DON QUIJOTE SEVİLLA DİL OKULU

Don Quijote Dil Okulları, 1986 yılında ilk olarak eğitim danışmanlığı şirketi olarak kurulmuştur. 1989’da İspanya’da dil eğitimi konusunda artan talebi karşılamak için müşterilerine verdiği güven ve mükemmellik arzusunu körükleyerek ilk olarak Salamanca şehrinde Don Quijote Salamanca Dil Okulu olarak açılmıştır. Günümüzde Amerika ve İspanya’nın en iyi lokasyonlarında, 13 ülke, 40 kampüs, 8 uluslararası yaz kampı ve geniş öğrenci yurtlarıyla hizmet veren İspanya’nın en iyi dil okullarından biri olmuştur. 30’da fazla akademik programını en kaliteli şekilde öğrencilerine vermeyi ilke edinen Don Quijote okulları aynı zamanda akreditasyon kuruluşu Instituto Cervantes tarafından da akredite edilmiştir.

Don Quijote Sevilla, 20.yüzyılın başlarında yapılan modern binası, çevrede bulunan tarihi turistik yapıların manzarasını terasından öğrencilerine sunmaktadır.16. ve 17. yüzyıllarda eski liman olan okul Arenal semtinde 13 güneşli ferah sınıf, ücretsiz erişimli Wi-Fi, öğrencilerin kullanımına açık bilgisayar odası, geniş kütüphanesi ve multimedya odası, mutfak ve Endülüs tarzını yansıtır şekilde Triana çinileri ile bezenmiş ortak alanları ve geniş verandasıyla size verimli ve mistik bir eğitim sunar. Don QuijoteSevilla’da sadece İspanyolca eğitimi almaz, aynı zamanda İspanya’nın en kalabalık ve büyük şehirlerinden birinin merkezinde kültür deneyimi yaşayabilirsiniz.

Sadece yürüyerek şehrin sembolik yapılarına ulaşabileceğiniz bir konuma sahiptir. İspanyolca dil eğitiminizi donanımlı eğitmenlerden alırken aynı zamanda Don QuijoteSevilla’nın Giralda ve Guadalquivir Nehri manzaralı terasında uluslararası arkadaşlarınızla sohbet edebilir ve ders çalışabilirsiniz.

DON QUIJOTE SEVİLLA DİL OKULU FİYATLARI

İspanya’da dil okulu fiyatları seçtiğiniz kurs, süre ve konaklama tipi bakımından değişiklik gösterecektir. Sevilla’nın tarihi ve capcanlı havasında Akdeniz’in sıcak ikliminin tadını çıkartırken İspanyolca dil seviyenizi yükseltme arzusundaysanız, danışmanlarımızla iletişime geçebilir, ücretsiz bilgi alabilirsiniz.

SUNULAN PROGRAMLAR

Don Quijote Sevilla, üç başlık altında topladığı kurs ve programlarıyla sizlere en kaliteli yüksek öğrenim imkanınısunar. Dil seviyenizi arttırmak için en çok tercih edilen kurslardan Yoğun İspanyolca Programlarından seviyenize uygun olanı seçebilir, girmek istediğiniz resmi sınavın hazırlık kursuna katılabilir veya özelleştirilmiş programları inceleyerek size özel programı tercih edebilirsiniz. Öğrencileri için seviyelere ayrılmış sınıflarıyla kurs başlıklarının içeriklerini anlatmak gerekirse;

Yoğun İspanyolca Programları

Don Quijote Sevilla’da Yoğun İspanyolca Kursuna katılmaya karar verirseniz küçük gruplar halinde çalışacağınız sınıflarda en etkin şekilde dil öğrenme ve pratik yapma imkanı bulacaksınız. En çok tercih edilen program olan Yoğun İspanyolca Programı, almanız gereken eğitime göre Süper Yoğun 35, Süper Yoğun 30, Yoğun 20 ve Yoğun 25 olarak dörde ayrılmaktadır. Yoğun İspanyolca Programları ile istediğiniz İspanyolca dil seviyesine ulaşabileceğiniz gibi program sonunda da yeterliliğinizi belgelemek için resmi bir sertifika edinebilirsiniz.

Resmi Sınavlara Hazırlık Kursları

Akademik ve profesyonel hayatında İspanyolca yeterliliğe ihtiyacı olan ve DELE, SIELE, İş İspanyolcası Sınavı gibi sınavlara hazırlanmak isteyen öğrencilerine sunduğu bu programda SIELE sınav merkezi olmasının avantajını kullanmaktadır.Don Quijote okulları resmi SIELE sınav merkezleridir. Öğrencilere çıkan soruları inceleme, sınav teknikleri ve eğitmenlerinden ipuçları alma imkanı da sunan Don Quijote ilgili sınavın sertifikasını alabilmeniz için eğitiminize özveri gösterecektir.

İhtisas Programları

Don Quijote Sevilla, İhtisas Programları başlığı altında İspanyolca öğrenmek için çokça zaman harcayan öğrencilerine yönelik dil ve kültür programı olan Boşluk Yılı Programı ve bire bir İspanyolca kurslarını vermektedir. İspanyolca dilinde uzmanlaşmak için Sevilla harika bir seçenektir.

VİDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

Öğrencilerinin sadece derslerle değil sosyalleşerek ve yeni yerler keşfederek eğitim almasını amaçlayarak çokça aktivite sunan Don QuijoteSevilla, lokasyonu itibari ile de farklı alternatifler deneyimlemenizi sağlayacaktır. 

İspanya’da dil eğitimi alırken kültürel ve sosyal açıdan dilinizi geliştirmek için birçok fırsat bulacaksınız. İspanya’nın en güzel şehirlerinden Sevilla’nın ve okulun size sunacağı isteğe bağlı olarak yapılan gezilerden bazıları Cordoba ve Carmona şehir gezileri, Roma Generali tarafından kurulan İtalyan yerleşim yeri Itálica, Cadiz şehri veMatalascanas plajı iken, isteğe bağlı olarak yapılan aktivitelerin bazıları ise La Macarena, Tapas aşçılık sınıfı, Santa Cruz ve Triana mahallerine tur, Parque de Maria Luisa ve müzesine ziyarettir. Sosyal aktivitelere katılarak yeni yerler keşfedeceğiniz gibi yeni arkadaşlarda edinebilir ve eğlenerek bolca pratik yapma imkanı bulabilirsiniz. Tapas yapmayı öğrenmenizde cabası olacaktır.

KONAKLAMA

Don Quijote Sevilla’da eğitiminiz boyunca konaklayabileceğiniz konforlu birden fazla alternatif bulabilirsiniz. Konaklamanızın çeşidi İspanyol kültürüne entegre olmanız ve daha fazla sosyalleşmeniz açısından önemli olabilir. İspanya’da konaklama çeşitleri ve ücretleri için yıl boyu indirimler ve giden öğrenci tecrübeleri için size en yakın ELT şubesinden ücretsiz bilgi alabilirsiniz.

Aile Yanı Konaklama
Öğrenciler için kişisel tercihlere uygun olarak Don Quijote Sevilla tarafından seçilen en güvenilir ailelerin yanında kalabilir, Sevilla’yı yerel bir ailenin yanında yaşayabilirsiniz. Ev ortamında Sevilla’nın Akdeniz mutfağından gelen en lezzetli yemeklerinin tanına bakabileceğiniz gibi yanında kaldığınız aile ile sosyalleşme imkanı da bulabilirsiniz.

Öğrenci Rezidansı
Bu konaklama tipinde Don Quijote Sevilla size İspanyolca öğrenme tutkunuzu paylaşabileceğiniz uluslararası arkadaşlarınızla birlikte konaklama imkanı sunar. Okul arkadaşlarınızla iyi vakit geçirirken aktivitelere birlikte katılma ve birlikte çalışma gibi avantajlarınız olacaktır.

Ortak Öğrenci Apartı
Don Quijote Sevilla’nın Ortak Öğrenci Dairesi seçeneğinde konaklamanızı kendinize göre şekillendirebilirsiniz. Yemek ve temizlik gibi ihtiyaçların size ait olduğu bu konaklama tipi yerel İspanyol halkının nasıl yaşadığını da deneyimlemenizi sağlayacak.

Otel Konaklama
 Don Quijote Sevilla mahremiyetine önem veren ve bağımsız konaklama tercih eden öğrencileri için otel konaklaması da sunmaktadır. Öğrencilerin kişisel tercihlerini göz önünde bulundurarak konforlu olabilecekleri en uygun otelleri araştırarak sunar. Otel konaklaması size temizlik gibi konular hakkında endişe etmeden derslerinize yoğunlaşmanız için tercihiniz olabilir.

SEVİLLA ŞEHRİ

Endülüs bölgesinin en büyük ve en kalabalık şehri olan Sevilla aynı zamanda İspanya’nın da 4.en büyük şehridir. Akdeniz’de bir iç liman olan Sevilla, birden fazla kültüre ev sahipliği yapmış olmasıyla kültürel ve ticari olarak da gelişmiş ve ticaret merkezine dönüşmüştür.

Flamenko dansı, Boğa güreşi ve rengarenk kültürel alt yapısıyla canlı ve dinamik bir şehirdir. Folklorik olarak da İspanya’nın merkezidir. Bu şehirde yerel insanlar ve geleneksel yemeklerin tadını doyasıya çıkarabilecek ve İspanyol kültürünü gerçekten deneyimleyebileceksiniz.

ULUSLARARASI ÖĞRENCİ ORANI

İspanyolca dil eğitimi almak için Don Quijote Sevilla’yı tercih edecekseniz 80 farklı ulustan 40.000’i aşkın öğrencisine en iyi eğitimi vermeyi amaçlayan Don Quijote’a sadece İspanya’nın değil uluslararası arkadaşlarınızın da kültürleri hakkında bilgi edinme fırsatı bulabilirsiniz. Don Quijote dil okulları genelinde bulunan %3’lük Türk öğrenci oranı avantajı ile İspanyolca dilinde daha hızlı ilerleme kaydedebilir ve ana dili İspanyolca olan yerlilerle bolca iletişim kurabilirsiniz.

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA