Trebas Institute

1979 yılında kurulmuş olan Trebas Instıtute, özellikle işletme, teknoloji ve eğlence gibi sektörlere alanında uzman ve mesleki yetkinliğe sahip kişiler yetiştirme misyonu olan özel bir kariyer kolejidir. Sürekli olarak yenilikleri takip eden Trebas Institute, bugünün şartlarına uygun; E-commerce and Online Business Management, Audio & Video Post Production, Analytics-Big Data and Business Intelligence gibi teoriyi pratiğe geçirme ve tecrübe odaklı programlar sunan bir kolejdir. Trebas Institute 40’dan fazla ülkeden öğrencinin eğitim gördüğü dolayısıyla çeşitliliğin yüksek olduğu bir ortama sahiptir. Şehir merkezinde olan okul, birçok networke sahiptir ve okul bünyesinde bulunan kariyer servisi departmanı eğitimleri ve stajları boyunca ve mezuniyetlerinden sonra; profesyonel yaşamları için gerekli olan CV hazırlama ve LinkedIn profili düzenleme, etkili iş bulma teknikleri, staj ve iş ayarlama ve buluşmalar kapsamlı bir kariyer hizmeti sunarak mezunlarının işe yerleşme oranlarını en üst seviyede tutar. Ayrıca kolej, öğrencilerine tamamen ücretsiz Fransızca workshoplar sunar. Böylece, Fransızcayı hiçbir ücret ödemeden öğrenme imkanına sahip olurlar. Ancak en önemli nokta, normalde Kanada’da devlet kolejlerindeki programların PGWP uygunluğu bulunup özel kolejler PGWP olanağı sunmazken, Quebec eyaletindeki yasalar dolayısıyla Trebas Institute özel bir kolej olmasına karşın, PGWP uygunluğu olan programları bulunan bir kolejdir.

 • PGWP uyumlu programlara öğrenciler eşleri ve çocuklarıyla katılabilir. Eşler çalışma izni alabilir, çocuklar ise Kanada okullarında eğitim alabilir. Aile olarak gelmek isteyen öğrenciler için hem kendilerinin hem de eş ve çocuklarının Kanada’da çalışma- okul hayatı ve sağlık sistemi gibi Kanada’da entegrasyonlarına destek olmak amacıyla Student Family Services departmanı da bulunmaktadır.

Başvuru ve Kabul Süreci

Trebas Institute programlarına başvurmak isteyen adayların, lise ve dengi okullardan mezun olmuş olmaları gerekmektedir.

Başvuru için gerekli belgeler:

 • Pasaport
 • Diploma
 • Transkript
 • Dil yeterlilik belgesi
 • Kimlik kartı

İngilizce seviyesi:

 • IELTS: min 5.5
 • TOEFL IBT: min 55
 • Duolingo: min 85                         

Trebas Institute Bölümleri ve Ücretleri

PROGRAMLAR FİYAT (CAD$) SÜRE
MONTREAL KAMPÜS
Digital Marketing & Social Media 9,200$ 8 ay
Film & Television Production 14,630$ 12 ay
Live Sound 13,700$ 12 ay
Music Business Administration 13,700$ 12 ay
Show & Event Management 9,164$ 12 ay
Sound Design 14,630$ 12 ay
Sound Recording 14,075$ 12 ay
E-Commerce & Online Business Management 28,000$ 24 ay
Fast-Track E-Commerce and Online Business Management 12,000$ 12 ay
Audio and Video Post Production 32,000$ 24 ay
Computer Security Analyst 30,000$ 24 ay
Analitics, Big Data and Business Intelligence 32,000$ 24 ay
TORONTO KAMPÜS
Audio Engineering & Production/DJ Arts 21,800$ 12 ay
Entertainment Management 18,500$ 12 ay
Event & Venue Management 15,800 12 ay
Film & Television Production and Post-Production 21,800 12 ay
 • MONTREAL KAMPÜS PROGRAMLARININ OCAK/MAYIS/EYLÜL OLMAK ÜZERE 3 BAŞLANGIÇ TARİHİ BULUNUR.
 • TORONTO KAMPÜS PROGRAMLARININ OCAK/NİSAN/TEMMUZ/EKİM OLMAK ÜZERE 4 BAŞLANGIÇ TARİHİ BULUNUR.
BURS OLANAKLARI OLAN PROGRAMLAR BURS MİKTARI (CAD$) KAMPÜS
Audio & Video Post Production 4,000$ MONTREAL
E-Commerce & Online Business Management 4,000$ MONTREAL
Computer Security Analyst 7,200$ MONTREAL
Analytics, Big Data and Business Intelligence 4,200$ MONTREAL
Audio Engineering & Production/DJ Arts 4,000$ TORONTO
Entertainment Management 4,000$ TORONTO
Film & Television Production and Post-Production 4,000$ TORONTO

Video

Konaklama

Trebas Institute yakın zamanda bir konaklama hizmet sağlayıcıyla yaptığı partnerlik sayesinde, öğrenciler kampüs dışında çoğunlukla Trebas öğrencilerinin kaldığı konaklamaları tercih edebilirler ya da kendi buldukları paylaşımlı odaların bulunduğu evleri ya da kiralık daire seçeneklerini de değerlendirebilirler.

Montreal'de Yaşam

Quebec eyaletinde bulunan Montreal şehri, Kanada’nın en kalabalık ikinci şehridir. 2021 itibariyle nüfusu 2,000,000’a yaklaşan şehir aynı zamanda Paris’ten sonra en çok Fransızca konuşulan ikinci şehirdir. İsmini Royal Dağları’ndan (Mount Royal) aldığı söylenir. Fransızca çoğunlukla konuşulan dil olsa da nüfusun neredeyse tamamı diğer resmi dil olan İngilizceyi de bilmektedir. Montreal, yaşam standartlarının yüksek olduğu oldukça da güvenli bir şehirdir ve Berkshire Hathaway Travel Protection (BHTP) tarafından 2022 yılında seyahat için dünyanın en güvenli şehri olarak sıralamanın başında yer almıştır. Montreal şehri, QS en iyi üniversiteler sıralamasında Kuzey Amerika’nın 1., dünyanın en iyi 9. şehri seçilmiştir.

Montreal, Kuzey Amerika’da bulunmasına karşın Avrupa kültürünün de hissedildiği bir şehirdir. Dolayısıyla hayatın her alanında oldukça çeşitli ve renkli bir yapıya sahiptir. Bu çeşitlilik özellikle mutfağına yansımıştır ve dünyanın her mutfağından yemeğin bulunabileceği bir adrestir. Montreal, dünyanın en iyi restoranlarının bulunduğu 18 şehirden biridir. Şehrin toplu taşıma ve ulaşımı da oldukça gelişmiştir. Neredeyse bulunduğunuz her yerden an fazla 5 dakikalık mesafede bir metro istasyonu bulmanız mümkündür. Kanada’nın en büyük ikinci şehri olan Montreal’de toplu taşıma ağı dışında bisiklet de yaygın olarak kullanılmaktadır. Dünyanın en mutlu şehirlerinden olan Montreal’de Grand Prix, buz hokeyi maçları, Jazz festivalleri, komedi festivalleri gibi spor, kültür ve sanat alanlarında daha birçok etkinliği takip edebilirsiniz. Çalışma izniniz sayesinde yaşam ve okul giderlerinizin bir kısmını karşılayabilir, iş- sosyal hayat dengesinin en yüksek olduğu ülkelerden Kanada’da, mezun olmadan bile ülke yaşamına entegre olmanızı kolaylaştırabilirsiniz.

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA

feltom
Felca
EnglishUK
British Council
ialc
UED
Quality English
icef