Vanwest College

VanWest College, 1988 yılında Kanada’nın British Columbia eyaletinde kurulmuştur. VanWest College, Kanada’nın öğrenciler arasında en çok rağbet gören eyaletlerinden birinde, batıda konumlanmaktadır. VanWest College, özel bir kariyer koleji olması sebebiyle Kanada’nın en popüler eğitim kurumları arasında görülmektedir. Bunun nedeni ise VanWest College’ın sayısız başarılara imza atmış olmasıdır. PTIB (The PRivate Training Institutions Branch, IALC, Quality English, Languages Canada, ALTO ve daha birçok uluslararası eğitim kuruluşu tarafından onaylanmıştır. Üstelik Kanada’nın tek yetkili BULATS (Business Language Testing Service) test merkezidir. Dolayısıyla, öğrencilere sunduğu olanaklar ve kariyer planlamaları ile özel bir kariyer koleji olarak görülmektedir. Kanada’da eğitim akademik yönden profesyonel zengin kadrolarca verilmektedir. Dil eğitimi, kısa veya uzun süreli onlarca sertifika programı ve CO-OP programları ile binlerce öğrenciyi bünyesinde ağırlamaktadır.

Başvuru ve Kabul Şartları

Vanwest College Başvuru ve Kabul Kriterleri

Kanada dışından gelecek öğrencilerin başvuru için aşağıdaki belgeleri tam ve eksiksiz sağlamaları gerekmektedir. Ayrıca son başvuru tarihleri de göz önünde bulundurulmalıdır. Başvuru şartları ise aşağıdaki gibidir:

 • En az lise mezunu olmak ve 18 yaşında olmak;
 • En az aşağıda belirtilen seviyelerde İngilizce bilgisine sahip olmak:
 • TOEFL PBT – 513; CBT – 183; IBT – 65; TOEIC – 620; IELTS – 5.5
 • VanWest College Seviye Tespit Sınavından Test – Level 8 almak

*İstenen İngilizce seviyesinin altında kalan öğrenciler, program öncesinde isterlerse VanWest College bünyesindeki İngilizce – ESL kurslarına katılarak dil bilgilerini istenen seviyeye getirebilmektedir (IELTS, TOEFL vs.).

Vanwest College Başvuru Tarihleri

VanWest College, öğrenci dostu yaklaşımıyla öğrencilerin eğitimleri için geniş bir başvuru tarih aralığı sunmaktadır. Kanada’da üniversite eğitimi almak isteyen öğrenciler, aşağıdaki tarihlerde tüm programlara başvuruda bulunabilirler.

 • January 27
 • March 23
 • May 19
 • July 13
 • September 8
 • November 2
 • December 28
 • February 22
 • April 19
 • June 14

ELT, Kanada’da üniversite okumak konusunda yaşayacağınız tüm süreçlerde yanınızda olacaktır. Karar aşamasından, koleje gideceğiniz sürece dek ELT size destek olacak. Başvuru işlemleri ve gerekli dokümanlar hakkındaki bilgileri, ELT’nin özel olarak belirlediği size özel danışmandan edinebilirsiniz. Bu süreçte oluşabilecek her türlü soru, görüş ve problemlerinizi ELT’ye ulaştırabilirsiniz. Sorunsuz ve stressiz bir üniversite hayatı için ELT daima sizinle.

Vanwest College Bölümleri ve Eğitim Ücretleri

Vanwest College Bölümler

Kanada’nın Vancouver ve Kelowna şehirlerinde sunulan programlar yaklaşık 15-26 hafta arasında sürmektedir. Bu süreçteki akademik eğitim süresi toplam 12 aydır. CO-OP çalışma süreci ise yine 12 ay sürmektedir. 26 haftalık süreyi başarıyla tamamlayan katılımcılar, Ticaret ve Pazarlama alanında aldıkları diplomanın yanı sıra, Kanada Profesyonel Satış Derneği (Canadian Professional Sales Association) onaylı, profesyonel satış sertifikasını almaya hak kazanmaktadır.

Kariyer ve Eğitim Programları

 • Commerce and marketing
 • Co-op diploma (26 aylık)
 • Busense Management Co-Op Diploma (15 aylık)
 • Professional Customer Service Co-Op Certificate (8 aylık)
 • Cross-Cultural Business Communication Dıploma (6 aylık)
 • Cross-Cultural Business Communication Certificate (2 aylık)
 • Supply Chain Management Post-baccalaureate Diploma (28 aylık)
 • Supply Chain Management Post-baccalaureate Certificate (15 aylık)

İngilizce Programlar

 • Genel İngilizce
 • Akademik İngilizce
 • (EAP) Sınav Hazırlık İngilizcesi
 • İş İngilizcesi (BULATS)
 • Aileler için İngilizce
 • Bire bir Dersler

Vanwest College Bölüm/Program Ücretleri

Kanada’da eğitim için yurtdışından başvuru yapan öğrencilerin ödemesi gereken ücretler; bölüm, program ve dönem bazında değişmektedir.

