GENEL BİLGİLER

Sprachcaffe dil okulu, dünyanın çeşitli ülkelerinde 30 farklı destinasyonda eğitim veren bir dil okuludur. 1983 yılında kurulan ve dünyanın dört bir yanında uluslararası öğrencilerle çalışan okulun Madrid merkezi 1990 yılında faaliyete başlamıştır. Yabancı dil öğretiminde uzun yıllara dayanan deneyimlerinden faydalanan okul, öğrencilerine her zaman en yüksek kalitede dil kursları sunmayı hedeflemektedir. Öğrencilerin İspanyolca’yı öğrenmeye ve İspanyol kültürünü keşfetmeye motive olmalarını sağlamak için ders dışı sosyal ve kültürel faaliyetler de organize etmektedir.

Sprachcaffe Madrid dil okulu Madrid’in kalbinde, Puerta del Sol Meydanı’na, Madrid Kraliyet Sarayı’na ve El Prado Müzesi’ne sadece birkaç dakika uzaklıkta yer almaktadır.

Sprachcaffe Madrid dil okulu’nda çeşitli İspanyolca kursları sunulmaktadır. Tatillerde dört haftalık bir kurs,sınav hazırlık kursları veya yoğun kurslar olsun,bu size bağlıdır. Hedeflerinize ve isteklerinize uygun olan kurs programını seçebilirsiniz. Talep üzerine bireysel sınıflar veya grup eğitimi seçebilirsiniz. Kurs başlangıcında, öğretmenlerin size uygun kursu seçebilmeleri için bir İspanyolca seviye belirleme testi yapılacaktır. Bilgi seviyeniz ne olursa olsun, Sprachcaffe Madrid her seviyede dil yeterliliği (başlangıçtan ileri seviyeye) için kurslar sunmaktadır.

Sprachcaffe dil okulu; anadili İspanyolca olan, uluslararası deneyime sahip profesyonel öğretmenler ile eğitim vermektedir. İspanyolca dil eğitiminde yetkili tek uluslararası akreditasyon kurumu olan Instituto Cervantes tarafından akredite edilmiştir.

FİYAT TABLOSU

Sprachcaffe Madrid dil okulu, öğrencilerine sunduğu uygun ücretleri ve kaliteli eğitimiyle İspanya’nın ve dünyanın önemli dil okullarından birisidir. Madrid’de dil eğitimi almak isteyen öğrenciler kaliteli bir eğitim almaktadır.

Sprachcaffe dil okulu ücretleri, program ve süre bazında değişmektedir ve okulun dönem dönem promosyonları olabilmektedir. Seçmiş olduğunuz kurs programı fiyatlandırmasına kurs sonunda verilecek olan kurs katılım sertifikası dahildir.

Promosyonlu fiyat detayları için ELT ofisleri ile irtibata geçebilirsiniz.

SUNULAN PROGRAMLAR

Sprachcaffe Madrid dil okulu, eğitimin ilk günü öğrencilerine İspanyolca seviye belirleme sınavı uygular. Seviyesine göre sınıflara yerleştirilen öğrenciler eğitimlerine başlarlar. İspanyolca dersler Pazartesi’den Cuma’ya sunulmaktadır. Kurs sonunda her öğrenci İspanyolca seviyesini de belirten katılım sertifikası almaktadır.Okul, öğrencilerin hedeflerine göre çeşitli İspanyolca kursları sunmaktadır.

Standart İspanyolca Kursu
Haftada 20 ders olarak sunulan Standart İspanyolca Kursu,yıl boyunca temel seviyeden ileri seviyeye ve günde 4 ders, her biri 45 dakikalık, haftada 5 gün sunulmaktadır.Kurs yapısı öğretmenlere ve öğrencilere göre değişebilir.Öğrenciler dil becerilerine uygun metinlerle çalışır.Bu şekilde metinler ve konular sınıf tarafından aktif olarak tartışılabilir. Öğrencilerin her gün alacağı 4 ders:1 ders – dilbilgisi ve genel kelime alıştırmaları,1 ders – konuşma,2 ders – okuma, metinleri anlama, dinleme, yazma şeklindedir.

Yoğun İspanyolca Kursu
Haftada 30 ders olarak öğrencilere sunulan Yoğun İspanyolca Kursu, daha fazla öğrenme odaklı bir programdır.Günlük 6 ders ile dil seviyesinde daha hızlı bir ilerleme hedefler.Kurs yapısı öğretmenlere ve öğrencilere bağlı olarak değişebilir.Derslerin konuları yerel gazetelerden ve öğrencilerin dil becerilerine uygun diğer yayınlardan alınmıştır.Her gün öğrencilerin alacağı 6 ders:2 ders – dilbilgisi ve genel kelime alıştırmaları,2 ders – konuşma,2 ders – okuma, metinleri anlama, dinleme, yazma şeklindedir.

Üniversite Hazırlık Kursu
Akademik dönem olarak da isimlendirilen Üniversite Hazırlık Kursu, üniversiteye yönelik eğitim almak isteyen öğrenciler tercih edebilir. Kurs, minimum 8 hafta olarak sunulmaktadır, bu nedenle uzun vadeli eğitim almak isteyen öğrenciler için uygundur.Haftalık 20 ders olarak eğitim verilir.

DELE Sınav Hazırlık Kursu
DELE, İspanyolca uluslararası yeterlilik sınavıdır. Sprachcaffe Madrid’in Sınav Hazırlık Kursu 8 hafta boyunca haftada 20 ders sunulmaktadır.Maksimum 8 kişilik sınıflarda verilen kursun, DELE sınav tarihlerinden öncesine zamanlanmış belirli başlangıç tarihleri vardır.Kurs sonunda öğrenci DELE sınavına girmektedir.

SOSYAL AKTİVİTELER

Madrid’deki Sprachcaffe dil okulu öğrencilerine her zaman doğal bir ortam sunuyor. Okulun ders dışı programı da oldukça kapsamlıdır,sosyal ve kültürel birçok etkinlik içerir.

Haftaiçi İspanyolca derslerinden sonra yarım gün geziler ya da aktiviteler ile keyifli vakit geçirebilirsiniz. Madrid Kraliyet Sarayı’nı gezebilir, ünlü İspanyol atıştırmalıkları olan Tapas tadımları yapabilir, dünyaca ünlü ressam Picasso’nun en önemli eserlerinden ‘Guernica’yı Reina Sofia Müzesi’nde hayranlıkla bakabilir, M.Ö. 2. yüzyılda Mısırlılar tarafından inşa edilen Debod Tapınağı’nda gün batımını izleyebilirsiniz.

Madrid, coğrafi olarak İber Yarımadası’nın merkezinde yer almaktadır. Stratejik konumu İspanyol şehirlerine ulaşımı da kolaylaştımıştır. Sprachcaffe Madrid’de haftasonları yakın İspanyol şehirlerine tam gün geziler düzenlemektedir. Toledo’nun sokaklarında kendinizi bir Orta Çağ masalında hissedebilir, UNESCO Dünya Kültür Mirası kabul edilen Salamanca’da Rönesans dönemine adım atabilirsiniz.

KONAKLAMA

Madrid’in merkezindeki dil okulu üç konaklama seçeneği sunmaktadır. Öğrenciler İspanyol bir ailenin yanında, öğrenci dairelerinde veya rezidanslarda kalabilirler. Konaklama seçeneklerinin her birinin farklı avantajları vardır. Konaklamalara girişler pazar, çıkışlar cumartesi günü yapılmaktadır.

İspanyol aile yanında kalmak, öğrencilerin İspanyolca pratiği yapmalarını ve İspanyol kültürel ortamına adapte olmalarını sağlar. Öğrenciler gelenekler,aile yaşam tarzı hakkında bilgi sahibi olurlar. Ailelerde, uluslararası öğrenciler çoğunlukla tek kişilik kalırlar. Arkadaşı ile birlikte eğitim almaya gelen öğrenciler için çift kişilik odalar bulunmaktadır. Yemekler tam ve yarım pansiyon ya da sadece kahvaltı seçeneği ile sunulmaktadır.

Ayrıca, öğrenciler standart sınıf ve üstün konforlu daire konaklaması sunulmaktadır. Öğrenciler 1 ya da 2 kişilik odalarda kalırlar. Ortak kullanımda bir banyo, mutfak vardır. Yemekler tam ve yarım pansiyon ya da sadece kahvaltı seçeneği ile sunulmaktadır. Okula yürüyerek 20-40 dk mesafededir.

Yurt konaklaması ise sadece yaz döneminde hizmet vermektedir. Tek kişilik odalarda özel banyo ve mutfak bulunmaktadır.Toplu taşıma ile 10-20 dk mesafededir.

Sprachcaffe Madrid dil okuluna başvuru yaparken, ELT’nin size özel belirlediği bir danışman ile başvuru işlemlerini beraber yürütebilirsiniz. Başvurudan İspanya’ya gidene kadarki sürecin tamamında ve eğitiminiz esnasında ELT size her zaman destek olacaktır.

MADRID ŞEHRİ

Madrid, İspanya’nın başkentidir ve İber Yarımadası’nın orta kesiminde yer alır. Madrid; İstanbul, Londra, Berlin ve Paris’ten sonra Avrupa’nın en kalabalık beşinci şehridir.

Madrid; tarihi, mimari yapıları, enfes lezzetleri ve doğal güzellikleri ile yıl boyunca milyonlarca gezgini ağırlıyor. Sanat şehrinde önemli müze ve sanat galerileri bulunuyor. Prado Müzesi’nde, Velázquez, El Greco ve Goya gibi büyük İspanyol ressamların tablolarını; Reina Sofia Müzesi’nde Picasso’nun ‘Guernica’sını daha yakından göz atabilirsiniz. Dünyanın en ünlü spor kulüpleri arasında yer alan ve Real Madrid ve Atletico Madrid’e ev sahipliği yapıyor. Derbi zamanları şehir karnaval havasına bürünüyor. Futbol tutkunu iseniz bu takımların maçlarını izleyebilir ya da sadece turistik amaçlı stadlarını gezebilirsiniz.

Genç nüfus oranı yüksek olunca, Madrid halkı eğlenmeyi seviyor ve biliyor. Canlı müzik dinleyebileceğiniz mekanlar, alışveriş yapabileceğiniz geniş caddeler ve gece gündüz demeden her an dolup taşan cıvıl cıvıl meydanlar sizi bekliyor. Madrid’liler sokak, kafe ve barlarında sohbet ederler ve şehrin tadını çıkarırlar.

Başkent Madrid, sayısız etkinlik ve unutulmaz deneyimler sunabilen, İspanyol halkı sayesinde hep canlı ve asla uyumayan bir şehirdir. Festivaller kenti olarak bilinir. İspanya’nın kültürünü yakından tanıyabileceğiniz Madrid’de, gün içerisinde birbirinden güzel lezzetler tadabilirsiniz. Geçmiş ve geleceğin bir sentezini sunan şehirde, İspanyol geneleklerini yakından gözlemleyebilirsiniz. Kaliteli bir dil eğitiminin yanısıra muhteşem bir hayat sunan Madrid’de dil eğitimi fırsatını kaçırmayın.

ULUSLARARASI ÖĞRENCİ

Madrid dil okulu çok kültürlü karakteri nedeniyle öne çıkıyor; öğrencileri dünyanın dört bir yanından geliyorlar ve okul, kültürlerin buluşma noktası oluyor.

Sprachcaffe Madrid dil okulu’nda, her yıl dünyanın birçok ülkesinden uluslararası öğrenci eğitim almaktadır. Eğitim alan öğrencilerin çoğunluğu Batı Avrupa ülkelerinden gelmektedir. Okuldaki uluslararası öğrenci çeşitliliği farklı zaman dilimleri, kurslar ve seviyelere göre değişiklik göstermektedir.

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA