamamen erişilebilir hale getirilmiş ve dil öğrenimi için yenilikçi teknolojik araçlara yatırım yapılmıştır.

Link School of English‘in öğretmenleri uluslararası standartlarda deneyimli ve nitelikli olmanın yanı sıra iyi bir eğiticide aranan belgelere de sahiptirler. Bu belgelere örnek olarak; Cambridge CELTA ve DELTA, Trinity College TESOL, LCCI ve diğer saygın TEFL (Teaching English as a Foreign Language – Yabancı bir Dil olarak İngilizce Öğretmek) nitelikleri gösterilebilir. Buradaki öğretmenler tarafından; iletişim becerileri ve etkili öğrenme stratejilerini öne çıkaran en yeni öğretim yöntemleri kullanılabilmektedir. Her yıl, öğrencilerden alınan geri bildirimler kapsamında en iyi öğretmene “Yılın Öğretmeni Ödülü” verilmektedir.

AB içinde resmi bir Sınav Merkezi Link School of English’te öğrenciler, sınavlara girmeden önce hazırlık kurslarına katılabilirler. Sertifikalar Avrupa Konseyi tarafından belirlenen standartlar altında verilmektedir. Öğrenciler; LCCI, City & Guilds, Trinity College London sınav hazırlık kurslarına, tüm Cambridge sınavlarına (IELTS, PET, KET, FCE, CAE, CPE) ve TOEFL ile TOEIC’e katılabilirler.

Yurt dışındaki dil kurslarında İngilizce öğrenmeyi düşünenler için ELT; başvuru, kayıt, konaklama ve buna benzer temel konularda öğrencilere destek olmaktadır. Link School of English bünyesinde yer alan program ve kurslardan sizin için en uygun olanını ELT aracılığıyla belirleyebilirsiniz. Uzun yıllardır yurtdışı eğitiminde verdiği kaliteli hizmet ile yurt dışında dil kursu denilince akla ilk gelen kurumlardan biri olan ELT, kariyeriniz için bu önemli kararları verirken sizin yanınızda olmaktan gurur duyar.

Swieqi Kasabası

Link School of English dil okulunun, her ikisi de Swieqi’de bulunan iki binası vardır. Swieqi Kasabası (Maltaca: Is-Swieqi) Malta’nın kuzey bölgesinde bulunan bir yerleşim yeridir. Başkent Valetta’ya araçla sadece 20 dakika uzaklıkta yer alan Link School of English binaları, Malta’daki merkezi yerler ile Paceville ve St. Julian’s’a yürüme mesafesindedir.

Swieqi Kasabası’nın 1 Ocak 2019 itibarıyla tahmini nüfusu 14.452’dir. Kökenini 15. yüzyılda inşa edilen St. Mary Magdalen Şapeli’nden alan Madliena mezrası, Swieqi Kasabası’na bağlıdır. Swieqi’de çok fazla tarihi yer bulunmamaktadır. Victoria Lines, Madliena Fort, Batteria San Giovanni ve Madliena Şapeli, Swieqi’de bulunan tarihi yerlerden biridir.

Swieqi’de ulaşım oldukça kolay ve ucuzdur. Malta’nın dünyaca ünlü, klasik otobüsleriyle Swieqi’de ulaşım sağlanabilmektedir. Otobüslerde ücretlendirme kısa ve uzun mesafe olarak iki şekilde yapılmaktadır. Geniş karayolu ağı adanın en ücra köşelerine kadar uzanmaktadır. Swieqi’den Malta’ya bağlı diğer adalara feribotla gidebilmek için otobüsle feribotların kalktığı limanlara (Marfa, Cirkewwa ve Mgarr Limanı) gidilebilmektedir.

ELT Tavsiyesi: Yelkenli turuna katılarak ve tarihi Medina şehrine giderek Malta’da dil eğitimi alırken keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Link School of English Programlar/ Kurs İçerikleri

Link School of English’in sunduğu kurs imkânları 10 başlık altında incelenebilir. Bunlar;

  1. Çocuklar İçin İngilizce Kursu (8-12 yaş); Çocukların; Konuşma, Dinleme, Okuma ve Yazma becerilerini geliştirmek için verilen kurslardır. Rahat ve eğlenceli bir ortamda eğitim verilmektedir. Haftalık 15 ila 30 ders (dersler 45 dakika) arasında seçilecek olan programa göre eğitim verilmektedir.
  2. Gençler İçin İngilizce Kursu (13-16 ve 17-19 yaş); Gençlerin; Konuşma, Dinleme, Okuma ve Yazma becerilerini geliştirmek için verilen Genel İngilizce kurslardır. Öğrencilerin dinamik ve motive edici bir ortamda İngilizcelerini geliştirmeleri sağlanır. 15 kişilik sınıflarda seçilecek olan programa göre haftalık 15 ila 30 ders arasında eğitim verilmektedir.
  3. Yetişkinler İçin İngilizce Kursu (20-25 ve 26+, 50+ yaş); Yetişkinlerin; Konuşma, Dinleme, Okuma ve Yazma becerilerini geliştirmek için verilen Genel İngilizce kurslardır. Öğrencilerin İngilizcelerini destekleyici ve odaklanmış bir ortamda geliştirmeleri sağlanır. Link’te kullanılan sınıf etkinlikleri; küçük gruplar, çiftler, bireysel ve bir bütün olmak üzere 4 şekilde yapılabilmektedir.
  4. Online İngilizce Eğitimi; Link School of English çevrimiçi öğrenci seçeneğiyle de internet bağlantısı ile eğitim verebilmektedir. Çevrimiçi öğrenciler; bir dizi faydalı malzemeye ve desteğe erişebilmektedirler. Dersler, bir beyaz tahta, hem öğretmeni hem de sınıftaki diğer öğrencileri görme ve duyma imkânı ve öğretmen tarafından özel olarak hazırlanmış ders materyalleri ile donatılmış sanal bir öğrenme ortamında yapılır.
  5. Sınav Hazırlık Kursları; Link School of English, öğrencilerine çeşitli İngilizce sınavlarına çalışma ve hazırlık fırsatı sunmaktadır. Sınava hazırlık kursları, sınavları içten dışa bilen deneyimli ve kalifiye öğretmenler tarafından verilmektedir. Link School of English tarafından verilen eğitimlerle; IELTS, TOEFL, Cambridge PET, Cambridge FCE, Cambridge CAE ve Cambridge CPE sınavlarına hazırlanabilirsiniz.
  6. İş Amaçlı İngilizce Kursları; İş İngilizcesi Kursları, farklı iş gurupları için İngilizce iletişim becerilerinizi geliştirmenizi sağlar. Aynı zamanda şirketinizi uluslararası düzeyde etkin bir şekilde temsil etme becerinizi geliştirebilirsiniz. Haftalık 20 ila 30 ders (dersler 45 dakika) arasında seçilecek olan programa göre ders alınabilmektedir.
  7. Akademik Yıl Kursları; Bu kurslar, özellikle İngilizce ortamında, lisans ve lisansüstü düzeylerinde üniversite düzeyinde derslere katılacak öğrenciler için tasarlanmıştır. Ayrıca üniversitelerini 1 yıllığına donduran öğrenciler için de uygundur.
  8. Özel Amaçlar İçin İngilizce Kursları; Link School of English’te, her öğrencinin ihtiyaç ve gereksinimlerine uyacak şekilde özel kurslar hazırlanabilmektedir. Bir öğrenci olarak belirli çalışma alanları için özel kurslar talep ederek bu kapsamda eğitim alabilirsiniz.
  9. İngilizce & Spor; İngilizce ve Spor programları sayesinde öğrenciler hem İngilizce öğrenme hem de en az bir spor dalına ilişkin eğitim alma fırsatı yakalarlar. Bu programda sunulan spor seçenekleri arasında futbol, squash, golf, tenis, rüzgar sörfü, tüplü dalış ve yüzme bulunmaktadır.
  10. İtalya’da İtalyanca Kursu; Malta’da İngilizce Dil Kursu bir ya da iki haftalık İtalya’da İtalyanca kursuyla  birleştirilebilmektedir. Dersler Dante Alighieri Üniversitesi’nde yapılmaktadır.

Link School of English Uluslararası Öğrenci Oranı

500 binden az nüfusu ile dünyadaki birçok şehirden küçük bir ülke olan Malta’da 4 üniversite bulunmaktadır. Bu kadar küçük yerde bu kadar çok üniversite olması genç nüfusun ve uluslararası öğrencilerin yoğun olarak bulunmasına yol açmaktadır. Sahip olduğu turistik yerler, üniversiteler ve diğer eğitim kurumları ile Malta binlerce uluslararası öğrencinin her yıl ziyaret ettiği bir yerdir. Bu özellikleri ile Malta’da dil okulu seçerken Link School of English’i tercih etmeniz; hem İngilizce öğrenme hem gezme hem de birçok ulustan arkadaş edinme açısından verilebilecek iyi bir karar olacaktır.

Link School of English Konaklama

Link School of English, yüksek kaliteli eğitim ve geniş konaklama seçenekleri de dâhil olmak üzere dilsel konaklamaların tüm yönlerini sunan FELTOM tarafından akredite edilmiş ve Malta’da 2 tesisi bulunan bir dil okuludur.

Link School of English tarafından öğrencilere; kampüs içerisinde, mutfaklı apart daireler veya villalarda, otellerde veya her iki okula yürüme mesafesinde bulunan misafirperver ailelerin yanında kalabilmelerine yönelik imkânlar sunulmaktadır. Malta’da dil eğitimi almayı düşünenler için Link School of English tarafından sağlanan konaklama imkânları ihtiyaçlarınızı ve isteklerinizi karşılayabilecektir.

Link School of English tarafından sunulan aile yani evlerde 2 haftalık konaklama ücretleri 743 ila 883 € arasında, mutfaklı apart daireler veya villalarda ise 623 ila 813 arasında değişmektedir. Bu fiyatlar genel İngilizce kurslarının her şey dâhil paketleri için geçerlidir. Malta’da konaklama; dil okulu seçerken göz önünde bulunduracağınız en önemli hususlardan biridir. Link School of English tarafından sunulan imkânlar sizi bu açıdan rahat ettirebilecek seviyededir.