Kanada’da eğitim ücretlerinde 31 Mart tarihine kadar kayıtlarda, eğitim ücretleri üzerinden indirim uygulanmaktadır:

Başvuru ücreti: 210 CAD

Bölümler (İngilizce)SömestrYıllık Eğitim Harcı
Diploma Programları
Commerce and Marketing (Ticaret ve Pazarlama)26 Ay$18.820
Business Management (İşletme Yönetimi)15 Ay$12.370
Hospitality Management (Konaklama Yönetimi)15 Ay$12.920
Business Communication (İşletme İletişimi)6 Ay$7.355
Sertifika Programları 1-2 Yıl
Customer Service (Müşteri Servisleri)8 Ay$8.135
Business Communication (İşletme İletişimi)2 Ay$2.940

Kampüs Hayatı

VanWest College, Vancouver’ da iki, Kelowna’ da ise bir şubesiyle toplam 3 yerleşkesiyle eğitim vermektedir. Kampüs açısından yeterli olanaklara sahip olup, öğrencilerin ulaşımlarını da bu yönüyle kolaylaştırmaktadır. Öğrencinin özel hissetmesi açısından kampüsteki derslikler 12’yi aşmayacak şekilde tasarlanmıştır. Renkli ve doğayla iç içe olanaklarla öğrenciler eğlenceli kültürel partilere katılmaktadır. Dönemin büyük bir kısmında da ayrıca spor etkinlikleri, tiyatrolar, bot gezileri düzenlenmektedir. VanWest College’a ait üç yerleşke de doğayla iç içe kuruludur. Kelowna ise, Kanada’nın en hızlı büyüyen şehri olarak, öğrencilere doğa ile iç içe, sakin, ekonomik ve eğlenceli bir eğitim olanağı sunmaktadır.

British Columbia'da Konaklama

Öğrencilere, diğer alanlarda olduğu gibi konaklama konusunda da sınırsız fırsatlar tanınmaktadır. Vancouver’da ve Kelowna’da öğrenci evleri bulunmaktadır. Vancouver’ın merkezinde öğrenci evleri yer almaktadır. Bölgede restoranlar, alışveriş merkezleri, sinema ve toplu taşıma olanakları bulunmaktadır. Tek kişilik oda ve özel banyo, tek kişilik oda ve ortak banyo veya iki kişilik oda ve ortak banyo gibi konaklama seçenekleri vardır. Odalarda yatak, dolap veya gardırop, masa ve sandalye bulunmaktadır. Mutfak, yemek odası, çalışma odaları ve çamaşır makineleri vardır. Kelowna Öğrenci evleri ise benzer niteliktedir. Kelowna’nın merkezinde yer almaktadır. Bölgede parklar, spor salonları, restoranlar, marketler, bankalar ve toplu taşıma imkânları bulunmaktadır. Odalar tek kişiliktir ve odalarda yatak, dolap, masa ve sandalye bulunmaktadır. Öğrenciler diledikleri takdirde Kanadalı bir ailenin yanında konaklamayı da tercih edebilmektedir.

British Columbia Hakkında

Öğrencilerin hayallerini süsleyen Kanada, bilindiği üzere dünyanın pek çok yerinden gelişmişlik düzeyi ile başı çekmektedir. Hem eğitim sistemi hem de modern şehir hayatıyla öğrencilerin eğitim alabilecekleri en güzel ülkelerdendir.  Ayrıca Kanada’da kariyer açısından pek çok üniversitenin bulunması sebebiyle öğrenciler ayrıcalıklı bir eğitim yaşamına hazırlanmaktadır. Dünyanın refah düzeyi en yüksek ülkelerden biri olması sebebiyle öğrencilerin birincil tercihi Kanada olmaktadır.

Sayısız başarılara imza atmış ve pek çok kurumun onayladığı VanWest College, birincil hedef olarak öğrencilere %100 kariyer garantisi sunmaktadır. Kanada’da eğitim için tercih edebileceğiniz en kompakt eğitim ve araştırma alanlarını sunan bir kolej niteliğindedir. Zira kolej, yalnızca teoriye değil, uygulamaya da önem vermektedir. Bu yüzden bünyesinde test merkezi ve profesyonel tesisler bulundurmaktadır.

Kanada’da üniversite eğitimi açısından British Columbia eyaleti çok-kültürlü bir dokuya sahip. Dünyanın her yerinden gelen uluslararası öğrenciler ile renklenen bir yapıya sahiptir. Sadece üniversiteye ait tesisler değil, eyalet içerisinde bulunan tarihi müzeler, kiliseler, sanat galerileri ve binalar da ilgi çekmektedir. Bu amaçlarla VanWest College’a yerleşen öğrenciler birlikte iş fırsatlarını değerlendirebilmekte ve sosyal açıdan zengin bir öğrenci hayatı sürmektedir.

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA